Naprosto skvělý miniseriálek o sváru starých konzervativních hodnot s chátrající morálkou přicházející moderní doby, a to jak v rovině osobního života, tak v souvislostech národních a nadnárodních. Děj se klikatí značně nevypočitatelně, chvílemi, zejména v osobních zápletkách, člověk neví, komu vlastně drží palce, celé to dýchá "starou dobrou Anglií", zkrátka jedna radost.(9.2.2013)

K této minisérii mě samozřejmě přivedlo jméno Benedicta Cumberbatche. Popravdě řečeno tahle minisérie na mě zapůsobila opravdu zvláštně. Atmosféra celého příběhu je zvláštní a postavy se nechovají tak, jak by se dalo předpokládat. Dokonce se nechovají ani tak jak by chtěly. Samozřejmě nejvýraznější je to u Tietjense a jeho ženy Sylvie. Navíc jsem rozhodně neodhadnul závěr a čekal jsem něco "většího". Herci jsou super, nejen Benedict, který mě přilákal, ale i jeho žena Rebecca Hall a mladá sufražetka Adelaide Clemens. Kromě toho, kostýmy, Anglie a válka - to jsou všechno plusy, které určitě musím zmínit. Škoda jen té zvláštní atmosféry, která mi úplně nesedla. 70 %(27.10.2014)

Po nadějném začátku, který mě zaujal výpravou, hudbou, příběhem i hereckými výkony, mě další díly víc a víc nudily. Tvůrci se snažili osvěžit příběh nápaditými záběry, ale Sylviina kontrola zrcátka postupně ztrácí kouzlo. Ale vydržel jsem do konce, abych se přesvědčil, jestli Tiejens překvapí Sylvii pohledem, který vyjádří jeho city.(26.8.2014)

Excelentní herecké výkony a práce architektů, maskérů a kostymérů v minisérii s nejpodivnější atmosférou (a do značné míry i zápletkou), jakou jsem na poli anglické literatury kdy viděl. Ano, bláznivý a obscénně blábolící Rufus Sewell, zpacifikovaný tečkou na solar, je jistě osvěžující, stejně jako jsou Wildeovské bonmoty snad každé hlavní postavy nebo společenské vsuvky jako z Jane Austenové neselhávající. Ale sesadit to dohromady s příběhem podivných vztahů jednoho manželského páru, jejich přátel a šílenstvím války, to je úkol nad síly když ne filmařů, kteří Konec Přehlídky spáchali, tak rozhodně nad síly moje, pokud jde o porozumění jejich záměru. Zaujat už zmíněnými hereckými výkony a WTF dějem jsem to viděl celé, a samozřejmě jsem doufal, že se "něco" stane, a začne to nějak normálně fungovat, ale ono prostě ne, až do úplného konce. Takže dám zmatených 70%, a dodám, že úchylněji vypadal Cumberbatch už jenom v Pokání;)(18.9.2014)

Pokrok, změna a otřepané "každý konec je začátkem něčeho nového". Stejně jako se mění aristokratické sídlo rodiny Christophera Tietjense, tak se mění i britský venkov, společenský a politický řád, mezinárodní uspořádání i samotný hlavní hrdina, který se musí vypořádat se zpochybnění dobových přesvědčení a vlastních zásad. Povedená minisérie BBC šlape především v prvních dvou třetinách, kdy jsou základní premisy, vztahy a charaktery postiženy vcelku dostatečně. Závěr je malinko uspěchaný, přičemž je znát, že předloha byla kvůli omezenému prostoru osekána. Je to škoda, neboť určitě bylo ještě co říci. Na druhou stranu jsem se od série nemohl odtrhnout. Krása i nešvary eduardovské éry se mi dostaly pod kůži, ač byl dobový kontext vykastrován, jak to jen bylo možné. Samotný příběh lásky je poutavý, chemie funguje na výbornou a herecké trio Cumberbatch, Hall & Clemens (Adelaide je kouzelná sufražetka, jen co je pravda) exceluje. A ta analogie zkostnatělého společenského uspořádání imperiální Británie a setnutí pradávného a vznešeného cedru je naprosto precizní. Za první tři části bych dal i 9,leč takto musím 8/10!(28.12.2012)

• - Jedná se již o druhé zfilmování tetralogie „Parade's End“ Forda Madoxe Forda. Prvního zpracování se dočkala již v roce 1964 v seriálu Theatre 625 (od r. 1964). (gogos)

• - Seriál byl natočen podle stejnojmenné tetralogie Forda Madoxe Forda. Jednotlivé díly z let 1924 až 1928 nesou názvy "Some Do Not...", "No More Parades", "A Man Could Stand Up" a "Last Post". (gogos)

• - Produkce první série začala v říjnu 2011. Natáčelo se hlavně v Belgii a Anglii. (gogos)