Bezvýznamný dealer David Burke je obchodník na volné noze, jehož zdrojem příjmů je prodej marihuany té nejvyšší kvality. Když je jednoho dne okraden o výdělek i o zboží, dostává se do velkého maléru. Jeho dodavatel je ochotný odpustit mu jeho dluh, ovšem pouze v případě, že osobně dojede do Mexika a propašuje přes hranice novou zásilku marihuany. Aby nestrávil zbytek života v mexickém vězení, potřebuje dokonalé krytí. Prvním krokem je sehnat si falešnou rodinu. Takže si obstará zchudlou erotickou tanečnici, protřelou potetovanou puberťačku s piercingem a dementního chlapce z jeho domu. Slíbí jim prachy za to, že budou hrát rodinu, a rodina Millerových je na světě! (TV Nova)

Chen

Doufal jsem, že kadence vtipů bude ještě o něco intenzivnější, ale jinak vcelku zábavná podívaná s občas mile drsným humorem, pár WTF momenty a sympatickým obsazením. ()

Havaj8

Já tomu prostě těch 5* napálit musím, jelikož sem už sakra dlouho neviděl takle skvělou komedii. Úžasnýý. Co může "rodinku" stmelit víc než pořádnej vejlet. Jennifer Aniston opět nezklamala a zbytek k ní nešlo vybrat líp. Nenudila mě tam snad ani minuta, prostě druh humoru kterej můžu. Ačkoli byl konec klišoidní, tak tady to snad ani jinak nešlo. Nejradši bych je viděl v dalších filmech, ale od tohohle by už dvojka zřejmě nešla. A závěrečná vystřižena scénka před titulema se znělkou Přátel pobavila :) ()

zdenotvor

Bláznivá,zábavna,humorná komédia so sympatickým obsadením, vtipnou zápletkou a množstvom momentov pri ktrých som mal hlasitý výbuch smiechu ... Nič nového,ale účel to splnilo a dobre som sa odreagoval a zabavil. Scéna kde je Kenny pristihnutý ako sa ocucáva so svojou akože matkou a sestrou + otec s foťákom pri nich ma naozaj dostala. ()

-Knight-

Výborná moderná americká komédia so všetkým, čo k tomu patrí. Jason Sudeikis je skvelý komik, keď sa k tomu pridá top-class cougar Jennifer Aniston, teenage beauty Emma Roberts a pre-stvárnenie-idiotov-talentovaný Will Poulter, ktorí perfektne zapadli do síce nie veľmi originálneho, ale zato veľmi sviežeho a dynamického scenára, je o zábavu postarané. ()

peiton

Ústredná myšlienka filmu a síce,téma pašovania drog fiktívnou a nepodarenou akože rodinkou po vtipno ešte nezaručuje útok na moju/vašu bránicu a je dosť pravdepodobné,že som do tohto ,,spadla" aj hlavne kôli Jennifer Aniston a mojej zvedavosti voči jej úlohe starnúcej striptérky/tanečnice,z ktorej úlohou sa moje ,,ja" nedokázalo stotožniť.Bavilo ma dynamicky otvorená prvá polovica,kedy som netušila čo bude nasledovať,..no jej druhá sa vliekla už len pomalým tempom a v jej tieni.Hluché miesta sa striedali s perfektne načasovanými situáciami,nechýbali ani typické crazy scénky,vtipné hlášky + dramatické vsuvky veď ako inak.Suma sumárum koktejl zábavy namiešaný na silné 3 hviezdy som si vypila do dna. ()

Martin741

Akasi Blazniva Dovolena verzia 2013, presne 30 rokov vznikla po tom, ako Harold Ramys natocil povodnu Blaznivu Dovolenu s Chevy Chase-om a vybornou Beverly D´Angelo. Sudeikis je priserny herec a uz viem, preco ho neznasam, ti dvaja tinedzeri boli otras tiez, no akurat vyborna Dzenyfer Anyston film trochu potiahla do priemeru. 52 % ()

rakovnik

Celkem svižná komedie se sympatickým obsazením, občas vulgární, ale s neotřelým humorem a zajímavým a překvapivým vývojem děje. Tři a půl. Dojemní Přátelé na konci :-) ()

