Bratrstvo vlků - Hon na bestii

Bratstvo vlkov - Hon na beštiu

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Dobrodružný / Drama / Horor / Thriller

Francie, 2001, 142 min (Director's cut: 152 min)

Sákriš! Na tenhle film jsem se neskutečně Těšil! Ono Akční, Horor a Thriller je velmi Obecné.. Jedná se o Historický FIlm, Kde řádí Bestie, která neměla velmi dobrý Look! Indián ve filmu uměl Perfektní Kaskaderské KOusky a Karate.. ON jediný celý film Táhl, ale ta Přepísklá Stopáž? 137 minut je i na mně Moc.. Převelice Markýzů a Romantiky a Akce Minimum na takovou Stopáž.. Škoda.. Nevyužitý Potenciál!(23.8.2012)

Opět jeden z pokusů, kdy se francouzi snažili natočit spektákl v hollywoodském balení. Jenže se jim to vymklo z rukou. Výsledek vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort - je tam všechno: bestie a la Predátor, lapení oběti a la Čelisti, láska, sex, kung fu (ve Francii 17.století !!), indián,zmutovaný padouch atd. Je to hrozná blbost, ale nutno říci, že jsem se nenudil.(25.5.2002)

Poprvé: Dlouho to nevypadá úplně špatně, vizuáně zajímavý, atmosféra se buduje docela dobře, srovnání se Psem Baskervilským se nabízí automaticky, jenže pak se začne vykrádat Ospalá díra (styl ztvárnění krajiny), a začne to tak nějak nudit... a když Indián v francii v 17. stol. vytáhne Kung - fu... jde všechno do háje... Závěrečné odhalení obludy docela vychází, jen kdyby nebyla tak evidentně digitální. ** Několik dalších shlédnutí (i když nikdy ne úplně celé): Bratrstvo vlků je strašně zvláštní... Je to zcela evidentní, uvědomělý a záměrný kočkopes, který kombinuje opravdu úplně všechno. Angická detektivka, francouzské velkofilmy, drsnápoetika pohádek bratří Grimmů, asie (skrze indiána, s vlastním exotickým přínosem) a především cool comicsárna (tu bych rád zdůranil, obzvláště ve finále je zcela evidentní). Je tak nějak smutným faktem, že tenhle film zavrhnou nejvíc opravdu vzdělaní lidé, neposkrvnění (bohužel pro ně) modenrní popkulturou. Každopádně ten film začínám mít čím dál radši.. ****(29.3.2006)

Zaujímavý príbeh o beštii, ktorá terorizuje za noci miestnych obyvateľov (teda rovno ich trhá na kusy). Film sa nezameriava na nechutnosti ako také, ale na pekne budovaný dej, príbeh s výbornými exteriérmi a kostýmami a dobrými francúzskymi hercami. Ten záver, keď už sa pred obraz dostáva viac beštia, je trošku taký všelijaký, ale po väčšine filmu je tento netvor zahalený tajomstvom, čo filmu prospelo a vytvorilo celkom slušnú atmosféru. A tak sa hneď od začiatku pekne do popredia dostala psychológia postáv, ktorých osudy sa postupom deja začali vyhrocovať a príbeh z toho len profitoval. Atmosferický, dobrodružný, historický horor.(24.4.2007)

• Zeck

Film, který by se dal nasekat do přijemných 80 minut, vás bude strašit skoro dvě a půl hodiny. Co tohle sakra bylo? Tolik nelogických blbostí jsem vážně pohromadě neviděl. Všechno má vypadat "dobově", ale vidíte jen kung-fu, jugo a jiné bojové umění v podaní "posledního Mohykána". Autoři pravděpodobně chtěli stejnou atmosféru, jako měla Ospalá díra, jenže nejzajímavější co vám kamera nabídne, budou velké prsa zamordované slečny. Třikrát jsem se rozmýšlel, jestli to nezabalit, ale pořád jsem čekal nějáký zvrat. Dočkal jsem se pouze natahování a dodělal mě happy end.(28.9.2008)

• - Dominique Borg získal v roce 2002 Cézara za nejlepší kostýmy. (Terva)

• - Skalp bestie bývá připisován Jeanu Chastelovi, stejně tak mu ale bývá připisováno, že bestii vytrénoval a na útocích se podílel. (kwaicheng)

• - V skutočnosti Jean Chastel, ktorý beštiu v júni 1767 zabil, strieľal posvätenou striebornou guľkou, preto niektorí dodnes tvrdia, že išlo o skutočného vlkodlaka. Dôkazy o čo v skutočnosti išlo však chýbajú, exemplár bol spálený. (Raccoon.city)