Zprávař 2 - Legenda pokračuje

• Česko Žvanilové (více)

Nejlépe hodnocený zprávař ze San Diega, Ron Burgundy, se vrací na hlavní zpravodajský kanál. Poté, co ho manželka Veronika připravila o práci, si Ron vezme na pomoc celý zpravodajský tým a vydá se do boje proti své nové rivalce. Ron Burgundy se s manželkou Veronicou a synem Walterem přestěhovali ze San Diega do New Yorku, kde si žijí na vysoké noze. Když se však šéf rozhodne povýšit Veronicu na moderátorku hlavní zpravodajské relace a Ron zůstane na dlažbě, všechno se změní. Zhrzený Ron míří zpátky do San Diega, kde pracuje na částečný úvazek v Podmořském světě. Pak ale přichází vykoupení v podobě muže jménem Freddie Schapp, který je výkonným producentem ve společnosti Global News Network - hlavního čtyřiadvacetihodinového zpravodajského kanálu. Ten najme Rona, aby dal znovu dohromady celý zpravodajský tým ve složení Champ, Brick a Brian, s nimiž se vrací dobýt New York, kde se musí popasovat s nočními směnami a velkou výzvou. Ron přijde s převratným novým nápadem jak změnit podobu zpráv, čímž se dostane zpátky do vrcholové hry. (HBO Europe)

CiTrus007

Málokdy se stane, že sequel předhoní originál. Anchorman je ale výjimka potvrzující pravidlo. Nutno říci, že i samotný první díl byl sám o sobě dostatečně trapnou, oplzlou a přiblblou šaškárnou. Druhému dílu se však podařilo laťku ještě o malý ždibec zvednout. V mnohem rozsáhlejším scénáři se naštěstí Willu Ferrellovi podařilo vyvážit složku příběhovou se vším tím humorem, a tak je nový Anchorman skoro jako ten starý. Jen s více lidmi, lepšími lokacemi, dražším zázemím, bezmála tuctem cameí a baby žralokem. 6/10 ()

Dale

Toľko hviezd v jednom filme sa len tak nevidí, hlavne pri tej záverečnej bitke v parku. Herci sa naozaj snažia, ale keď je celý film tak zúfalo nevtipný, tak tie ich výkony vychádzajú navnivoč. Ferrell je dosť zúfalý, jeho dialógy sú plné nechutných a trápnych žvástov o ničom. Toto je už niekoľký jeho film, kde ide jeho "humor" úplne mimo mňa. ()

evilmind

Docela dlouho to vypadalo na nudu, ale návštěva u černošské rodiny, nebo celá část kdy oslepne, to je prostě čiré zlato trapnohumoru. ()

Ajinka126

Něco tak nepochopitelně uječeného jsem už nějakou dobu neviděla. Fakt mě nebavilo nechat na sebe taklhe přes plátno křičet. Navíc tomu chyběl humor. Neboť to, co tam předváděli, za humor nepovažuji.. jako neustálé opakování slov "jste černoška" se vtipem nestane ani po stém zopakování..! ()

FFilipCZ

Strašnej úlet! Ale místy to i celkem funguje. Jednu hvězdu dám za vtipnou čtveřici, která občas vypustí nějakou vtipnou hlášku a druhou dám za hodně povedený soundtrack. ()

maddy

Najzúfalejšia komédia roku. Priznám sa, že prvého Anchormana som nevidel, ale nemyslím si, že by som tým bol pri dvojke o niečo ukrátený, resp. že je v žánri komédia nutné poznať celé sériu, aby človek pochopil, ehm, dej. Po Legend Continues mi je navyše jasné, že sa k prvému filmu ani tak skoro nestanem. V USA patrí síce prvý Anchorman medzi novodobý komediálny kult, z ktorého sa neraz cituje a na ktorého sa pop-kultúrne odkazuje, a preto som aj do sequelu išiel s vysokým očakávaniami. Vytriezvenie však prišlo hneď v úvodných minútach, vtip ma úplne míňal a mnoho kvázi humorných situácii som úprimne vôbec nechápal (ako príklad môže slúžiť hneď úvodná hádka „zpravaře“ s manželkou a následná rozprava so synom). Trápnosť tu naberá monstróznych rozmerov a zachádza za hranice akéhokoľvek vkusu. Väčšina, až sa to bojím tak nazvať, „vtipov“ spočíva v chovaní hercov, ktorí po sebe buď nepríčetne vrieskajú, robia debilné grimasy a/alebo pazvuky, prípadne otrasne spievajú. Kým sa stará parta dala v prvej hodine dokopy, tak už som bol tak otrávený, že ma film absolútne nezaujímal. Nezasmial som sa pri ňom ani jediný krát, a to sa vážne nepovažujem za nejakého puritána. Ale to bude asi tým, že humor Willa Ferrella som nikdy nemal rád. To už vážne radšej Bena Stillera. A to som prosím pekne pozeral „Super sized R rated version“, kde mali byť údajne všetky vtipy bez cenzúry. Neviem si ani predstaviť ako vylúhovaná musí byť štandardná verzia, ktorá šla do kín. Toto je totiž skôr ako komédia len prehliadka známych tvári v cameo rolách. Nikdy viac. ()

SaNcHeZ_cz

Nejznámější televizní knírač je zpět. Ron Burgundy se napodruhé nicméně zase tolik nepředvedl. Druhé jeho dobrodružství je docela průměrnou podívanou, která skrývá některé naprosto geniální fóry, jiné však pálí naprosto mimo již tak pokřivený dobrý vkus. A nezachrání to i další gigantická nálož cameo rolí. Druhý Zprávař je spíše než samostatný snímek docela obstojnou jakousi děkovačkou fanouškům, která pobaví, nicméně nenabízí nic navíc než jen pár výborných momentů v jinak bezbřehé nesourodé a protahované průměrné komedii. [50%] ()

Tony.cs

Šílená ptákovina, ale tentokrát i s posláním. Noviny by měli říkat pravdu a ne od ní lidské myšlenky odklánět. ()

kaylin

Rozhodně mě to nedostalo tolik jako první film, ale pořád jsou zde místa, jež jsou skvělá. Někteří herci trochu zestárli, ale jiní jsou výborní. Nejlepší je jednoznačně scéna na konci, kde se sejde skutečně komediální elita. Parádní scéna a to, na co jsem celý film čekal. Je to až zbytečně dlouhé a někdy schematické natolik, že mě to ani moc nebavilo. ()

Kaluž

Nevkusná hovadina, u které jsem měl notnou dávku stopáže bránici v křečích. Stud mi nedovolí tam napálit tu čtvrtou hvězdu… ale jakoby tam byla. Guilty pleasure jako kráva. ()

MATADOR

Pravdou je, že jak se spojí McKay a Ferrell, tak je buď milujete a nebo nenávidíte. Anchorman 2 je klasickým případem. Na jednu stranu boží komedie plná trapnohumoro a na druhou absurdost se kterou jsou některé scény podávány. Jednička se mi sice nijak zvlášť nelíbila, ale prodloužená verze dvojky mne několikrát solidně pobavila. ()

stuntmanMIKE

Hovorí Vám niečo koncept: Úspešný človek padne na dno... dostane šancu... všetko sa na dobré obráti... potom to kategoricky poserie a všetci sa na neho vykašlú... dostane "zavyučenou"... všetkým sa ospravedlní a všetko skončí dobre ? Je Vám to povedomé ? Ja som niečo také videl už toľko krát, že mám z toho herpes. Do takéhoto konceptu treba napchať kopec idiotských a silených "vtipností" ... narvať tam cameo so známymi hercami a pustiť to americkému opoľudu. Kupodivu sa ku každým piatim trápnym pičovinám dostala aj jedna vtipná scéna, ktorá ma pobavila. A aj napriek tomu, že humor je zúfalo neoriginálny, vďaka týmto kúskom som to dokázal dopozerať. Nič to však nemení na fakte, že komédiu si predstavujem inak. ()

kagemush

Békovina výrazně dospělejší , než předchozí rozverná békovina. Tentokrát mi už vlastně nevadilo, že si Ferrell  odmítá připustit, že není r. 78 a on že není Mel Brooks (a nikdy nebude). Páč za ten exkurs do dějin vzniku moderní TV ,,žurnalistiky" (a vůbec všeho toho blivajzu na kabelu) bych mu i tu masáž hlubokých tkání provedl. ()

M.i.k.e

otec moderního zpravodajství Ron Burgundy je zpět a je to prakticky to samé co v prvním díle.Smršť typicky Ferrellovského humoru,který rozhodně není pro každého a i v tomto případě osciluje od jasně "lame" až k pomalu geniálním gagům.Žel bohu těch geniálních a dobrých míst je mnohem méně,takže ve výsledku je to podobně jako u jedničky pouze lehce nadprůměrem.Potěší camea známých tváří jako kanadská dvojka Carrey,Cottilard,nebo Liam Neeson se svým historickým zpravodajstvím,které přinaší stále zprávy jen o něco později...60% ()

zbyshek

Will Ferrell někdy baví, a někdy je trapný. V tomto případě platí první přívlastek, a to jednoznačně. Další příběh Rona Burgundyho snad ještě předčil prvotní. Očekávaně opět skvělé obsazení s Ruddem či Carellem. Humor byla tady stěžejní disciplína, nikdo nečekal, že by to mohlo být něco jiného. Finální super mega bitka všech zprávařů, které hráli hodně velké hvězdy "Holýúdu", opravdu bavila. Ostatně jako celý film. 70%. ()

Streeper

Dvojka se mi překvapivě líbila o něco více než jednička. Bylo tam méně trapných vtípků, což jsem uvítala a navíc Steve Carell v roli Bricka dostal více prostoru a to mě na tom bavilo nejvíce. Navíc to spojení mezi nám a Kristen Wiig bylo prostě dokonalé. Zbytečná scéna pro mě byla ta s tím oslepnutím, chápu, že to museli nějak uhrát, ale úplně zbytečně vymyšlené. Naopak se mi líbila bojová scéna mezi moderátory, jelikož jsem se nekoukala na obsazení, tak tváře jako Jim Carrey, Liam Neeson, Marion Cotillard a Will Smith opravdu překvapily a pobavily. ()

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (více)

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)