Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Rust_Francis

Děti jsou úžasná stvoření, které nekecaj. A víte že ne? Dítě, které krade sušenku z misky je vám schopno říct, že ji právě dává zpátky. Takže klídek. No zase jsem se dočkal snímku u kterého jsem se dokázal pořádně nas..nazlobit. Výtečný snímek. Lid versus Mads Mikkelsen. Pět hvězd jak víno. ()

FandaF

Nasrávací záležitost. S koncem filmu přijde otázka - je ten děj reálný? Pokud ano, pak taková společnost ať jde směle do p...le. V Dánsku bych fakt žít nechtěl. ()

Brenda.Ch

Pecka. Neskutečně mi to hnulo žlučí. Kterak nevinný výmysl v podstatě poznačil dospělého chlapa - možná na celý život - viz báječná závěrečná scéna. V Dánsku by mi asi odebrali děti, protože po tomto bych tomu malému blonďatému andílkovi jednu uťala, až by se otočila dokola, aby si zapamatovala, že takové věci se nedělají. Ale víc bych uťala její mámě, které holka docela brzy po incidentu řekla, že si to jen vymyslela a matinka jí přesvědčovala, že udělala dobře a ať to říká dál. To je super žít ve městě, kde máš příbuzné a přátele a pak ze dne na den zjistíš, že přátele už nemáš a z příbuzných ti zůstal akorát zlomek, zbytek by tě zabil jen kvůli tomu, že "děti přece nikdy nelžou". Fuj. ()

kokofek

Ačkoliv během filmu má divák zlost na bezbranné dítě,které nemluví pravdu a nevědomky tak kazí život nevinnému člověku tak já ten pocit nemám.Dítě je pořád dítě a to, že je něco špatně tak za to nenese vinu.Najít však rozumnou míru ochrany dítěte je však asi velmi těžké a složité.Co je však na tomto snímku jednoznačné je, že nejhorší pocit je bezmoc. ()

kolodej1

velmi silný film, který na jednu stranu bylo těžké vydýchat, na druhou stranu od něho ale nešlo odtrhnout zrak. Výborná režie Vinterberga a jako vždy vynikající výkon Mikkelsena v hlavní roli. Snímek ukazuje, jak málo někdy stačí k tomu, aby se něčí pohodový život, člověka naprosto nevinného, změnil v peklo a jak funguje presumpce viny u společensky neakceptovatelných činů. Vylíčení takového osudu bylo strhující a normálně by to bylo jasně za plný počet. Problémem pro mě ovšem byly jisté díry ve scénáři. Za prvé, pokud by někdo něco takového nahlásil policii, tak by už ten samý den byla na místě policie, jistě ne jenom u nás, ale i v Dánsku. Hlavním problémem ovšem byla malá Klára. I laik by na ní poznal, že je značně nedůvěryhodná a nemohu se zbavit pocitu, že odhalení toho, že holka lže, by byla pro dětského psychologa práce maximálně na jedno odpoledne. Jenže to by potom nemohl vzniknout tento film, který se právě zaměřuje na to, co může jedna taková malá lež způsobit a jak to může zacloumat míněním a chováním lidí v malé komunitě, která byla vůči Lucasovi dosud velmi přátelská. ()

fritol34

Bacha spoiler už od začátku : Co to sakra, musím se na tohle podívat znova, to jsem na csfd jediný kdo si myslí že malá Klárka byla skutečně zneužívaná ale ne Lucasem nýbrž svým bratrem a jeho přítelem. Ona si nemůže vzpomenout co se dělo říká v jedné scéně. Film paráda je strašná škoda že sem ho zaregistroval tak pozdě. ()

doriana.g

Na Mikkelsenovu skvěle hrající překrásnou tlamičku bych se mohla dívat od rána do večera. Ale ne v tomhle. Tento film už nechci NIKDY vidět. ()

jjjerry

Severské psycho drama. Donutí nás zamyslet se nad přehnaným ochranářským sociálním systémem severských zemí. Několikrát si během snímku určitě řeknete: "no to snad ani není možný". "Na každém šprochu pravdy trochu" neplatí jen u nás. Smutné jak všichni hned ví, kde byla pravda, odsoudí přítele, kamaráda. Na mě příliš psychologicky drsný, stačí vidět jednou. Filmařsky a herecky skvělé, možná místy trošku nuda ()

Galaktus

Jak se stát vyhnancem ve vlastním městě, kde zná každý každého a není možné se schovat v anonymním davu? Kafkovsky temná atmosféra v mnohém připomínající román Zámek bez skrupulí přesvědčí, že se život může z minuty na minuty naprosto převrátit a i přes jemnou práci životních chirurgů je jeho vratkost již vždypřítomná. ()

Zlty_Dodo

Presne takto si predstavujem situáciu, kedy nedorozumenie a neschopnosť riešiť veci s rozvahou vyústia v nenávisť a zlobu najhrubšieho razenia i medzi ľuďmi, ktorí sa dobre poznajú. Krivé obvinenie zatlačí učiteľa v školke na okraj spoločnosti a len s veľkou námahou sa do nej navracia. I keď záver to nakoniec popiera. ()

bmx6

Moc dobře jsem se u tohohle filmu necítil.Mads Mikkelsen předvedl strhující výkon.Tohle dílo si zaslouží opravdu hodně velké hodnocení. ()

HellsAngel

Jeden z najviac emócie vyvolávajúcich filmov, aké som kedy videl. Tie necelé 2 hodiny Vám prepojenie s hlavným hrdinom umožní okúsiť nával všetkých možných pocitov emočného spektra a na samom konci potom dospejete do bodu, kedy si budete viac vážiť svoj život taký, aký je. Pretože, ako je to zobrazené v tejto snímke, všetko sa môže zosypať až príliš rýchlo. ()

BillyGlass

Och Jagten, ešte stále sa mi poriadne nedá nadýchnuť, aj po toľkom čase. Áno. Až taká dusivá atmosféra sála z každého záberu, z každej emócie, jednoducho z celého filmu. Istý čas som sa aj bál malých detí, aj sa na ne pozrieť. Tento film vám vsiakne do kože, do každej bunky a budete sa ho zbavovať veľmi dlho a ťažko. Estetika filmu je pekná, na to sme však už u Dánov asi aj zvyknutí, no nie? Mads vás zoberie na prechádzku temným, severským lesom (nie ružovým sadom) a vám sa to naozaj nebude páčiť. ()

Hopeman

No tak tfujtajbl sem se na to neměl ani dívat...to už jsou lepší horrory s dětskejma klaunama a depresivníma panenkama........prej: "Děti nikdy nelžou".....chachá to určitě....děcka lžou jak když tiskne - jedině okamžitě vzít na polygraf a po sérii pětseti otázek z nich vyždímete správnej datum i hodinu jejich narození....a že byla holčička celou dobu klidná jak hladina vod Františka Dobroty a nebo že by měla problém se spánkem ani figu, lehla a chrněla jak zabitá....no a ta nadřízená to byla taky epésní kráva, co tam dotáhne dalšího vypatlance kerej tý malý komediantce podsouvá mrdkomyšlenku a na základě "briskního" úsudku ležérně odstartuje lov na čarodějnice.........doufám že to v normálním životě funguje trochu víc profesionálně bo jinak ke svým fóbiím přidávám i strach z "normálních" dětí ...do takovýhle situace se dostat tak je to na změnu kontinentu i v případě že je chlap nevinnej. bohužel.................Jo ještě jedna zajímavá věc, která ukazuje jak na tom je US divák vs zbytek světa...tržby. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014