Benedict Cumberbatch, zas a znovu skvělý herec, který tentokrát dostal do pařátů dobrý scénář a navrch k tomu ještě blond vlasy. Není to ale jen on, kdo tuhle minisérii, na kterou spojila síly BBC a HBO opanoval, je to celá ústřední trojice, která se svých rolí zhostila neskutečně, Rebecca Hall zajišťuje, že k její postavě Sylvie jsem místy pocítil i nějakou tu sympatii, ale hlavně - Adelaide Clemens předvádí něco naprosto úžasného, kde podoba postavy dokonale splynula s postavou samou, škoda, že místy má tak málo prostoru... Klasika s linkou jak dramatickou, tak romantickou, která je technicky natočena výborně, zahraná je ještě lépe a třebas takové scény ze zákopů jsou atmosférou tam, kde by mohl mnohý válečný film závidět. Navíc je závěr krásně vygradován emočně, nikoli však vtíravým dojmem, jaký má třebas pohled raněné laně, která uvízla uprostřed plamenů šlehajících okolo porodnice, naštěstí,jen tak dál.(8.10.2013)

Chtělo to víc dílů, takhle je až nepříjemně patrné, že předloha musela být osekána až na dřeň - především ve válečných a zákopových scénách, které jsou mnohdy geniálně bizarní, je vidět ta časová tíseň nutící postavy objevovat se, dělat podivnosti a zase beze smyslu mizet (děda od koní apod.). Jinak skvěle zahraná, výpravně vypadající a v rámci možností velmi originální a nečekaně vtipná dobová sága.(16.12.2012)

BBC v posledních letech tvoří to nejlepší na seriálovém nebi. Píšu to už nějaký rok, pokaždé když dám nějákému jejich seriálu 5 hvězdiček a píšu komentář. V tomto případě to bylo o to milejší a překvapivější, že jsem to vůbec nečekal. O seialu jsem vlastně vůbec neslyšel. Základem všeho je výborně napsaný scénář a bravurní herecké výkony. Cumerbatch je skvělý, příšerně přechytralý, puntičkářský, nejistý, sobecký. Úpěnlivě se brání rozpadu splečnosti jakou znal, poklesu morálky a osbní cti. A to jak ve své profesi, na poli dalo by se říct politického a vojenského poradce, tak v osobním životě, v náhledu na své dvě osudové ženy. Rebecca Hall mě překvapila ze všech herců snad nejvíce, je prostě skvělá, je tak skvělá, že pokaždé když ji vidím mám chuť ji dát par facek. A nakonec Adelaide Clemens, kterou jsem do té doby neznal. Její upřímně naivní a zapálená pacifistka je dojemná a navíc velmi krásná. Přestože je mini série převážně drama, o to víc musím ocenit tak přesně načasovaný a skvostě vytříbený humor. A pokud si teď vzpomenu na Panství Downton, musel bych mu v přímém porovnání s Přehlídkou ubrat tak tři hvězdičky. Tohle je prostě nádhera.(4.12.2013)

• nirvanafan

Dobré hodnocení pravděpodobně způsobuje fakt, že řada lidí podobně jako já nehodlá se seriálem po prvním dílu ztrácet čas a zároveň jim přijde trapné hodnotit po prvním dílu. Aby byl ale ambiciózní seriál takhle prasácky sestříhaný, to už v dnešní době vážně nemá obdoby a známé ksichty to bohužel nezachrání.(11.9.2014)

V tomto seriály je Benedict taký, ako ma zaujal v Sherlockovi. Herecky vyzretý, by som to nazvala. Videla som ho už v zopár filmoch zo skoršej doby a tam mi stále niečo chýbalo, stále som mala pocit, že toto nie je on. Jednoducho mi v tých postavách nesedel (okrem pár výnimiek). Tu opäť exceluje. Čo sa samotného príbehu týka je to klasická britská miniséria, ktorá by si však v tomto prípade zaslúžila určite viac častí. Niekedy sú tam priveľké skoky. Konanie postáv v súčastnosti, už iba ťažko pochopiteľné, ale v dobových súvislostiach vystihnuté a výborne stvárnené. Celkový dojem výborný. Tento príbeh mal dej, srdce aj dušu a scéna cesty v hmle bola za poslednú dobu asi tá najromantickejšia akú som videla.(19.3.2013)

• - Seriál byl natočen podle stejnojmenné tetralogie Forda Madoxe Forda. Jednotlivé díly z let 1924 až 1928 nesou názvy "Some Do Not...", "No More Parades", "A Man Could Stand Up" a "Last Post". (gogos)

• - Produkce první série začala v říjnu 2011. Natáčelo se hlavně v Belgii a Anglii. (gogos)

• - Jedná se již o druhé zfilmování tetralogie „Parade's End“ Forda Madoxe Forda. Prvního zpracování se dočkala již v roce 1964 v seriálu Theatre 625 (od r. 1964). (gogos)