Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

dopitak

Vyhodil bych učitelku baletu, která neumí hrát a Chlumskému to asi nevadí, naučil bych pana scénáristu, že obvykle si dílky bábovky nepodáváme do ruky, a taky že v Česku se ještě pořád plácá místo give me five. Nemuseli to tolik přehánět s produkty, které jim film zaplatily, a Krausovu linku mohli buďto dotáhnout nebo nazačínat anebo nejlíp ho do filmu vůbec nebrat, jinak je ale film s pitomým názvem milou a na české poměry povedenou komedií. Můžete namítat, že se někdo pokouší o druhou Poledňákovou, to se ale od dob S tebou mě baví svět dá říct o všem, v čem hrajou malý děti. Milým překvapením je pro mě Marek Taclík, který jako jeden z mála českých filmových manželů není ichtyl jako třeba Chmela v Rodina je základ státu. Film je trochu výkladní skříň Matonohy, který tu má být (a je) dokonalý, Kristýna se svlíkala úplně zbytečně, ale to nám chlapům ani trochu nevadí, a štěchovičtí hasiči mohli míň stříkat, aby to nevypadalo, že o dva metry dál ani nekápne. Moc se mi líbil způsob, jakým zahrál Ľubomír Paulovič (je prototypem Jiřího Zahajského), a pak taky Tereza Chlebovská, která přišla v restauraci na wécko, když Kristýna vytírala. Dorota Nvotová si jen štěkla. ()

Marze

Martin a Venuše nepotřebují manželskou poradnu, nýbrž dramaturga, který by jim řekl, ať se drží jen nosného rodinného mikrosvěta a vtipy nechávají vyznít bez nátlaku, v síle jejich samozřejmosti. Variace na Poledňákovou není objevná, ale ani nevkusná. ()

Arsenal83

Kedysi patrili české komédie medzi skvosty Európy. Dnes patria na presne opačný koniec. Humor vyzmizíkovaný alebo sílený ako stolica po desiatich banánoch. ()

honajz

Hele, a nějaká komedie, kde by chlap (vlastně všichni chlapi) nebyl za permanentního blba, by se nenašel? Je vidět, že scénář psaly dvě holky, ale pojetím to nepřesahuje sloupky v Betynce. Ze svého okolí znám spoustu chlapů, co se vydrží o děti postarat, jeden je dokonce podruhé na mateřské, neb jeho manželka je workoholička - o tom jsem třeba film ještě neviděl. Celé je to jeden velký stereotyp, všechny baby se těší, jak to děti tatínkovi nadají, a v závěru se všichni slzopudně zase setkají. Přes jednoduchost scénáře (a docela slušných pár režisérských a kameramanských špílců) je však příběh podáván divákovi divně - třeba ty kecy bratr - sestra malíře, jako byli příbuzní, nebo ne? Chvílemi to vypadá, že ano, ale logicky by se asi nemohli vzít. Nebo postřehl někdo, jakou práci Taclík má dělat a proč má jet imrvére do Ruska? Pár povšechných postřehů ze života dětmi zaměstnaných matek zde je, ale nijak do hloubky to nejde, veselé to pro znalé taky moc není, a děti lezou neskutečně na nervy. Když to srovnám s filmem S tebou mne baví svět, kde se chlapi o ta děcka postarat dokázali a chovali se uvěřitelně, tohle je prostě klišé na klišé a ze světa nereálného, podivného, uječeného a hloupého, skrz naskrz povrchního. ()

Ivoshek

Nesnáším český vztahový nevtipný komedie. Nesnáším. A už mi lezou na nervy všichni ty Budařové, Taclíci, Wilhelmový, Macháčci.... Je to všechno jak přes kopírák, nenápaditý zápletky, karikovaný a neživotný figurky. Kde jsou ty doby, kdy Smoljak natočil Vrchní, prchni... Nebo aspoň devadesátý léta, kdy to mělo nějakej drajv a nápad. Fakt bych chtěl vědět, proč se v týhle zemi točí deset takových blbostí za rok. Kdo na to chodí? ()

Thomick

Ne zrovna potřebnej důkaz, že komedie tohohle střihu (taťka sám na děcka, pokud možno co nejnesnesitelnější) měla naposled co nabídnout někdy v 90. letech minulýho století; jestli vůbec. A cokoliv, co je tady jakože navíc, paradoxně znamená ještě horší průser ... ba co víc, typicky českej průser. Sem tam "troškovskej" vtípek, sem tam nepřehlídnutelná reklama (z komba RegioJet + Student Agency jsem normálně chcal), sem tam - respektive pořád - jedna zoufale nechytlavá ústřední písnička (nebo dvě? fakt nevim, mně to znělo furt stejně) a vysloveně trapná romantická linka s ještě trapnější odbočkou k nevěře-nenevěře (viz Payushka). ()

hansel97

Docela kravina ve stylu Poledňákové, která však oproti ní postrádá humor. Ovšem je to kupodivu velmi příjemné a ne trapné až urážející, takže to není úplný propadák ()

claudel

Hodně slabé a v podstatě nevtipné. Utekla hodina a mně připadalo, že se ve filmu vlastně nic nestalo. Stereotyp, nuda, sem tam trapnost, nepovedenost. Pokud bych měl uvést nějaká pozitiva, tak Boková, Paulovič a Michal Hrůza. ()

MáŠa

Příjemné pokoukáníčko, na nějaké rande jak stvořené. Je to trošku zidealizované, trošku normálnější rodiče by se chovali jinak, ale proč ne. Byl jsem ochotný na tuto "hru" během děje přistoupit. ()

