Avenged

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

castor

„Tam venku číhá spousta šílenců,“ říká v úvodu Zoe její sestra. „To jsem já taky,“ oponuje s úsměvem hluchoněmá Zoe. A taky že (s ohledem na to, co ji banda vidláků provede) je. Ne každý dobrý skutek totiž končí happy-endem. Polomrtvou ji najde starý apačský šaman, ováže jí rány, připraví bylinky, zatrsá okolo pár koleček a dlouhonohá blondýna tak má v hlavě jedině pomstu. Zbytek známe. Výsledek připomene holku, co plive na jejich hrob, starší kousky od Roba Zombieho nebo argentinský mučivý antizážitek No morité sola. Naše hluchoněmá hrdinka si nejprve zahraje přetahovanou se střevy jednoho z násilníků, čímž solidně vystraší další rasistická hovádka. Michael S. Ojeda si své dítko napsal, postavil se za kameru i sedl na režisérské křeslo, jen škoda, že se nechal až moc zlákat mysterióznem a duchařinou. Na každý jeden solidní moment totiž připadají tři čtyři hodně hloupé. Z finále tak nemrazí, jak by mohlo, nemá přidanou hodnotu. Někteří tvůrci by tak holt měli své choutky nechat doma pod peřinou. ()

Dellamorte

Absencia žánrových prídavkov nedokáže ani v tomto prípade vyvolať nadšenie, aj keď sa jedná o ničím ( myslím ale úplne ničím) obohatený príspevok. Vlastne na "lowbud" to bolo ukážkové. A osobne by som sa skôr znepokojovala nad implikovaním fatazmagorických šplechov do R&R žánrovej odnože ako definovať nejakú základňu so svojím čelom, alebo vztýčené pentilky. P.S. Vynechaním zhuleného apača by to bola jazda, ktorej by som pridala bodík. Zoe však mala asi iné plány a Mišo ich schválil - škoda. ()

*CARNIFEX*

Hlucho nemá Zoe si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanecháva Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý, indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Ten však k životu nepreberie len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! Milí užívatelia a fanúšikovia hororu. Váš priateľ a milovník slasher subžánru, "ricci.s" pre Vás objavil "rape and revange" pecku, obohatenú o mysteriózno, ktorá určite stojí za pozornosť! Slušné gore, ale aj pomerne originálno otrepaný príbeh predčil trápnosti tipu, I SPIT ON YOUR GRAVE II a podobne. Všetko "dokonale" vo svojom komente vystihol "S.Quentin QUALE". Napriek mojej "vade", neustále "frflať" a neprehliadnuť nedostatky, ktoré mi niekedy jednoducho bijú a kolú do očí ( ktorým sa nevyhol ani tento snímok ), veľká spokojnosť na úrovni - 65%. ()

Astaroth12

Veľmi som sa tešil na tento film ale po pozretí som už tak nadšený nebol.Tento film neponúka nič nové a všetko tu už bolo.Lebo raz sa tváril ako planéta teror(zalepenie ruky páskou alebo brucho si natlačí kamením) a inokedy zas ako Thanatomorphose (rozkladajúce sa telo) a nemožem nespomenúť hlavný film ktorý tato snímka kopíruje a tou je I Spit on Your Grave keby som vyňal všetko čo kopíruje tato snímka tak by zostal prázdny film a takémuto mám dat 5 hviezd?Ani náhodou!!!! Krvavých scénok tu bolo viacero ale namna to tentokrát nejako nezabralo aj keď neboli zle prevedené.Toto nerobím moc často,suhlásím s dvoma uživateľmi tým prvým je J*A*S*M ktorý napísal že niektoré scény mali až nečakanú emocionálnu hlbku,ktoré sa odohrávali medzi priatelom a hlavnou hrdinkou aj ten koniec keď ju išiel spáliť na mna to vplývalo silno emočne vtedy sa film tváril ako niečo viac a nie dalšia z tupích vyvraždovačiek ale to boli svetlé výnimky a tým druhým je fugazi ktorý napísal: Celý je to veľmi nepodarená komédia, pri ktorej sa občas zasmejete,ale nie na miestach, kde to tvorcovia tohoto filmu plánovali. ()

heyda

Jako komediální béčko dejme tomu. Nebo kdybych byl zhulenej s partou dalších lidí, tak bych se asi solidně bavil. Ale bohužel byl jsem sám, nehulím a čekal jsem napínavý exploit. Místo toho jsem viděl jakousi lacinou krávovinku, která vyvolává spíš úsměv na tváři než napětí. 25% a ztráta času pro mě :/ ()

• Film sa natáčal počas roka 2012 v blízkosti bývalej bane na zlato pri Los Angeles. (misterz)