Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (CinemArt)

Mamlas

Těšil jsem se na to. Výsledek? Nuda jak sviňa v tupém, pomalém, blbém filmu. Z duše taky nenávidím, když nějaký blb najímá amatéry, kteří se vizuálně podobají skutečným hercům. To je hnus nejvyšší úrovně. Dal bych Odpad, ale za námět a vizuály musím dát jednu hvězdu. ()

XXXXXXXX

Pokud nemáte nečtený originál, budete asi spokojeni. Pokud jste, stejně jako já, fanoušky a máte přečten celý kánon, budete docela nasráni! Tvůrci scénáře, si někde jako audioknihu poslechli SEDMÝ! díl a protože jim nedošlo, že to co dělá Nesba Nesbem, je postupně budovaná gradace ve všech knihách, zřejmě si mysleli, že když začnou ve třech čtvrtinách série, nebude to divákům, neznalým předlohy vadit. A očividně to jejich audio nebylo kompletní, a kromě sestříhané verze si ještě někde sehnali verzi s useknutým začátkem! Asi nepočítali s tím, že by film mohl vidět i někdo s kompletně načtenou sérií a velmi snadno odhalí všechny pomatené bludy, které se scénárista divákovi snaží nabulíkovat. Já teda Sněhulákem žízeň po kvalitně zpracované holeovce nezahnal. Sněhulák ukazuje, že když jde podle průměrné knihy natočit vynikající film, jde to velmi snadno udělat i naprosto opačně! ()

SAINTS

Nevydarena adaptacia uspešnej knižnej kriminalnej predlohy ktora nema daleko od sabotaže.Scenar pôsoby neobratne a cely pribeh vyšumi do prazdna.Aj niektore herecke vykony su rozporuplne,Fassbender posoby dojmom ako by sa mu ani velmi nechcelo hrat.Pochvalit sa da aspon krasne nasnimana norska priroda inak by to bol uplny prepadak. ()

petrik11

Logiky to moc nepobralo, dejovo to škrípalo na všetky strany. Postavy vskutku nesympatické. Hole ako paródia, ale aj hrdinovia filmov z veľkej vlasteneckej vojny by jeho sedem životov len tíško závideli. ()

Uhlijo

Jeden z těch filmů, na které se těšíte jako na Vánoce a pod pomyslným stromečkem najdete jen uhlí, trochu sněhu, nějakou tu mrtvolku, a tak si říkáte, jestli jste opravdu tak moc zlobili nebo to je jen nevhodný dárek. Asi tak by se dal tento "horor" nebo spíše jen suchý thriller popsat. Jediné co mě uchvátilo, byla krásná norská krajina. ()

intro

Mám moc rád podobný drsný kriminálky. Sněhulák nezklamal. Vynikající byl i Michael Fassbender. Já můžu jen doporučit ()

john.doe

Severské kriminálky mám rád, bohužel tato nedopadla zrovna nejlépe. Důkaz jak jde promhrat dobrý materiál :-/ když už nic tak jsem si alespon užil nádhernou norskou krajinu :-) ()

horor2

Kdoví, jak by film vypadal, kdyby mu do něj nikdo nekecal. I přesto, co všechno se o sněhulákovi psalo, mluvilo a viděl jsem následné hodnocení, jsem se těšil. Řekl jsem si jako vždycky, že se na film podívám a udělám si na něj názor. Teď jsem pochopil - Sněhulák není akčňák, ale kriminálka, u které jsem se bavil stejně dobře jako třeba u Hypnotizéra nebo dalších podobných filmů. Knihu jsem nečetl, hodnotím pouze filmové zpracování. Čekal jsem děs a bídu, dostal jsem solidní kriminálku... nic víc nic míň. ()

mirkath1

nuda a nepřehlednost děje-poprvé mi přišel Fassbender takový nijaký a bez života, asi ho to moc nebavilo, nebo mu byla zima :) ()

unrocker

Příběh a vůbec dej docela zmatený a člověk se v něm těžce hledá... ale miluju severské detektivky a tahle se jim ani z desetiny nepriblizuje... bohužel velké zklamání! ()

maoc

Vizuál fajn, ale jinak nic moc. Slušela by delší stopáž, která by snad umožnila vyprávět příběh i s detaily, které v knize jsou, ale ve filmu se zúžily na odvyprávění, ne však vysvětlení a funkční zapojení do příběhu (sněhulák, motiv, propojení s Arve Stopem, ...). Z vraha se nejprve dělá superman, který je vždy o několik kroků napřed a všechno zná, všude se dostane a v Rusku byl nejméně 3x, aby se nakonec převtělil do nýmanda, který pojde a co? A co se vlastně stalo? Umřela kupa lidí a další mají pojebaný život a jako co? Pokud to je záměr, tak to neberu. Pokud není, tak už vůbec ne. ()

iN

Takže - co s tím? Máme hvězdné herce, bestsellerovou předlohu, chladnou norskou krajinu, zkušeného režiséra, proč by to tedy po smíchání všech těchto ingrediencí neměl být hit? Právě, že se všechno smíchalo, uspěchalo, dotočilo a honem co nejlevněji produkovalo. Už jen ta polovičatost, když se děj filmu odehrává v Norsku, ale mluví se v něm anglicky, takže při jakékoli zmínce jména hlavního hrdiny (Hairy Hole) se všichni anglicky mluvící musí uchechtnout... Dále pak podivné cameo evidentně nemocného Vala Kilmera: skoro v žádném záběru přímo na kameru nemluví, protože ani nemůže - a v těch pár svých větách je předabován.. proč jeho postavu nepřeobsadili? Potom tu jsou nelogičnosti v adaptovaném ději, zbytečné dvojobsazení Chloe Sevigny (co za smysl mělo, že ty ženy byly dvojčata?), a upřímně - ani jsem tomu Fassbenderovi nevěřil, že Harryho hraje s chutí. Velká škoda, že z filmu s takovými esy v rukávu stal kvůli necitelnému přístupu propadák. ()

Sharleen

Veľa vecí tu bolo pozmenených, čo býva pri filmových spracovaniach kvôli dĺžke bežné, ale tu to napáchalo toľko škody, že ma to celé nielen že nebavilo, ale ešte aj iritovalo. Čo sa týka hercov, aspoň jedna dobrá voľba v podobe Michaela Fassbendera. ()

pride

Tak som sa tešil na dalšiu zo série škandinávskych krimi ale toto bol fakt prúser. Malo to taký potenciál ale maximálne nevyužitý, atmosferické prostredie to nezachránilo. :/ ()

Pitryx odpad!

Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel. Je to nuda děs běs. Více se to točí kolem Haryho života, občas se nám zjeví retrospektiva, je to celé ukecané, a tak se ze spánku proberete jen občas. Zbytečně dlouhé, zbytečně rozvláčné. A aby toho nebylo málo, vplete se tam i politik. Pitomý konec na ledě to završí. Jediné plus je tady nádherná krajina. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017