Komentáře uživatelů k sérii (9)

 • Tommassi3
  *****

  Famózní oldschoolová kriminálka, která fascinuje nejen svou důslednou ambivalencí, a až nepříjemnou nepřístupností vůči divákovi.. Herecký koncert..(2.9.2018)

 • Necrotongue
  ****

  Tato řada byla pro mě prvním setkáním se severoirskou seriálovou tvorbou. Zpočátku jsem si myslel, že půjde o ztrátu času a místy jsem se nudil, pak nabral děj nebývalé obrátky, prostoupila ho výborná, temná atmosféra, postavy se dočkaly potřebné hloubky a až do konce první série už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout. Celá řada je výborně napsaná, jednotlivé postavy jsou výborně zahrané, takže jsem byl až na pomalý rozjezd spokojen.(18.3.2017)

 • strelenaL
  *****

  První řada byla skvělá.(14.3.2018)

 • herr_carter
  *****

  vskutku zajímavý seriál, kde klíčovou vlastností (což nepochopilo x uživatelů a dalších x otrávilo) je jeho rozvleklost. Právě díky této zdánlivě utahané výpravě máme možnost sledovat pečlivé vyprofilování jednak hlavní vyšetřovatelky (btw ledová královna největší, alias svině z jeskyně) agentky Scullyové a jednak dvorního úchyla, pana Padesátiodstínového. Ten, vyzbrojen unylým pohledem, který neříká absolutně nic, přes den tvoří součást fungující rodiny, aby se pak na noční vydal krádlovat úspěšné mladé ženy. Tvůrcům se podařilo vybudovat odpovídající atmosféru, kdy ke konci každého z dílů bedlivě vyhlížíte část další a čekáte nějaký zásadní průlom. Který ale nepřichází a na první "grande finale" si musíme počkat až opravdu do dílu pátého, který nádherně uvozuje druhou sérii - takže pomodlit, vyčurat a vzhůru do série druhé, vstříc světlým zítřkům a pokusit se lapit toho despotu v rouše beránčím..................moje hodnocení = 9 z 10.(23.5.2018)

 • MyrnaAlec
  ***

  Ozvláštnění lokací, jinak standartní námět.(15.4.2017)

 • iz67
  *****

  První série se blíží dokonalosti Mostu a Zločinu.(26.6.2017)

 • MoniKoloma
  *****

  Mazec seriál(25.4.2018)

 • subic
  ***

  Já jsem asi trochu mimo, protože první řada podle mě na 4 frčky není. Děj je poměrně obsáhlý, je tam spousta postav a celé je to takové ospalé, nikde žádné emoce, policajti jsou v klidu, až to skoro nudí. Ale vizuálně slušná práce.(23.10.2018)

 • Nereida18
  *****

  Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec jsem dala pět. A nelituji toho. Sice mě seriál místy nudil, ale přesto jsem ke konci pocítila příjemnou katarzi. Navíc jsem seriál sledovala asi v intervalu dvou dnů. První den jsem jako neposkvrněná koukala zmateně na obrazovku a říkala si: "Tak zas takový děs to není. Ale až taková hitparáda taky ne." Ale druhý den na přednáškách jsem se přistihla, že přemýšlím: "Sakra! Tak chytí ho? Nebo ne? A kdy? Sakra kolik ještě minut? Ještě půl hodiny, a pak půl hodiny busem. Ježíši holka, vydrž! Jenom hodinu a pak se dokoukáš na ten zbytek!" Co si tak vybavuji, málo filmů a seriálů mě takto chytlo. I přesto, že seriál může vypadat nezáživně a nudně, je velice propracovaný, hlavně po psychologické stránce. Hudba a prostředí Belfastu tomuto pocitu jenom přispívají. Co se týče herecké stránky. Ze začátku se zdá příběh velice chaotický a divák se v postavách ztrácí. Gillian Anderson zde hraje tak nesympatickou postavu, až to není možné. Je to však protagonistka. Paradoxně hlavní antagonista snad musí zaujmout všechny. Vůbec bych zde neřekla, že je to Jamie Dornan. Po absolvování 50 Shades of Grey (či perfektního Anthropoidu), jsem jen zůstala nad obrazovkou zírat. Nechápu jak je možné, že zde hraje Jamie Dornan perfektně tajemnou postavu, které se pod kůži prostě nedostanete. Nicméně ve 50 Shades, kde má hrát de facto to samé, už to nedokáže. Asi je to prostředím, ostatními herci, příběhem. Nevím. Nicméně zde jsem byla z hereckých výkonů opravdu, ale opravdu nadšená. Doufám, že druhá série má stejně našlápnuto...(24.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace