Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

DonBraso

Tentokrát hvězdu navíc dostává Alexandra Daddario.Splnila účel,pro který tam byla u mě na 100%.Když to vezmu vizuálně tak bych neměl moc námitek,prostě grafici se slušně zapotily.Jen je horší,že jakmile tenhle akční katastrofický blockbuster,ano to slovo je potřeba zmínit,protože obsahuje tunu klišé,špatných dialogů,typický USA šmrnc,kdy vlajka na konci filmu nesmí chybět,docela po dlouhé době nic moc The Rocka,který jen tak plachtil filmem nedává moc šancí divákovi nějak si užít film.Jenomže tempo vražedné a vlastně to je ten největší plus.Nečekáte až se jeden vykecá o hodině co to zemětřesení je a jde se víceméně rovnou na věc.Potěší možná cameo Kylie Minogue,kterou bych v tomhle filmu nehledal tedy určitě,Giamattiho,který prostě umí,ale v tomhle filmu šlápnul na kuří oko sám sobě.Stále padají věci,mrakodrapů už je tolik,že to vlastně začne nudit,tsunami zvedne krevní tlak,aby vzápětí zas u diváka v klidu spadnul pod bod mrazu.Do toho ty keci o manželství,kde prostě poloha The Rocka není.Miliony lidí by zemřelo hned,ale hrdinové jsou jasní,jeden záběr Rock div se,že je už pod hladinou,aby vzápětí byl zas na koni a ještě v suchým triku.Detaily typu,proč je mrakodrap v háji,ale pouliční lampa drží jak z ocely a vlastně se nedá uhlídat,ale divák si toho všimne stejně.Chvilku to je zábava,ale pak se z toho stane docela rutinní záležitost s jasným koncem.Slabší tři hvězdy ()

Elephant13

Slušný katastrofický film. Nebýt americké propagandy (kolosální hudba za každé příležitosti, všude americké vlajky atd.), bylo by to celkem fajn. Na tři to bohužel není. ()

Facerr

Johnson coby chrabrý záchranář a pěkně naefektovanejch 110 minut. K tomu sympatický klaďasové, včetně okatý Alexandry. Tohle prostě stálo za to. ()

NeMiQ

Veľa akcie s prekvapivo nedementným správaním postáv, avšak kopec klišé, prehnaných akčných scén typu "v poslednej sekunde" a tak....niektoré scény ako napr. prvá záchranná akcia s vrtuľníkom - no katastrofa. ()

HellFireFery

Skvělé triky dnes už nestačí. Body k dobru přidává skvělý Dwayne a v tomto případě i nádhernáAlexandra Daddario. Navíc se během filmu pořád něco děje a to kolikrát stačí. ()

koza3

Asi to na tři hvězdy nestačí, ale shlédnul jsem to v letadle na cestě z Los Angeles, což tomu dodalo zajímavý nádech. Každá turbulence mi trošku pohla žaludkem :-) Dlouho jsem neviděl žádný katastrofický film a tento se nijak neodklání ze zajeté šablony. Nefungující rodina s hodným tatínkem a zlým otčímem, věděc, kterému nikdo nevěřil, a pohyb tektonických desek. Patriotismus k tomu a máte typický hollywoodský blockbuster. Ale na "odpočinek" a ukrácení dlouhého letu to stačí ;-) ()

kubilov

Katastrofické filmy jsou podle mého názoru jedny z nejlepších v tom 'lehkém' filmovém pásmu, tedy tím, u kterého se může divák odreagovat a pokochat se vizuální destrukcí, což mnohdy pomáhá, co si budeme nalhávat. A koho ze současných hollywoodských sympaťáků obsadit do hlavní role neohroženého zachránce než Dwayna Johnsona!? Když se k tomu připočtou 9/10 vizuální efekty, 1/10 originálnost, 5/10 reálné ohrožení v nejbližší době a 10/10 Alexandra Daddario, vychází z toho San Andreas na hodně dobré 3* ()

jack_scott

Výborný katastrofický snímek, mnohem lepší nakonec než Emmerichovo 2012. Zde je všecko, navzdory tupému příběhu, mnohem promyšlenější, a většina zpostav dialogů je více či méně schválně vtipná. Líbí se, jak tam třeba jsou ti potrhlí angláni...a všecko korunuje Dwayne Johnson svém neomaleným xichtem a herectvím. Efekty jsou výborné, asi současná špička... Já byl spokojen. 80%. ()

x_ander

A já se toho nebudu bát a 4* dám. Zkrátka proto, že jsem se celé dvě hodiny dobře bavil. Sice San Adreas můžeme donekonečna vyčítat, že je to čistá esence klišé, že se bere až zbytečně vážně a že do žánru nepřináší vůbec nic nového. Jenže ono se tam pořád něco děje, triky jsou víc než obstojné a když film táhne Rockovo charisma, a křivky sympatických Carly Gugino a Alexandry Daddario, nemám důvod nedat vyšší hodnocení. Popcornová zábava na jedno zhlédnutí. Nic víc jsem nečekal a úplně to stačilo. ()

tsatsiki

Nemár rád katastrofické filmy, nicméně San Andreas je super natočený film, kde děj rychle ubíhá a je skvěle zahraný a natočený.Dwayne Johnson, Alexandra Daddario,Colton i Alt tu excelují. V podstatě není nic, za co tomuto filmu strhnout hvězdičku, takže za mě 5* ()

Bilky

POMO aj VERBAL dali 3*? Museli mat vypnuty zvuk a pozerat len akcne sceny aj to asi pri vareni ;) Lebo dialogy nie ze šustili papierom a heroistickymi notami - to bol cisty grc! Casovanie katastrof a timing unikovych manevrov postav bol uz fakt smiesny. To Godzilla a Independent Day boli o level vyssie. Tento brak sa vratil o 15rokov s5 a len potvrdzuje, ze nielen trikmi je clovek - teda katastroficky zaner zivy. A tie dve lovestory boli jedna frigidnejsia ako druha! U mna na Richtarovej studnici je to 20% ()

eMeMko

Další průměrný akční snímek s The Rockem v hlavní (ne)roli. Objektivně musím uznat, že filmy jako San Andreas této plešaté hoře svalů sedí nejlépe. Jednoduchý příběh, drsný hlavní hrdina plný hlášek a katastrofický scénář, který stihne během necelých dvou hodin kompletně srovnat se zemí celé Los Angeles. K tomu si připočtěte pěkné pozadí, které vlastní Alexandra Daddario a máte ideální odpočinkový film. Bohužel se zde objevují i další hollywoodské klišé, jako milostný trojúhelník, první láska a klasický happy-end (který tedy do poslední chvíle vypadal, že spíše nedopadne, ale nakonec se přeci jenom udál). Z těchto důvodů hodnotím pouze průměrem. ()

lobo87

Neviem, či mi tento film práve sadol do nálady, ale bavil som sa výborne. Je pravda, že dobrý katastrofický film som už dlho nevidel. Neočakával som zázraky a ani som sa ich nedočkal. Najviac ma prekvapilo, aké slušné remeslo odviedol Peyton, od ktorého som to nečakal. Zvyšok - od scenára až po hercov a ich výrazy, americkou vlajkou na záver samozrejme končiac - bolo tradičné klišé, ale ako hovorím, San Andreas sa mi trafil do nálady. Len tak mimochodom, Alexandra Daddario je herečka s veľkým potenciálom :-) ... 70% ()

Rastman

Když film v prvních 5 minutách vyhodí veškeré fyzikální zákony oknem, musíte se smířit s tím, že tady se na děj ani logiku nehraje. Klišé teče po litrech v každém záběru, ale pokud vám jde jen o nedělní odreagování, "feel good" katastrofický film a pár set milionů tun suti, pak jste na správném místě. Relaxace na ntou. ()

CrazymanM

Ale jo!Sice je to klasické hollywoodské schéma,ale efekty jsou fakt dobré,herci také v pohodě,nakonec mě to vtáhlo do děje! ()

JamesVsalix

Já si prostě nemůžu pomoct. Leč je tento film extrémně stupidní, musím přiznat (a nestydím se za to), že mě to svým způsobem nadchlo. A jak? Co mají všechny katastrofické filmy společného? Proč i přes naprosto tupé dialogy a chování postav mám pocit naprostého blaha? Bylo to zábavné. Hodně. Způsobem, kterým mě uvrtali do křesla a přiměli mě si (i přesto, že jsem si odvykl) ohryzat nehty. Za mě spokojenost a pokud bude víc takových filmů, díky jejichž audiovizuálu se budu tetelit blahem, budu jen rád. A tento film svůj účel splnil. Proboha, vždyť to není Forrest Gump, je to ptákovina, která Vás má prostě a jednoduše pobavit. ()

PamelaJJK

Mám pocit, že jsem opět zhlédl jiný film. Současných 58% je hodně málo a San Andreas si zaslouží určitě víc. Ano, divák od začátku tuší, jak to dopadne a v podstatě jde jen o to, kterak ho tvůrci k očekávanému finále dovedou. Hlavní devizou však je vizuálnost filmu. Ta apokalypsa je trikově a efektně dotažená k naprosté dokonalosti. Snímek má drajv od samého začátku a za celou dobu ani na okamžik nenudí. S dějem skvěle koresponduje hudební podkres. Srdceryvných patetických scén je tak akorát, aby to nebylo zbytečně přeslazené. A vše korunuje obsazení. Dwayne Johnson je prostě sympatický charismatický bourák. Alexandra Daddario a Carla Gugino jsou si opravdu podobné, že bych uvěřil, že je to dcera s matkou. A obě jsou velice půvabné a sympatické. Potěšili i pánové Paul Giamatti a Ioan Gruffudd. I minirolička Kylie Minogue. Co víc si přát? Královsky jsem se skoro dvě hodiny bavil a to se počítá. Plný počet bez sebemenšího zaváhání. ()

Vasyl

No, byla to dobrá komedie. Ale to už je asi úděl katastrofických filmů. Takže jedna za efekty, protože praskat Hoover dam člověk nevidí každej den a zbořenej Golden Gate nikdy neomrzí. Druhá za kombo matka/dcera, Karla a Saša se v mým fiktivním žebříčku dostaly minimálně na druhej flek. Už vím proč jsou ve jménu DaDDario dvě dé za sebou, boží. A doufám, že ty povídačky o bejvoč nelžou. To bude zážitek. Akorát teda tady jí dvejn hraje taťku a tam ju bude piglovat? ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)