Reklama

Reklama

Okupace - Série 1

(série)
Drama / Thriller
Norsko / Francie / Švédsko, 2015, 7 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Hrají:

Henrik Mestad, Eldar Skar, Ane Dahl Torp, Vegar Hoel, Ragnhild Gudbrandsen, Ingeborga Dapkunajtě, Kristin Braut-Solheim (více)
(další profese)

Epizody(10)

Recenze (11)

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě to byl šokující námět ( i když, co je dnes šokující)...Bylo to, ale tak, uvěřitelné až to vypadalo málem jako dokument...Je fuckt, že rusáci se serou všude, kde mají co získat ( stejně jako amíci) a na Špicberkách o tom ví své... Takže to ve finále,vlastně vůbec šokující nebylo?! ...Jojo, o peníze jde vždy až v první řadě...Za mě 95% ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Dějové výpustky mezi jednotlivými díly bohužel nepůsobí jako součást promyšlené struktury vyprávění, ale jako scenáristická nedbalost. Kluk hodí Molotovův koktejl na restauraci a v dalším díle žádná reakce? Ředitelka PSD v noci jede za hledaným člověkem a vymluví se z toho? Druhá polovina řady je výrazně slabší. Premiéra zase chtějí unést a nejzajímavější postava je odstraněna. Osobní linie jsou nezáživné (vážná nemoc, nevěra) a nedaří se postavy řádně vykreslit. Kdyby se tvůrci drželi striktně roviny politického thrilleru s extra aktuálním tématem expanzivního Ruska, mohla to být seriálová událost roku, takto je to jen solidní seriál se štědrým rozpočtem komerční norské TV, o kterém si můžeme nechat zdát. 70–75%. [V originálním znění] ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Děsný nesmysl. Už základní myšlenková premisa, že si Norsko může brát jako rukojmí celou Evropu a diktovat si, je tak mimo mísu, že cokoliv dalšího na tom postaveného nedává vůbec smysl. Poslední 3, 4 díly jsem už úplně přesával chápat důvody chování postav a nesmyslného děje a navíc jsem v podstatě od začátku očekával kdy že dojde k té oné v názvu zmiňované okupaci - a ono prd celou sezónu, přesto že o "okupaci" a "okupantech" všichni mluví a odpůrci dělají, jak kdyby měli ruské tanky v ulicích. A přitom jde jen o obsazení několika ropných plošin kdesi v Severním moři a o nějaké anexi se zatím nedá mluvit, ani o pokusech. Naprosto ztracená možnost na současnosti tématicky blízký seriál. Premiér je šašek, myšlenkový twist vedoucí rozvědky mimo mísu, u zbytku budete jen vrtět hlavou. Zklamání. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sezónu seriálu Okupace hodnotím jako vcelku povedenou záležitost. Pravda, tu a tam něco zaskřípalo, pokud by se děj odehrával v Japonsku, předpokládám, že by členové premiérovy ochranky provedli rituální seppuku, ale musím přiznat, že mě první řada bavila, určitě jsem se nenudil, a jak už je u mě zvykem okamžitě jsem si oblíbil cynickou velvyslankyni Sidorovou i s její kamennou tváří a občasným přezíravým úsměškem. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první sezóně velmi dobře rozjetý seriál. Politická sci-fi s výborně napsaným scénářem, který ukazuje, že naplánovat se nedá skoro nic, pokud netušíte, jak na váš krok zareagují desítky vám třeba naprosto neznámých lidí. Mezi pár hlavními postavami se stříhá v dobrém rytmu, herecky se mezi nimi rozhodně neztrácí ani litevský import Ingeborga Dapkunajtě v roli ruské velvyslankyně. Každý z pětice režisérů natočil dva po sobě následující díly, ale rozdíly jsou téměř nepostřehnutelné. Fritt Norge! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Ruské vrtulníky, které v této epizodě útočí na norskou námořní těžební plošinu, jsou KA-52 Alligator (bitevní vrtulník se dvěma protiběžnými rotory) a Mil Mi-17 (výsadkový vrtulník). (Rudy_742)
  • Ve scéně v restauraci je vidět ruská a norská vlajka, přičemž ta ruská, je vyvěšena obráceně, než by měla být, což se považuje za urážku. (Cheeter)

Reklama

Reklama