Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

LittleJohnny

Parádní detektivka. ALE totálně mi nesedla polovina obsazených herců Pattison jako Batman :(, Kravitz jako catwomen možná, spíše ne.. atd. jediný kdo se opravdu vyvedl byl Paul Dano v roli hlavního záporáka. Proto spíše střídmé hodnocení.. ()

elanius

(52/2022) / Podľa mňa je tak prvá hodinka filmu trošku slabšia a neponúka toho moc extra. Na extrémne temný a tmavý vizuál si treba trochu zvykať teda. Od druhej hodiny som ale podvedome prestal riešiť a aj príbeh naberal na kvalite a momentoch a tak som sa do filmu ponoril, že bol zrazu na konci. A užil som si ho. V prvom rade je nový Batman krimi a potom trochu thriller. Za mňa podarené kombo. Neprekvapivo podal excelentný výkon Pattinson a bezpečne vystrelil celý projekt do AAA vôd. Podarený reštart. (8/10) ()

ywo666

Je to dobre. Problem je ze dobrych Batmanov tu uz bolo dost. Keby neexistuje Nolanova trilogia. Asi by som povedal ze parada. Ale ona existuje a je lepsia. Patizon sa pripravoval na rolu pochmurneho Bruca Wayna ze bol roky znamy ako "ten teply upir z Twilightu". Batmana zvladol v pohode. Je relativne mlady takze moze potiahnut seriu este dlho. Stopaz ani tempo mi nevadili. Film som si uzil cele 3 hodiny. Zaporaci su ok. Aj ke hadankar mi prisiel ako slaba verzia Jokera. Hlavne ten jeho sialeny smiech bol trochu vykradnuty. Colin Farrell je zamaskovany na nepoznanie. Ale jeho tucniak bol malo komixovy. Gordon, Alfred a cat woman obsadeny v pohode. Ale Caine, Oldman a Hathaway boli proste vyssia liga. Nejdem uz kverulovat. Dobry film ale... ()

T-pack

Všiml jsem si jedné věci. Zatímco vedle u Marvelu tvůrci prochází každý jednostránkový komiks, který vyšel před sedmdesátkami, aby našli nové superhrdiny pro přidání do ever narůstající filmové singularity, DC dělá tisíc různých variací na Supermany a Batmany. Přehráním, samozřejmě. Ale není to divný, když se po Joaquinově Jokerovi objeví ještě zcela nesouvisející Bobův Batman, oba dva nijak nezapadající do souběžných pokusů o zbudování Justice League? Člověka to nutí k otázce – v čem je The Batman (2022) tak unikátní, aby si zasloužil novou směs herců, nový Batmobil, novou kontinuitu…? Nejsem přitom přesvědčen těmi posledními minutami, kde jsem konečně dostal odpověď – kde jsem konečně viděl tuhle postavu projít přerodem, který jsem na plátně u netopýřího muže ještě neviděl. Bylo to taky až za půlkou, kdy mě film začal pořádně bavit, neztrácel jsem se v detektivní zápletce a začalo to mít akčnější spád. A ne, že bych nedal přemýšlivého Batmana, který by si celý film hrál jen na Sherlocka – to by alespoň byla ta žádoucí variace. Blbý u týhle verze je, že detektivování je konstantním střídáním expozice a momentů uvědomění si něčeho ve stylu Dr. House. Takže když v kině poprvé zařval motor Batmobilu, viděl jsem to jako vítané zpestření.  Říkám si, že s Tučňákem mohl film udělat víc, Serkis je asi nejpodivnější volba pro Alfreda, které se kdy dočkáme, a některé problémy snímku mohly být vyřešeny střízlivější délkou. Jinak mám ale s tímhle dalším z dalších Batmanů menší problém, než s padesátým filmem od Marvelu s jiným hrdinou, ale stejnou zápletkou, stejným tónem, a stejnou prezentací. ()

