Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Dani.K

Letadla bych řadila mezi průměrnou pohádku, horší než Auta a lepší než Auta 2. Jednoduchý předvídatelný příběh pro malé děti, bohužel málo vtípků pro jejich rodiče. Dětem (3, 4 a 8 let) se film líbil, ale letošní léto jsme viděli lepší animáky pro děti. Pixar/Disney by už měl opustit Auta/Letadla a vymyslet zas něco nového. Že chyběl krátký animák před hlavním filmem? :-/ Nebo že bychom přišli pozdě do kina...? ()

vanadada odpad!

Koukám, že auta už nejsou IN. Tvůrci si myslíjou, že to Letadla zachrání... Takovýhle podobný příběh už tu byl... ale v hl. rolích nebyli letadílka, ale nějací létající tvorové.... Tohle by chtěla žalobu, za čoření příběhu... :) ()

bedsore

Bezduchá prázdná schránka, která se snaží vytěžit z již milionkrát obehraný šablony. Tentokrát tohle obkreslování zklamalo. Žádná valná snaha odlišit se a obohatit o cokoliv, co by zaujalo, potěšilo. Snad jen těch pár leteckých partií přivodilo trochu radosti mému nadšení pro 3D. ()

CostOnerOne

To je přesne pro ty, co pracují s lidmi a chtějí si večer oddychnout u nějaké té "kraviny" Lehký vtip, rychlý příběh, proč ne. ()

obyč.divák

Má to být pro děti,jenže ani ty to nebaví.Ani se nedivím,nepovedená vykrádačka Cars,je nudná,nezajímavá,není vtipná .....Tedy viděl sem už hodně ale topící se letadlo to je něco :-) ()

Mach Tom

Film je víceméně plagiátem Ruského filmu Ot vinta 3D v kterém se Su-27 zamiluje do obyčejného vrtuláku. V tomto filmu také mají letadla vlastní osobnost takže nic jsem od toho nečekal, takže jsem nebyl ani zklamán. Bohužel čistá dějová vykrádačka druhých Aut, nevýrazná animace. Což bych přehlídl, ale bohužel úplně bez vtipu. Což my vadí. Pokud před budete chtít posadit své dítě do 6let tak bez problémů. Dospělí tam bohužel nic nenajde. Disney ždímá dobrou značku ala auta, ale v tomto filmu jí spíše poškozuje. ()

zelvapetr

Tak myslím,že to ani neublíží a ani neuspokojí.Moje děti taky na půl,protože malé se to nelíbilo a po půl hodce to zabalila a starší ta to žrala a vydržela.A já sem viděl už lepší animáčky ale taky o moc horší.Zlatý střed. ()

Rembrant.F

Deti film oceni vice, ale pro me to byla ztrata casu. Predvidatelny dej a celou dobu to pripomina film auta, akorat se tu lita. Uboha nahrazka Buraka, dialogy a snaha o vtip byla zabita. ()

pekos

Pri tomto filme bol na obale DVD uvedený text - od tvorcov animáku Cars a tento slogan platí pre celý film. Rovnaká animácia, mimika áut a novo aj lietadiel sa vôbec nezmenila. Príbeh je však pre deti vhodný a celkový dojem z filmu po jeho skončení nebol tak hrozný, ako vyplýva z mnohých hodnotení filmu. Rozhodne stojí zato vidieť príbeh malého rozprašovacieho lietadielka. ()

Shadowrat

Čím je Pixar jedinečný? Příběhem. Tady jsem ho bohužel dostával po malých balíčcích, které spolu moc neladily. Je tu značná podobnost s prvními Auty a už při úvodních scénách jsem si říkal, dobře, tohle hodně zkrátili, ale asi chtějí mít více prostoru pro hlavní dějovou linku. Tady jsem se bohužel spletl. Hodně. Po shlédnutí musím říci, že mě tento film značně zklamal. Nevím, jestli se u něj může bavit dítě, neb vtipných situací je tam pomálu. Pro dospělé publikum, je to zase značně utahaný film, který má spoustu nelogičností (ale dobře, je to pohádka). Je také možné, že vytvořili film, který byl opět dokonalý jen měl dvojnásobnou stopáž. Ze střižny pak vzešlo toto. Je to škoda a děsím se pokračování. ()

eaglestar

Tak se mi to zalíbilo, až jsem si chvilku představoval, že su á desítka a ty pičoidy debilní rozjebu evendžrem na sračky. ()

r3musko

Bohužiaľ dosť priemerný film v mnohých prípadoch. Chýba hlavná postava, ktorej by som fandil, chýba nápadity dej, chyba humor. Jediné čo môžem pochváliť sú letecké akcie. Inak silný priemer, nenahneva ani ne nadchne ()

Aresko123

Pekne farebne ale to je vsetko. Boze a to vykradanie vlastnych aut???? V tejto rozpravke najdete snad vsetky pararely s postavami z Cars. A samozrejme od zaciatku do konca len priama linka. Ak je tato rozpravka urcena pre deti do 4 rokov tak ano je to OK, ale ak je urcena aj pre starsie deti tak je to ZALOSTNE MALO. ()

Marwin3D

Letadla a Auta dohromady? Proč ne..? :o) Navíc letadlo s veteránským syndromem.. :o) KAŽDEJ MÁ DOSTAT ŠANCI!!! :o) Pěkná animace.. dobrá zábava.. Už se těšim na Letadla, Auta a Vlaky.. :o))) 3,6* ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz