Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

Ollie235

,,Why did you build the snowman facing the house?" Adaptace, na kterou jsem byl opravdu velice zvědavý. Za poslední roky čtení mi Nesbø i jeho hlavní hrdina velice přirostli k srdci (byť mám k autorovým krimi příběhům jisté výhrady), před projekcí filmového zpracování tak ve mně bojovala natěšenost se značnou obavou. Bohužel se naplnil ten druhý pocit. Chybí tomu napětí knižní předlohy či ostatně jakékoliv jiné kvalitní severské kriminálky. To se však tak nějak dalo čekat. Daleko větší problém je to, že z komplexní knihy se zase jednou stalo útržkovité shrnutí, které diváku, který nezná předlohu, prostě nemůže dávat smysl. Jednotlivé postavy se objevují bez jakéhokoliv kontextu, scény se střídají bez logické vazby a příliš tak do sebe nezapadají, což mi vadilo i přesto, že jsem předlohu před pár lety četl. Tohle se bohužel nepovedlo, což mě mrzí o to víc, když Fassbender je ve výsledku docela trefný Harry Hole. ()

LuccinyFilmy

Čekala jsem dobrý film (před mojí návštěvou kina se hodnocení pohybovalo ještě někde kolem 80%, pak se asi bohužel stalo to, že se na to Sněhuláka pár lidí asi opravdu podívalo), a proto jsem polovinu filmu vydržela čekat, že to všechno ještě přijde. Ale pak najednou začaly běžet titulky a mně došlo, že to byla jedna velká slátanina, kde téměř žádné otázky nebyly zodpovězeny a rozehrané linky dohrány. Pokud výsledek dával smysl těm, kteří si nastudovali knížku, gratuluji, mně nedávalo smysl vůbec nic - vlastně ani motivace vraha, pátrací metody detektiva (všechno to byla jedna velká náhoda), význam úchylného boháče nebo vůbec i význam alkoholismu ve filmu, případně to neustálé opakování šílené hudby. ()

BlackHood

Knihu jsem nečetl. A s filmem nejsem vůbec spokojený. Jsem asi rozmazlený něčím tak fantastickým jako The Killing a Heavy Rain. Čekal jsem prostě klasickou kriminálku, tu jsem víceméně dostal, ale něco tomu prostě chybělo. Celý film byl nevrýrazný a bylo v něm spousta nesmyslných záběrů, které postrádaly smysl. Přišlo mi to jakoby norská vláda řekla, že budete točit tady a tady a tam vás nepustíme a pokud jste tam už něco natočili, tak si to prostě vymažte. O hlavním hrdinovi jsme se nic nedozvěděli, vypadal jako nějaký houmlesák, mohl mít aspoň nějaké policejní auto, nebo vestu. Napětí nulové a sněhulák tam byl jen proto, aby mohli něco vybrat na poster, jinak by to bylo jako každá jiná kriminálka. Film se pomalu táhnul ke konci, pořád jsem očekával, že se nějak zlepší, ale ne. V tom přišel závěr a vrah byl totálně předvídatelný. Chtělo by to roztrhat scénář a napsat ho znova. ()

kristynca

Takhle nudnej film o sněhulácích jsem teda ještě neviděla! Ani Ušlo neušlo. Severský thriller má být pochmurný, tohle bylo spíš jako Disney on Ice... Do you want to build a snowman? ()

kujon

No, ruku na srdce - je to sračka. A navíc jsem u toho v kině usnul (což se mi povedlo jen u Harry Pottera). Knížní předloha mi z celé série přišla absolutně nejlepší, nejnapínavější a po převodu na stříbrné plátno se z toho stala rozplizlá slátanina rádoby napínavých, až hororových šotů. Bohužel bez napětí a hororu. Takže tenktokráte za jednu hvězdičku a v tomhle případě už nic jiného než knížku. ()

rerabinka

Kniha lepší než film samozřejmě. Harry Hole je jiný sekáč než tenhle vyšeptaný a nevýrazný. I oblíbená hudba Harryho mi tam chyběla. ()

Hernycztek

The Snowman je ve finále taková řadová kriminálka, říznutá lehce hororovými ,,vraždami,'' která je celá postavená na Michaelovi, ale ten už má za sebou rozhodně lepší role. Tady působí hrozně znuděně a je jediné štěstí, že tenhle problém částečně zachraňuje půvabná Rebecca. Třeba takový Wind River, který by se s tím po většině faktorech dal srovnat, má skvělého Jeremyho, na kterého je radost koukat, a to mi u ,,Sněhuláka'' chybělo. Jak je ve většině případů zvykem u trailerů, tak to nejlepší z nich se ve filmu neobjevilo a nahradily to nudné dialogové scény, které zbytečně natahovali stopáž, která by byla i bez toho zdlouhavá. Zkrátka to nemělo takový spád, aby to odsýpalo a divák neměl čas na nudu. Gore jsme se dočkali v podstatě jen na fotkách a pro vraždy už vůbec nezbylo místo, takže jsme mohli vidět akorát občas různě naaranžované kusy těl. Abych jen nekritizoval, tak kriminální složka byla chytlavá a mysteriózní zároveň a soustředil jsem se na každé vodítko, které přinášelo nový a nový zvrat a díky tomu můžete identitu pachatele vědět půl hodiny před koncem. Ovšem vysvětlení jeho činů, v podání v jakém jsme to dostali, je na můj vkus nedostatečné. ()

