Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

Autogram

Fantomas sa trochu hnevá, oveľa viac ale Funésov komisár, a my sa bavíme. Aj po toľkých rokoch a toľkých opakovaniach filmu. –––– Fandore, pomoc! Já neumím lítat. Á-á-ááá. ... Fantomasi, tvůj trest tě nemine, budeš po zásluze potrestán! ()

ghatos

Na svou dobu to musela být velká pecka. V roce 2020 to působí jako roztomilý výlet do příjemné dobové francouzské kinematografie. 72%. ()

vyfuk

Asi tak stejná věc jako u prvního dílu. Asi stejná premisa, která se příběhově nijak extra nehýbe nikam. Ale jde trochu o pokrok oproti jedničce. V tom, že to má nějaký spád a nějak víte, co se bizarního nebo vtipného může stát. Asi humor je to, co zachraňuje druhý díl. I tak ne vždy jde o velice humornou věc. Fantomas je tedy obecně něco, co mě lehce obchází. Bohužel. ()

lenulii

Nejlepší díl z celé trilogie. I když z dnešního pohledu moderní kinematografie působí celá série o dost jednodušeji než jak si ji pamatujeme z dětských let. Přesto návštěva ve Fantomasově pokusné laboratoři a spousta skvělých převleků neomrzí :) ()

dr.jacoby

Vynikajúce pokračovanie kvalitného prvého dielu. Komediálnych aspektov pribudlo, pretože sa do popredia dostáva postava komisára Juvea a to je pre tento film len dobre. Hudba ostáva kvalitná, herecké výkony výborné, dabing jedna báseň. Vo filme je množstvo neskutočne vtipných scén, pri ktorých sa vždy poriadne nasmejem. Potešiteľné je aj to, ža postava krásnej Heleny, ktorú hrá Mylène Demongeot dostáva v tomto príbehu viac priestoru. Medzi vrcholné scény zaraďujem bláznivú cestu vlakom, komisár Juve v blázinci, prenasledovanie lietajúceho auta a skok bez padáku, všetky geniálne masky a prevleky a samozrejme neskutočné zbrane, ktoré používa Louis de Funés. Tá finta s troma rukami nemá chybu, strielajúca drevená noha, strielajúce cigary, to všetko dodáva filmu štavu. Vo filme sa objavil aj syn Louisa deFunésa, ktorý hrá postavu malého chlapca Michou. Všetkým odporúčam aj tetí diel, Fantomas kontra Scotland Yard. ()

Maynard.

One man show Luise de Funese s bezkonkurenčním dubingem Františka Filipovského. Je takřka neuvěřitelné, jak mě pokaždém skouknutí dokáže tenhle malý cholerik rozesmát. Nejvíc mě asi dostává zadržení komisaře v blázinci a jeho vysvětlování "jak to všechno bylo" :o). No je tam toho mraky... Nové americké rádoby komedie u mě nikdy nebudou podobným snímkům sahat ani po kotníky. ()

klúčik

Ja som z filmov o Fantomasovi videl ako prví film práve tento diel. Preto asi ho mám najradšej. Film je založený hlavne na Funesovom herectve, jeho prevlekoch (vo vlaku, konferencia, ples). Nezabudnuteľná je jeho tretia ruka na konferencii, keď tlieska, alebo smŕka do kapesníka. Bravó dabing . 95%. ()

Han22

Juve a Fandor jsou poučeni z předchozího nezdaru a tak když se chystá Fantomas unést profesora Lefebra, Fandor se za něj přestrojí a Juvy si připraví arzenál bondovských hračiček včetně skvělé falešné ruky. Fantomas má ale ve svém bondovském sídle pár trumfů navíc. Dvojka e vtipnější a vymazlenější. Funés řádí naplno ve vlaku, na policejní stanici nebo v blázinci, Marais se rve jako o život a hraje trojroli, hračičky co mají jim zachrání několikrát život a závěrečná akce v bondovském sídle završená honičkou s SPOILER auto/letadlem SPOILER nemá chybu. Jen ten příběh tak trošku chybí. ()

Billie777

Tenhle díl je o to krásnější, protože se z velké části odehrává v nádherném Římě. Opět výborné scénky, například křtění dítěte, Juve na psychiatrii ale nejlepší jsou ty ve vlaku... "Ach, ty ženy, ty ženy...", umělá ruka a umělý doutník... "Vypadá to jako miniponorka. - Prosim tě, to je raketa." a scéna na bále s krásnou Helenou. ()

Zagros

Ke druhému dílu bych prakticky mohl okopírovat komentář od prvního filmu. Platí vše dříve napsané. Opět mě skvěle bavil v mládí a baví mě stále i v dospělosti. Je až s podivem, že vůbec neklesla kvalita filmu, jak to bývá u druhých dílů obvyklé. Řemeslně stále stejně dobré, příběhově napínavé, humor na odlehčení správně dávkovaný… zkrátka další čtyři velké hvězdy mé oblíbené francouzské trilogii. ()

Paity

Druhý díl skvělé trilogie o Fantomasovi, který si na každého bez rozdílu může došlápnout. Funes zde opět předvádí své šílené eskapády, které stále nepřestává dělat a vyplácí se to. Točí se pak totiž takovéto filmy. ()

jakeer

Po rokoch prvý diel z trilógie už nudí - keďže ide len o uvedenie do deja a oboznámenie sa s hlavnými postavami. Avšak toto pokračovanie prvý diel jendoznačne predčilo. Keď sa vezme do úvahy rok vzniku, film je nakrútený skutočne kvalitne (po technickej stránke). Navyše, práve v tomto dieli z trilógie sa prejavilo to, čo majú fanúšikovia Fantomasa najradšej - masky, vychytávky (lietajúce auto je už legendárne) a v neposlednej rade dávka situačného humoru (najviac sa mi páči spoločenská satira polície). A jedna mala poznámka na záver: Síce väčšine utkvel v pamäti nezabudnuteľný Louis de Funés, ktorý obstaráva komiku celej trilógie, ja však musím vzdať hold Jeanovi Maraisovi, ktorý pre film zabezpečil dramatickú stránku hereckého umenia (a navyše, hral asi polovicu relevantných postáv v tomto filme). Pre mňa je to najlepší francúzsky herec 20. storočia. ()