Reklama

Reklama

Okupace - Série 1

(série)
Norsko / Francie / Švédsko, 2015, 7 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Hrají:

Henrik Mestad, Eldar Skar, Ane Dahl Torp, Vegar Hoel, Ragnhild Gudbrandsen, Ingeborga Dapkunajtě, Kristin Braut-Solheim, Daniel Rusten Larsen (více)
(další profese)

Epizody(10)

Recenze (11)

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě to byl šokující námět ( i když, co je dnes šokující)...Bylo to, ale tak, uvěřitelné až to vypadalo málem jako dokument...Je fuckt, že rusáci se serou všude, kde mají co získat ( stejně jako amíci) a na Špicberkách o tom ví své... Takže to ve finále,vlastně vůbec šokující nebylo?! ...Jojo, o peníze jde vždy až v první řadě...Za mě 95% ()

Slarque 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první sezóně velmi dobře rozjetý seriál. Politická sci-fi s výborně napsaným scénářem, který ukazuje, že naplánovat se nedá skoro nic, pokud netušíte, jak na váš krok zareagují desítky vám třeba naprosto neznámých lidí. Mezi pár hlavními postavami se stříhá v dobrém rytmu, herecky se mezi nimi rozhodně neztrácí ani litevský import Ingeborga Dapkunajtě v roli ruské velvyslankyně. Každý z pětice režisérů natočil dva po sobě následující díly, ale rozdíly jsou téměř nepostřehnutelné. Fritt Norge! ()

Reklama

Awer 

všechny recenze uživatele

Asi jsem to nějak špatně pochopil, ale působí to na mě jako rádoby hustokrutej seriál s dobrou znělkou, ve kterým se v rámci udaný situace v principu neděje vůbec nic neočekávanýho a ještě nabízí dost neprokreslený / schématický / nevěrohodný postavy / postup děje. Premiér má nějak automaticky dlouhý měsíce podporu, přičemž pořád jen sedí v kanclu a sám nad něčím dumá. Všichni se pořád dívaj na dva televizní kanály, což vůbec není von Trierovsky elegantní, to je prostě zkratka, která fungovala před 50 lety. Hollywoodskej megahrdina Djupvik má specializaci na všechno a tisícihlavou armádu, kterou se podaří odstavenýmu generálovi sešikovat doslova během pár hodin, nachytá, jak má ve videonahrávce zvuk lodě (kterej nevypátral žádnej jinej z úplně všech norskejch policajtů, co danou věc řeší), načež je nachytá podruhý, jak nechaly unesenou velvyslankyni hlídat jen pár děckama bez výcviku. Jakože what - the - fuck! Dílčí joke "to stihnem!" se zašpiněnou košilí, kterej v kontextu seriálu nepůsobí oplzle, ale naozaj vtipně, je v tom všem šedu naprostým vrcholem. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Dějové výpustky mezi jednotlivými díly bohužel nepůsobí jako součást promyšlené struktury vyprávění, ale jako scenáristická nedbalost. Kluk hodí Molotovův koktejl na restauraci a v dalším díle žádná reakce? Ředitelka PSD v noci jede za hledaným člověkem a vymluví se z toho? Druhá polovina řady je výrazně slabší. Premiéra zase chtějí unést a nejzajímavější postava je odstraněna. Osobní linie jsou nezáživné (vážná nemoc, nevěra) a nedaří se postavy řádně vykreslit. Kdyby se tvůrci drželi striktně roviny politického thrilleru s extra aktuálním tématem expanzivního Ruska, mohla to být seriálová událost roku, takto je to jen solidní seriál se štědrým rozpočtem komerční norské TV, o kterém si můžeme nechat zdát. 70–75%. [V originálním znění] ()

quido_zidle 

všechny recenze uživatele

Objevil jsem úplně náhodou a všech prvních 10 dílů dal snad naráz! Skvělé! Scénář, atmosféra, casting (až na Sidorovou), herecké výkony a hlavně ta nosná linka - (spoiler:) největší vlastenci balancující na hraně jsou právě ti, ostatními odsuzováni za zradu a vůdkyně vlastenců ženoucí zemi do otevřené války je vlastně hnána jen egem a osobním prospěchem - "životem" po životě... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Ruské vrtulníky, které v této epizodě útočí na norskou námořní těžební plošinu, jsou KA-52 Alligator (bitevní vrtulník se dvěma protiběžnými rotory) a Mil Mi-17 (výsadkový vrtulník). (Rudy_742)
  • Ve scéně v restauraci je vidět ruská a norská vlajka, přičemž ta ruská, je vyvěšena obráceně, než by měla být, což se považuje za urážku. (Cheeter)

Reklama

Reklama