Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

misterz

Pot a krv je akási paródia na fungovanie spoločnosti, biznis a "zarábanie peňazí". Musím podotknúť, že veľmi trefná, reálna, no zároveň ladená do čisto zábavnej roviny na podklade troch humorných postavičiek v štýle A je to!, ktorým sa mozog rozložil rovnomerne po celom tele a v dutine lebečnej už logicky toho veľa neostalo. Aj napriek tomu sú však sympatickí a divák si k nim veľmi rýchlo vybuduje pozitívny dojem. Vo filme je taká hustota perfektných hlášok ako málo kde. U mňa jasný nadpriemer, rozhodne odporúčam. 80/100 ()

Allien.9

Páni. Musím se přiznat, že jsem čekala něco úplně jiného. Jako bych po letech opět sledovala své oblíbené, Floridou nasáklé "Mizery", tentokráte však z opačné strany zákona. Chvílemi opravdu hodně odporná záležitost, o to víc se ale "Pain & Gain" dostane pod kůži. Nemůžu se dočkat, až si tenhle testr morálních zábran pustím znovu. A říkejte si, co chcete, ale Wahlberg je skvělý herec (ač mu tady překvapivě šlape na paty Dwayne Johnson). ()

HAL

Já zcela jasně chápu že ultrabutální hloupost všeho ve filmu je záměr se kterým ten film pracuje. Ale prostě mě to až moc bolelo. 6/10 ()

liskam

Dlouho jsem si s hodnocením tohoto snímku nevěděl rady. Celý film je opravdu položený mezi, Krimi / Komedie / Thriller / Akční / Drama. A to není vůbec standardní. Navíc si herci vzájemně perfektně sedli a bylo vidět, že si každý svou roli opravdu užívá, takže co si více přát... Naproti tomu jsem si jist, že měl film rezervy. Neptejte se mě kde, nejsem si totiž vůbec jist, (možná ve scénáři, možná mi tam chyběla jedna postava). Prostě jsem to tak cítil, že mi tam něco chybělo, aby to bylo dokonalé. Takhle dávám 4 slunce, 80% a vím, že se na film podívám časem znovu. ()

