Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

Bozvav

SKVĚLE OBSAZENÁ KOMEDIÁLNÍ KLASIKA FRANCOUZSKÉ KINEMATOGRAFIE. Za mne asi nejslabší díl, nicméně i tak skvělý. ()

Yarwen

Ač od roku uvedení tohoto snímku uběhla už hezká řádka desetiletí, pořád z něj čiší kvalitní výkony herců a vynikající scénář. Na prvním místě komedie - několikrát mě film rozesmál - na druhé straně spektra jsou efekty, ale ty jsou dány technickými možnostmi té doby, přesto se tvůrcům povedlo vytvořit docela futuristický interiér Fantomasova podmořského sídla. Létající citroen je trochu úsměvný, tenkrát ale vyráběli občas i Francouzi hezká auta. Výborný kousek (81%). ()

Pradlík

Jeden z mála filmů, které nepotvrzují pravidlo, že každý další film může být pouze horší. Naopak zde se konečně rozjíždí příběh s pořádným zločinem, kdy Fantomas unáší geniální mozky z celého světa, aby v jeho laboratořích pracovali na výzkumu mnoha sci-fi vychytávek jako je výměna mozků, nebo ovládání ostatních pomocí jakési telepatické pistole. Proti němu vystupuje stejný policejně-novinářský tým jako vždy, ale všichni jsou uneseni. Po velkém zvratu Fantomas prchá ve svém slavném létajím autě, památná scéna! Prostě slavný zločinec se ukazuje v celé své síle! Bertrand: Vypadá to jako miniponorka. jeden z mužů komisaře Juvea: Prosimtě, to je raketa! komisař Juve: Pánové, je to doutník. Bertrand: Cigáro? ()

bery71

Louis de Funes mi nikdy k srdci nepřirostl a o to to bylo těší s Fantomasem. Ve své době to muselo být skutečně něco. Jenomže mě to dokáže zabavit jen na několik minut, pak to začne být spíš úsměvné kvůli starým trikům a celkovému vyznění než kvůli původnímu vtipu. Bohužel v dnešní době žádný takový humor nevzniká, takže proč ne-občas. ()

Fawkes

Překvapivě se mi druhé pokračování Fantomase líbilo víc než úvodní díl. Přišel mi mnohem více legrační díky Louisovi a mnohem více propracovanější díky ději. Samozřejmě tam opět bylo několik nelogických věcí (viz. padák na konci), ale u tohoto dílu přimhouřím oko a těch 5 hvězdiček dám. (90%) ()

lemonova

Fantomas naberá na obrátkach. Najmä na tých zábavných. Nápad urobiť z neho komédiu bol šťastný. Ak by tvorcovia zostali pri sci-fi žánri, bol by dnes asi len na smiech. Ako komédia je však "na smiech" a to poriadny. ;) P.S. scéna vychádzania z vlakového WC je jednou z najlepších Funesovych scén vôbec. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o největším zločinci všech dob se už lehce nese v parodii bondovských příběhů. Vynálezy, které mají policii pomoci v dopadení zločinců (umělá ruka, střílející doutník) a monstrózní Fantomasovo sídlo. Příběh už obsahuje daleko více gagů hlavně pro postavu komisaře Juvea, takže Louis de Funes se mohl více vyřádit. Jean Marais krapet ustoupil do pozadí. Dějství ve vlaku je snad nejlepší z celého filmu. Tvůrci tento snímek vyobrazili zcela jinak a tak se od toho předešlého značně liší. A je to jedině dobře. Vše se posunulo alespoň zase o kus dál a v ničem se neopakuje. ()

BOURQUE

V mojich očiach najlepšia časť trilógii. Technika a krása v jednom a neopakovateľná kolaborácia J. Maraisa a L. de Funésa. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Joeey

Druhý díl Fantomase rozhodně nepostrádá to dobré z jedničky. Film má rychlejší tempo a obě strany (Fantomas vs. policie) zde mají svá "chytadla" :-) Ta záporná strana má velký zájem o vědu a vlastní létající auto a ta kladná zde používá Fantomasovy masky nebo speciální doutníky :) ()

Kakho-oto

Kandidátů na poslední místo v mé top desítce bylo poměrně dost, mj. Profesionál s Belmondem, nejlepší bondovka Goldfinger nebo česká parodie na gangsterky Čtyři vraždy... Nakonec jsem dal přednost prostřednímu dílu z trilogie o Fantomasovi. Jako komedie splnil film maximálně svůj účel, je podstatně lepší než první díl a o trochu zábavnější než poslední díl. Na filmu hodnotím také to, že jenom v tomto díle se komisař Juve prezentuje jako něco jiného než karikatura kriminálního komisaře viz. vychytávka s doutníky či třetí rukou. Louis de Funes hrál v desítkách filmů, já jich viděl circa 15 a líbilo se mně jich jen pár, vyjma Fantomasů pár dílů o četníkovi a taky Hibernatus. Fantomas se zlobí je nejlepší Funesův film vůbec. Howgh! ()

NiaWolf

Co dodat? Snad jen, že Komisařova třetí ruka je fantastický nápad! ,,Mládenče.." ,,CO JE?!" ,,Vy vypadáte jako docela slušný člověk." ,,DRŽ HUBU!" ()

Al44...

Pokračování, které se minimálně vyrovná výbornému originálu. Trošku bych malinko vytknul značnou průhlednost Fantomasových masek. Jinak má ale tentokráte Fantomas již opravdu namále - no naštěstí při závěrečné honičce opět zaúřaduje komisař Juve - a tak nic nebrání dalšímu dílu této vynikající série. ()

MrGregor

Skvělé pokračování prvního filmu. Vše, co bylo ve Fantomasovi je i zde, navíc je přidáno několik nových vychytávek, vtipů, intrik a tajností. Vylepšení se dočkaly i souboje a některé efekty. Fantomas se zlobí je tedy opět skvělým filmem, který pohladí po duši filmového fandy a nasytí oči originální směsicí akce a vtipu... Opět ovšem musím dát pouze 4*, film je sice skvělý, ale režisér André Hunebelle se zřejmě vyžíval ve zrychlování rvaček, pronásledování, automobilů... no zkrátka ve všem, co se dalo alespoň trochu urychlit. Vím, že to zní hloupě, kritizovat 50 let starý film a jeho "triky", ale proč ne? Vždyť tam ani být nemusely a například automobilová honička by byla mnohem akčnější a uvěřitelnější :) ()

NightPorter

Vynikající Finé, Demongetka sexy jak nikdy, ale jinak o dost slabší než první díl. A nebo už mi to jen po letech nepřijde taková sranda. ()

tranquill

"Jménem zákona otevřete!" A vejděte do sálu plného akce a smíchu :-) Myslím, že druhý fantóm je nejlepší, Funes je excelentní! ()