Bratrstvo vlků - Hon na bestii

Bratstvo vlkov - Hon na beštiu

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Dobrodružný / Drama / Horor / Thriller

Francie, 2001, 142 min (Director's cut: 152 min)

Takže film som videla dávnejšie ale zistila som, že ho nemám ohodnotený. Neviem, v tej dobe keď som ho videla ma ten film bavil, tá príšera bola super dokonca som jej fandila. Neviem akoby som sa na ten film pozerala dnes, či by som neprevracala oči a nehundrala preto pre jeho dobro si ho asi ani nikdy nepozriem a dám kurňa slabé 3* za toho "vlka" s vlasmi Predátora.(24.2.2014)

Zaujímavý príbeh o beštii, ktorá terorizuje za noci miestnych obyvateľov (teda rovno ich trhá na kusy). Film sa nezameriava na nechutnosti ako také, ale na pekne budovaný dej, príbeh s výbornými exteriérmi a kostýmami a dobrými francúzskymi hercami. Ten záver, keď už sa pred obraz dostáva viac beštia, je trošku taký všelijaký, ale po väčšine filmu je tento netvor zahalený tajomstvom, čo filmu prospelo a vytvorilo celkom slušnú atmosféru. A tak sa hneď od začiatku pekne do popredia dostala psychológia postáv, ktorých osudy sa postupom deja začali vyhrocovať a príbeh z toho len profitoval. Atmosferický, dobrodružný, historický horor.(24.4.2007)

Atmosferický guláš westernu, romantiky a hororu, ktorý trpí syndrómom, že sa chce páčiť všetkým. A práve to paradoxne spôsobuje, že sa páči len určitému publiku, ktoré zbožnuje indiánsku romantiku (ako Posl. Mohykán), poľovačky (ako Medveď) a pekné súboje. Veľkofilm, ktroý by lepšie vynikol, keby šetril s trikmi. Herci sú super a kamera s hudbou je úplne orgastická...(18.10.2005)

• Anderton

Jeden z najhorších kino filmov, aké som kedy videl. Kung-fu, história, fantasy, nechutne digitálna príšera, toto všetko dokopy som vážne nepobral. Navyše velká nuda počas väčšiny brutálnej stopáže. Ešte že Gans natočil neskôr ten Sillent Hill. Kedysi ma kamarát volal na to do kina. Odmietol som. Hovoril mi, že som mal ísť, že sa to celkom dalo a on bol spokojný.....uf.(9.7.2007)

Pamatoval jsem si to teda jako vetsi masakr, kdyz sem film pred nakym tim rokem videl. Hlavni problem je delka, prvni pulku filmu se totiz nic moc nedeje, misty se film dost tahne a je nezazivnej. Aspon, ze to vynahradi pulka druha, kde dojde na par vostrejch souboru a je tu slusna atmosfera a s brutalnima scenama se nesetri. I kdyz zase videt v 17. stoleti ve Francii kung-fu pusobi spis smesne. Jinak herci jsou docela dobry, pointa slusna a celkove na francouze to je dobrej historickej horor.(28.9.2008)

• - Počet mrtvých ve filmu je 40. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Co vlastně byla gevaudanská bestie se dodnes přesně neví. V úvahu přicházejí vlk, hyena, kříženec mastiffa a vlka apod. (kwaicheng)

• - Francouzský král Ludvík XV. povolal na bestii profesionální lovce vlků - Jean-Charlese a Jean-Françoise d'Enneval a později Françoise Antoineho. (kwaicheng)