mzss1

Shlédnuto v kině. No, spadla mi teda čelist. Rozhodně si tento film u mě zaslouží čestné místo v mé top10 nej filmů. Škoda, že neexistuje alespon top100 filmů, ale nevadí. Rozhodně jsem teda překvapený, toto jsem skutečně nečekal. Že se budu smát od začátku do konce takovým způsobem až mě bude bolet nesnesitelně břicho, to jsem fakt netušil. Ještě se vyjádřím k distribuci. No je to teda k vzteku, takový prvotřídní a netradičně podaný film, který se ve všech směrech povedl, aby šel do kina s takovým zpožděním u nás ? No, měl jsem možnost to vidět doma v dobré kvalitě, ale já dal radši přednost podpořit film do kina. Samozřejmě, že jsem neudělal žádnou velkou díru do světa, ale alespon jsem z toho měl dobrý pocit a ještě lepší pocit jsem měl, když jsem odcházel absolutně šokován z kina. Sakra, jak mám tohle popsat ? No, nějak to zkusím teda, ale nějak víc přiblížit divákům to asi nedokážu. Tohle se musí vidět a abych jmenoval určité pasáže, možná vyznačím nějaké spoilery, tohle se musí prostě vidět na vlastní oči. Michael Bay se překonal a natočil něco neuvěřitelného. Ironií je, že tento film - či to základní dění v něm se skutečně odehrálo. Takže film podle skutečné události. Jako, určitě nevěřím tomu, že se vše co bylo v tomhle filmu skutečně odehrálo. A tím myslím některé velmi přestřelené scény -tak vtipně blbé a extrémní, že to snad není pravda. :-) Ale v dobrém slova smyslu to myslím. Scénář si zaslouží teda velkou pochvalu. Veškeré scény, i ty rádoby normálnější se povedly. Dokonce je ve filmu zasazená i taková myšlenka, kterou si divák může uvědomit až třeba na konci filmu nebo později a nebo i hned ze začátku. Takže i příběh má své kvality. Příběh je celkem jednoduchý a zpracován je přímo dokonale. Takže než začnu líčit příběh vrhnu se rovnou na herecké obsazení, aby se lépe v čtení tohoto komentu dalo orientovat. Mark Wahlberg jednoznačně vede co se týče hereckého výkonu. Krásně se vžil do role bláznivého a vysoce cílevědomého kulturisty a vůdce svého malého týmu tvořící včetně něj 3 lidi. Takže jsem si ho hodně získal.Wahlberg mě začíná dost bavit. Rock sehrál opravdu bláznivýho a pošahanýho blbce. K tomu třetí člen bláznivé party Anthony Mackie. Ed Harris zde neměl až tolik prostoru, ale jeho role potěší. Tony Shalhoub mě překvapivě též zabavil, zasmál jsem se jeho vtípkům a trhlým výrokům. Tlustá žena Mackieho nebo Rockova děvka - takže optě dobré volby. Prostě geniální herecké výkony o které se nejvíce postaraly Wahlberg a Rock. Zbytek herců v pohodě. Takže celkově je příběh geniálně promyšlen. Trojice těchto neskutečných lidí chce zbohatnout, ale budou to mít velmi těžké. Dařit se jim moc nebude, budou mít plno malérů. A takhle to půjde až do konce filmu. Všechny tyhle maléry a scény jsou velmi vtipné a praštěné a hlavně vypilované až do úplně neuvěřitelných detailů. Takže ke každé vyvrcholené scéně jsem přímo vybouchl smíchy. Když už se film ubíral ke konci tyhle vyvrcholící scény byly drsné, takže bych to definoval černým humorem. Nechci nic blíže vykecávat. Někoho přepadnou, pak třeba omylem zabijou a uklízejí jeho mrtvolu, takže toto jsem fakt mocné momenty, kdy jsem se z plna hrdla smál a bavil. Úvod filmu tvoří asi 15 minut a je hezky podán jak Wahlberg mluví. Takže Wahlberg, Rock, Mackie a dokonce i Shalhoub v některých scénách mluví k sobě, jako životopisně podáno, když to mírně přeženu. No, prostě mazec film, to se musí vidět a ne to okecávat. :-) Žánrově je totální špička a pro diváka výzva a důvod k menšímu zamyšlení. Je to trochu zmixovaný a moderně upravený žánr, respektivě pro mě mírně nový druh filmu. Kéž, by se natáčelo víc takových filmů. Takže žánrově to zkusím takhle, ale asi dost nepřesně: Komediální drama s hodně velkou dávkou černýho humoru, množství vtipných scén a zvláštně podanou brutalitou, kterou prožívat sice nebudeme, ale zvolené je vše hezky. Ta myšlnka jak obyčejný plán chtít okrást někoho se všem třem členům této party začne postupně pěkně vymykat z rukou. Takže po pvodu má film stejné tempo a žádná scéna nemůže nudit - to je naprosto vyloučeno. Tempo si zachová až do konce. Klidně bych uvítal i takových 45 navíc, ale nevadí. Konec byl také dobře natočený. Hudba je dalším kladem. Je dobře zvolená, má krom dobrých soundtracků i pár známých a mnou oblíbených písní. akce tu moc není, ale o to zde vůbec nejde. Technická stránka a reřijní aspekty jsou zde výborně zvládnuty. Kamera je na tom velmi dobře. Rko je na místě. Rozděleno do několika prvků. A) Krev. V hodně scénách se párkrát objeví krev, ale vždy to bylo tak humorně podáno, že jsem se spíše smál vtipným momentům, než abych registroval krev. B) Sexuální narážky, scény atd. Opět střeštěné scény. C) Vulgarita a sporsté hlášky. Film měl výborné hlášky a i ty sprosčí, který film v rámce správného Rka vyladily o další stupen dopředu. D) Brutalita. Jasně, brutalita nemá zábrany, ale jak to bylo střeštěné, tak jsem ji zaznamenal jen omezeně, ale byla zde. No, myslím si, že už nemám co dodat. Vtipně-praštěné scény ani hlášky z filmu jsem naštěstí nevykecal. Takže moc a moc velká spokojenost, toto jsem fakt nečekal ani ve snu. Druhý nejlepší film tohoto roku, který nemá chybu. První je pro mě Iron Man 3. Takže celkově hodnotím na zasloužených a nečekaně skvělých 100% = ***** () (méně) (více)

kingik

Nejvyzrálejší film Michaela Baye. Za proceděnou krev a pot Mark Wahlberg a spol. inkasují sladkou odměnu v podobě tučného jmění anebo taky ne. Příběh vychází ze skutečných událostí a zavádí nás do poloviny devadesátých let, kdy fitness trenér Danny Lugo (Mark Wahlberg) si chce splnit svůj americký sen, že se svými dvěma partáky oškube zbohatlíka s židovskými kořeny, a hned po něm porno krále. I přes svoji pochybnou minulost, má partička tulpasů mizivé zkušenosti s únosy, a podle toho to taky vypadá. Celá věc se pochopitelně zamotá, desetkrát zkomplikuje a vše dojde až k překvapivému konci, který se nesluší potencionálním divákům vyzrazovat. Velice příjemná je oscilace mezi černou komedií, thrillerem s nadhledem a filmem s náznaky sociální kritiky. Tenhle vyzrále a přehledně natočený mix s nízkým rozpočtem (26 mil.$) sice nevydrží po celou dobu šlapat na všech frontách, ale to vůbec nevadí. Nejednou se totiž film za dvě hodiny svého trvání sympaticky schválně shodí, vystřelí si ze sebe i z diváka a dovede to tak daleko, že nevíte, jestli hrdinům fandit, smát se jejich nejapným hláškám anebo jen v němém úžasu sledovat, jak se film postupně sesune do crazy sebeparodie, ze které vybředne až těsně před koncem, kdy se vrátí do vážnější polohy. Když v úvodní scéně z filmu dělá Mark Wahlberg shyby zavěšený na basketbalovém koši za nohy následujíc zpomaleným záběrem na zásahové policejní komando, je to vlastně jakýsi prolog k bláznivým a možná neuvěřitelným událostem, které ho předcházejí. Apropo, zpomalené záběry. Samozřejmě, že ve filmu jsou, to by ani nebyl Michael Bay, kdyby tam žádné nebyly, ale režisér, který jimi proslul se tentokrát výrazně krotil. Více se věnoval práci s herci a R-kovému ratingu přístupnosti, od kterého jsem však čekal o něco málo víc. Wahlberg je mimořádný madman a muže posedlého mamonem zahrál excelentně. O nějaký ten krok za ním zůstal zbytek hereckého obsazení. Na paty mu šlapal a v těsném závěsu za ním zůstal mírumilovně pobožný silácký primitiv Paul v neodolatelně roztomilém podání Dwayna Johnsona, který se doslova "prošnupe" celým filmem. Herci z řad kladných postav si stěží oblíbíte a není to tím, že by je Tony Shalhoub nebo Ed Harris nezahráli dobře, ale jsou vesměs nesympaticky vystavěny. Film má největší sílu hlavně v množství originálně rozehraných detailech jednotlivých scén, než jako globální námět, který by v rukou slabšího režiséra dopadl nanejvýš průměrně. Slovutný Bay je však špička, který udělá i z průměrného námětu vysoký kalibr, ve kterém svaly, testosteron a okázalé chlapáctví hrají jen druhé housle, a tentokrát se berou s nadhledem, i když se to na první divácký pohled může jevit jinak. Zkrátka promyšleně bláznivá jízda po Miami s Bayem a spol. v zádech. Mé hodnocení: 100% ()

InJo

Michael Bay se zase jednou pořádně utrhnul ze řetězu (asi nejvíce od MIZERŮ 2), ale na rozdíl od druhého a třetího dílu TRANSFORMERS, do tohohle dal ze sebe asi úplně všechno (proto tenhle film určitě bude sloužit jako vynikající studijní materiál pro Bayův psychologický profil). Samotný snímek je trochu nesourodá a chvílemi rozpačitě zrežírovaná (je stěžejní otázkou, zda se Bayův čistě povrchní režijní styl hodí k látce, která by na první pohled seděla spíše Coenům, Tarantinovi, možná i Scorsesemu), ale pořád dostatečně zábavná, dynamická (navzdory dlouhé stopáži) a i přes skromný rozpočet hodně efektní a stylizovaná drsná krimikomedie. Zatím 60 - 70 %, ale po druhém zhlédnutí možná půjdu výš... ()

IQ Tiqe

Vážně-nevážbý film o třech pitomcích, co si vydíráním přišli na slušný prachy. Bayovský rukopis je znát – kamera a střih bez jedna báseň, ale první hodina celkem nuda. Akce pomálu, spíš konverzačka, lehce ve stylu Tarantina, a to se Bayovi nepovedlo. Pak už je to lepší, dokonce přijde humor – vesměs se divíte hlouposti hlavních protagonistů. Průměr. Potěšil mě vizuál, hlavní představitelé a trocha zábavy v druhé půlce, ale celkově jsem čekal o dost víc. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Sinecod

Děsné! Postavy hloupé, protivné, nevtipné a trapné, stejně jako celý film a vše co ty svalouši říkali. Zasmála jsem se jednou, vadila mi absence dobrého příběhu a sympatických postav, zoufalá snaha o jakési drsňáctví (nebo ten film na svou hloupost a zhovadilost sázel?). Když už chtěl Bay něco dle skutečného příběhu, měl si vybrat někoho jiného, než tři paka. Nekorektnost mi nevadí, neskutečně mě vytáčí drzá hloupost a arogance celého filmu. Dvě hvězdy za dobrý soundtrack, Rebel Wilson, která mi poprvé nepřišla příšerná a postavu Tonyho Shalhouba a Eda. Ještě dlouho si budu vyčítat, že jsem nedala přednost Jasmíniným slzám. My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness. My name is Susan, and I don´t believe in Michael Bay anymore! Příjemný komentář: xxmartinxx ()

Jordan

no konečne, bay sa po neúprosne brakových a zlých transformeroch vrátil na zem, medzi vymätených svalnatých debilov a je z toho riadne nadupaná steroidová sranda ()

Carol Pifková

Cestou do kina som si začala uvedomovať, že nevidela som trailer a ani len neviem o čom film je... jediné čo som vedela je to, že tam hrá Mark Wahlberg a Dwayne Johnson (pochválen buď Ježiš Kristus). Trošku som sa obávala, že keď je to od Baya bude tam všetko vybuchovať a každá scéna bude prehnaná atď ale nakoniec moje obavy boli zažehnané. Akčňáky nemusím, ale toto bola príjemná krimi akčná komédia s pobožným Dwaynom a ten ma neskutočne pobavil. Trošku mi prišla zbytočná úloha tej šľapky, keď už tam bola mohli dať dáku krajšiu. Ale ten jej prízvuk bol naozaj úžasný (samozrejme aj telo). Podľa mňa išlo o to aby tam proste dáka tá tupá blonďatá štetka bola a aby si chalani aj trošku poslintali a frajerky aby na nich škaredo zazerali či sa na ňu nepozerajú príliš intenzívne. A až na konci filmu som zistila, že ono to je podľa skutočnej udalosti. Viem, pár krát tam to bolo spomenuté ale myslela som, že to je len tak, ani pri tých grilovaných rukách som stále neverila. Film ma veľmi milo prekvapil, vôbec som sa nenudila a skvele pobavil. ()

Anderton

Rekonštrukcia skutočných udalostí podľa Michaela Baya....a je to presne tak šialené, ako to znie. Bay tentokrát dáva na frak všetkému, čo je Amerike tak blízke. Túžba po úspechu (učí ich to aziat), kult tela a náboženstvo. A nad tým všetkým vlaje americká vlajka. Pripadá mi to vtipné. Lenže nebol by to Bay, keby opäť nezvládal dramaturgiu, pretože Pot a krv sa vlečie vtedy, kedy by mal byť strhujúci a mnoho scén akosi vyšumí do stratena a nevyužije svoj komický potenciál. Inými slovami sa už k filmu asi nikdy nevrátim, pritom práve Bay by nám mal poskytovať filmy, ku ktorým sa budeme v slabších chvíľkach vracať, že...Ale chápem, prečo práve tento film sa stane pre mnohých evergreenom. Wahlberg nahodil neskutočne tupý výraz, čo považujem za jeho herecké majstrovstvo a nie že by tak vyzeral. To myslím teraz vážne, nerobím si z neho srandu. ()

Frajer42

Jeden z horších filmů Michaela Baye. Asi 3/4 filmu tvoří nepopsatelná nuda a něco koukatelného se začíná dít skutečně až v poslední čtvrtině, kdy film nabere to klasické tempo, jaké jsme všichni od tohoto režiséra očekávali už mnohem dříve a v rychlém sledu se střídá akce s ještě neuvěřitelnější akcí. Vážně není snadné uvěřit, že je film skutečně inspirován skutečnou událostí. Partička takových debilů se často nevidí. Byl pro mě celkem problém těmto hercům jejich idioci věřit, protože jsou to poměrně inteligentní lidé a jejich ksichty mi to neustále připomínaly. Na druhou stranu by nebylo příjemné, kdyby byli idioty vyměněny, protože by to rozhodně nebylo komerčně tak přitažlivé. Na více než 2* to skutečně nemá. Jsem si jistý, že se film brzy zbaví svého umístění v červených číslech. ()

Kothy

To byla ale blbost. Bayovi tenhle žánr moc nesedne. Nechce se mi věřit, že je to podle skutečnosti. Každopádně měli neuvěřitelnou smůlu. Sraly mě tam ty americké kecy. "Věřím v budoucnost fitness, věřím v Ameriku." :D ()

Geralt z Rivie

Chvíli jsem byl zklamaný z konce filmu, ale ten mi byl jasný už na začátku filmu, jak dopadne. Prostě jsem klukům fandil do doby, než ukázali jejich pravý tváře. A opravdu už od pohledu vypadali inteligentně :D. Nebýt MB a skvělého obsazení, tak by to určitě nedopadlo dobře. Není to sranda tahle story, ale MB tomu dal skvělý komický podtext. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $26 / 86 / 60 milionů / 126 dní < 3,03 > násobek rozpočtu. ()

sarkas21

Michael Bay se zase jednou pořádně utrhnul ze řetězu (asi nejvíce od MIZERŮ 2), ale na rozdíl od druhého a třetího dílu TRANSFORMERS, do tohohle dal ze sebe asi úplně všechno (proto tenhle film určitě bude sloužit jako vynikající studijní materiál pro Bayův psychologický profil). Samotný snímek je trochu nesourodá a chvílemi rozpačitě zrežírovaná, ale pořád dostatečně zábavná, dynamická (navzdory dlouhé stopáži) a i přes skromný rozpočet hodně efektní a stylizovaná drsná krimikomedie....... ()

PetrPan

Michael Bay natočil film, v kterém by své uplatnění našel i záhřebský herec a ortodoxní monologista Stanko Milovič. Myšlenky, pocity, záměry a motivaci hlavních hrdinů tak máme na zlatém podnose a mně se tento způsob vyprávění zdá poněkud nešťastným a to není jediná vada téhle mezitransformní vložky páně Baye. Kamera jako by se zapomněla právě u oblíbených transíků a tak se docela často díváme na lidi z trpasličí perspektivy, občas se nám pak taky dostane stop záběru a patřičného zvukového doprovodu znějícího jako bžum, jinak kamera lítá jako divá, no prostě Ben Seresin je muž činu. Mark Wahlberg zase hraje vola, Anthony Mackie i po tomhle filmu zůstane jen povinným negrem, Dwayne je zase velkej, Ed Harris starej, povedl se Shalhoub,poněvadž není Monk, ale nejlepší byla ta kyprá prostopášnice ( Rebel Wilson), s kterou bych si snad dal i říct. První tři čtvrtiny jsem se snažil Potu a krvi přijít na chuť a teprve v té poslední jsem se chytl a začal i bavit, vejš než na tři jít nemůžu. ()

cukorek

Môj vzťah k fitnes je veľmi pozitívny a to nie len preto, že sa s ním niekoľko rokov zaoberám, ale hlavne preto, že ozaj udržuje človeka v dobrej kondícií. Toto nabúranie a znehodnotenie ľudí, ktorí trávia hodiny v posilovni vyznelo skôr ako výsmech. Výsmech v tom v zmysle, že ak máš svaly tak máš prázdno v hlave(aj keď nájdu sa aj taký jedinci, no čo už). Takýto štýl komédie, ktorý oplýva vysokým stupňom bizardnosti niekoho pobaví a niekoho odradí. Mňa teda odradil naozaj poriadne, keď som uvažoval nad predčasným vypnutím tohto filmu. Nie som žiadny zarytý katolík, ale takéto opakované utieranie si huby o Ježiša bolo prehnané. Na druhej strane som sa pár krát hlavne z počiatku pobavil, no nečakal som, že sa takto zvrhne. Okrem toho som si všimol aj výborne režisérsky momenty M. Baya, ale to nepomohlo filmu odvrátiť moje sklamanie. Je rozdiel medzi bláznivou komédiou, v ktorej celý čas beriete všetko s nadhľadom a filmom, ktorý prezentuje pasáže s plnou vážnosťou a pasáže s neprimeraným humorom. To som radšej mohol stupiť do hovna, možno by som mal aspoň šťastie v lotérií ako sa hovorí. 30% ()

Ratemus

Jak to asi může vypadat, když tři tupí testosteroňácí vymyslí plán, jak zbohatnout a co potom dělají s penězi, když jsou bohatí. Jak nemusím Baye, tak zde mu žeru každou vteřinu, nasmál jsem se neskutečně. Musím vyzdvihnout výkon Johnsona, protože toto byla jednoznačně jeho nejlepší role. Tony Shalhoub ala Přítel Monk byl neuvěřitelnej. Škoda, že se Baye topí v robotích sračkách a netočí takovéhle věci častěji. ()

nash.

Jak by to vypadalo, kdyby Pat a Mat začali chodit do fitka, rozhodli se zbohatnout únosem a místo Bratří v triku to natočil Michael Bay? Svým způsobem by to mohlo být zábavné, kdyby to nebylo tak nablýskané, efektní, ale přitom prázdné a nezáživné. A kdybych neznal skutečný příběh. Jedna věc totiž je natočit drsnou komedii o brutálních vrazích, ale natočit drsnou komedii o brutálních vrazích podle skutečného případu, to už je jiná věc. Zejména, když manipuluje realitou, tak že ze surových hovad dělá sympatické poplety, kteří vlastně zabíjí omylem a nešťastnou náhodou, a brutalita je pojata jako legrační zábava. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)