vydumnica

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbala, nakoniec som mu hlavne kvôli Jennifer Aniston dala šancu, lenže ostala som sklamaná. To som si mohla radšej zapnúť Priateľov, oveľa viac by som sa nasmiala! Najviac ma potešila potitulková úplne záverečná scénka - nevyužité scény vo filme, srandy z nakrúcania, kde prekvapili Jennifer pesničkou I'll be There for You, to bolo na celom filme pre mňa najlepšie!!! Asi potom slabá komédia, nie? Ani neviem, či som sa aspoň raz srdečne zasmiala. Nie je komédia ako komédia. We're the Millers mi nedalo, čo som očakávala a to z troch dôvodov. Jeden som už uviedla, málo vtipné!!! Druhý dôvod, scénar. Celé to bolo veľmi nereálne!!! Viem, že veľa crazy komédií je veľmi nepravdepodobných a uletených, ale toto už prekročilo hranice. SPOILER: Prepánajána, nikdy by k takej situácii nedošlo, aby na hranici s Mexikom neskontrolovali karaván, ktorý sa vracia do USA, neverím tomu. Keď som letela z Mexika do Európy, kufre mi prehliadali tak ako ešte nikdy nikde predtým. A to akože baby zabalené v deke, to čo malo byť? Kto by tak balil dieťa v púšti do deky, že ani tvár by mu nebolo vidno? A psy by to vyňuchali, že tam boli drogy. A hodenie tej deky či toho akože bábätka pod auto, to veru nebolo vtipné, skôr nepremyslený scénar, ak to teda nebolo určené len zhúleným divákom. A po tretie, nevhodná trápnosť, tá bola na celom filme najhoršia. Dokonca v jednom momente som sa cítila tak nepríjemne, že už už som myslela, že tých Millerovcov vypnem!!! Našťastie išlo o pesos a nie doláre, tak tá "záležitosť" (vysvetlím ďalej) sa nemusela konať. Toto je film pre 14ročných?! No ďakujem pekne za takú akože komédiu. Hlavný hrdina stratil všetky moje sympatie vtedy v tej chvíli (ak ich vôbec mal dovtedy), ako mohol chudáka toho nevinného chlapca, čo sa ešte nikdy ani nebozkával, aby toto (!!! orál homosexuálovi ako úplatok !!!) urobil?!!! Veľmi ma to nahnevalo. Nepozerám komédie, aby som bola nahnevaná, chcem sa práveže odreagovať a zasmiať. Nebolo to až také zlé na odpad, dalo sa to dopozerať, hoci sa mi to zdalo pridlhé. Jennifer Aniston fajn, ale toto nebola jej životná rola. Za film s ňou dávam 1* a druhú som pridala za ten song z Priateľov, ale možno si to ešte rozmyslím a nechám len jednu. A to mám rada Road movies a komédie, ale dobré komédie. Toto potenciál malo, falošná rodinka ide na "výlet", mohlo to byť dobré. Škoda. Väčšinou nepíšem také negatívne recenzie, no ale fakt som toto nečakala. Nedávno som videla podobnú nemeckú komédiu, tá bola oveľa lepšia, Nightlife: https://www.csfd.cz/film/813782-nightlife-na-tahu/prehled/ videné: 26.7.2021 ()

Streeper

Skvělá komedie od začátku do konce. I když je děj i konec předvídatelný, nevadí to. Herci jsou tak úžasní, vtipní a mají tolik skvělých hlášek a vydrží jim to do konce. Hodně filmů tohle nevydrží. Plusové body to také má za zkažené scény na konci filmu. Skvělá komedie, která patří k mým nejoblíbenějším. ()

O´Neill

Poměrně slušná jednohubka na odreágování. Jason Sudeikis měl těžší úlohu, než jeho kolegové, nicméně stejně jako oni zahrál svou roli na výbornou. Vtipu tady bylo dost a i přesto, že jsem se nesmál od začátku do konce, jedná se o velmi zdařenou komedii, kterou si v budoucnu jistě znovu pustím. ()

apacka

Jo, smála jsem se! Šeskrát. Ale jednou jen proto, že se smál můj muž - přišlo mi srandovní, že se směje takový debilitě. ()

Pugo

No komédia roku určite nie. Pár humorných situácii sa nájde, ale prevažuje viac tých nevtipných, vyslovene trápne momenty tu nie sú (až na ten striptíz, hoci je Aniston kočka). Väčšina vtipov je postavená na zvulgarizovaní normálnych viet, čo možno fungovalo pár rokov dozadu, keď sa eRkové komédie začali točiť vo veľkom. Proti klišoidným záverom nič nemám, ale tu bolo tej hry s logikou viac než dosť. Na druhej strane, tie dobré vtipy sú naozaj vydarené. ()

Attta

V té obrovské kupě, donekonečna se opakujících amerických nudných komedií, je tohle příjemné překvapení a recept na to, jak si na 110 minut oddechnout u nějakého toho nenáročného filmu. Někdo by mohl říct, že je to hodně jednoduché a trhlé, ale o to přeci u komedií jde, obzvlášť když se tyhle ty věci dokážou skvěle načasovat a namíchat. PS: Minimálně se podíváte na krásnou Jennifer a její striptýz. :) ()

Rodriguez

Není to vyloženě špatná komedie, leč toho humorného vtipu by chtělo více. Jennifer je kus a to předvádí v tanečních pozách u tyče, než si ji najme číman na pašování hulení z Mexika do států. Najmou si karavan, vezmou "děti" a vyráží na cestu plnou zvrušení. Jediný kdo se snaží zrušit je ale boss, kterému nevědomky sebrali matroš ze skladu. 55% ()

joker.george

Ač jsem se po celou dobu snažil přijít filmu na chuť, tak on se rozhodl mou snahu neopětovat a nabídl mi často jen provařené vtipy a scény nebo prakticky neexistující děj (což by nevadilo, kdyby nebyl čas si toho všímat)... A když už se občas urodí vydařený vtip nebo se scénář zabývá výbornou chemií mezi ,,rodinou'', tak musí ,,zákonitě'' nastoupit na scénu rodinka Fitzgeraldů, která je nesnesitelná a celkově příšerná, i když se schválně snaží parodovat podobně stereotypně vypadající rodinky ve filmech či seriálech... ()

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem