Bratrstvo vlků - Hon na bestii

• slovenský

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2001, 137 min (Director's cut: 152 min)

Úžasná kompozícia a práca s kamerou spolu s citlivou hudbou robí s tohoto filmu niečo viac než radový akčňák. Pastva pre oči.(19.4.2004)

• mysicka

142 zbytečných a marných minut.. svého času si vážim víc.. a ani ten proklatě pěknej indián to v mých očích nezachránil..(13.6.2007)

Akčně horrorové béčko v prostředí Posledního Mohykána - toho tentokrát představuje Mark Dacascos, který jako herec sice není nic moc (eufemisticky řečeno) ale když předvádí to, co umí z různých bojových umění (a že toho umí sakra dost), je na co se dívat. Vizuální stránka je vůbec hlavním tahákem Bratrstva Vlků, a tím nemyslím jen Vincenta Cassela, dámy;) Ani Émilie Dequenne, pánové;) Co se podívané týče, jde o stejnou ligu jako v případě Pitofova Fantoma Paříže - tu nejvyšší, i když ne typicky líbivou. Se scénářem už je to bohužel slabší, ale to je vzhledem k trochu přemrštěné délce pochopitelné. Už méně pochopitelné je, že hlavní hrdina není ani zdaleka tou nejvýraznější postavou, a není to úmysl tvůrců. Ale i tak má Bratrstvo Vlků co nabídnout...Monica Bellucci je jen takovou sladkou třešinkou;) Mimochodem černá barva a třírohý klobouk jí sluší daleko víc než rudý latex (třetí Matrix). 70%(7.4.2004)

Horror, detektivka, historický a akční film v jednom? No proč ne, kdyby ovšem každá ze složek nebyla podána polovičatě, roztříštěně a nakonec tak nezůstal důraz na té (pro mě) nejméně zajímavé složce, tedy na bojových uměních... pozdně středověký francouzský venkov se totiž hemží kung-fu bojovníky;-). Kdepak, počáteční nadějná atmosféra byla pohřbena scénáristickou a režisérskou neschopností... Neschopnost je možná příliš silné slovo, ale nadějný potenciál byl ostudně promrhán, obstojná výprava a herci tento guláš nespasili. Zůstal jen podivný, nicméně koukatelný hybrid. 55%(8.12.2008)

Ten film má něco do sebe, třeba zajímavou práci s kamerou, místy doslova ďábelsky klipovitý střih, nebo nepřehlédnutelně krásnou Monicu Bellucci. Co se týče děje, tam už je to horší. Dokud se na plátně nezjeví v celé své "makabrózní" kráse ona bestie z názvu filmu (mimochodem, při její tvorbě se opravdu někdo vyřádil), vypadá děj ještě docela standartně, ba dokonce i nadstandartně. Ale pak se to začne nějak motat, jakoby se scénář vymkl tvůrcům z rukou a začal si žít vlastním životem (jako to občas známe z Windows, že :)) ). Navíc ta přemrštěná délka - zkrátka a dobře, tvůrci prošvihli ten moment, kdy jejich film ještě stál za to a ve druhé půli jej zvrhli v jeden docela slušný chaos. Je to škoda, protože mohlo jít o vydařený a zajímavý spektákl. A co se týče herců - Dacascos byl opravdu úžasný, o "božské" Monice jsem se už zmínil, kromě nich byl ještě výraznou postavou Vincent Cassel, což už ale neplatí o ostatních, a to včetně hlavního hrdiny.(9.2.2003)

• - Gevaudanská bestie podle tamějších legend z 18. století skutečně existovala - během tří let (1764-1767) zahubila v kraji kolem 50 - 113 mrtvých. (kwaicheng)

• - Na dobových rytinách je gevaudanská obluda zobrazována obvykle jako velký vlk, existují však rytiny, kde je zobrazena jako tvor nápadně podobný lvu. (kwaicheng)

• - Počet mrtvých ve filmu je 40. (Zdroj: ČSFD.cz)