Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB... Country, bluegrass a blues - tyto tři hudební žánry daly název uznávanému newyorskému klubu CBGB, který se díky svému majiteli Hilly Kristalovi stal kolébkou undergroundového rokenrolu a punku. Protože v jeho klubu na Bowery nechtěly country kapely vystupovat, rozhodl se dát příležitost i jiným formám rocku. V jeho podniku mohly hudební skupiny vystupovat pod jedinou podmínkou – musely hrát jen vlastní tvorbu. Žádné pecky z hitparád, žádné předělávky. Jeho krédem bylo podporovat umělce za každou cenu. Hilly Kristal se tak proslavil a je právem označován za kmotra punku, který stál u zrodu kapel jako Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys nebo The Police. (HBO Europe)

nakedsoul

Mám rád "24 Hours Party People" a tohle tomu nešahá ani po kotníky. Všichni představitelé a i milovaní interpreti se chovaj šíleně pozérsky , protože to je ten správnej rock! Škoda... ()

koukalek

Kdo má trochu rád muziku,měl by se podívat na tento film a nehat si přiblížit atmosféru dní kdy vznikal nějaký žánr,styl,moda,názor atd..I když samozřejmě tento klub měl asi větší vliv hlavně na americkou scénu.Jinak samozřejmě muzika dost dobrá a asi by dnes kdekdo zařadil některé fláky do tzv. středního proudu. ()

Weasel

Soundtrack se musí líbit snad každému, to bez debaty. Taky se mi líbilo, že je vše zpracované na téma ''Píšu o tom komiks'', ale na druhou stranu mi přišlo, že film mohl být mnohem delší a zajímavější. Působilo to na mě valně nuceně. Hodně slabý dialogy mě taky dost zklamaly. Film o punku by podle mě měl být zpracován víc punkově, než tahle rychlá tuctová nálož čehosi. Jako jo, líbilo se mi to dost, protože je zde jedna pecka (skladba) za druhou, a jedna bombová kapela za druhou, a navíc je to podle skutečný události, což je obdivuhodný, ale tak třeba například punková královna Patti Smith tam má scénu, kdy říká ''to je umění vole'', a prostě vůbec na mě jako Patti nepůsobí. Dokonce i Blondie tam je větší děvkou než doopravdy, a to teprve nemluvim o Iggym - to se mi chtělo brečet. ()

Tobias_Sin

Velice dobrá hudba, skvělé provedení - komiksové střihy, zajímavé postavy. Mám velice rád hudební filmy, obzvlášť pokud jsou protknuty opravdu dobrou hudbou! ()

Drslw

Ktosi kdesi čosi komusi sľúbil, a bol zrejme dosť vplyvný a bohatý, aby z toho nakoniec bol spomienkový film. Tak sme si spomenuli. Bodka. ()

kori_kori

asi jsem si nemohla po shlédnutí Vinylu naložit lepší další film ke shlédnutí než tento ... Alan Rickman u mě zabodoval jako nenucený, klidný, místy flegmatický Hilly s výborným uchem a duchem ... moje nej momenty - junkie kuchaříček s odpočítáváním při vaření ... nástup Petti Smith ... mnou oblíbené minimalistické trhavé pohyby Debie a tóny Blondie vůbec ... Iggyho pupík a jeho prvenství ve skoku vy víte kam ... no a slušný hošík z The Police ... asi bych si v tý putice nic na jídlo nedala, na záchod bych chodila raději ven a hodně bych si dávala pozor kam šlapu ... ale ten nápad, ta atmoška, pokus o udržení klubu "naživu" ... možná se podívám znovu a jsem ráda, že jsem si doplnila tímto kouskem své posluchačské "hudební vzdělání" ()

Lazy87

I am punk! To je těžké hodnotit takové filmy, mě by stačila ta hudba. Ale je recht, že předtím jsem nevěděl, kdo je Hilly Kristal. Ale dalo by se to pojmenovat i Dead boys. Jo, stydím se za svou nevědomost, taky se stydím, že jsem to viděl až teď. ()

BigJohn02

Pocta Hilly Kristalovi, kmotrovi amerického punku (nezaměňovat americký punk, vyrostlý z undergroungu, s britským, který Malcom McLaren vykalkuloval na základě primitivismu a hudebního diletantství), v jehož klubu se to všechno vyklubalo. Alan Rickman standardně skvělý, jen některé postavy hudebníků mi moc neseděly, asi nejvíc Malin Åkerman, která má k sexy Debbie Harry hóóódně daleko. Ale stejně: Hey Ho Let's Go! ()

padlar

Za mě naprostá paráda. Sice asi až moc nablýskaná, ale rozhodně zajímavá, sonda do dějin hudby. Jen drobná výtka, té hudby / kapel tam mohlo být více. ()

Sejkorka

"Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB"...Hodně dobré zobrazení osudu skutečného klubu v NY, který pomohl na svět punku. Pro fajnšmekry, kterým něco, tedy hodně říkají Ramones, Blondie, Iggy Pop a další je to snímek k nezaplacení. Překvapuje Allan Rickman, který hraje cca 40 letého ve věku přes 60 let. Ale vůbec to nevadí, hraje tu roli úplně skvěle. Film je dobře prokládán odkazy na paralelně vznikající časopis a svoji roli má i věčně pokakaný pes. 20-3-23 - stále 4*. Občas mě napadne, co bych dělal, kdybych zažil punk "on-line". Asi bych zůstal u svého hard rocku. Hudba je to (punk) dobrá, ale ty doprovodné jevy, to bych nedal. ()

leafroller

Vcelku pozoruhodný příběh o fantastickém člověku, o přátelství a hlavně o hudbě. Odkazy, vzpomínky na mládí, vše doslova nahuštěné do 103 minut spokojenosti. Film, u kterého nehledáte chyby, jen si užíváte nostalgii. ()