Kimon

Po zhlédnutí: 1) Také jste měli pocit, že v Praze se nepohybují jiné vozy, než samé Mercedesy a jeden bílý Porsche? ........ 2) Řekli jste si také, že úplně všechny "dospělácké" filmové postavy jsou poněkud "na hlavu padlé" a normální jsou snad jen ty dětičky a že komedii dělá inteligentni vtipný dialog, nikoliv praštěnost navíc přehrávaná? ...... 3) Taky si myslíte, že firmou Mercedes investované peníze do sponzorství tohoto filmu jsou vyloženě vyhozené peníze? .......................................................... POKUD JSTE SI ODPOVĚDĚLI NA VŠECHNY OTÁZKY "ANO", pak asi považujete tento filmový počin stejně jako já za velmi nepovedenou a nudnou komedii. ()

Morholt

No jo, je to klišé, ale je to takový milý a hezký, že se u toho dá v pohodě vydržet, aniž by si člověk hryzal nehty do krve. Navíc Kristýna Boková je kočka, která k tomu všemu umí i hrát, což u nás zase není tak časté a Taclíkův projev mi dlouhodobě sedí. Rezervy tu samozřejmě jsou, ale já jsem spokojen. 65% ()

Kamca_

Začátek filmu se mi docela líbil. Až tak po hodině jsem si uvědomila, že už děj moc nevnímám a ani nesleduju. Začalo mě to nudit. Čekala jsem, že to bude víc koukatelný. Herecké obsazení bylo sympatický a hudba od Michala Hrůzy se mi taky líbila. Jinak je to asi tak všechno. Přijde mi, že nepovedených českých filmů je nějak moc a těch povedených málo ... 40%. ()

Tommassi3

"Chceš si povídat nebo se chceš hádat ??" -"Asi spát !!" ;) Když jsem v kině viděl trailer, tušil jsem, že mě snímek se stupidním názvem a sympatickým looserem, téhle škatulky se může se svým kukučem jen těžko zbavit, Markem Taclíkem, k němuž nemám sebemenších výhrad, v hlavní roli bude bavit, což se nakonec splnilo asi z poloviny, protože jak bývá u Chlumského zvykem, ne vše funguje tak jak by mělo !! Překvapivě i zajímavá a půvabná Kristýna Boková-Lišková se mi moc líbila, a to nemyslím jen scénu, kdy se nebála svléknout u rybníka, čímž však vlastně s pozitivy co do obsazení dospěláckých postav končím, protože pak už mě neštval snad jen jako vždy parádní Jan Budař, většina ostatních postav na mě působila neuvěřitelně otravně.. K nejoblíbenějším filmům Marie Poledňákové má Martin a Venuše stejně daleko jako Marek Taclík k Bradu Pittovi, o to však bylo moje překvapení větší, když jsem si prvních dvacet minut říkal, jak svěží, přirozeně vtipný a příjemný film se mi dostal do rukou.. Je třeba si však uvědomit, že většina fórků a gagů stojí a padá s dětskými hrdiny, jejichž repliky jsem si užíval se záchvaty smíchu, vše ostatní už působilo opravdu o poznání hůře, strojeně a nevěrohodně, což s ubíhajícími minutami očividně spělo k očekávaně trapnému a nevypointovanému konci, kdy už je to celé jen o setrvačnosti bez špetky nápadu, což na mě působilo dojmem, že na závěru scénáře pracovali kojenci !! Většina vedlejších linií také trpí naprostou postradatelností uvnitř příběhu, ta šílená s mladým Krausem budiž toho jasným důkazem, tvoří tak pouze tlustou vatu vyplňující hluchá místa, což však až příliš bije do očí.. Nakonec však film musím hodnotit hodně pozitivně, i díky skvělému soundtracku Michala Hrůzy, rozhodně jsem se bavil, mrzí mě jen naprostá nevěrohodnost, která jasně kontrastuje s cíli, které tvůrci tohoto rádoby rodinného kousku měli.. ()

Terva

Nějak nám ty ko,edie v poslední době nejdou. Má to velmi povedený začátek, ale po půl hodině už jsem se přestával pomalu bavit. Strojené dialogy, hloupé hlášky a ani Taclík v roli "blba" to nezachránil. ()

Marsik

Student Agency (fun relax) - Výběr filmů v autobuse od žlutého dopravce není obecně moc velký, ale přece jen jsem si dnes vybral. A čeče, ono to bylo fakt dobrý a vtipný. Zde jsou sice vesměs záporné reakce, 57% je toho důkazem, ale i tak si stojím za svým. Taclík, Lišková, Budař, Hanák i Matonoha mě bavili. 75% // (26.1.2020) Na podruhé mě to tolik nebavilo, dívali jsme se na to s rodinou, takže jsem v tom spatřoval některé absurdity, které do rodinného filmu nepatří. Trochu ubírám, ale tak tak ty 4* nechám. 70% (with J+A) ()

zlabus

Definice toho, co je v současné české kinematografii špatně. Ale ta Kristýna Boková-Lišková je skvělá a zatraceně hot. :) ()

ivishka

Pěkný a poklidný romantický film, který má spoustu pěkných okamžiků a milých scén. Malé dětské herečky ovšem bohužel nejsou zrovna to, co člověka upoutá k dalšímu sledování. Líbil se mi nápad někdy k začátku filmu, kde u starého auta každý rok odlepovali dálniční známku a tím vlastně posunuli tu dějovou linii o několik let dále. Nápad pěkný, ale občas pokulhávala realizace. I když byla bych sama proti sobě, kdybych neřekla, že jsem od tohoto filmu očekávala trochu více. Ovšem musím podotknout, že Marek Taclík mě poslední dobou nepřestává udivovat. ()