• SonGokussj
  **

  Začátek byl slibný, prostředek ještě slibnější, poté ale motýlek odletěl k moři a v tu ránu bylo jasné, co tvořilo pevný sloup tohoto příběhu a zábavy jako takové. Ústřední dvojice. "Ten v tom modrém" a Chiu jsou nevýrazní hned od začátku a jiné postavy krom "pan Matice" si ani nepamatuji. Jakmile se -vše- začalo točit jen okolo bodů a stále okolo fňukajího prasátka, příběh začal dost pokulhávat. Poté, co prasátko ztratilo křídla, se děj zabrzdil a bylo to jen o nuceném sledování. Nedokáži doporučit ani odporučit. Někomu se může líbit, někdo to zabalí po 2 dílech. Animace pěkná, jen by se hodilo výrazné! změny myšlení postav. Není zde žádný vývoj osobností. Žádný. 40%(25.9.2012)

 • Prometheus69
  ***

  Bony bony? Nějaký bony? Ale kde pak, body body.... všichni jdou dneska po bodech. Myšlenka dobrá... příběh trochu nedotažený... postavy docela věrohodné... na tak už v anime omšelé téma jsem se i vcelku bavil. Navíc je tam pár dobrých scén co vás prostě dostanou do kolen... víz" Na délce kabelů opravdu záleží.... :D Nebo pár narážek třeba na svět SH které tam čistě náhodou někdo propašoval.... :) Jediný co se mi na tom moc nezdálo byl celkem trapný záporák... jehož největší schopností je že prostě jen KRADE.... Úžasně originální... B) Naštěstí jsou jednotlivé epizody dělaný stylem otevřeného konce... což vás většinou navnadí těšit se na další a další díly. Takže to docela dobře funguje a rychle odsejpá... AW není zrovna nic světoborného.... ale, originální to rozhodně je. Už jen díky opravdu netypické hlavní postavě.... od které by jste zrovna nějaké hrdinství nečekali. Ale ve světě, kde slepí může vidět, kde beznohý může běžet... i ňouma se může stát hrdinou... leč cesta na vrchol je strmá a plná překážek... jinak by to přeci byla strašná nuda. Což rozhodně nebyla.... Takže tak. :)(11.2.2014)

 • Subjektiv

  Další z variací na téma, kterak outsider vyleveloval, veliké činy vykonal a všem ukázal zove Accel World. Ve světě budoucím nepřistupuje k internetu pomocí počítačů s klávesnicemi, ale skrze neurální rozhraní. Prostě si to píchnete do hlavy. Někteří si to ale umí píchnout tak, že se jim zrychlí mozkové pochody o několik řádů a přece se potvora mozek nezačne vařit. Má to ale háček, musí se za to platit bodíky, které získáváte i ztrácíte bojem s dalšími urychlenci. Kdo vyleveluje až na úplný vrchol, zažije jistě něco velikého. Celý seriál si máme myslet, že tím někým je Haruyuki Arita, mrňavý tlouštík s komplexem méněcennosti. Možná tomu tak nakonec i vážně bude. +++++ Chytře si to autoři vymysleli, boje tu musí být, i kdyby na chleba nebylo. Pravda, během prvních čtyř dílů se pořádně odehrál jen jeden, poněvadž se nám pořád něco vysvětlovalo ve "vzdělávacích" dialozích a hlavní hrdina potřeboval nalít do žil sebevědomí, naříkat nad svým neblahým údělem, a to vše zřejmě proto, abychom na konci obdivovali, jak velký kus cesty urazil. Jeho senpai v urychlování je už motýl a on pouhá prasečí housenka, která už ovšem stihla bůhvíčím oblbnout dvě školní krasavice. U té druhé na to stačilo pár minut. Ostatně, nejspíš všechny postavy psal scénárista horkou jehlou. +++++ Scénář má ale díry i na jiných místech. Dám příklad. SPOILER. Cynický a nejspíš skrz naskrz prohnilý Cyan Pile (Takumu), chodí nějaký čas s Haruyukiho kamarádkou Chiyuri. Využívá toho k tomu, aby mohl zcela neodhalen bojovat s Black Lotus (Kuroyukihime), o jejímž pobytu se dozvěděl...NĚJAK. Aby na něj nepadlo podezření, nabourá se do Chiyurina neurolinkeru, což ho NĚKDO naučil nebo se to NĚJAK naučil sám. Prostě to umí. Nejenom, že umí toto, ale nemá problém NĚJAK hackovat auta, používat je k vraždění v reálu a nadto mile chodit do školy a s holkou. Vraždící monstrum z něj NĚCO udělalo (a jestli je jednoduše takový, pak je jednoduče nudný). Nejspíše si vybral Chiyuri proto, že mu NĚCO řeklo: "Haruyuki se nejspíš taky urychlí." KONEC SPOILERU. +++++ Ne, že by to vůbec nebylo možné, ale cítíte tu odfláklost? Vše se nakonec dá zaplácnout nějakou vybájenou odpovědí. Poctivě vyprávěné dobrodružství s logickým a přece překvapivým směřováním bych to však nenazval. Mohu se plést, ale více jak 4 díly neuvidím.(1.5.2012)

 • Harroc
  ***

  Upřímně jsem od toho očekával více. Hlavní hrdina Haru je značně iritující vzhledem k tomu, že každých 5 minut bulí kvůli úplně všemu. Na druhou stranu, jeho patronka Kuroyu je postava na které všechno lpí, protože když na pár dílů odjede z města, ztratí celý seriál šťávu. Příběh je jasný jak facka s pár neočekávanými zvraty. I když mi připadalo, že se postavy příliš nevyvíjí a nikam nesměřují (tím mám na mysli vztah mezi Haru a Kuroyu). Osobně si myslím, že je Accel world slabší než Sword art online, tedy jeho první polovina, ale má tu spoustu potenciálu. Doufám v další sérii,(26.5.2014)

 • ikilledjenny
  **

  Ach, jo. Ani nevím, jak bych to měla hodnotit. Asi jako velké zklamání. Kresba docela pěkná i efekty, ale to je vše. Příběh je naprosto o ničem, snaží se dosáhnout levelu deset a dál? Nic. Ani k tomu hloupému cíli nedojdou, protože se objeví jeden malý chlapeček, co má očividně velké trauma, o čemž by vypovídala jeho tentacle ruka. Hlavní hrdina je ukňučený slaboch a ještě ke všemu má naprosto debilní vzhled. Ostatní charaktery nejsou zajímavé ani trochu. Pro mě ztráta času. Abych řekla ještě něco pozitivního - první opening je dobrý.(5.2.2013)

 • - V epizodě, kdy Haru (Erik Scott Kimerer) zkoumá jiné možnosti připojení do systému, si lze všimnout zařízení zvaného NerveGear. NerveGear se vyskytuje v sériálu Sword art online (od r. 2012), který se odehrál o 18 let dříve. (Harroc)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace