Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

MGRNV78

Toto bola severská sila. Ja vlastne nemám k tomu dielu normálne slova. Príbeh (žiadna umelina) berie dych, herecké výkony berú dych, hudba a celková réžia podobne. Najradšej by som všetkých tam nakopal. Myslím tie postavy v tom meste, okrem Mikkelsena a tých čo mu verili. Malá vlastne bola iba decko, ale okolie boli totálny blbci, čo si srali do úst. Vraj deti majú občas fantáziu a potom už len, že deti majú vždy pravdu. Odkiaľ na to prišli? Alebo navonok odpustenie hlavnému hrdinovi a potom ten záver. Proste lepšie stvárnené dielo (ako v Jakubiskovom filme Nejasná správa o konci sveta) a to o tom, ako s normálnych ľudí sa stanú vlci a stačí na to malá nevinná lož. Proste toto nedostalo Oscara? Nechápem... ()

spacegirl

Hon je jeden z filmů, který ve Vás vyvolá silné pocity hněvu až vzteku. Řeší se tam sexuální obvinění hlavního hrdiny velmi mladou dívkou a to, jak se k tomu postaví společnost. Film je silný aktuálností problematiky zobrazené v příběhu, skvělým hereckým výkonem hlavního hrdiny, svou reálností a nepřehnaností, a proto dávám plný počet. ()

Labrio

Jeden z nejsilnějších filmů, které jsem měl tu čest vidět. Mads hraje úžasně a film mě na celých 115 minut připoutal a nepustil. ()

heavy66

Prvotní chyba je samozřejmě u Lucase. Žádný normální chlap, kromě Arnolda, přece nebude dělat vychovatele ve školce! Vidím cizího malého hajzlíka běžet po chodníku - zakopne, práskne sebou, řve - nepomáhám, nezvedám, překročím, jdu dál.....Hon je dobrý film, nejhorší byla ta bezmoc, jak dokázat svoji nevinu, a pak konec, to je úplná beznaděj! ()

route60

Malá hloupá lež malé holčičky zničí život nevinnému člověku ale s nutnou dávkou zaslepenosti některých rádoby přátel, silný příběh chladného severu který se může odehrát kdekoli na světě otázkou zůstává jak bychom se zachovali sami v takovéto situaci, Mads Mikkelsen zas dokázal jaký je prvotřídní herec a severská kinematografie jen dokazuje že není náhodou jednou z nejlepších na světě. ()

Hannahh

Drama které mě oslovilo a jeden z těch filmů který zanechá hluboký dojem. Chladné severské počasí ještě umocňuje tu pochmurnou atmosféru beznaděje. Příběh, který se může velmi lehce komukoliv stát. Jedno nepravdivé obvinění, a nikdy už nebudete v očích ostatních zpátky tou "plnohodnotnou" osobou. A i když se můžete snažit, dělat co chcete, nebo nedělat nic, život do starých kolejí prostě nezapadne. Skvělý film který vás strhne a vy ho napjatě hltáte, až do konce. ()

megajalec

Veľmi silný film podaný tradične seversky - chladno, ale pritom sa dostal pod kožu a emocionálne vás napne ako strunu a vyžmýka na maximum. Podané veľmi reálne. Nezradil ani záver, čo som sa teda bál. Téma, o ktorej sa asi príliš nehovorí, ale prináša ju samotná doba. Už len sa s tým vyrovnať resp. riešiť ju. ()

Drozdo57

Veľmi dôležitý film. Pre poniektorých recenzentov: to, že u Lucasa nebola dodržaná presumpcia neviny je práve ten celý problém. Toto je problém všetkých týchto moderných trendov obviňovania z obťažovania. Obvinený vraj má byť automaticky považovaný za vinného a dokázať svoju nevinu. Pretože vraj, keď sa to robí klasicky a síce dôkazné bremeno je na strane žalobcu, tak príliš veľa násilníkov odíde bez trestu. Ako nebezpečné toto môže byť vidíme v tomto filme. ()

fimler

Super drama, ale na mě až moc dýchala ta dánská deprese. Celý film je ponurý a rozvleklý, což mu neubirá na kvalitě, ale vůči té depresivní náladě to bylo až moc dlouhé. Mads to zahrál výborně, nijak nepřehrával a perfektně se hodil do takovéto role. ()

Bawnjourno

Opravdu zdrcující snímek o jedné "nevinné" lži, kde poslední scéna perfektně definuje celou myšlenku filmu, ze které se mi těžko spalo. Po druhém emocionálním shlédnutí zařazuji do osobní top 10. ()

Dikinsn

Počas celého trvania filmu som tam chcel proste vletieť a pomôcť. Ťažko sa sledovala tá krivda, hnev a bolesť ktorou bol Mikkelsen zavalený. Drsných 5*. ()

koza3

Už roky jsem si pamatoval ten plakát, kde Lucas kouká za sebe se zvláštním pohledem a měl jsem zatixováno, že to bude film pro silné nátury. To se mi po shlédnutí i potvrdilo. Tyhle severské filmy jsou vždycky o třídu depresivnější než cokoliv co vyprodukuje zbytek světa. Oni to prostě umí. Byl to silný příběh, kde se defakto nic nestalo, respektive hlavní hrdina učitel Lucas nic neprovedl, ale to nic mu zkurvilo celý život. Jak se na maloměstě dokáže projevit nenávist a zároveň láska a opatrovnictví o své ratolesti. První půlku filmu jsem byl celý sevřený a čekal jsem, že se to snad nějak obrátí, ale dostalo to silnější a silnější grády, které vykrystalizovaly v kostele při vánoční mši. Poslední scéna filmu pak ukázala, že tohle už je jizva na celý život a nelze to nijak odčinit. Myslím, že film má obrovskou hodnotu nejen v tom, jak vnímáme a "věříme" naším dětem, ale defakto celé společnosti a tomu co se kolem nás děje. Závěry na cokoliv si dnes umí udělat každý a odsoudit (nebo trefně psát na naší zeď jak nazpívalo OMS) je dnes tak jednoduché. Tenhle film by nám měl trošku zakroutit s úsudkem a profackovat nás než ty soudy vyřkneme. Fakt hustý. ()

Fin_429

Velmi intenzivní. Mads Mikkelsen se předvedl, že nemusí jen a nutně hrát bezobličejového záporáka. Hraje zde otce, učitele a jeho role mu umožňuje jakéhosi hereckého vzletu a ukázaní světu, jaký je a co dokáže. Samotný film a scénář ho pak jen podporuje a ždímá z vás co jen může, až je to občas dokonce i nekoukatelné. Drtivé většině se bude zdát konec neuzavřený a neprožitý, či až jednoduchý. Mě jen utvrdil v tom, že ne vždycky je dobré říkat věci doslovně.. Ani nevím jestli to opravdu provedl.. 10/10 ()

Brunsvik

ľudia, nepreháňajte! očividné tlačenie na pílu, jasný kalkul, prvoplánový a nie veľmi originálny autorský konštrukt; no taaaak, predsa sme inteligentní a gramotní diváci, ktorí už čo-to videli, nenecháme sa tak ľahko oklamať len preto, že pár scén dokáže vyvolať o trochu silnejšiu emóciu - hnev... akože... trochu si urobme odstup a pozrime sa na to s trochu kritickým pohľadom, na mŕtveho psa, na mamičku, ktorá vo veľkom detaile hovorí Klárke, že "ty tomu nerozumieš, už si to nepamätáš, ale stalo sa to!", na statných chlapcov v supermarkete bijúcich a kopúcich Lucasa... v podstate všetko až na záverečný obraz bola jedna veľká, prehliadnuteľná a očakávateľná neoriginálna schémička parazitujúca na prvej signálnej spstave divákov... hanba ()

pierre9

Ak si odmyslím posledných zhruba 10 min., tak by to bolo za 5*, ale ten záver ma tak trochu nahneval. Takto to totiž podľa mňa nefunguje. Takisto som mal problém s tým, že viaceré postavy boli dosť ploché, motivácia k ich činom často ani len naznačená. Celkovo si nemyslím, že by to v realite takto mohlo vyzerať. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014