Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (CinemArt)

kaposlav

Možno ocenia tento film študenti kinematografie za kostýmy, masky, vizuálny dojem, atď, ale obsahovo je to slabý film a ešte slabšia komédia. Tolko humoru ako je v tomto filme nájdete v každej druhej komédií s hodnotením okolo 50%. Miestami som sa nudil a pri hodnotení 80% som len sklamaný z očakávania. Neviem na čo ťahali do filmu takých známych a drahých hercov na vedlajšie a bezvýznamne úlohy, keď nemali priestor na svoje herecké umenie. ()

Agent006

Je mi trochu líto, že jsem se na The Grand Budapest Hotel koukla v zápalu před Oscary, a tak bude moje aktivní fandění rozptýlený mezi tenhle snímek a Whiplash. Musím říct, že jsem se už dlouho u filmu nepobavila tak příjemně, jako u Grandhotelu, kterej staví přirozeně mně tak blízkej absurdní situační humor do popředí a dostává si mě s přehledem během prvních dvaceti minut. Ačkoliv působí občas lehce groteskně, což obecně není můj šálek kávy, zde to dokresluje šňůru geniálních dialogů a vůbec mi to nevadí, ba naopak, přičemž je teda nasnadě zdvihnout výborně zahraný hlavní postavy (Fiennes je prostě bůh), kterým snad není co vytknout (a kdo ví, jak by snímek působil s jiným obsazením). Co je kromě geniálního soundtracku v neposlední řadě lahodící, tak rozhodně vizuální dojem a to nejenom kamery, tý hravý barevnosti, exteriérů i interiérů - no prostě filmu jako takovýho, ale i netradičního rozlišení, jež Budapešti dodává jakýsi dobový nádech. Tleskám! 5* ()

MartinNDL

Tak jsme si s tatíkem říkali, jestlipak se na Grandhotel Budapešť koukal Menzel. :-) Anderson je naprosto unikátní zjev a neznám nikoho dalšího, kdo by dokázal psát klukovské dobrodružné knížky pro dospělé chlapy na obdobné úrovni. Precizní absurdní humor, sofistikovanost snad každého záběru a jistě lepší řešení než alkohol pro každého, koho bude zžírat nostalgie a neochota stárnout. ()

peiton

Načo je mi vizualizácia,k čomu je mi hudba a načo sú mi kostýmy ked snímok neobsahoval čo i len jedno výrazné miesto,ktoré by ma vytrhlo z driemot.I dokonca Jude Law tam hral štvrté husle a to p.režisér je veľká drzosť.Týmto po-činom sa vôbec netrafili do môjho vkusu a týmto pádom im udeľujem z milosti 2 hviezdy.Nebudem predsa plávať s prúdom.Divné veľmi podivné. ()

Hees

The Grand Budapest Hotel je ako bonbón obalený v peknom pozlátku (obale). Krásne interiéry, úžasné kostýmy, dobré herecké obsadenie a milá zápletka. No keď dáte dolu krásny obal nechcete ochutnať ten bonbón, ale skôr sa chcete ďalej pozerať na ten obal. Je to zábavný a vtipný film, v ktorom sú pokusy buď o inovácie, alebo vzkriesenie určitých filmových postupov. No lenže ja nie som filmový kritik, aby som sa tešil z nejakej filmovej inovatívnosti. Rozumiem, že je tam prítomný určitý "suchý humor" no lenže ak film obsahuje len taký nemôže tam nič vyniknúť. Opakovanie toho istého dokola, to som nemusel pozerať 100 minút. Film nešokuje skôr hádže vtipné situácie do tváre človeka. V každom prípade sa mi film páčil a odporúčam ho každému si pozrieť. No aj keď sa mi páčil, nič výnimočné som v ňom nevidel, okrem toho krásneho obalu čo som spomenul na začiatku. ()

Attta

Kašlu vám na vaše přeumělkované filmy, tohle mělo koule a to na tom miluju. Velice silný nádech Tarantinova stylu, ale nějakým způsobem pořád svůj. Fakt apartní paráda. Pokud máte rádi tarantinovky tak neváhejte ani sekundu. Navíc velice, ale opravdu velice povedená atmosféra, dlouho jsem už nic takového nezažil a to nejen u filmu. Hudba, kamera a herci na jedničku. Dlouho jsem neviděl takovou pěknou a bizardní šílenost. Začátek pozvolný, tak vydržte, má to grády. :) ()