Pavlínka9

Ok, vlivem Oscarů jsem se na něj podívala :D Jsem velmi příjemně spokojena, protože to mělo takovou příjemnou atmosféru - a zajímavé momenty, kdy to bylo vlastně takové až poklidné...Nedokážu to popsat, ale nevnímám to, že by to bylo třeba jen jednou věcí jako je třeba kamera či zvuk...Je to tím celkem...Skvěle obsazené - na Kravitz se dívám velice ráda ;) Pattinson - si nemůžu pomoct, ale on ty svoje "grimasy" a "ublížené" výrazy má podle mě zafixované již od dob Twillight...Ale v roli Batmana mi seděl. Je za mě ohromná škoda, že Farrell nebyl vůbec poznat, že je Farrell, protože je to safra Farrell :D Za mě jiný typ Batmana, než jsem doposud znala...a nemyšleno ve špatném :) ()

hroubek

Velká spokojenost. Matt Reeves pojal Batmana po svém a díky tomu vytvořil velmi osvěžující komiksový film. Více, než komiksový film, je to výborně vystavěná temná detektivka z depresivního a špinavého města, kde hlavní detektiv má na sobě oblek netopýra. Osobně mám k filmu pár velkých výhrad, ale jako celek to funguje parádně a já se těším až to uvidím znovu. ()

JohnSmith

Nový Batman mě velice potěšil. Je temný, drsný, spíše je to thriller mixnutý s hororem než klasické komixové adaptace, které nám Marvel i DC v posledních letech servírují. Výborná je každopádně kamera, jednoduchá ale dokonalá hudba i režie. Postavy jsou výborně napsané, ale co víc, jsou i většinou výborně zahrané. Dano, Farrell i Turturro svým záporákům dávají tu správnou šťávu, zejména Dano byl vynikající. Wright je správný, Kravitz moc prostoru nedostala a Serkis v roli Alfreda měl opravdu jen minimum prostoru. Nicméně Pattinson z plátna téměř nesleze a naštěstí je většinou v masce. Ta role mu celkem sedla, jen mi prostě není moc sympatický. Film má i své mínusy a to především v délce, kdy to bylo opravdu moc, ubrat 40 minut by neškodilo. Na druhou stranu jsem se fakt nenudil a z atmosféry jsem byl nadšený. ()

ondraondra

Geniální film, který dokáže s přehledem konkurovat všem předchozím Batmanovým filmům. Příběh je sice komorní, ale přesto to všechno působí tak velkolepě a epicky. Robert Pattinson je jako Batman správně děsivý a tajemný. Při pohledu na to, jak prochází kolem policistů k místu činu, jsem měl husí kůži. Nevím, jak tenhle film ještě více pochválit. Snad jenom zmíním skvěle vystiženou atmosféru Gothamu, hravé kamerové záběry a úžasnou hudbu. Dostal jsem zkrátka všechno, co jsem si přál. 9/10. ()

Honzua

*SPOILERS* Klasickej Matt Reeves. Spolehlivý řemeslník hollywoodskýho blockbusteru, u kterýho jakákoliv snaha o přesah dopadne minimálně úsměvně. Kdyby se Batman o hodinku přistřihl a místo těch epicky prázdnejch monologů se dodalo kriminální zápletce trochu důvtipu, tak by to bylo i na pět hvězd.  Je totiž těžký koukat tři hodiny na film plný padouchů, kterým jejich motivace jednoduše nevěříte a jehož zápletka je na rozdíl od Temného rytíře kilometr za divákem. Pro mě novej Batman postrádal napětí hlavně kvůli tomu, že pohnutky hlavních postav existovaly jenom proto, aby byly. Nejsou žádným způsobem internalizované a hlavní padouch přestal ke konci dávat smysl. Zároveň se Matt Reeves docela zamotal do toho, zda-li měl být Bruce Wayne/Batman posledním terčem anebo měl být "spolupachatelem" (věděl nebo nevěděl Riddler, že je Bruce Batmanem?) Líbilo se mi šetření s akcí, nekompromisní neo-noirová estetika i Pattinson (dokonce i ta chemie se Zoe Kravitz tam byla!), ale ty tři hodiny byly totální ústřel, přičemž na konci se to solí už jen mechanicky a film úplně neví, kde to vůbec zakončit. Riddlerovo latéčko smrdělo Jokerovým midcultem a scéna se světlicí už byla na hranici parodie odhalující především trochu bolestnou skutečnost, že novej Batman se sice dokáže tvářit jako Nolanův vyzyvatel, ale po sebemenším bližším ohledání se svou banálností dost drolí pod rukama. 3,5* Viz Douglas, xxmartinxx, Bluntman, Tom Hardy. ()

VanTom

Batman-detektiv, spolupracovník poručíka Gordona, zarputile pátrá po sériovém vrahovi, řeší úchylné hádanky a rozkrývá dalekosáhlou korupci ve vedení města. Matt Reeves dbá na neustálou fatalistickou atmosféru (déšť, temno/pošmourno) a důkladnou aranži postav, do akce se tudíž nežene (kromě kratičkých efektivních bitek servíruje pouze automobilovou honičku a závěrečné zúčtování). Skladatel Michael Giacchino se také blýsknul – potud dobrý. Jenže celý film se bere neskutečně vážně a důležitě, až to začíná být neživotné (vždyť i do inspirujícího Se7m se vešly zlidšťující momenty), Bruce trauma z rodinné minulosti řeší na plátně už asi podeváté, Riddlerovy motivy (i on samotný) mě zklamaly, a co to proboha bylo za účelovou pitomost s těmi gothamskými hrázemi a centrem pod úrovní hladiny (řeky, moře? nedivím se, že z plánu města natož okolí vůbec nic neukázali)?! Když připočítám otravnou tmavost a smrtící délku, vycházejí mi hodně slabé 4 *. [CineStar Anděl] ()

Timak

Nehodnotí se mi to lehce. Ve filmech jsou dobré pasáže a skvělé momenty. Na druhou stranu mi chybí jakási originalita. Veškeré ikonické momenty už tady prostě byly (Burtonovo Batman, Nolanovo Batman, hra, komiks). Má to takový Jokerovský (Phoenix) feeling. Jakoby stál mimo hlavní proud. Nejlepší určitě Colin. Ale je to teda až nechutně natahované. Celkový dojem není špatný, ale rozhodně to není, a myslím že ani nebude, nejlepší Batman jakého si všichni přejeme a na kterého čekáme (myslím tím Temný rytíř 2). ()

Antek

Chápu, že každý chce natočit svého Kmotra. Epické dílo, které bude poutavě vyprávět o spoustě témat, nabídne paletu postav a ještě ve vás vyvolá touhu vidět ho nejméně desetkrát. Těšil jsem se. A to hodně. Už jenom kvůli tomu, že si Reeves vzal jako vzor nejlepší batmanovský příběh „The Long Halloween“ od Jepha Loeba. Nadupaný úvod se skvělým soundtrackem, parádní noir atmosférou (aka Taxikář s Travisem Bicklem v heroickém módu) a správně zasmušilým voice-coverem mě ubezpečil, že tohle bude správná jízda. Abych pak po neúnosnou tříhodinovou stopáž pomalu a jistě dospěl k názoru, že zas taková jízda to nebude. Nemám nic proti epice, miluju dlouhé filmy. Jenomže ona epika vychází právě z toho, že MÁTE dostatečně epický příběh k vyprávění. A to Reeves nemá. V podstatě se jedná o jednoduchý příběh, ve kterém zas tolik (zajímavých) postav není a ona tříhodinová stopáž je tvořena hlavně scénami, které jsou ve svém vyznění repetitivní a jenom dvakrát podtrhují již jednou vyřčené. Pattinson je (v batmanovském obleku) super, gotika taky funguje, ale Nolan i dál zůstává neohroženě na trůnu (a Burton hned v závěsu). Matt Reeves nenatočil špatný film (to snad ani neumí), jenom jde o film neuváženě dlouhý a ne tak sofistikovaný, jak by si jeho režisér přál. Možná ho docením při druhém zhlédnutí. Problém je v tom, že se mi na něj už podruhé nechce moc koukat. ()

Eleanor05

Nechápu potřebu dělat remake Batmana, když od Nolanové trilogie o Temném rytíři uběhlo sotva deset let a byla tak úspěšná. Nechápu to především proto, že Batman Matta Reevese je po úplně všech stránkách slabší, než Nolanova vize a působí jako daleko starší snímek, než Nolanovi Batmani. Obsazení je nevýrazné -  Pattinson je SUPER ŠPATNÝ, nechápu, že ho většina zdejších uživatelů chválí. Za co? Za jediný neměnný deprimovaně naštvaný výraz celý film? Jeffrey Wright není tak velká osobnost, aby jako poručík Gordon zaujal, to samé platí pro Andyho Serkise jako Alfréda. Můj oblíbenec Paul Dano tu kupodivu nepřirozeně přehrává, u Colina Farrella jsem se zas celou dobu bála, že mu popraská ta očividně složitá maska na obličeji, jakmile změní výraz. Jediná, kdo z toho odešel se ctí, je Zoë Kravitz jako Catwoman, i když mezi ní a Batmanem nebyla vůbec žádná chemie a Anne Hathaway mi byla ve stejné roli i tak sympatičtější... Jinak Gotham je ve zdejším podání město, kde je neustále pouze noc, prší a obyvatelé se tu všichni tváří jako tři vteřiny před sebevraždou. Nikdo nezvedne koutek ani o píď, natož aby odlehčil situaci, či prohodil vtípek. I židé v Schindlerově seznamu byli veselejší, než postavy v Reevesově Batmanovi. A ti měli, na rozdíl od obyvatel Gothamu, opravdu důvod být deprimovaní a nešťastní... Tříhodinová stopáž se vleče, divák se protlouká rutinními dialogy, mokrými ulicemi, zoufalými postavami, ale žádná scéna, ani žádný nápad, který by jinde už nebyl použit lépe, jej z oné rutiny nevytrhne. Tohle je komorní Batman. Úsporný a dietní Batman bez osobností, bez energie a bez jakékoli velkoleposti. Jistě, je to lepší, než hrůzné zpracování s Benem Affleckem v titulní roli, ale to je jen jedna z mála kladných věcí na Reevesově filmu. A mě to nestačí. 2*. ()

Sany33

Príbeh: Samozvaný ochranca Gothamu musí chrániť mesto pred hrozbou zo strany Hádankára. Herecké obsadenie: Toto je kategória, ktorej som sa najviac obával, kvôli hereckej minulosti Roberta Pattinsona, aby najikonickejšiu postavu DC univerza neposlal do kytek. Ale prekvapivo musím uznať že som ho podceňoval a rodí sa tu môj druhý obľúbený Batman. Prevedenie: Páči sa mi ako DC vyrovnáva misky komiksových váh. Marvel sa vydal cestou humoru a ľahko zabudnuteľných aj keď veľmi zábavných hrdinov. Na druhej strane DC ponúka silný príbeh, hustú atmosféru a kritických hrdinov, ktorý bojujú so svojimi démonmi, každý po svojom. Pocity: Veľmi sa mi páči detektívna zápletka, páči sa mi, že autori to nehrajú iba na akčný blockbooster s trochou príbehu ale snažia sa ísť do hĺbky pocitov a jednotlivé charaktery tak majú za sebou silnejší príbeh, ktorý ich vykresľuje. Páči sa mi aj tmavá atmosféra ale vďaka nej je film dosť nepozerateľný cez deň. A čo sa týka hany na adresu nového Netopiera... žiadna asi nie je. Pridaná hodnota: Ako hovorí jedna moja obľúbená sitkomová postava: Nový je vždy lepší! 96% ()

Brain-D

Nejkomixovější Batman, který kdy byl natočen. Doposud nejlepší film Matta Reevese, který natoči. Nejlepším Batmanaem pro mě neustále zůstává "Temný rytíř" s Christianem Balem, ale na paradoxně někdo jako Pattinson mu šlape na paty. Já smekám. Nevěřil jsem tolik, že se tohle může povést a v mnoha momentech jsem byl úžasně překvapen. Čím víc nad snímkem přemýšlím, či vzpomínám, tak se i kolikrát předhání s kterýmkoliv s Nolanových filmů o Temném rytíři. Ty Burtonovi se dá s klidem říct, že ty už předehnal. Velmi kvalitní odvedená práce. Scénář, kamera, obsazení a celá režii téměř neměla chybu. Moc mě mrzí, že jsem na snímek nešel do kina, ale není to poprvé a bohužel ani na posled, kdy se mi nepodaří shlédnout na velkém plátně takovou epickou záležitost. Jediné mínusy snímku jsou mírně přepálená stopáž či trošku nekompetentní chování určité postavy. Celý snímek jsem uvažoval o 4*, ale dám 5*, jelikož nad snímkem musím přemýšlet a je tu spousta skvělých nápadů, které se mi v hlavě pořád přehrávají. Navíc na to, že je to komixový snímek, tak to působí jako akční detektivka, což je u postavy jako Batman žádoucí, ale v dnešní době blockbusterů překvapivé. 90% ()

bizz_mjc

Temná, sychravá noir kriminálka. Skličující atmosféra, rozervaný a nepřístupný hlavní hrdina. Tři hodiny uběhly jako voda i přesto, že děj je minimalistický a vše rozkresluje bez spěchu, aniž byl tlačen stopáží. Proč"jen" 3*? Co bych chtěl víc? Sám nevím. Snad zajímavějšího Bruce Wayne, který je tu jen do počtu, ale Reeves po Nolanovi určitě uspěl. ()

orionn12

"I'm vengeance" - Precizní práce jak ze strany herců, tak ze strany režiséra, skladatele, kameramana či ostatních spolupracovníků na novém Batmanovi. Robert Pattinson si celé plátno kradl pro sebe a i když neměl tolik prostoru (i na stopáž 176 minut) na vývoj charakteru Bruce Waynea, dokázal si získat pozornost po celé 3 hodiny, včetně posledních 20 minut, kde mi spadla čelist k zemi. Penguin a Riddler také skvělí, Catwoman taktéž. Dechberoucí hudba od "druhého Hanse Zimmera", tedy Michaela Giacchina - nášlapná jak jen to šlo, ALE časem se oposlouchal hlavní soundtrack, protože ve snímku zahrál nemálokrát. Obecně říkám, že se jedná o opravdu krásných 8,5-9/10. Na velkém plátně sledovat takřka nejlepší automobilovou honičku za posledních x let, dokonalou malebnost a kontrast mezi oranžovou a černou, vidět převahu praktických efektů nad cgi... Slast. The Batman je pravděpodobně druhý nejlepší Batman film, hned po jeho bezchybném předchůdci - Dark Knightovi. PS: Ty 80'-90' z toho vyloženě čiší! 9/10 ()

zigíš

Nový Batman (ten Batman) má obrovské štěstí v osobě za kamerou čarujícího Graiga Frasera. S limitací nočního, tmavého, permanentně propršeného prostoru vytahuje z klobouku jeden nádherný záběr za druhým. Jde do takových extrémů až úspěšně zapomínám co z děje ještě zbývá odškrtnout. Že Hádankář nepoložil poslední hádanku, že ji Gordon -s Batmanem- nevyluštil a Alfred neřekl Brucovi ´Já Vám to říkal´ že se Catwoman nepomstila a na závěr nás nenavštívil starý známý. Příběh je ten nejtriviálnější možný (to je fakt TEN scénář, na kterém se pracovalo tří roky ?!) prostý jakéhokoliv překvapivého momentu. Sám Reeves prý chtěl trefit atmosféru Sedm nebo Zodiaca. Ano, úkol splnil ale po hříchu nepřidal nic navíc. (slabších 70%) ()

dragon94

Ač nerad musím říct, že mě film zklamal. Všechno začalo strašně super. Atmosféra, vizuál, hudba, herecké výkony, to všechno bylo na jedničku. Postupem času však film, i přes neustálou zajímavost děje, začne působit pořád stejným dojmem. Neustále stejné pomalé vstupování do místnosti, stejné svícení baterkou divákovi do obličeje, stejné vyšetřování stejných míst činu. V první hodině to sice působí super, ale i s přihlédnutím k tomu, že film téměř negraduje, to začne v dalších dvou hodinách působit dost ohraně. Bohužel finále výsledný dojem kazí asi nejvíce. Příběh najednou přestane dávat jakýkoli smysl, jsou zde scény (jako ta s brokovnicí), kdy si budete ťukat na čelo jak debilní jsou.. Riddlerův plán začne postrádat jakoukoli logiku. Za největší problém pak považuji, že ve finále Batman Riddlera vůbec nepřelstí, ani se s ním vlastně nestřetne.. Chybí tomu ten pocit, že Batman na konci nějakým způsobem vyhrál nebo nad ním vyzrál. Což je u filmu, který se zaměřuje na jeho inteligenci a detektivní schopnosti, dost na štíru. Co se charakteru Batmana týče tak je super. Je správně odměřený, jde rovnou k věci a působí jako v předloze. Co zamrzí je to, že zde Bruce skoro vůbec není a i on se chová hrozně odměřeně. Čímž nejvíce trpí jeho vztah s Afrédem, který je zde zoufale nevyužitý. Co se pak nějakého vývoje postav týče tak zde toho film mnoho nenabízí. Z většiny času se soustředíme na případ a vývoj postav jde dost stranou. Když k tomu všemu připočtete pár logických chyb a nedotažeností v průběhu celého děje, tak vám vyjde film, který mohl být hrozně super, ale na to mu spoustu věcí chybí, ale zároveň je dostatečně zajímavý a atmosféricky natočený, že jej nelze označit za špatný.  3* 65%                     PS: Lákadlo na příští díl se hodně nepovedlo a vzhledem k výběru záporáka se obávám, že se dočkáme zase úplně stejného filmu jako je tento. Takže za mě pokračování raději snad ani ne. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023