Okupace - Série 1

(série)
Norsko / Francie / Švédsko, 2015, 7 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Henrik Mestad, Eldar Skar, Ane Dahl Torp, Vegar Hoel, Ragnhild Gudbrandsen, Ingeborga Dapkunajtě, Kristin Braut-Solheim, Daniel Rusten Larsen (více)

Epizody(10)

petikacka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě to byl šokující námět ( i když, co je dnes šokující)...Bylo to, ale tak, uvěřitelné až to vypadalo málem jako dokument...Je fuckt, že rusáci se serou všude, kde mají co získat ( stejně jako amíci) a na Špicberkách o tom ví své... Takže to ve finále,vlastně vůbec šokující nebylo?! ...Jojo, o peníze jde vždy až v první řadě...Za mě 95% ()

Mertax

Dějové výpustky mezi jednotlivými díly bohužel nepůsobí jako součást promyšlené struktury vyprávění, ale jako scenáristická nedbalost. Kluk hodí Molotovův koktejl na restauraci a v dalším díle žádná reakce? Ředitelka PSD v noci jede za hledaným člověkem a vymluví se z toho? Druhá polovina řady je výrazně slabší. Premiéra zase chtějí unést a nejzajímavější postava je odstraněna. Osobní linie jsou nezáživné (vážná nemoc, nevěra) a nedaří se postavy řádně vykreslit. Kdyby se tvůrci drželi striktně roviny politického thrilleru s extra aktuálním tématem expanzivního Ruska, mohla to být seriálová událost roku, takto je to jen solidní seriál se štědrým rozpočtem komerční norské TV, o kterém si můžeme nechat zdát. 70–75%. [V originálním znění] ()

nula87

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po shlédnutí 2 dílů za plný počet. Nekompromisní nástup, rozehrání více příběhových linií, navíc se silným geopolitickým pozadím, kterému jsme blíž, než si umíme představit. Zaktualizuju po shlédnutí všech dílů.... Zatím 100%. EDIT po shlédnutí všech 10 dílů: Tohle je asi nejsilnéjší seriálová pecka poslední doby. Definitivně plné hodnocení, ani o procento míň. A doufám, že 2. série bude, protože prostoru pro skvělé pokračování je tam dost 100% ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sezónu seriálu Okupace hodnotím jako vcelku povedenou záležitost. Pravda, tu a tam něco zaskřípalo, pokud by se děj odehrával v Japonsku, předpokládám, že by členové premiérovy ochranky provedli rituální seppuku, ale musím přiznat, že mě první řada bavila, určitě jsem se nenudil, a jak už je u mě zvykem okamžitě jsem si oblíbil cynickou velvyslankyni Sidorovou i s její kamennou tváří a občasným přezíravým úsměškem. ()

hony23

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jo Nesbø na chvíli opustil žánr krimi a naservíroval nám politické drama. Po prvních 2 dílech jsem křičel WOW! Pak tempo trochu zvolnilo, ale závěr opět neměl chybu. Navíc ačkoliv téma ruské okupace Norska je jen hypotetické, nám Čechům je od roku 1968 blízké a i dnešní politika Ruska ukazuje, že děj tohoto seriálu nemusí být až takové sci-fi. ()

• Ruské vrtulníky, které v této epizodě útočí na norskou námořní těžební plošinu, jsou KA-52 Alligator (bitevní vrtulník se dvěma protiběžnými rotory) a Mil Mi-17 (výsadkový vrtulník). (Rudy_742)
  • Ve scéně v restauraci je vidět ruská a norská vlajka, přičemž ta ruská, je vyvěšena obráceně, než by měla být, což se považuje za urážku. (Cheeter)