Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Lima

Opět jeden z pokusů, kdy se francouzi snažili natočit spektákl v hollywoodském balení. Jenže se jim to vymklo z rukou. Výsledek vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort - je tam všechno: bestie a la Predátor, lapení oběti a la Čelisti, láska, sex, kung fu (ve Francii 17.století !!), indián,zmutovaný padouch atd. Je to hrozná blbost, ale nutno říci, že jsem se nenudil. ()

Marigold

V soutěži o nejzpackanější námět vyhrává Gans preparovanou vlčí mordu. Smutné je, že proto, jak ten film dokáže být místy napínavý a dobře postavený, není zase na jiných místech patřičně vtipný. To střídání potrhlé akční roviny s potemnělým dramatem o přicházející změně řádu se prostě mydlí jak ožralí štamgasti laciné hamburské krčmy. Chtělo to méně kung-fu, méně Vinnetoua a více zkažené mondénnosti, jakou do filmu vnáší reálie a skvostný Cassel. Nápad se mi zdá brilantní, zpracování přepálené jako laciný hambáč u stánku. ()

T2

Rozpočet $29miliónovTržby USA $11,260,096Tržby Celosvetovo $70,752,904║ mal som to šťastie vidieť to v kine takže zážitok bol o to lepší, vo Francúzsku to bol slušný komerčný hit s tržbou $26,916,656 Režisér Christophe Gans dokáže pútavo točiť, hlavne čo sa týka vizuálnej stránky, tá v tomto dobrodružno-akčnom príbehu priam úchvatná, deju nemám čo vytknúť lebo je to podľa mňa brané v rámci a s prvkami fantasy, len škoda že to mierne pôsobí rozťahaným dojmom, lepšie by to vyznelo tak o pol hodinku kratšie. Zaujímavé úlohy si tu odbili Samuel Le Bihan - Vincent Cassel - Monica Bellucci - Mark Dacascos a jeho strhujúce karate výpady nemajú chybu, veru keď príde na akciu je na čo pozerať. /videl v kine: 70%/ ()

Gemini

Akčně horrorové béčko v prostředí Posledního Mohykána - toho tentokrát představuje Mark Dacascos, který jako herec sice není nic moc (eufemisticky řečeno) ale když předvádí to, co umí z různých bojových umění (a že toho umí sakra dost), je na co se dívat. Vizuální stránka je vůbec hlavním tahákem Bratrstva Vlků, a tím nemyslím jen Vincenta Cassela, dámy;) Ani Émilie Dequenne, pánové;) Co se podívané týče, jde o stejnou ligu jako v případě Pitofova Fantoma Paříže - tu nejvyšší, i když ne typicky líbivou. Se scénářem už je to bohužel slabší, ale to je vzhledem k trochu přemrštěné délce pochopitelné. Už méně pochopitelné je, že hlavní hrdina není ani zdaleka tou nejvýraznější postavou, a není to úmysl tvůrců. Ale i tak má Bratrstvo Vlků co nabídnout...Monica Bellucci je jen takovou sladkou třešinkou;) Mimochodem černá barva a třírohý klobouk jí sluší daleko víc než rudý latex (třetí Matrix). 70% ()

Radyo

Ten film má něco do sebe, třeba zajímavou práci s kamerou, místy doslova ďábelsky klipovitý střih, nebo nepřehlédnutelně krásnou Monicu Bellucci. Co se týče děje, tam už je to horší. Dokud se na plátně nezjeví v celé své "makabrózní" kráse ona bestie z názvu filmu (mimochodem, při její tvorbě se opravdu někdo vyřádil), vypadá děj ještě docela standartně, ba dokonce i nadstandartně. Ale pak se to začne nějak motat, jakoby se scénář vymkl tvůrcům z rukou a začal si žít vlastním životem (jako to občas známe z Windows, že :)) ). Navíc ta přemrštěná délka - zkrátka a dobře, tvůrci prošvihli ten moment, kdy jejich film ještě stál za to a ve druhé půli jej zvrhli v jeden docela slušný chaos. Je to škoda, protože mohlo jít o vydařený a zajímavý spektákl. A co se týče herců - Dacascos byl opravdu úžasný, o "božské" Monice jsem se už zmínil, kromě nich byl ještě výraznou postavou Vincent Cassel, což už ale neplatí o ostatních, a to včetně hlavního hrdiny. ()

• Na dobových rytinách je gevaudanská obluda zobrazována obvykle jako velký vlk, existují však rytiny, kde je zobrazena jako tvor nápadně podobný lvu. (kwaicheng)
  • Počet mrtvých ve filmu je 40. (ČSFD)
  • Dominique Borg získal v roce 2002 Cézara za nejlepší kostýmy. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný…

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik…

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české…