Benedict Cumberbatch a Rebecca Hallová jako nesourodá, nefungující manželská dvojice v bodě, kde viktoriánská éra v Anglii narazila na nové myšlenky a nadcházející První světovou válku. Do života upjatého, konzervativního, starosvětského Christophera a znuděné, arogantní, nevěrné Sylvie vstoupí mladičká sufražetka (Adelaide Clemens), která by mohla celé jejich manželství zničit, pokud to ovšem dřív neudělají společenské pomluvy... Klasický milostný trojúhelník vévodí vcelku nudně rozvleklému ději, ale díky výpravě, historické atmosféře a dobrým hereckým výkonům to na lepší průměr má.(30.9.2013)

Seriál jsem si oblíbil. Disponuje zajímavými postavami, osudy, starou Anglií a v neposlední řadě válkou, kterou cítíte, přestože dlouhou dobu nedostane hlavní slovo a zůstává v pozadí. Zpočátku mi vadilo rychlé přeskakování děje a jakoby vynechávání některých událostí, postupně jsem si však na to zvykl a dokonce si to oblíbil, protože jsem musel dávat při sledování stále pozor, nicméně to nemusí vyhovovat všem. Tietjens je úžasná osoba, se skvělým charakterem a pro mě se stal jedním z nejlepších televizních charakterů...(26.8.2014)

Excelentní herecké výkony a práce architektů, maskérů a kostymérů v minisérii s nejpodivnější atmosférou (a do značné míry i zápletkou), jakou jsem na poli anglické literatury kdy viděl. Ano, bláznivý a obscénně blábolící Rufus Sewell, zpacifikovaný tečkou na solar, je jistě osvěžující, stejně jako jsou Wildeovské bonmoty snad každé hlavní postavy nebo společenské vsuvky jako z Jane Austenové neselhávající. Ale sesadit to dohromady s příběhem podivných vztahů jednoho manželského páru, jejich přátel a šílenstvím války, to je úkol nad síly když ne filmařů, kteří Konec Přehlídky spáchali, tak rozhodně nad síly moje, pokud jde o porozumění jejich záměru. Zaujat už zmíněnými hereckými výkony a WTF dějem jsem to viděl celé, a samozřejmě jsem doufal, že se "něco" stane, a začne to nějak normálně fungovat, ale ono prostě ne, až do úplného konce. Takže dám zmatených 70%, a dodám, že úchylněji vypadal Cumberbatch už jenom v Pokání;)(18.9.2014)

Benedict Cumberbatch, zas a znovu skvělý herec, který tentokrát dostal do pařátů dobrý scénář a navrch k tomu ještě blond vlasy. Není to ale jen on, kdo tuhle minisérii, na kterou spojila síly BBC a HBO opanoval, je to celá ústřední trojice, která se svých rolí zhostila neskutečně, Rebecca Hall zajišťuje, že k její postavě Sylvie jsem místy pocítil i nějakou tu sympatii, ale hlavně - Adelaide Clemens předvádí něco naprosto úžasného, kde podoba postavy dokonale splynula s postavou samou, škoda, že místy má tak málo prostoru... Klasika s linkou jak dramatickou, tak romantickou, která je technicky natočena výborně, zahraná je ještě lépe a třebas takové scény ze zákopů jsou atmosférou tam, kde by mohl mnohý válečný film závidět. Navíc je závěr krásně vygradován emočně, nikoli však vtíravým dojmem, jaký má třebas pohled raněné laně, která uvízla uprostřed plamenů šlehajících okolo porodnice, naštěstí,jen tak dál.(8.10.2013)

V tomto seriály je Benedict taký, ako ma zaujal v Sherlockovi. Herecky vyzretý, by som to nazvala. Videla som ho už v zopár filmoch zo skoršej doby a tam mi stále niečo chýbalo, stále som mala pocit, že toto nie je on. Jednoducho mi v tých postavách nesedel (okrem pár výnimiek). Tu opäť exceluje. Čo sa samotného príbehu týka je to klasická britská miniséria, ktorá by si však v tomto prípade zaslúžila určite viac častí. Niekedy sú tam priveľké skoky. Konanie postáv v súčastnosti, už iba ťažko pochopiteľné, ale v dobových súvislostiach vystihnuté a výborne stvárnené. Celkový dojem výborný. Tento príbeh mal dej, srdce aj dušu a scéna cesty v hmle bola za poslednú dobu asi tá najromantickejšia akú som videla.(19.3.2013)

• - Seriál byl natočen podle stejnojmenné tetralogie Forda Madoxe Forda. Jednotlivé díly z let 1924 až 1928 nesou názvy "Some Do Not...", "No More Parades", "A Man Could Stand Up" a "Last Post". (gogos)

• - Produkce první série začala v říjnu 2011. Natáčelo se hlavně v Belgii a Anglii. (gogos)

• - Jedná se již o druhé zfilmování tetralogie „Parade's End“ Forda Madoxe Forda. Prvního zpracování se dočkala již v roce 1964 v seriálu Theatre 625 (od r. 1964). (gogos)