Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

Nail

Celý film byl takové průměr, co to ale totálně zabilo tak ten americké happyend. To se mi panečku chtělo i zvracet. ()

gp_one

Emmerichu Emmerichu, kdo by řekl, že zrovna skopčák bude nejoplzlejším za všech amerických patosmenů. Ty máš snad i to záchodový prkýnko potažený americkou vlajkou. :))) Když jsem naposledy psal něco k tvému filmu, nejradši bych tě poslal se sadou šmínků desetisícletpřednášletopočet hade, ale musím říct, že pokud se ty peníze, které k natočení máš, rozhodneš použít na něco jednoduššího a nesnažíš se zapojit mozek, tak to za to i stojí. I tento kolaps domu Gandalfa Bílého je ve své podstatě dost slušně zdařilý, popkornový akčňák na libovolné, ubrečené, všednodenní odpoledne. A tak teda jo...dobrý. Akorát ten Tatum je teda vlezlej jak veverka. 10x ho vyhodíš dveřma a on se 10x vrátí zpět oknem hajzlík. Až jse mměl chuť ho sám dorazit pánvičkou. Brrrr. :) ()

PlutisMovie

Tvůrci filmů by se už měli naučit, že když vás někdo střelí, tak mobil nebo hodinky co mate v saku kulku nezadtaví! Udělali z toho až moc komedii, přestože o vtipy ve filmu nebyla nouze. Fajn akční film, ale nic nového, bavil jsem se. Dávám 3,5* ()

Luisis

Jako většina zde, jsem čekal opravdu prúser a o to větší je mé překvapení. Kvalitně zpracované drama po všech stránkách. Starej dobrej akčňák na překvapivě malé ploše (jeden dům). Čekal jsem nudu, dostal kaviár. "Nesahej mi na mý Džordny" - 85% ()

jauzdu

Vůbec by mi nevadil další díl strastí Johna Calea. Už to jméno je ikonicky hrdinské, že by bylo trestuhodné ho nevyužít pro další pokračování, kde se bude ke své nevůli opakovaně potýkat s bandity, přesně jako to dělal Bruce Willis na letišti, v mrakodrapu atd.... Zábavné vedlejší postavy, úlisní záporáci a nakonec i trochu toho překvapení. Bavila jsem se výborně a s úsměvem na tváři dávám jasné 4 hvězdičky. Velmi milé překvapení. ()

Ondr@932

Letos dva filmy o teroristickém útoku na bílí dům, a tak konečně můžu zhodnotit který se mi více líbil. Pád bílého domu vs Útok na bílí dům - jak to asi dopadlo. Bylo to těžké rozhodování, protože oba dva filmy jsou dobře udělaný. Ale po shlédnutí tohoto filmu jsem měl po chvíli váhání už jasno. U mě zvítězil Útok na bílí dům, tedy právě tento film co teď hodnotím. Skvělé herecké obsazení, akční atmosféra, vypjatá atmosféra a ještě k tomu vtipné hlášky dvou hlavních herců. Takže oproti prvnímu filmu kde byla také sice vypjatá atmosféra po celý film, ale akční atmosféra byla jen první hodinu, a poté už bylo jen vyjednávání a konečná bitka ... A žádné vtipné hlášky, které k akčním filmům patří. Takže u mě jednoznačně vítězí tato pecka! 75% ()

katmandzoo

pre mňa je tento film len slabým odvarom Olympus has fallen, ktorý je plný trápnych hlášok a obrovských klišé..v role prezidenta hrá Jamie Foxx, ktorému som jeho výkon absolútne neuveril a ani náhodou sa mi do takejto postavy nehodil..Channing Tatum ako záchranca Ameriky taktiež veľmi slabý a takéto filmy mu proste nesedia, mal by sa ďalej vrátiť k natáčaniu romantických komédií typu Magic Mike..Maggie Gyllenhaal ešte celkom obstála, ale tiež som od nej videl už lepšie výkony..no proste nejako som tomu vôbec nevedel prísť na chuť..taký typický zamerikanizovaný film, ktorý vám nič nové nedá, pretože všetko ste už niekde videli a jeho predvídateľnosť je neskutočná..pred každou scénou viete, čo sa stane, z koho sa vykľuje ten najväčší záporák, kto ho odhalí, kto zožerie najväčšiu slávu a pod..v skratke: White house down ma ničím neohúril a pravdepodobne do mesiaca na neho zabudnem..2* ()

Gixian

Moderní vykrádačka Die Hard s velice černobílou zápletkou (a tím nemyslím jen dva hlavní hrdiny). Má to tempo, je to pěkně barevné a akční, místy i dost vtipné. Bohužel některé rádoby cool scény jsou daleko za hranici akceptovatelného (jak pro žánr akce, tak v rámci komedie), konec stojí za houby a největším jokem je poselství filmu, které autoři nejspíš mysleli vážně, takže víc než dvě tomu dát nemůžu (supermanovská akce s nadpřirozeně šlechetným prezidentem jako film s přesahem - WTF?!?). ()

KOOHA

Tady je špatně úplně všechno. Emmerich se zaseknul v čase a už to nefunguje. Chvílema jsem úpěl co to je za kravinu. ()

Yancl

Co čekat od pana režiséra R. Emmericha ? Velkolepou akci plnou digitálních efektů, porci (ne)pochopitelných scén a především hromadu filmové zábavy lahodící lidskému oku. A dá se říct, že splnil veškerá očekávání, poněvadž 'WHITE HOUSE DOWN' je film nastavený přesně tak, aby se prostě filmovým fanouškům nějak líbil. Dle tváří a jmen i poměrně slušně obsazeno a "Rambo" v podobě Ch. Tatuma výborně funguje (dokonce i uvěřitelně hraje). Zjednodušeně řečeno, vše tam bouchá, každej na každyho střílí, občas proletí nějaká ta raketa, hacker hackuje o sto šest, dokonce i rally s prezidenstskou limuzínou ... když to vše člověk vezme z nadsázkou, tak se film bude líbit. Mně se líbil, výborně jsem se pobavil a i když mě občas zlobila nepochopitelná logika tisíce vystřelených ran a nula trefených cílů, ve výsledku to má svůj šmrnc. [80%] ()

Jakubik

Velmi rozporuplné dílo. Druhý z letošních útoků na Bílý dům a to jsem mu od začátku dával větší ambice a naděje. Po tom všem přišlo bohužel zklamání. Škoda, že se tihle dva režiséři nedomluvili a nedělali ze dvou průměrných bijáků jeden lepší. Butler měl tu výhodu, že se nemusel s ničím srát a prostě to mohl kropit do hlav a krev tu mohla téci proudem, kdežto Tatum je zaobalenej do pěknýho kabátku kde trousí taky hlášky, ale krev tu není vůbec žádná. Tedy jen prezident tu umí krvácet ale rozstřílenej týpek rotačákem nikoliv. Patosu a patriotismu tu bylo tolik, že ostatní filmy včetně Ryana můžou tuze závidět. No ale, abych tady jen nekritizoval, pač zas takový průšvih to není. Film má hezkej vizuál (místy až moc umělej) jak už jsem zmínil ale i to hezky odsejpá a je to fakt zábavný a napínavý. Všechno je hezky načasovaný, všechno důležitý se dozvíme hned na začátku a tak se tu nudit nestihnete. Bohužel musím dát místo čtyř jen tři pač jsem do filmu vkládal větší naděje… ()

bararich8

Ve zkratce: o stupínek lepší než Olympus Has Fallen a to hlavně z důvodu, že to tak okatě nekopíruje všechny filmy okolo a také za příjemné zakomponování komediálního prvku, které občas opravdu dokáže vykouzlit úsměv na tváři a ještě to není moc na hraně a pak možná trochu příjemnější ústřední dvojka. Ačkoliv bych od Emmericha očekával právě divočejší vstup do Bílého domu právě ve stylu výše jmenovaného snímku, 3*. ()

Stíba

Nebyl by to Emmerich kdyby prezidenta USA nenavlík do baskeťáckejch bot a nenechal Bílej dům rozmašírovat na maděru. Jinak to ale byla slušná porce kvalitní akce, nicméně u mě asi určitě s o něco menší trvalou hodnotou než Fuquaova verze. ()

Petyas

Mnohem trapnější a naivnější než stejný film s Butlerem. Jamie Foxx jako prezident - ani náhodou,Tatum jako likvidátor teroristů - absolutně neuvěřitelný. Celý scénář o ničem a navíc tak trapně dělané počítačové efekty, že to snad nemá obdoby. 35% ()

goofy3

Trailer mě zaujal asi tak, že sem si řekl: "Jo, jednou se na to asi podívám"..mno a film se objevil v počítači, tak sem se na něj podíval. A byl sem příjemně překvapenej. Byla tam dobrá akce, Jamie sem tam přihodil nějakej ten vtípek :-) "Nikdo...(bum)...mi nebude šahat na moje Jordanky!" :D...joo, možná člověk v určitý fázi filmu mohl předvídat, jak to asi dopadne, ale s těma několika zvratama to bylo i zajímavý a mě to rozhodně nenudilo! Rád se na to podívám znovu. ()

maciii

Instantní akčňák, který má vše, co je potřebné k bezduché filmové zábavě a místo toho, abych se u sledování cítila vyloženě trapně, jsem se dokonce párkrát upřímně zasmála. ()

Torgal

Zo súboja v rozbíjaní Bieleho domu u mňa vychádza víťazne Emmerich o prsia pred Fuquom. A to aj napriek tomu, že úvodná predstavovačka kým sa niečo začne diať pôsobí nekonečným dojmom a u susedov vo veľkom vybuchujú hlavy. Po úvode je to ale príjemná oldschoolová jazda, ktorá si rozumie s humornými, ale aj s napínavými situáciami. Výrazným kladom je aj to, že Emmerichova vízia je podstatne menej stupídna a má aspoň akú-takú vnútornú logiku. Načo sú ale vo filme rotačné guľomety, keď s nimi kvôli ratingu nikoho nemôžete rozsekať na kusy nepochopím. 7-/10 ()

Hpatrik

S velkým nadhledem pojaté, docela zábavné akční béčko - celkově slušná nenáročná podívaná na sobotu večer na jakékoliv komerční stanici, kdy nebudete řešit kvalitu dabingu a reklamy. ()

Sgt.Cliffer odpad!

Promiňte, ale ne. Nevim jak vy, ale já čekám od filmu něco víc než pár počítačových efektních výbuchů. Pokud měl být tento film nadsázkou, tak mě to tak nepřišlo. Přišlo mě to spíš jako reklama na USA a možná (mám toho chlapíka rád) i na Obamu, ikdyž po třetí už být zvolený nemůže. Dle pár recenzí a hodnocení je film po technické stránce dobrý (střihy, výstavba děje, atd). Nemůžu zhodnotit, jsem prostý divák a tak hodnotím co vidím. A viděl jsem nesmysly. Nemluvím tady o záchraně v poslední vteřině a nerozbitnost hlavních postav. Ty tam musí být, abyste poznali, že to je film z Hollywoodu. To mě nevadí, ale je tam takové kvantum kravin, do očí bijících, že jsem se sám divil. Nebudu vypisovat. Tolik znaků by mě to asi nedovolilo. Co říci závěrem? Když už se vám to líbí, prosím necpěte mě opět, jak by se to či ono mohlo stát. Sorry, ale nedám schválně ani 1 hvězdu, protože jich tahle věc má dost od jiných. Jinak tak 1* ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn