Bratrstvo vlků - Hon na bestii

Bratstvo vlkov - Hon na beštiu

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2001, 137 min (Director's cut: 152 min)

• Anderton

Jeden z najhorších kino filmov, aké som kedy videl. Kung-fu, história, fantasy, nechutne digitálna príšera, toto všetko dokopy som vážne nepobral. Navyše velká nuda počas väčšiny brutálnej stopáže. Ešte že Gans natočil neskôr ten Sillent Hill. Kedysi ma kamarát volal na to do kina. Odmietol som. Hovoril mi, že som mal ísť, že sa to celkom dalo a on bol spokojný.....uf.(9.7.2007)

Celkem dobrý pokus, jakým se francouzi snažili ukázat, že i oni měli v historii svou tajemnou bestii, ale přílišná rozvleklost filmu a zbytečné dialogy mu ubírají na kráse. Samotnou legendu si tvůrci taky poupravili ( a taky pěkně zamotali) a navíc museli přidat i love story, které jsem prostě nemohla věřit (zvláště když si hlavní protagonista užíval s Monicou Bellucci). Pěkná příroda a vlčí bestie jsou plus, ale příliš nafouknutá a falešná dramatičnost snímek zase posouvají dolů.(7.7.2005)

Tenhle film je jasným důkazem, že točit filmy podle stejného systému, který použili pejsek s kočičkou při pečení dortu, se nevyplácí. A je to škoda, protože bez atmosféry a svébytného půvabu určitě není. Jen ta kombinace Posledního Mohykána, Kung-fu, Akt X, Psa baskervillského, Krásky a zvířete, Nebezpečných známostí, Spiknutí a kdovíčehoještě je nestravitelná sama o sobě, natož zasazená do Francie 18. století. Ale nemůžu tvrdit, že bych čas strávený sledováním pronásledování tajemné bestie považovala za ztracený, i když poselství "největší bestií je člověk" už je poněkud obehrané, jakkoli je pravdivé.(5.7.2007)

Báječný film. Předvídatelný příběh, předvídatelné charaktery, naprosto šílená směsice žánrů, poněkud divoká pointa, ale ten film je zkrátka boží. Atmosféru má Bratrstvo velice působivou a vizuálně je dokonalé. Příběh - jistým naivně překombinovaným způsobem - prostě tak nějak píše, hrdinům se fandí jedna radost a někteří padouši jsou přímo k pomilování. Hodnotím na základě dosti povrchních měřítek, ale když ono je to Bratrstvo tak chytlavě povrchní film...;-) Navíc jednou nohou daleko na Východě. Není co řešit - pět.(10.8.2002)

Vo svojom žánre rozhodne nadpriemer a takto ako dobrodružný film bol celkom slušný. Je síce pravda, že tento štýl réžie a celkovej štylizácie nie je pre každého. Ale mne sa to nadmieru páčilo. Jedna z prvých vecí, ktorá ma na filme trocha obťažovala, bola príliš dlhá minutáž. Aspoň mne sa to tak občas javilo, jasné,ako správný veľkofilm je dlhý, ale mňa to občas nudilo. Ale fakt minimálne. Čo film pozdvihuje je herecké obsadenie. Hlavné duo Samuel Le Bihan a Mark Dacascos mi ako ústredná dvojka vôbec neprekážala a aj nádherná Émilie Dequenne mi do filmu krásne pasovala. Efekty a samotná príšera sú obstojne spracované, ale to ma skorej sklamalo. Potešili ma výborné akčné scény, tým myslím mlátičky všelijakých tých bojových umení a aj nádherná krajina nakrúcania. Celkovo ma tento film milo prekvapil, iste, niečo mu chýba, mne niečo v tomto filme chýba, ale aj cez všetky tieto výhrady je to žánrový nadpriemer a ma milo potešil./ 75%/(15.6.2010)

• - Počet mrtvých ve filmu je 40. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dominique Borg získal v roce 2002 Cézara za nejlepší kostýmy. (Terva)

• - Za choreografií bojových scén v Bratrstvu vlků stojí hongkongský veterán Philip Kwok, svého času hvězda u Shaw Brothers, v současné době úspěšný akční choreograf. (MaedhRos)