Reklama

Reklama

Konec přehlídky

(seriál)
Trailer 3

Epizody(5)

Seriál Konec přehlídky se odehrává během formativního období britské historie - počínaje posledními lety vlády krále Edwarda do konce první světové války. V jeho středu stojí anglický aristokrat, jeho krásná manželka a mladá sufražetka. Uznávaný scénárista Tom Stoppard a režisérka Susanna Whiteová přinášejí pozoruhodný příběh lásky a zrady s Rebeccou Hallovou a Benedictem Cumberbatchem v hlavních rolích. Pohodlné jistoty edvardovské Anglie podléhají chaosu a zmaru. Anglický aristokrat Christopher Tietjens si bere za ženu Sylvii, krásnou ovšem tvrdou dámu, která čeká dítě, jež může, nebo nemusí být jeho. Christopher je rozhodnutý zůstat ke své ženě loajální navzdory řadě nevěr. Jeho život se však změní, když jednoho dne potká Valentine Wannopovou, neohroženou mladou sufražetku. Od třpytivého avšak povrchního světa londýnské smetánky k zákopy zjizveným bojištím ve Francii, seriál Konec přehlídky vypráví o jednom z určujících období minulého století, období, kdy staré jistoty byly svrženy a svět se naprosto změnil. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (66)

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Chtělo to víc dílů, takhle je až nepříjemně patrné, že předloha musela být osekána až na dřeň - především ve válečných a zákopových scénách, které jsou mnohdy geniálně bizarní, je vidět ta časová tíseň nutící postavy objevovat se, dělat podivnosti a zase beze smyslu mizet (děda od koní apod.). Jinak skvěle zahraná, výpravně vypadající a v rámci možností velmi originální a nečekaně vtipná dobová sága. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Benedict Cumberbatch, zas a znovu skvělý herec, který tentokrát dostal do pařátů dobrý scénář a navrch k tomu ještě blond vlasy. Není to ale jen on, kdo tuhle minisérii, na kterou spojila síly BBC a HBO opanoval, je to celá ústřední trojice, která se svých rolí zhostila neskutečně, Rebecca Hall zajišťuje, že k její postavě Sylvie jsem místy pocítil i nějakou tu sympatii, ale hlavně - Adelaide Clemens předvádí něco naprosto úžasného, kde podoba postavy dokonale splynula s postavou samou, škoda, že místy má tak málo prostoru... Klasika s linkou jak dramatickou, tak romantickou, která je technicky natočena výborně, zahraná je ještě lépe a třebas takové scény ze zákopů jsou atmosférou tam, kde by mohl mnohý válečný film závidět. Navíc je závěr krásně vygradován emočně, nikoli však vtíravým dojmem, jaký má třebas pohled raněné laně, která uvízla uprostřed plamenů šlehajících okolo porodnice, naštěstí,jen tak dál. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Veľmi rada by som dala 4*, lebo sa na to krásne pozeralo a bavili ma postavy, príbeh, atmosféra aj kostýmy... ale často som mala z dialógov či diania taký pocit "mimóznosti", že som vôbec nechápala, prečo sa niektoré veci dejú a prečo niektorí ľudia hovoria čo hovoria. Dokonca som asi 2x skúsila prepnúť na originálny zvuk a zopakovala si danú pasáž, aby som si overila, či nejde len o zlý preklad, zmršený do tej miery, že sa úplne stratil pôvodný zmysel vety - ale nie! Aj originálne anglické repliky boli rovnako divné... Takže ako sa vraví: "toto!" Toto ma konsternovalo a preto sťahujem 1 hviezdu. Možno je to všetko v predlohe, ale pri filmovom spracovaní (tobôž pri 5 hodinovej minisérii) neočakávam, že sa bude znalosť predlohy vyžadovať. Tie zvláštne nezmyselnosti doteraz nechápem, ale seriál sa mi páčil. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Excelentní herecké výkony a práce architektů, maskérů a kostymérů v minisérii s nejpodivnější atmosférou (a do značné míry i zápletkou), jakou jsem na poli anglické literatury kdy viděl. Ano, bláznivý a obscénně blábolící Rufus Sewell, zpacifikovaný tečkou na solar, je jistě osvěžující, stejně jako jsou Wildeovské bonmoty snad každé hlavní postavy nebo společenské vsuvky jako z Jane Austenové neselhávající. Ale sesadit to dohromady s příběhem podivných vztahů jednoho manželského páru, jejich přátel a šílenstvím války, to je úkol nad síly když ne filmařů, kteří Konec Přehlídky spáchali, tak rozhodně nad síly moje, pokud jde o porozumění jejich záměru. Zaujat už zmíněnými hereckými výkony a WTF dějem jsem to viděl celé, a samozřejmě jsem doufal, že se "něco" stane, a začne to nějak normálně fungovat, ale ono prostě ne, až do úplného konce. Takže dám zmatených 70%, a dodám, že úchylněji vypadal Cumberbatch už jenom v Pokání;) ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Oscar Wilde kdysi napsal, že jediná horší věc, než přijít do řečí, je do nich nepřijít; no a já bych ho doplnila, že horší, než se dostat do řečí, je dostat se do nich neprávem. Nerovná manželská dvojice Cumberbatch-Hallová exceluje, ale celé to vypadá, jako by Stopard přepsal kauzu z nějaké edwardiánské obdoby Blesku a v duchu bulváru zatajil některé podstatné informace, takže chvílemi dost tápete, kdo je ten či onen a proč dělá to či ono. Stará dobrá Anglie z toho sice dýchá, ovšem ten dech poněkud zavání. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (4)

  • Seriál byl natočen podle stejnojmenné tetralogie Forda Madoxe Forda. Jednotlivé díly z let 1924 až 1928 nesou názvy "Some Do Not...", "No More Parades", "A Man Could Stand Up" a "Last Post". (gogos)
  • Jedná se již o druhé zfilmování tetralogie „Parade's End“ Forda Madoxe Forda. Prvního zpracování se dočkala již v roce 1964 v seriálu Theatre 625 (od r. 1964). (gogos)
  • Produkce první série začala v říjnu 2011. Natáčelo se hlavně v Belgii a Anglii. (gogos)

Reklama

Reklama