Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (CinemArt)

otík

Taková nezávislá bláznivina, která občas pobaví, občas člověk jen nechápavě kroutí hlavou. Do televize ale dobré. ()

chelseaman22

Tak to mi ho vyndej Blaženo! Už od minuty první s vámi film naváže intimní vztah a vy se v závěru samém jen velice obtížně budete smiřovat s očekávaným a předem jasným odloučením! Směs absurdity a kýče je tak dobře pozřetelná, že budete nevolí pět na netypický americký původ, jež nezaručí minimálně tři další pokračování! Konkrétně Ralf si svou poctivostí a klácením vetchých stařenek získal nesmrtelnou přízeň veškerých šulínů na této sociální komunitě! 96% Celosvětový výdělek k 3. 7. 2014: $164,742,585, což je 5,31 násobej budgetu ()

Mr.Ripley

Prozatím nejvážnější, nejodvážnější a nejdrsnější Wesův počin, který i přes vlnu beznadějnosti dokáže pobavit spousty nápady a roztomile bizarním cirkusem. ()

COF_666

Obrovské zklamání. Možná to s nějakým odstupem budu moci ocenit, zatím mi to však moc nejde. Neskutečná herecká sestava mi překvapivě nesedla a ani s jednou postavou, snad krom Fiennese, jsem se nedokázal jakkoliv ztotožnit. Krásná kamera a perfektní styl, spolu s několika opravdu vtipnými scénkami (útěk z vězení, přestřelka...) mi vzhledem k faktu, jak moc jsem se na tenhle film těšil, prostě nestačí. ()

mr.kliky

na tenhle styl humoru si vždycky musím chvíli zvykat, pak už to jde a ještě víc pak už se vyloženě bavím.. jinak, hvězdnější sestavu jsem snad ještě neviděl. ()

Remivsremi

Vizuální zpracování je velmi hravé, krásné a barevné. Přesto je pro mě film až příliš podivný a scén, kterých jsem si opravdu užil nebylo tolik, abych mohl dát větší hodnocení. Rozhodně ale film stojí za pozornost. ()

Motinski

Zatiaľ najlepší a možno aj najzaujímavejší Andersonov film kde svoj režijný štýl predviedol takmer bez zaváhania. Pre tých čo ho nepoznajú čakajte veľmi prijemnú záležitosť s trochu netradičnejšim humorom a vačšou dominanciou výtvarnej stránky ako býva bežné. Výprava je fakt krásna a netypický scenár, so známymi hercami v menších či väčších úlohach je už len čerešnička na torte. Príbeh nie je úplný masterpiece a nie všade má dokonale vybalancované tempo, v pár momentoch by sa hodili lepšie zvraty, no ajtak som sa výborne bavil. Až som ku koncu chcel aby to ešte pokračovalo. ()

octopuska

Určitě pecka 2014,úžasná komedie,která pohladí na duši.Hodně blízké české duši,neskutečný Fiennes,opět dokázal,že zahraje vše a na jedničku z hvězdičkou.Ovšem skvělí byli všichni i když se tam většinou mihli,nádherná hudba a vše okolo dotažené do nejmenšího detailu,jen s tím koncem si mohl Wes trošku víc pohrát,ale i tak za plných pět,jinak nemůžu.Kurtyzánky od Mendela,jsou nejlepší! ()

LeoH

Moje první setkání s Andersonem, takže mu asi snáz než obeznámenější diváci odpouštím, jak se v jeho okouzlujícím dotaženém manýrismu trošku ztrácí to ostatní, co dělá film filmem, jako třeba scénář a postavy, a jsem spíš ochotný tolerovat, jak si po způsobu turisty vyzobává ze středoevropských reálií ingredience pro Američana přitažlivě exotické a patlá z nich své kulturně nesourodé cukrářské zboží – ta spousta filigránských legrácek podložených jemnou melancholií, vrcholících scénou nejspíš nejabsurdnějšího útěku z vězení v dějinách, za to prostě stojí. Stejně si ale víc cením příbuzného formálního hračičkovství Jeana-Pierra Jeuneta, groteskního světa Tajemného hradu v Karpatech (s širším rozptylem nálad od doteků nekarikované krásy až po skutečné orgie bizarnosti) nebo poučenějších historických mystifikací v podání cimrmanovské partičky; uvidím, co mi nabídnou Andersonovy starší kousky. ()

David.Darco

Prvá skúsenosť s Wesom Andersonom. Neviem prečo ma jeho tvorba akosi obchádzala, keď jeho meno počuť z každej strany. Zrejme som nenašiel odvahu vstúpiť do jeho štylizovaných príbehov. Chyba. Grandhotel Budapešť má snáď všetko, čo si od filmu môžete priať. Humor, detektívnu zápletku, útek z väzenia, trilion absurdných situácii, thrillerové prvky, obsadenie ako zo sna, rámcovú výstavbu rámcovej výstavby deja a napokon nespochybniteľné výtvarné kvality, po ktorých musí snívať každý režisér. Ako milovník symetrických kompozícii bol tak pre mňa Grandhotel spoločne so všetkým skôr menovaným splneným vlhkým snom. A čo je najlepšie je teoreticky vzaté istota, že sa mi raz návrat k nemu bude páčiť ešte viac. ()

Kamkon

Filmu jsem si všimla hlavně kvůli tomu, že tam hraje můj Jude Law. A rovněž mě velmi zaujal hotelové prostředí, při pohledu na hotel mi vytanul hotel Imperial v milovaných Karlových Varech (a pak ten kamzík s parohy ve filmu, no bomba :-). Jen počítat a čekat, jaká postava se ve filmu kdy objeví, je krása. Celkově je to takový groteskní cirkus, ale velmi mi to evokuje různé hotely, ve kterých jsem pracovala. Zápletka občas ztrácí dech, hlavně kvůli někdy zdlouhavým dialogům a později již otravným veršů pan concierge, ale jinak velmi mile překvapuje hromadou zajímavých nápadů, kde si každý najde to svoje. Ani ne moc oblíbený Adrien Brody se mi zde líbíl. Namátkou vyberu zimní olympiádu, spadlou kočku nebo telefoní maraton. Krásný zážitek, jakobych v tom hotelu skutečně byla! Od pana Andersona prakticky nic neznám,ale po tomhle si budu muset doplnit vzdělání. A KDO SI POČKÁ AŽ DO KONCE TITULKŮ, TAK SE DOČKÁ PŘÍJEMNÉHO TANEČNÍHO PŘEKVAPENÍ V ROHU PLÁTNA! NEODCHÁZEJTE PŘED KONCEM! ()

Trenslation

Obrazově krásný svět Wese Andersona. Na filmech jako je Grandhotel Budapest je videt,jaka je skoda,kdyz se politici nedohodnou na pobidkach pro filmare. Priste uz Praha Wesi! ()

Johnny.ARN

Pri takomto obsadení to ani nemohlo dopadnúť inak. Voldy kraľuje v každej scéne. Norton schytal dobrý charakter, Dafoe zabiják na pohľadanie ( scéna s mačkou mi bude ešte dlho zlepšovať náladu ), Amalric potešil, zvyšok na čele s Ronan príjemne sekundovali, okrem Lawa, ten bol zas nevýrazný. Scenáristicky pestré, režisérsky zvládnuté, výpravovo potešujúce. Nie je tam síce nikto na koho by ste sa nejak citovo naviazali, ale je to jazda, ktorá si zaslúži videnie. Veľmi príjemné, vtipné a chôdza "démonického" Brodyho stála zato. A ešte aj hudba sa podarila. 4 z 5 ()

Mrkvič

Je to příjemné, je to hezké, je to trošku vtipné a naštěstí to není moc dlouhé. Rozhodně to není film pro každého,a le to není snad žádný od Wese Andersona. Filmové nadšence potěší v neposlední řadě všechny ty herecké hvězdy, co se ve filmu bjeví třeba jen na pár štěků. Jenže mi v tom chybí nějaké silnější emoce. Přes všechny ty krásné detaily mi to přijde docela povrchní a prvoplánové. Ale bylo to příjemné koukání, jen to rozhodně stačilo jednou a dost. ()

Tosi

Grandhotel Budapešť vypráví příběh (a to doslova), velmi vtipný a plný akce, bezstarostným způsobem, ovšem velmi poutavým, který ani na minutku nenudil. Herecké obsazení jež vyráží dech, výstřední barvy, rekvizity i kulisy a groteskní scénky popisujíc divoké vyšetřování záhadné vraždy, kde mi chyběl jen úvodní titulek “Komik a jeho svět – uvádí Milan Neděla“. Vizuálně ohromující a absurdní film, vrstvící se do sebe jak ruská matrjoška, ovšem po vyndání posledního kousku nemusí potěšit každého. ()

LiborGondek

Mám rád odlišné filmy a tenhle takový je. Plejáda skutečných mistrů v oboru herectví, se scénářem zajímavým a s délkou tak akorát, aby snímek nebyl ani trochu nudný. Grandhotel Budapešť není současná prefabrikovaná továrna na peníze, nýbrž plně hodnotným filmovým dílem. ()

Honzíno

Těšil jsem se na tradičně poetickou Andersonovu mozaiku a píši: ano, přišla. Je to krásné, v dnešní době neortodoxní, hravé, točené s obrovskou chutí a nenuceností (alespoň to tak působí). Že bych čekal trochu víc? Možná. Mám pocit, že Anderson je schopný nabídnout nám ještě více. Jede si pokaždé to své schémátko, naservíruje mimoděk tragickou situaci či situace, posadí do druhé půlky nějakou brutální scénu a obloukem uzavře vyprávění. Jenže také nám stále své výtvory servíruje na dnešní dobu v tak neuvěřitelném balení s neuvěřitelným obsazením, brutální dávkou černého humoru a kreativnosti, že mu to budu žrát nejspíš pořád. Budapešť byla dalším filmovým zážitkem, i když na Lišáka zatím nemá. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz