Sherlock - Unaired Pilot

(TV film)

Petike

Trochu "útulnejšie" (a tým aj akosi tradičnejšie) ladený prototyp výsledného produktu, ktorého sme sa nakoniec dočkali. Nie je to samo o sebe zlé, hoci finálna verzia prvého dielu má atmosférou a vývojom deja navrch. //// Zaujímavé komentáre: Momo_desu, Petfruf, Faidra, DaViD´82 ()

konysua

Nějak jsem přehlédl, že je to pilot a pak ho mohl rovnou porovnat s prvním dílem. Ačkoli byl skoro úplně stejný, mnoho maličkostí a nedodělků z něho dělali právě ten pilot. Jinak si pěkně našlápnul na to, abych byl na modelním Sherlokovi závislý. 8/10 ()

minima

Omylem jsem si to pustila v rámci opětovného zhlédnutí celého Sherlocka. Záměnu jsem si uvědomila až ve chvíli, kdy jde "opilý" Sherlock za taxikářem. Je to o něco slábší než výsledné zpracování Study in Pink, ale i tak je to výborný pilot. Bohužel mu to srovnání s aktuálním dílem trochu škodí. Nejsou tam žádné technické třešničky (čehož jsem si ale ani moc nevšimla...), vyloženě mi tam pár scén chybí a tak. Ale aspoň jsem ráda, že tenhle pilot spustil takovou vynikající věc jako je celý seriál. ()

anyonecek

Stejně jako všechny ostatní díly Sherlocka je toto výborné, jen je to o něco kratší a příběh je trošičku pozměněn od oficiálního 1. dílu. Každopádně zrovna u tohohle seriálu jsem vděčný za úplně každé video, protože to prostě neomrzí se dívat na perfektní dílo. ()

Seev

Takovej nedocmrndlej mladší bráška, kterej by asi s největší pravděpodobností uspěl, ale přeci jen kvality své upgradované verze nedosahuje. Potěší sledovat, jak se se slabinami tvůrci vypořádali (ty Sherlockovy džíny!). ()

blondboss

Náročky som si najprv pozrel túto neoficiálnu verziu pilotného dielu, aby som mal možnosť porovnať až sa naplno pustím do samotného seriálu. Koncepčne ale veľmi vyvážený príbeh a Cumberbatch uhral veľmi slušný výkon. Tieto prvé náznaky ukazujú, že zrejme sa mi seriál vryje pod kožu. Uvidíme. 75 % ()

Janie.

Nakonec odvysíláný pilot byl sice téměř v každém ohledu ještě o něco lepší, ale stejně se i v téhle kratší verzi najdou momenty, které by mě mrzelo nevidět (vždyť jenom ta scéna, kdy Sherlock "pije" víno je skvělá :D). Navíc mi přijde zajímavé, jak Sherlocka v konečné verzi seriálu ještě více dehumanizovali, protože tady se choval o poznání lidštěji (objetí paní Hudsonové na přivítanou atd.). Ve výsledku jsem ráda, že se BBC nakonec rozhodla pro téměř filmový formát, protože je díky tomuto příkladu vidět, že dává potenciálu citelně větší prostor, ale i tak u unaired pilotu nemůžu jít pod pět hvězdiček. Prostě nemůžu. ()

Bornd

Téměř stejné jako první díl sherlocka jen trochu jiné záběry a pozadí. Jestli je tohle pilot tak vubec nemuseli dělat remake a použit to jako první díl. ()

Nellie Lovett

Výsledná verze prvního dílu je přeci jen lepší. Ale když už máte zkouknuté obě série a trápí vás nedostatek Benedicta Sherlocka Cumberbatche, tak vezmete zavděk i tímto :) ()

pokoutnice

Nemůžu dát neodvysílanému pilotu pět hvězdiček, protože moje nejoblíbenější scéna ze Study in Pink je ta s Mycroftem ve skladišti a ten tady zoufale, ale opravdu zoufale chybí. I způsob, jakým dostane vrah Sherlocka, je mnohem lépe vyřešen v moderní verzi. Vizuální stránka je jasná - vyšší rozpočet zkrátka dělá divy a dokonce zbylo na holící potřeby pro Andersona. ()

jan.moravec.

Zkrácení a zjednodušení případu Sherlockovy opravdu hodně ubralo. Kdyby jsem tohle viděl jako první asi by jsem neměl výhrady, ale po zkouknutí celého seriálu říkám slabota. ()

Abet

Unaired Pilot sa mi nehodnotí práve ľahko. Je síce pravda,že prevyšuje zvyčajnú televíznu tvorbu,avšak jeho dlhšia verzia zase prevyšuje jeho. Pôsobí na mňa nedokončene,čo najlepšie vidno práve na postave Sherlocka. Watson je v oboch verziách prakticky rovnaký,avšak Sherlock.... Je vidno,že tvorcovia si ešte neboli celkom istý,kam Sherlocka posunú,a tak tu máme Sherlocka v džínsoch,stále síce geniálneho,no obyčajnejšieho. To,že dedukuje zároveň s divákom mu uberá na dramatickosti,ničí moment prekvapenia a tak v dlhšej verzii z mnohých scén vyťažili omnoho viac. Hoci si viem celkom dobre predstaviť,že aj táto adaptácia,kebyže sa pokračuje v kratších epizodach by mala určite úspech,som úprimne rada,že BBC rozoznala potenciál,ktorý sa v tomto skrýval a dala mu o dosť vačší priestor. Thanks God. ()

pajiixx

Tento pilotní díl Sherlocka jsem zhlédla jen a jen ze zvědavosti. Zajímalo mě totiž, jak původně měl seriál vypadat. A jsem tak neskutečně ráda, že BBC projekt pozastavila a tvůrci se do toho pustili hezky znovu a od začátku! Uff. Představa, o co všechno jsme mohli přijít… Především postava Sherlocka tady vůbec není tak skvělá (možná spíš skvěle "divná"), jak ve výsledné verzi. Přijde mi, že nemá pořádnou hloubku a hlavně málo prostoru k realizaci. A taky mi například chyběla jedinečná atmosféra Londýna, kterou se ve finální verzi podařilo vystihnout skvěle. Nicméně poté co opadly emoce, spojené s tím, že vím, jak vypadá výsledná verze, musím přiznat, že ten seriál by fungoval i v této podobě. Protože hodně důležitý aspekt celého seriálu (a to chemie mezi hlavními představiteli) funguje skvěle už i tady. Slabé čtyři hvězdičky. ()

Puslanka

Druhá verze je jednoznačně propracovanější. Přesto však i tato má své kouzlo a já jsem za ni ráda. Kolikrát se poštěstí mít možnost zhlédnout 2 odlišné a přesto stejné verze toho samého filmu. ()

jeziska

Začátek dobrej, ale díky za to, že to ještě pořádně propracovali. Vadilo mi tam několik věcí, např. Sherlock v džínách, jejich byt, Sherlockova povaha, atd. Taky to bylo krátký, půl hodina navíc tomu jen prospěla. ()

james47

Když si srovnáte tento nevysílaný pilotní díl a oficiální Studii v růžové, zjistíte, že vysílaná Studie v růžové má asi o 9 % lepší hodnocení, než tento díl. Já však říkám: "Proč ne??" Tok děje je rychlejší, je tam méně toho, co dnes známe pod pojmem "Sherlock," ale vesměs a znovu- proč ne?? Tok děje může být výhodou i nevýhodou- člověk, kterého Sherlock až tak nebere, rychlý tok děje uvítá. Já však, jako velký fanoušek Sherlocka, bych toho času uvítal více- tedy jak je to třeba v tom pozdějším vysílaném díle. Člověk má vetší možnost se do děje vžít. 80% ()

deli06

Chybí ta skvělá znělka, jedna z hlavních postav a několik nezapomenutelných hlášek, ale to říkám jen kvůli tomu, že mám srovnání. Neubrala bych ani hvězdičku, protože je to stejně geniální jako celý seriál. Už jen vidět Sherlocka v džínách, jak předstírá, že je opilý je něco, co si těch pět hvězd zaslouží. Každý fanoušek seriálu by to rozhodně měl vidět. Několikrát. ()