Streeper

Asi jsem od filmu příliš očekávala. Musím uznat, že atmosféra filmu je velice příjemná a nezvyklá, ta mě moc potěšila. Je to prostě typický Wes Anderson, ale jeho předešlé filmy se mi líbily daleko více. Pan Gustave, které si zahrál Ralph Fiennes byla mojí nejoblíbenější postavou ve filmu a Ralph roli zahrál skvěle. Jen mi ve filmu dost chyběli nějaké emoce a cit. ()

joker.george

Grandiózní podívaná! Pestrá paleta postav a charakterů, jak to Anderson umí, široké herecké obsazení a pomrkávání, jak je Andersonovým zvykem, tak i vypointované dialogy a scény, což je pro mě zatím dosažení Andersonova vrcholu. I vulgarismy jsou zde používány s až okouzlující grácií a samozřejmostí, což jsem zatím postřehl jen u Cimrmanů... ()

Nach

Velice originální snímek, který si zaslouží své ceny i divákovu pozornost. V mnohém totiž vybočuje z řady toho, jak se filmy točí. Filmařská originalita metodiky je zde citelná. Příběh sám o sobě je tuctový. Jeho vyprávění, chování osob a volba kamery je nicméně natolik svérázná, že si tento snímek zapamatujete. A to je myslím hlavní pozitivum spolu s výtečnými hereckými výkony ve všech rolích. Wes Anderson u mě začíná platit za velice osobitého režiséra. Snad si tuto laťku udrží. 75% ()

wohna

Jsem rád, že jsem se dostal do kina Lucerna na promítání tohoto filmu, za to že jsem na vlastní oči viděl Wese Andersona, Tony Revoloriho, Saoirse Ronan a Jeffa Goldbluma. Od začátku do konce mě ten film bavil. Pro mě zatím nejlepší film Wese Andersona. Počínaje předfilmem s Jasonem Schwartzmanem, konče filmem, kde hrál prim Ralph Fiennes. Pro mě prozatím překvapení roku. ()

Crawler-D

Bylo by to perfektní, kdyby tam nebylo těch zbytečných vyprávěcích rámců, přes které se noříme do minulosti. Jsou zbytečné a otravné a nemají význam. Jinak je to parádní groteska v andersonovském stylu. ()

boogieman

Pozerať film od Wesa Andersona je pre mňa ako vrátiť sa do mojich detských časov. V zimnom škaredom počasí zasadnúť po tme k televízoru s čajom v ruke a vianocami v mysli, užiť si tie nádherné momenty preblikávajúcej obrazovky po celú dĺžku filmu a odchádzať nadchnutý, spokojný, zabavený a obohatený. Pre mňa je to skrátka nádhera. ()

dubinak

Po dlouhé době zase čistokrevné pětihvězdí. The Grand Budapest Hotel je asi jedno z vizuálně nejeefektivnějších děl, co jsem kdy viděla a potěšilo mě nejen výbornými herci, ale i všemi detaily, které zde byly brilantně vybroušeny. Miluji tento perfekcionistický a detailní styl alá Kubrick/Burton. Příběh byl neobyčejně originální a poutavý a téměř každou postavu jsem si zamilovala. Anderson může být na tento svůj bohatě vyzdobený a výtečnou hudbou podtržený kousek náležitě hrdý. ()

enjoi

Artovka pro hipstery, na kterou se krásně dívá a každou druhou scénu vás v něčem překvapí, protože je naprosto nepředvídatelná. Pokud chcete něco „jiného“, stojí Grandhotel Budapešť rozhodně za zkoušku. 80 %. ()

laik_60

zvláštna technika, hra s farbami, satiricko parodované prostredie, film preplnený postavami - hercami zvučnejších mien, osobne uprednostnujem predsa len klasickejšiu formu. ()

C0r0ner

Do doby Grandhotelu jsem s Andersonem dvakrát pozitivní zážitky neměl. Tenhle film se ale povedl ve všech možných ohledech. Je to klasicky vizuálně dokonalé. Je to parádně napsané a zahrané. Je to překvapivě hodně slušná sranda. A především to není nuda jako ostatní režisérovy filmy. Velká paráda. 100% ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz