Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

John Dunbar

Jednoduchý realistický a bohužel velmi předvídatelný příběh, jehož předem narýsovanou bezvýchodnost navíc umocňuje dějové zařazení do podzimního a raně zimního období. ()

matass

Slaboduché charaktery. Většinu filmu jsem kroutil hlavou, jestli groteskní děj máme brát vážně. Přesunout děj do šestnáctého století a pak by to bylo uvěřitelné. Takhle je to výsměch logice. ()

PetrVolak

Naprosto uchvacujici snimek u ktereho je clovek napul strnulej a napul ani neduta.. Vtahne do deje a zapne mozek do otacek do kterych malo kdo z nas chce.. 9/10 ()

tomco3131

Úžasný film. Aj keď tu dogma dlho nepobudla, jej režiséri a to čo z nej ostalo je úplne podla mojej chuti. Severský, chladný, depresívny, to sú hlavné a úžasné prvky Honu, navyše natočený za málo. Mikkelsen vynikajúci. Úžasná atmosféra a napätie počas celého filmu. Po druhom zhliadnutí /1x v kine/, som si iba utvrdil názor v tom aké je to vynikajúce. ()

WhiteFloyd

Užasně emocionálně napnutý drama. Celý film jsem čekal, kdy příjdou nějaký hollywoodský blbosti, no a oni nepřišli. Nejvíc ze všeho mně ale fascinovala bezmocnost hlavního hrdiny. ()

Hellhajzl

Dlouho mě film takhle nedostal. Kam se hrabou nějaký strašidelný horory, po kterých se lidé bojí zhasnout a jít do postele. Tohle je přesně film, který má navrtat svědomí a zůstat tam po nějakou dobu. ()

Hamar

Jestliže existují v životě situace, kdy dospělý člověk přestává používat mozek a nechává se ochotně řídit emocemi, sexuální zneužívání dětí patří na jedno z předních míst. Tichá bezmoc hlavního hrdiny (už po několikáté mistrovsky stvárněného dánskou superstar Madsem Mikkelsenem) se prohlubuje o to více, že vlastně neexistuje žádný účinný způsob obhajoby. Před zákonem by se snad hlavní hrdina očistit mohl, před sousedy a jejich zakořeněným opovržením však těžko. Všichni věří roztomilé Klárce a jen málokdo vychovateli Marcusovi. Paralela se středověkými hony na čarodějnice se zde přímo nabízí. Jen kulisy dramatu jsou trochu jiné a novosvětský Salem, zde nahradilo dánské maloměsto. Nejděsivější na tom všem je, že se to může stát komukoliv z nás. ()

petr.al

Název filmu ,,Hon" přesně vystihuje podstatu příběhu. Seveřani se s tím prostě nemažou. Uvěřitelnou formou ukazují, že lovnou trofejí nemusí být jen výstavní šestnácterák. Žádné look krásné americké tvářičky, žádný patetický výlev se šťastným koncem, ale komorní mrazivé drama, které se může stát i ve vašem okolí. Herecký výkon Madse Mikkelsena je strhující, ovšem skvěle mu sekunduje i zbytek hereckého ansámblu. Doporučuji v org. znění s titulky. 4,5* P.S. Pravděpodobně svou práci v Klokánku ještě zvážím. ()

Raskolnikov7

Prvotřídní severská kvalita..Nebylo zde jediné "hluché" místo, divák je donucen bez oddechu plně prožít oba protipóly konfliktu - pocity lynčovaného "viníka" (zde konkrétně v záležitosti sexuálního obtěžování dítěte) a paralelně s tím i pocity "oběti". Herecký výkon hlavního hrdiny Madse Mikkelsena dovádí celé dílo k dokonalosti. ()

lepo

Inkvizičná odysea na nevinného človeka, je výstižným zrkadlom spoločnosti, ktorá vidí maximálne na prah svojho domu. Neskutočne reálna vec , ktorá sa bohužiaľ môže stať každému človeku, keď svorka na jeleňa vzrastá úmerne s hladom a chuťou po obeti. Severská kinematografia a "Boom" menom Mikkelsen opäť nesklamali.5* ()

SMilan

Nevidel som trailer, nečítal obsah, iba som od pár ľudí počul, že je to dobré a má to tu dobré hodnotenie. A s tým som šiel do toho. Musím uznať, že niečo tak mrazivé som naozaj nečakal, Pán Herec v hlavnej úlohe svoje remeslo naozaj ovláda, veril som mu každý pohyb. Po sérii bluckbusterov s veľkým rozpočtom videných v poslednom období prišiel konečne film s veľkým F. Nič podobné som zatiaľ nevidel, nemám teda s čím porovnať, preto plný počet. Chválim a skláňam sa. ()

kura68

Bylo tam to srdíčko... Opravdu jedno z nejvíce emocionálních dramat, co jsem viděl. Slza byla na krajíčku. ()

Facik.

Lucas je linčován za údajné obtěžování parchantů ve školce, které začala malá blonďatá svině, co dokáže člověka nasrat na úroveň bestiálně podrážděného divokého vepře, který podstoupil anální klystýr na přednášce sdružení přátel zdravého životního stylu a zavázal se proti své vůli k celoživotnímu abstinenství. Parádní herecký výkon Madse Mikkelsena v hlavní roli, který by si zasloužil přinejmenším zlatého bludišťáka. 4 hvězdy. ()

gezper

Jo seveřani, těm kvalitní filmy jdou tak nějak sami a přirozeně. Dokonalá nenápadně strhující atmosféra po celou dobu + skvělí herci. Aneb jak málo stačí, aby se život neřízeně zhroutil jak domeček z karet. [80%] ()

MrFarmer

Když pominu výborné herecké výkony a depresivní zasazení filmu, vlastně se tam nic moc dvě hodinky neděje. Pořádnej emoční dramáč to sice je, ale hlubší ránu ve mne nezanechal... ()

Fajolo

Príbeh tohto filmu je videný očami hlavného hrdinu. Vo chvíli, keď bol nespravodlivo obvinený, vieme, že bol obvinený nespravodlivo. Keď ho takmer všetci okolo napádajú, vieme, že sa mýlia. Pre diváka je preto jednoduché postaviť sa na tú správnu stranu a spravodlivo sa rozhorčiť nad všetkými krivdami, ktoré sa mu dejú pred očami. Dúfam však, že neostane len pri tom. Dúfam, že aspoň niekto... nie, dúdam, že váčšina sa zamyslí, ako by sa oni zachovali, keby im nebolo všetko od začiatku jasné. Príliš často sa rozhodujeme v nejasnej situácii s nedostatkom dôveryhodných informácií. A príliš často sa rozhodujeme pre veci, ktoré sa už nedajú vziať späť. ()

`barocco

Takto to dopadne ked si clovek dopredu nepozrie co si ide pozriet a miesto ocakvanej severskej krimi dostane hustu nefalsovanu seversku dramu kde emocie strielaju z prava, z lava a ktora ho dostane na kolena! ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014