Konec přehlídky

Epizody(5)

Seriál Konec přehlídky se odehrává během formativního období britské historie - počínaje posledními lety vlády krále Edwarda do konce první světové války. V jeho středu stojí anglický aristokrat, jeho krásná manželka a mladá sufražetka. Uznávaný scénárista Tom Stoppard a režisérka Susanna Whiteová přinášejí pozoruhodný příběh lásky a zrady s Rebeccou Hallovou a Benedictem Cumberbatchem v hlavních rolích. Pohodlné jistoty edvardovské Anglie podléhají chaosu a zmaru. Anglický aristokrat Christopher Tietjens si bere za ženu Sylvii, krásnou ovšem tvrdou dámu, která čeká dítě, jež může, nebo nemusí být jeho. Christopher je rozhodnutý zůstat ke své ženě loajální navzdory řadě nevěr. Jeho život se však změní, když jednoho dne potká Valentine Wannopovou, neohroženou mladou sufražetku. Od třpytivého avšak povrchního světa londýnské smetánky k zákopy zjizveným bojištím ve Francii, seriál Konec přehlídky vypráví o jednom z určujících období minulého století, období, kdy staré jistoty byly svrženy a svět se naprosto změnil. (HBO Europe)

Acner

Velice milá sága, opět mě uchvátilo anglické gentlemanství, suchý humor i schopnost zachovat si tvář, ať se děje cokoliv. Na několika místech mi však zpracování přišlo až moc "lyrické", proto tomu pro mě osobně ještě něco chybělo. Samotný konec pátého dílu byl však nádherný! ()

verfrt26

Myslím si, že tento seriál svojím kvalitným spracovaním a duchaplnou témou by mohol byť zástupcom anglickej filmografie. Cumberbatch opäť preukázal svoje excelentné herecké schopnosti a Rebecca Hall za ním vôbec nezaostávala. Zhrnula by som: kvalitná téma, krásne scény, kostýmy, hlboké (niekedy až príliš) dialógy a herecké talenty sa spojili a vytvorili zaujímavý miniseriál, ktorý rozhodne nie je rozvláčny a možno aj čo-to pochytíte ohľadom pohľadu Angličanov na 1. svetovú vojnu. Odporúčam si pozrieť, stojí za to aj keď pre niekoho možno priveľmi premýšľavý a hlboký námet, pre mňa ale tá pravá šálka kávy (alebo čaju o piatej?). ()

stanslon

Seriál mne zaujal a mám asi výhodu proti těm, co četli předlohu a teď se s tím nedokáží srovnat. Ano, je trochu chaotický ale mám tu svou parketu a zdá se mi prima. Hlavní mužská postava je podivně nesympatická projevem, ale skvělá. Úplně si tak představuji člověka, který se srovnává se světem, který mu kazí jeho představy a se kterým si nedokáže porozumět (morálka, čest,válka) Vůbec jsem nepoznal, že už jsem ho viděl v Sherlockovi. Úplně někdo jiný. Ale s úžasem jsem koukal na andělskou tvář Adelaide Clemens, upřímné oči, dojemný pohled. Hotový cajdák. Rebecca Hall si se svým rozdvojením hrála dokonale. A zabalené do kulis prudérní a intrikářské Anglie počátku minulého století. Angličané si se svou historií umí nádherně pohrát. To snad ani nebylo drama (ale ještě jsem neviděl čtyřku a pětku) vlastně jsem nakonec vnímal jen ty tři, ostatní tam mohli být ale nemuseli. Znechucen První republikou bych dal i pět, ale není všem dnům konec a až tak štědrý nejsem. Řekl bych, že jsem ještě neviděl anglický historický seriál (počínajeKlaudiem), který by nestál za 4hvězdy. Možná jsem jen měl štěstí, neviděl jsem jich spoustu. A stále nechápu, jak tu někdo může od začátku do konce hanět a nakonec dát také 4 (nemám na mysli právě tuhle stránku). ()

K8MK odpad!

Tenhle seriál mě jednoduše zklamal má příliš zdlouhavý děj , scénář mizerný , hloupá snaha napodobit seriál Panství Downton. Z herců mě nejvíce zklamal Benedict Cumberbatch , který hraje tak špatně, že snižuje ještě víc kvalitu tohoto seriálu. ()

Calvus77

Tak této sérii musíte přijít na chuť postupným prokoukáváním se k závěru a vydrží to hlavně romantici. Mě to chytlo až někde u třetího dílu. Řekl bych, že knižní předloha je zřejmě velmi rozsáhlá a v seriálu se snažili zachytit vše a tak jsou tam místy dost ostré střihy a děj je často velmi nepřehledný... Ale pokud vás chytne charismatické herectví Benedicta Cumberbatcha jehož souputníky jsou dvě nádherné ženy usilující o jeho přízeň, tak vám to nebude ani tolik vadit. ()

Sadi

Konec přehlídky je pro svou téměř nulovou propagaci drama spíše komorní, protože by mu ani přílišná propagace neslušela. Benedict Cumberbatch je sázka na jistotu, a není divu, že se Christopher stal jeho nejoblíbenější rolí. Jeho vztah se svou ženou a mladou sufražetkou je podán na pozadí války velmi precizně, v pěti dílech, které zkoumají dobu několika let, vidíme vývoj postav, změny v jejich zásadách, touhách, odhodlání. Rozhodně stojí za shlédnutí pro realistické vykreslení části britské historie, ale samozřejmě kromě hereckých výkonů i pro kostýmy a soundtrack. ()