Konec přehlídky

(seriál)
Trailer 3

Epizody(5)

Seriál Konec přehlídky se odehrává během formativního období britské historie - počínaje posledními lety vlády krále Edwarda do konce první světové války. V jeho středu stojí anglický aristokrat, jeho krásná manželka a mladá sufražetka. Uznávaný scénárista Tom Stoppard a režisérka Susanna Whiteová přinášejí pozoruhodný příběh lásky a zrady s Rebeccou Hallovou a Benedictem Cumberbatchem v hlavních rolích. Pohodlné jistoty edvardovské Anglie podléhají chaosu a zmaru. Anglický aristokrat Christopher Tietjens si bere za ženu Sylvii, krásnou ovšem tvrdou dámu, která čeká dítě, jež může, nebo nemusí být jeho. Christopher je rozhodnutý zůstat ke své ženě loajální navzdory řadě nevěr. Jeho život se však změní, když jednoho dne potká Valentine Wannopovou, neohroženou mladou sufražetku. Od třpytivého avšak povrchního světa londýnské smetánky k zákopy zjizveným bojištím ve Francii, seriál Konec přehlídky vypráví o jednom z určujících období minulého století, období, kdy staré jistoty byly svrženy a svět se naprosto změnil. (HBO Europe)

Trailer 3

Rex Mundi

Veľmi rada by som dala 4*, lebo sa na to krásne pozeralo a bavili ma postavy, príbeh, atmosféra aj kostýmy... ale často som mala z dialógov či diania taký pocit "mimóznosti", že som vôbec nechápala, prečo sa niektoré veci dejú a prečo niektorí ľudia hovoria čo hovoria. Dokonca som asi 2x skúsila prepnúť na originálny zvuk a zopakovala si danú pasáž, aby som si overila, či nejde len o zlý preklad, zmršený do tej miery, že sa úplne stratil pôvodný zmysel vety - ale nie! Aj originálne anglické repliky boli rovnako divné... Takže ako sa vraví: "toto!" Toto ma konsternovalo a preto sťahujem 1 hviezdu. Možno je to všetko v predlohe, ale pri filmovom spracovaní (tobôž pri 5 hodinovej minisérii) neočakávam, že sa bude znalosť predlohy vyžadovať. Tie zvláštne nezmyselnosti doteraz nechápem, ale seriál sa mi páčil. ()

Pajky3

K této minisérii mě samozřejmě přivedlo jméno Benedicta Cumberbatche. Popravdě řečeno tahle minisérie na mě zapůsobila opravdu zvláštně. Atmosféra celého příběhu je zvláštní a postavy se nechovají tak, jak by se dalo předpokládat. Dokonce se nechovají ani tak jak by chtěly. Samozřejmě nejvýraznější je to u Tietjense a jeho ženy Sylvie. Navíc jsem rozhodně neodhadnul závěr a čekal jsem něco "většího". Herci jsou super, nejen Benedict, který mě přilákal, ale i jeho žena Rebecca Hall a mladá sufražetka Adelaide Clemens. Kromě toho, kostýmy, Anglie a válka - to jsou všechno plusy, které určitě musím zmínit. Škoda jen té zvláštní atmosféry, která mi úplně nesedla. 70 % ()

joker.george

Seriál jsem si oblíbil. Disponuje zajímavými postavami, osudy, starou Anglií a v neposlední řadě válkou, kterou cítíte, přestože dlouhou dobu nedostane hlavní slovo a zůstává v pozadí. Zpočátku mi vadilo rychlé přeskakování děje a jakoby vynechávání některých událostí, postupně jsem si však na to zvykl a dokonce si to oblíbil, protože jsem musel dávat při sledování stále pozor, nicméně to nemusí vyhovovat všem. Tietjens je úžasná osoba, se skvělým charakterem a pro mě se stal jedním z nejlepších televizních charakterů... ()

VenDulin85

Tato série mě nadchla z historického hlediska (staré dobré Anglie není nikdy dost) a lehce znechutila udrbanou společností, kdy dámy ani pánové nepotřebovali žádný fejsbůk, aby někomu zničili pověst. Ústřední postavou je mladý Christopher, kterému to sice pálí a vyzná se téměř ve všem, ale přesto si pokazí život sňatkem s vyzývavou Sylvií. Za všech okolností se zachovává jako pravý gentleman, je nápomocný všem, ale na všechny tyto dobré skutky dojíždí a stává se terčem pomluv. Sylvie je mladá, krásná, s jazykem ostřejším než břitva, která se brzy znudí společenským životem a rozhodne se dobýt srdce posledního muže, který jí nepodlehl.. ano, toho svého. Třetím hrotem trojúhelníku je mladá sufražetka Valentine, která při jedné akci potká Christophera a oba se do sebe zamilují. Otázkou zůstává, jestli dva lidi, kteří si jako jediní zachovají čistý štít, mohou být spolu šťastní. ()

Tom_Lachtan

Benedict Cumberbatch, zas a znovu skvělý herec, který tentokrát dostal do pařátů dobrý scénář a navrch k tomu ještě blond vlasy. Není to ale jen on, kdo tuhle minisérii, na kterou spojila síly BBC a HBO opanoval, je to celá ústřední trojice, která se svých rolí zhostila neskutečně, Rebecca Hall zajišťuje, že k její postavě Sylvie jsem místy pocítil i nějakou tu sympatii, ale hlavně - Adelaide Clemens předvádí něco naprosto úžasného, kde podoba postavy dokonale splynula s postavou samou, škoda, že místy má tak málo prostoru... Klasika s linkou jak dramatickou, tak romantickou, která je technicky natočena výborně, zahraná je ještě lépe a třebas takové scény ze zákopů jsou atmosférou tam, kde by mohl mnohý válečný film závidět. Navíc je závěr krásně vygradován emočně, nikoli však vtíravým dojmem, jaký má třebas pohled raněné laně, která uvízla uprostřed plamenů šlehajících okolo porodnice, naštěstí,jen tak dál. ()

• Jedná se již o druhé zfilmování tetralogie „Parade's End“ Forda Madoxe Forda. Prvního zpracování se dočkala již v roce 1964 v seriálu Theatre 625 (od r. 1964). (gogos)
  • Produkce první série začala v říjnu 2011. Natáčelo se hlavně v Belgii a Anglii. (gogos)
  • Seriál byl natočen podle stejnojmenné tetralogie Forda Madoxe Forda. Jednotlivé díly z let 1924 až 1928 nesou názvy "Some Do Not...", "No More Parades", "A Man Could Stand Up" a "Last Post". (gogos)