Honny2

To se nepovedlo.... škoda, kniha je totiž skvělá. Bohužel se filmařům nepovedlo přenést na plátno atmosféru příběhu. Postavy nebyly dostatečně propracovány. Někdy jsem se v zápletce ztrácel, a to jsem knihu četl. Fassbender zahrál Holea moc dobře, ale nepůsobil na mě tak vtipně-cynicky-sympaticky. No prostě pro mě tohle bylo zklamání roku... ()

Silencia90

V tomhle filmu se naprosto nic nestalo. Harryho jsem si takhle podobně predstavovala, ale jinak o zfilmování bestselleru nemůže být moc řeč, jelikož to postrádalo jakékoli napětí. Film tak nějak o ničem, na němž je nejzajímavější jen původ. ()

theSaint

Poněkud impotentní, nefunkční, scénáristicky tragické, místy komické. Na poli severských detektivek, kde máme možnost solidního výběru, je sněhulák zcela zbytečný kus. Takovému oddělení Q nesahá ani po kotníky. ()

Snake.Charmer

Sněhulák se povedl bohužel jen napůl. Nesbø je skvělý spisovatel, takže i když jsem konkrétně Sněhuláka nečetl, nevěřím, že by byla chyba na jeho straně. Problém vězí ve scénáři - resp. podle nejnovějších informací v tom, že se scénář nemohl natočit celý! Z filmu je tak bohužel znát, že měl být minimálně o půlhodinu delší. To by pak například vedlejší dějové linie nemusely působit jako věc zařazená do filmu jenom z důvodu její přítomnosti v předloze. Věřím, že v knize vytvářejí výbornou kouřovou clonu, která má diváka zmást, svést ho z cesty a znesnadnit mu odhalení pachatele. Ve filmu ale prostě nefungují a působí pouze jako překotně odvyprávěné scény tak trochu vytržené z kontextu. Na druhou stranu film boduje vydařenou pochmurně chladnou atmosférou, dobře hrajícím Fassbenderem, skvělou Beltramiho hudbou a celkově je dobře natočený. O to větší škoda je, že Sněhulák jako celek dopadl tak jak dopadl. Nemůžu pochopit, jak je možné, že producenti dobrovolně vypustí do světa takový nedodělek, a to navíc když se jedná o start potenciální divácky atraktivní série. Ostatně už na konci nás Harry Hole láká na svůj další případ. Kdoví, jestli ho nakonec vůbec uvidíme... ()

vito_corle

Sněhuláka jsem četl přestože mám rád severské kriminálky a na tuhle sem se vážně těšil. Hlavně na Fassbendera, který hrál mého oblíbeného detektiva Harryho Hola. Byl jsem trochu zklamaný příběhem, který se knize jen mlhavě podobal. Co nezklamalo, byla severská krajina, ponurost v příběhu. Děj si filmaři posunovali, kam chtěli, Harry také vypadal spíše jako namakaný svalovec a ne jako zjizvený pijan. No- nebýt to Nesbo, ale úplně jiná kriminálka, ušla by ! ()

warrenur

Tak tuto Nesbovu predlohu sfilmovali velmi slabo. Dejove i logicke linky su nastrihane velmi zvlastne. Naviac na pocaitku budovana, aka-taka tajomna atmosfera sa akosi vytraca. Siahnite radsej po knihe. Hoci, ked som si ju kupil, uveril som nadseniu citatelskej obce az prilis. To je tak, ked autor so zvucnym menom chrli znacny pocet knih. Ci chce, ci nie, zvacsa ich kvalita kolise. A plati to i v tomto pripade, kedy s Harrym Hole-om su k dispozicii rozhodne lepsie pribehy. Skandinavci v ramci zanru rozhodne mozu ponuknut kvalitnejsie filmove kusky. Za mna znacne sklamanie. ()

Bozvav

Dlouho jsem se ke shlédnutí tohoto filmu nemohla dokopat, neboť ani knižní předloha mne nijak neuchvátila. Nicméně ve smyslu motta: "Co neznáš, nehaň", jsem si film pustila...a výsledek. Žádné velké zklamání se nekonalo, snímek dle očekávání je stejně zoufale nudný jako kniha. Pro film hraje ponurý a depresivní vizuál díky zasněžené krajině (pro milovníky zimy zajisté úchvatné scenérie, pro mne jakožto odpůrce teplot pod 20 stupňů noční můra), herci jenž až na pár výjimek všichni vypadali tak nějak vyšinutě a hodící se hudba. Proti například to, že jednoznačně nenaplnil všechny atributy severské detektivky, měl dost hluchých míst a nepůsobil uceleně. Jsem ráda, že jsem Sněhuláka viděla, podruhé si jej ovšem už nejspíš nepustím ani za deset let. Za mne 45%. ()

Mania

No, tedy nic moc. A to jsem se na to tak těšila. Fassbender je samozřejmě skvělý, ale zbytek... Chvílemi jsem měla pocit, že mi část filmu utekla, že vidím nějakou zkrácenou verzi, kde důležité věci chybí. No, nakonec to do sebe zapadlo, ale trvalo to a nemělo to žádný efekt. ()

LordBeeDoO

Jeden z filmů, kdy zajímavost filmu a děje postupně klesá s každou minutou až do zdárného konce, který nějak nezapadá. Slabé jako thriller, horor i vyvražďovačka. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017