Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (367)

HAL 

všechny recenze uživatele

Na první pohled hodně zvláštní kombinace všech možných žánrů a kulturních vlivů, ale dohromady výborný film který akčními scénami a audio-vizuální náloží strká do kapsy půlku Hollywoodu i Hong-Kongu, nabízí i originální a zajímavý pohled na francouzskou revoluci a dobu... a přitom se pořád drží žánrových pravidel chytře se tvářícího dobrodružného filmu. 8/10 ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Potkala Karkulka Terminátora a povídá: "Čáu, neviděls tu někde běhat bráchu?" Terminátor se nejistě zastavil a odpověděl: "Sorry, měl jsem sraz s klukama od Asimova, jsem úplně na plech. A kde máš vlka?" "Ále," mávla rukou Karkulka, "od tý doby, co zjistil, že ho í el em chtějí v chystaným filmu úplně digitalizovat, s ním není žádná řeč. Chodí po lese a nadává gunganům." Terminátor: "To je blbý no. Helenc, já jdu, Pixaři chystaj ňákou kalbu na premíéře svý novinky o životě kvasinek v mikrosféře zkaženýho štrůdlu, to musim vokoštovat. Čáuu!" Když lesní kyborg, toho dne skutečně plechový, odhopkal dále, Karkulka přetvořila svůj čepec na hvězdný kabriolet a vydala se zpět na Neptun. Celou cestu přemýšlela, jak vysvětlí rodičům, že se jí opět ztratil bratr. ()

Reklama

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Takže film som videla dávnejšie ale zistila som, že ho nemám ohodnotený. Neviem, v tej dobe keď som ho videla ma ten film bavil, tá príšera bola super dokonca som jej fandila. Neviem akoby som sa na ten film pozerala dnes, či by som neprevracala oči a nehundrala preto pre jeho dobro si ho asi ani nikdy nepozriem a dám kurňa slabé 3* za toho "vlka" s vlasmi Predátora. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sákriš! Na tenhle film jsem se neskutečně Těšil! Ono Akční, Horor a Thriller je velmi Obecné.. Jedná se o Historický FIlm, Kde řádí Bestie, která neměla velmi dobrý Look! Indián ve filmu uměl Perfektní Kaskaderské KOusky a Karate.. ON jediný celý film Táhl, ale ta Přepísklá Stopáž? 137 minut je i na mně Moc.. Převelice Markýzů a Romantiky a Akce Minimum na takovou Stopáž.. Škoda.. Nevyužitý Potenciál! ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý historicko dobrodružný film z francúzskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v prostredí Francúzska osemnásteho storočia, kedy je celá oblasť v strachu kvôli útokom neznámej šelmy, ktorú nikto nevie chytiť a tak je povolaný známy dobrodruh so svojim indiánskym priateľom, aby so šelmou skoncoval. Ale obaja postupne prichádzajú na to, že nie je všetko tak ako vyzerá a šelma nie je ani zďaleka ich jediný nepriateľ. Spracovanie síce nie je úplne ideálne, ale aj takto som celkom spokojný. Po pôsobivom úvode, ktorý príjemne navnadí sa dej prenesie na kráľovský dvor, pribudne množstvo postáv, ktoré ale nie sú moc zaujímavé a celkovo to nie je ani zďaleka tak dobre podané, ako to pôvodne vyzeralo, ale po hodine filmu sa to slušne rozbehne, film sa začne konečne výrazne venovať tomu hlavnému, pribudne viacero zaujímavých prvkov, ktoré príbeh výrazne obohatia a už sa je na čo pozerať. Celkovo tu platí, že čím sa dej práve venuje menšiemu počtu dôležitých postáv a odohráva sa na opustenejších miestach, tak tým je lepší, rôzne scény so šľachtou a podobne ma moc nezaujali, ale v prírode sa je vždy na čo pozerať. A zároveň celá táto na prvý pohľad jednoduchá tématika má v sebe veľmi veľa rozmanitých prvkov, z ktorých plno sa mi páči dosť, ale rovnako mnoho zase moc nie. Akcie tu je pomerne dosť a páči sa mi. Samotné scény so šelmou ma až tak moc nebavili, polovicu filmu ju aj tak nie je vidno a v druhej zase je, ale nemá moc čím zaujať. Ale lepšie sú už na tom rôzne súboje, ktoré nemajú až tak moc prepracovanú choreografiu a nie sú ani úplne ideálne natočené, prečom ma mrzí hlavne to, že aj napriek drsnému obsahu toho moc nie je vodno, často sa používajú rôzne nože a sekery, ale vidieť krv je takmer nemožné, no napriek tomu sú veľmi dobre pozerateľné. Najviac sa mi páči výborné nekompromisné vyčistenie celej poľovníckej chaty, ale všetky akcie ľudí proti ľuďom sa mi páčia. Herecké obsadenie je pomerne rozporuplné, som veľmi spokojný s hlavnou dvojicou, či už Mark Dacascos, ktorý viac vyniká v prvej polovici alebo Samuel Le Bihan, ktorý zase v druhej a okrem nich sa tu ešte nájde pár celkom slušných vedľajších postáv, ale zároveň mnoho ma vôbec nebavilo, napríklad Vincent Cassel alebo Monica Bellucci. Réžia a technická stránka sú výborné, film má skvelý vizuál, výbornú kameru a všetko, čo k tomu patrí. Jedine šelma nevyzerá až tak dobre, ale keďže tu aj tak nie je až tak moc dôležitá, tak to ani neprekáža. Bratstvo vlkov je veľmi zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 72%. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (13)

  • Co vlastně byla gevaudanská bestie se dodnes přesně neví. V úvahu přicházejí vlk, hyena, kříženec mastiffa a vlka apod. (kwaicheng)
  • Emily Dequenna získala v roce 2001 za svou roli cenu Cabourgského filmového festivalu pro nejromantičtější herečku. (Terva)
  • Za choreografií bojových scén v Bratrstvu vlků stojí hongkongský veterán Philip Kwok, svého času hvězda u Shaw Brothers, v současné době úspěšný akční choreograf. (MaedhRos)

Související novinky

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (více)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama