Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

jojinecko

Možno to je "červená knižnica", ale PERFEKTNÁ!!! Keď si zoberiem, že Up In the Air je film, ktorý sa podarí raz za kariéru, tak Labor Day predstavuje Reitmana v najlepšej možnej forme. Predloha jemne zaváňa gýčom a prvoplánovosťou, ale zúčastnení sa postarali o to, že o patetickom blábole nemôže byť reč. Asi starnem, ale bol som dojatý, napätý, potešený, zaujatý a nevadili mi ani také "detaily", že Josh Brolin sa promenádoval po okolí, ako keby bol na výlete a nie na úteku..Ale koho zaujímajú detaily, keď ich celok "pohltí"...?! ()

lillien

Rozhodně bych nedoporučila tento film mužům. A dokonce i mnohé ženy snadno podlehnou dojmu, že jde o nudnou, utahanou harlekýnku, jejíž jediné plus je podrobný recept na broskvový koláč. Netroufnu si kritizovat taková hodnocení, protože chápu, že přesně tenhle pocit film může vyvolat. Pokud si v něm někdo najde trochu víc, pak určitě alespoň díky skvělé Kate, která se mi s přibývajícími léty v melodramatech strašně líbí. A když přistoupíte na pomalejší tempo, neodsoudíte tu ženu jako zapšklou, osamělou a zklamanou myš, která se snaží starat o syna, ale díky prázdnotě a díře po něčem, o co přišla, jí to stojí hodně sil, tak zjistíte, že je to především film o neskutečné a nepřekonané ženské bolesti. Nic patetického jsem v tom neviděla. Cítila jsem s ní. A muž, který se objeví díky útěku z vězení a najednou jí polije živou vodou... Ano to je přesně ta pasáž z harlekýnky, případně to lze taky zaškatulkovat do kategorie stockholmského syndromu. Ale to je přeci úplně jedno, dokonce i kdyby se jí ten chlap jen zdál, jeho role v tom příběhu fungovala jako katalyzátor, on dal možnost té ženě k rozhodnutí, zda ještě cítí schopnost vrátit se k životu. A protože silnou bolest lze zmrazit jedině silnou vášní a vyléčit snad jedině silnou láskou, tohle léčení se nabízí samo, ačkoli to samozřejmě zavání klišé. No a co, klišé se stalo klišé, protože funguje, znáte-li nějaký lepší recept, neváhejte ho zveřejnit, ale domnívám se, že film o vracení se do života skrze zenbudhismus a celodenní meditace nebude pro širokou veřejnost atraktivní. Závěr mě trochu zklamal, větší nálož by to asi byla bez pohádkového happyendu, ale i přesto film hodnotím velmi kladně. ()

Stanislaus

Prodloužený víkend nabízí uvěřitelně napsaný příběh dvou lidí, kteří si mysleli, že už ve svém životě nepotkají lásku a pocit štěstí, avšak osud jim dopřál několik společných dní, které oběma změnily život od základů. Snímek stojí především na hereckých výkonech Kate Winslet a Joshe Brolina, kterým skvěle sekundoval mladý Gaittlin Griffith. Divák díky prostřihům z minulosti pomalu odkrývá smutný příběh obou hlavních představitelů a v podstatě až do samotného závěru netuší, jak to s nimi vlastně dopadne - velké plus za dějovou nepředvídatelnost. Skrze postavu Henryho nabízí film vedle milostné linie i příběh o dospívání a nazírání světa dětskýma očima, které není až zase tak černobílé, jak by se mohlo zdát. I když má film zpočátku pomalejší tempo, tak nenudí, přičemž v poslední třetině se dala atmosféra chvílemi téměř krájet. ()

MontyBrogan

Netreba páliť Madisonské mosty v Dokonalom svete. Je to predsa taký pekný príbeh, až to musím myslieť ako eufemizmus. Netušil som, že budem mať potrebu porovnávať a teda aj povedať, že Jason Reitman nie je Eastwood. Ale je to tak a preto som sklamaný. Skôr síce pre veľké očakávania, ale je to moja chyba? Režisér svojou predošlou tvorbou jednoducho už nasadil latku vysoko a teraz sa môže nechať prikryť do deky políciou z amerického predmestia, keď mu dajú čítať kritiky na túto limonádu. Prípadne sa z nej dá ešte urobiť merchandising a zarobiť dostatočne veľa, aby sa pokryli náklady za predané svedomie. No nič, nebudem viac negatívny a začnem dúfať, že sa vo svojich ďalších filmoch opäť vráti k žánru dramédia, ktorý mu išiel podstatne lepšie. ()

Flego

Tento návrat do 80-tych rokov sa vydaril. Reitmanova réžia balansuje na hrane romantiky a melodrámy, výber hercov je výborný a celý film z ich umenia ťaží. Myslím, že nikomu neuškodí trochu vcítenia sa do obyčajných ľudských osudov, ktoré nám tvorcovia ponúkli. ()

rikitiki

Soustředěně intimní film, který diváka vtáhne do děje natolik, až se cítí součástí rychle a náhodně vzniklé rodiny. Tahle rychlost a nahodilost se dá odpustit už kvůli sevřeným hereckým výkonům a lehce podaným nápovědím, co se stalo v minulosti a přivedlo aktéry tam, kde teď jsou._____ Je to film připouštějící různé výklady zejména o tom KOUSEK DĚJE kdo a proč nakonec zradí, protože hlavním podezřelým je syn, který si přes všechny sympatie ke - konečně! - mužskému vzoru v rodině, zároveň nechce nechat vzít své výlučné postavení ve vztahu k matce. Potud dobré, protože reálné a to odpouštím i téměř svatou povahu uprchlého vězně, který v domě vyspraví co může a jehož temná stránka se projeví jen zálibou v bondáži, protože jiný než skrytě sexuální důvod ke svazování Kate Winslet neexistuje. Ale ten konec? No, fuj! Tenhle přeslazený závěr by se dobře vyjímal leda tak v jihoamerické telenovele. Toho cukrkandlu je tolik, že ho divák plive ještě cestou z kina. Hnus! Proto dávám jen tři hvězdy. ()

Roman.Ticka

Už se mi to stalo. Vypnula jsem do té doby nudný film s 50 neodpustitelnými chybami, celkově zralý na odpad, před poslední třetinou. Dnes jsem s donucením dokoukala, přece jen zvědavost jak to skončí, spíš jak bude vypadat od počátku jasný závěr, zvítězila. Takže z odpadu je díky poslední půlhodince pěkná dvoječka jak ve škole. Když bych šla do hloubky kdo byl hlavní viník, dá se pominout frustrovaná vyprahlá maminka i odsouzenec z nešťastné náhody, čímž to břímě padlo na 13letého hormony zmítaného syna. Nejde o první holku, našeptávačku, o pocit druhých houslí, ale o totální nepochopení potřeb svého rodiče, tady matky. To je strašně sobecké, ale naprosto běžné, bohužel. Nechtěla bych nést na svých bedrech 25 let tíži svého ukvapeného nerozvážného rozhodnutí, které prakticky zničilo nejlepší léta života jeho už tak dost zničené a utrápené matce. ()

Othello

Ufňukaná, táhlá a neskutečně neinspirativní podívaná jak od Sparkse, kde jsem musel celou dobu myslet na to, jak mi zítra začíná dovolená, abych si nesežral ruku nudou. Potkávají se v ní prakticky všechny aspekty filmového zla - vina, fatalismus, nedůvěra lámající se v lásku, dospívání v muže, měkký světla a je to prakticky bez rozpočtu. Raději knihu. A raději jinou. ()

claudel

Měl jsem k tomuto filmu po zhlédnutí traileru a v průběhu úvodních titulků neopodstatněné předsudky. Vše beru zpět. Je to jeden z nejpříjemnějších snímků, které jsem za poslední dobu viděl a pro mě osobně velké překvapení. Je to sice hodně velká romantická limonáda, ale taková nepodbízívá a nenásilná. Neuhodnul jsem ani ten očekáváný závěr, který mě v mé hlavě znechutil zbytečně při těch titulcích. Joshu Brolinovi a Kate Winslet to svědčí, lze jim věřit každé slovo, každý pohled a gesto. Velmi se mi líbil rovněž malý Gattlin Griffith. Jediným negativem tak zůstává absence mojí oblíbené písničky Wings od Birdy, na niž jsem poctivě čekal až do posledního písmene titulků. Tak si ji jdu aspoň pustit na youtube. ()

kajda.l

Usoplenost roku. Vem to však čert, je to film převážně pro ženské publikum a to ještě pravděpodobně pro divačky 30+. Sice se to celé příšerně táááááhlo, ale nijak přehnaně nenudilo. A koukám, že Tobyemu bude pětadvacet už navždy. Jedna z koukatelnějších červených knihoven. // A vzkaz pro sochoking či jak se tomu nadává - ne, ženy pouze vychovávají děti. Chlapče slovenská, každý jednou dospěje. ()

ARI50

Dost dobré drama, příbeh je strhující a nečekaný a ta atmosféra je brutální. Herci jsou dokonalý prostředí nebezpečně dobré no tohle jsem si vychutnal na plné čáre dělo film. ()

Morholt

Opuštěná, životem zklamaná ženská s dospívajícím synem konečně nachází toho pravého, který ovšem tím pravým být tak úplně nemůže. Nijak zvlášť přeslazené vztahové drama, jemuž dodávají na opravdovosti výkony Kate Winslet a Joshe Brolina, mezi kterými ta chemie výborně funguje. Možná bych to vzhledem ke scénáři čekal trochu vypjatější, ale ani tak jsem neměl problémy držet hlavním hrdinům palce a na konci se spokojeně usmíval. A o tom to je. 80% ()

Sawy

Jasona Reitmana považuju za jednoho z nejlepších současných režisérů a snad žádný jeho film to nedokazuje tak jasně jako Labor Day. I když je paradoxně asi jeho nejslabší, tak právě Reitmanova pevná režijní ruka, jeho příkladné vedení herců a řemeslná jistota zabránila tomu, aby film sklouznul k pouhému prachsprostému ždímání emocí. Červená knihovna? Pokud ano, je to ta nejlépe natočená červená knihovna vůbec. A funguje přesně tak, jak fungovat má. S krásnou retro atmosférou, kde i ty kýčovitě malebné sluneční paprsky mají své místo a idealističtí uprchlíci z vězení tu nepůsobí nepatřičně, nýbrž jako přirozená součást vyprávění. Přesní herci jsou samozřejmostí a Kate Winslet si za své příkladné ztvárnění nejisté a psychicky vyčerpané matky loni zasloužila alespoň oscarovou nominaci. Reitman nám svým filmem chtěl naznačit, že pohádek je stále potřeba. A to mu já, narozdíl od mnohých dalších, zkrátka nemůžu vyčítat. 80 % ()

Handle

Velmi rozporuplný dojem. Ovšem spíš mám tendenci kritizovat, jelikož si myslím, že potenciál tam byl obrovský. Na můj vkus až příliš nereálné a zbytečně nudné. Někdy jsem ani nepochopil smysl některých scén či postav a tak pomalé tempo se podle mě pro tento snímek nehodilo a film prostě v žádném ohledu nevynikl, přestože mohl. Jinak mě to ale po celou dobu zajímalo, neotravovalo a nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, což je vlastně divné, vzhledem k tomu, kolik věcí mi tam vadilo. Každopádně jsem čekal víc, to bezpochyby. ()

Katullka

Ja Kate Winslet mela vzdycky rada. Ale ted uz me to unavuje. Hraje ty chudinky nejak stejne. (Proste to neni Julianne Moore). Ze zacatku docela obstojny, pak to spadne do upatlaneho klise, ze kteryho se mi chtelo zvracet. Nic zajimavyho. Nic novyho. Dalsi... ()

jhrasko

Upotené, utrápené, bez rytmu a bez energie. A s Kate Winslet, ktorá snáď po prvýkrát nemá čo hrať. Talent zmarený vo flashbackoch. ()

6thSun

Tento film obsahuje velmi silné nudopudné příznaky, které nepomohla odehnat ani skutečnost, že jsem se na něj díval během prodlouženého víkendu. ()

Lyli

Prodloužený víkend, a já plna očekávání....které se vymstilo, jak mně, tak Kate. Ač je Brolin vážně sexy našťouchávač, nějak jsem to jiskření vnímala méně, než bylo záhodno. Já vím, že někdy je to, co nevidíme, víc vzrušující, jenže tady to moc nefungovalo. Dlouhé roztoužené/nechápavé/vnímavé a blabla pohledy....to je asi vše, co si odnesete. Možná jsem zvolila nevhodnou dobu ve svém cyklu, možná bych film koncem měsíce docenila víc...kdo ví? Já ne. ()

Padme_Anakin

Příběh ženy, které osud naložil víc, než dokázala zvládnout a snést. Zcela ponořená do své bolesti nemá sílu, ani chuť žít, prázdnota ji pohltila. Jediným pojítkem s realitou je její syn, vnímavý kluk, který se jí snaží pomáhat, jak to jen ve svém věku dokáže. Do jejich osamělého života náhle vstoupí uprchlý vězeň, jenž je požádá o přístřeší. Z nezvaného hosta se během několika dní stane ten, kdo změní jejich životy zásadním způsobem. Zpočátku jen ženu vytrhne z letargie, neb strach o syna ji donutí tolerovat vězňovu přítomnost. Pak, postupem času, jak ho víc a víc poznávají, zjišťují, že on je přesně tím, kdo jim v životě chybí a koho tak zoufale potřebují. Chlapec otce a žena partnera (ztracenec rodinu). Ten muž působí jako mohutný závan čerstvého vzduchu s obrovským přílivem kyslíku. Životadárný dotyk, i když třeba jen letmý, může, či spíš dokáže, probudit emoce, oživit naději, vlít do žil chuť do života. Otázkou však zůstává, kolik času na sebe budou mít… Jakékoli kritické připomínky k tomuto snímku si odpustím a to ze dvou důvodů. Prvním je vynikající herecké obsazení a tím druhým je fakt, že se pan režisér dokázal dotknout mého srdce. ()

F.man

Reitmanův cit vytvářet specifické filmy s jeho jasným rukopisem tady nefunguje. Prodloužený víkend není špatný. Dokonce se na něj i dobře dívá. Ale je prázdý a brzo úplně zapomenete, o čem v něm šlo. Škoda, to téma úplně plonkové není. I don't think losing my father broke my mother's heart, but rather losing love itself. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?