LiborGondek

Bez příchuti, barvy i zápachu. Film Don Jon mi nic nepřinesl, nepobavil, nepoučil a ani ve mne nic nezanechal. Po zapnutí uběhl sice nějaký čas, poté ale začaly běžet titulky a bylo po filmu. A že se mezitím jeden pornosnílek probudil do reality? Gratuluji, ale můj obdiv si tím nezíská. 45% ()

Lachtaan

Viděno v období, kdy jsem přímo žral Josepha Gordona-Levitta a současně také lehkovážné romantické komedie, jež si televize mohou dovolit vysílat až po desáté večer. Scarlett tady byla víc sexy než kde jinde, jen jsem její roli moc nepochopil, možná také proto, že se tu bohužel moc nepookřála. Na jedno zhlédnutí pohodový film na pohodový večer. ()

Monoxid

Jo, dobrá komedie... Nevím ale, zda má vyloženě smysl na ni chodit do kina (stejně jako na milované filmy zdejší plavovlasé Barbary). Neváhám film označit za netradiční, nebo možná i originální. Dělá si srandu z pornofilů a jejich sexuálního života, kariéristických blondýnek, kostela, americké rodiny... Bála jsem se trapných situací, ale ani snad žádná nepřišla. Naproti tomu je tam mnoho momentů, které jsou opravdu zábavné, přestože se zrovna nepopadáte za břicho. A našly se i scény, kdy celý sál naprosto ztichl, aby je nevyrušil. ()

T-pack

Don Jon začíná vážně super, díky jeho monologu je hodně snadný, alespoň pro chlapa, ho pochopit, jeho popis pornografie je téměř poetický. Rychlej sled scén rutinního života pěkně vykresluje důvod, proč emočně netknutého a podvědomě egotistického Jona jen málo vzrušuje kontakt s opravdovou ženou, proč si ze začátku přijde, jako když mu nic nechybí, proč se chodí do kostela vytahovat, do posilovny si nakráčí odkroutit svejch deset otčenášů a nejvíc vášně zažívá při nedělních hádkách s otcem, což je paradoxní právě z hlediska, že každý týden může mít Don Jon jinou holku. Natrefujeme na něj právě v momentě, kdy si uvědomí, že mu v tom životě přesto něco chybí a chybně to identifikuje jako Barbaru Sugermanovou, dívku, která jeho životní schéma nabourala odmítnutím. Když z filmu vytáhnete tuhle syrovou podstatu, vyfiltrujete tu snad i záměrnou myšlenku, zní to jako koncept dost zajímavý. Bohužel je prodáván v levném balení romantické komedie. Joseph-Gordon Levitt byl ve ztvárnění italskýho dacana skvělej, i Scarlett Johansson hrála povrchní pipku výborně, ale dialogy a celková interakce mezi postavami skřípaly a působily uměle, což je hodně znát hlavně v pasážích s Julianne, kdy postavy i sám scénář tlačí k sobě násilím. Film skončí přesně tim ucajdanym happy endem, kterym jsem od začátku věděl, že skončí a dokonce začne trochu i připomínat anti-pornografickou agitku, což je v přímym rozporu s hravou filosofií a poetikou počátku snímku. Abych tedy zůstal (na rozdíl od díla) v souladu s tématem: tenhle film začal jako slušnej materiál na honění, jenže když už držíte ten penis a těšíte se na vyvrcholení, najednou vás někdo nachytá a zbydou vám jen blue balls. ()

ywo666

Zaujímavý film. Levitt si to pojal po svojom. Občas je to vtipné občas vážne. Koniec ma úplne nenadchol, ale aspoň prekvapil. Scarlett nič neukázala, ale v niektorých momentoch bola neskutočne sexi. A koľko má rokov Julianne Moore? 55? Wtf. Potešil aj Tony Danza, ale to už je interný humor. Na hrane 3 a 4 hviezdičiek. A kedže idú vianoce budem štedrý. Plus to porno a tie baby... 70% 4*. ()

noriaki

Vysvětlení proč stojí za to se na tenhle debut podívat, jsem dostal skoro na konci filmu. Až pak si to všechno seplo a ukázalo se, že Don Jon je víc chytrý, než lacině provokativní. Do té doby byl pro mě film zklamáním. Joseph Gordon-Levitt hrál zoufale jednorozměrnou a nesympatickou postavu. Sice výborně, ale to bylo tentokrát skoro ke škodě věci, a Scarlett Johansson byla to samé v rudě červené. Moje nerealistické očekávaní nakonec naplněno nebylo, alespoň tři hvězdičky si ovšem pan režisér zasloužil. ()

marvan

Nemůžu si pomoct, ale role macho vymaštěnce Gordon-Levittovi vůbec nesedne, původně zvažovaný Tatum by byl typově mnohem přesnější. ()

venison

Joseph Gordon-Levitt má za sebou svůj první debut na druhé straně barikády - trošku to ve mě vzbuzovalo ze začátku lehké rozpaky (ne téma filmu, ale probůh to buranství a životní styl hlavního hrdiny), ale brzo jsem příběhu přišla na chuť :-D Především mě bavil styl režie, vyprávění příběhu bylo lehké, hrálo si na velkou otevřenost a upřímnost (především na USA), časté opakování určitých scén oživovali úsměvné dialogy a místy nějaký ten gag.. :-) Obsazení také filmu přidalo na hodnotě, i když Scarlett Johansson zrovna moc nemusím, tady jí role sedla :-D Nakonec to celé dokonce mělo i nějakou tu pointu, i když byla dopředu už na míle jasná :-D ()

elanius

(18/2014) / Zabavil som sa na dobrej téme :). Svižné, vtipné, Gordon žiari na režisérskej stoličke aj v hereckom parte. Chlapec si to natočil asi tak ako sám chcel čo sa vždy cení. V Donovi Jonovi sa vśetko toćí okolo pár vtipných motívov, ktoré sa dokola opakujú v celom filme ale vždy v trošku inej situácii. Originálne a vtipné poňatie. (7/10) ()

Pavlínka9

Jednoduché, svižné, reálné - hodnocení mužů bodovým systémem ženy v baru - klasika, sledování porna - klasika, krásný kluk a krásná holka - klasika. Levitt si vzal pro svůj první film hodně silné téma, které plno lidí odradí, přestože - chlapi no tak - každý kouká na porno ;) ale právě za to, ho obdivuji :) Je to jednoduché, sem tam nechutné, ale realističtější než plno těch blbostí, na které ženské koukají v kině, aby si vytvořili fiktivní představu o vztahu od začátku až do konce se srdíčky kolem hlavy :D :D Raději realitu než fikci ;) ()

Angelic-77

Chvílemi na mě Don Jon působil tak trochu jako slátanina, snažící se být chvíli komedií, chvíli zase dramatem...ve výsledku se ale překvapivě jedná o celkem příjemný film. Neurazí, nenadchne. ()

hroubek

Don Jon je přesně takový jako to slíbil trailer. A to je jednoznačně největší klad snímku. Dalším velkým kladem snímku je to, že si na nic nehraje a nikoho neodsuzuje. Jen na všechno kouká s nadsázkou a s velkou dávkou ironie. Joseph Gordon-Levitt natočil parádní komedii, které se krásně daří vyhýbat se typickým romantickým klišé. Ba naopak mu slouží jako munice, díky které se vždy trefuje do černého viz. scéna v kině na romantické komedii s Channingem Tatume a Anne Hathaway. Naštěstí to není celé jen o honění ega, ale nabízí to i zajímavý pohled na svět mužů a jejich filmů pro dospělé. Naschvál nezmiňuji ženský pohled na toto téma, jelikož ho ve filmu hlavní hrdinka dost jasně naznačí. A ve filmu nejde jen o sledování dospěláckých filmů, ale i o randění, vzájemnou důvěru. Přesto je především ukázka toho co je chlap ochotný udělat, jen aby se dostal holce do kalhotek. Vím, že to takhle vyzní dost pokrytecky, ale film na tom staví a většinou to zábavně shazuje viz. scéna před dveřmi hlavní hrdinky, která krásně ukazuje jak s námi ženy dokážou manipulovat. Je velmi krásně jak díky této parafrázi fungují ostatní scény z filmu. Scény v rodinném prostředí, které ukazuje konec ideálů o krásném soužití pod jednou střechou, na lovu dívek, v kostele, v posilovně a v noční škole. Každé prostředí ukazuje hlavního hrdinu v jiném světle a dává mu prostor vyniknout. Tyto epizodky ze života nám nádherně vytvářejí celkový obraz o hlavním hrdinovi a světě, kde se pohybuje, kdy nezáleží na tom co uděláte, hlavně, když se bude poctivě kát ze svých hříchů. Joseph Gordon-Levitt je jako Don Jon naprosto skvěle zahraná postava, se kterou byste rádi zašli na pivo nebo do baru. Navíc je to sympaťák, který si Vás svojí upřímností získá. Scarlett Johansson svůj part zvládla moc dobře, jelikož měla za úkol být ta nejvíce sexy postava ve filmu, což se jí daří. Julianne Moore opět předvádí parádní výkon a její postava dokáže zaujmout a vzbudit nějaké emoce. Tony Danza je jako otec, kterého zajímá jen televize a pivo moc dobrý. Momentů, které stojí za zmínku je několik, ale třeba celý úvod je natolik dynamický a správně sestříhaný, že Vám vykouzlí úsměv od ucha k uchu. To samé se daří o srovnávání žen s pornoherečkami. Nebo představení nové slečny své rodinně. To jsou scény, které jsou upřímné až to bolí. Film má dobrý střih a návaznost s dalšími záběry. Další věc co filmu hodně pomáhá je soundtrack, které perfektně padl. Velmi příjemná komedie, která baví svojí upřímností a nadsázkou. PS: Nejdůležitější rada, kterou si můžete odnést ze snímku je ta, že si máme průběžně mazat historii. ()

Narya89 odpad!

Film zabývající se více nez aktuálním tématem pornografie se mi zdál potenciálně neotřelý a přínosný, nicméně takhle mimo jsem ve svém odhadu již dlouho nebyla. Snímek jsem pretrpela az do konce jen diky jeho 90 minutam a me naivite, kdy jsem si říkala, ze tohle přece ani náhodou nemůže byt všechno. Čekala jsem nějaké filozofické pozadí, zajímavé vyústění a ponaučení, cokoliv co by změnilo můj dojem. Ale nic nepřišlo. Za hodinu a pul jsem měla možnost vidět Gordona jako zavislaka na pornu v trochu nerealnem měřítku a neskutečné naivní a afektovanou Scarlett, o které jsem si celou dobu myslela a možna i doufala, ze si snad s G jen hraje a realne nemůže byt tak hloupoucka a myslet vázne ty přehnaně sladký recicky. Bohužel se zádný cynicky twist nedostavil, zato se dostavil jakysi pochybný sexuální vztah s více jak padesátiletou Julianne Moore, kterou ačkoliv mam normálně docela rada, tady jsem jeji roli podivné osamocene nuly ani nemohla vystat a jen přispěla k vyslednemu WTF efektu. Extrémně nadhodnoceny film, který je pro me stejne vyumelkovany a prazdny jako postavy, které v něm hraji. ()

Kicune

Don Jon je mladý muž, který chodí do posilovny, do kostela, k rodičům na jídlo, uklízí svůj byt, jezdí autem a vždy u toho nadává, chodí do klubu balit holky na jednu noc a miluje porno. Do tohoto nalajnovaného a bezstarostného života mu najednou vstoupí krásná Barbara (Scarlett Johansson), která mu víceméně do všech jeho aktivit začne systematicky kecat. Chlapec se ovšem těší zdánlivě vznikajícímu vztahu a nebrání se (až na to porno). Film překrásně ukazuje setkání dvou prototypů – frajírka myslícího jen na jedno a manipulující princezny. Změnu do příběhu poté vnáší starší Julianne Moore, mění pohled na svět nejen Jona, ale i diváka. Dlouho jsem uvažovala, zda hodnocení nechat na průměru, či změnit na nadprůměr, což také dělám, protože stopa po tomhle filmu zůstává. Navíc snímek si hraje s opakováním a prolínáním záběrů, je na správných místech vtipný nebo vážný, a s vynikajícím hereckým triem. Tato režijní a scénáristická prvotina Josepha Gordona-Levitta je jednoduše velice povedená. 70 % +. ()

Pump

Tak tohle nám doma sedlo. Sexistické, ale nasmáli jsme se! Žena mne trochu poznávala v Donovi a i když jsem se bránil statečně, nakonec mělo sledování příjemnou dohru. Výborný neotřelý žánrový film. Skvělé obsazení a děj opravdu naprosto k sežrání. Holčičky se nám líbili a kluci nás bavili. Prima pro rodinné odpoledne plné lásky ;-). ()

VasaX

Spíš láska v New Jersey. Scarlett role holky z jersey moc nesedí, ale snaží se o to dost, Joseph jako italský-jersey hřebec jde taky trochu proti srsti. Není to úplně špatné, ale je to... nuda. Prostě nuda. ()

VanTom

Příjemná, hlavně zezačátku poťouchle nekorektní romantika, která však postupem času "vyměkne" a přelije se do smířlivých vod očekávaného a klasického prohlédnutí: "Porno je špatné, áno." Zmalovaná pipina Scarlett mne tady k mému údivu vůbec nebrala. ()

Mishqo

Premena na porne závislého ladies-mana na vzťah-si-vážiaceho normálneho chlapa. Aj keď ako režisérsky debut to bolo celkom dobré s nejakým tým humorom a originálnymi prvkami, nie je to nič čo by dlho utkvelo v pamäti. 65-70% ()

Timak

Já chápu, co tím chtěl básník říci, ale zároveň mi uniká smysl. Jsem rozpolcenej, asi jako Jon. Nicméně tento film si zřejmě už nikdy nepustím, i když byl vlastně dobrý. Cítím se jak Jon u poslední zpovědi - dostal jsem, co jsem chtěl, ale tak nějak nejsem spokojenej. ()