Francois Leclerc (Jean-Paul Belmondo) se vrací z vězení do rodného města. Vzpomíná na vše, co předcházelo zinscenovanému soudu a nespravedlivému rozsudku. Přichází, aby se pomstil. Město nyní stejně jako před lety politicky i ekonomicky ovládá Ligard, bohatý průmyslník. Díky šarmu se Francoisovi rychle podaří dostat do rodiny. Ligardova dcera se do něj zamiluje, její otec mu svěří významnou pozici ve svých podnicích. Bez skrupulí zničí Ligard Francoisova otce, který je lídrem politické opozice. Ale Francois tiše pracuje na tvrdém úderu, rozhodnut pomstít roky strávené ve vězení, ztrátu cti i hanbu svého otce. (Česká televize)

Autogram

Belmondo zvodca, Belmondo romantik, Belmondo grázel, Belmondo spravodlivý, všetko naraz v jednom filme. Príbeh je zaujímavo vyrozprávaný v troch časových obdobiach, všetky súvislosti máme spočiatku pekne pokope, ale keď sa to od polovice začne komplikovať, strácal som sa. Hlavne v tom, prečo všetka tá pomsta, ktorým postavám držať palce a či sa to vôbec skončí. –––– Žádné zítra nebude. Vyspali jsme se spolu, je šest hodin, záhradník bude vstávat, musím jít. To je všechno. ()

bruceman7

Je to docela dlouhé a moc jsem nezorientoval v postavách (docela spletitý vývoj), což je škoda, protože to není jinak špatný film. ()

Bohemák

Románová předloha je docela znát, i když nic nového pod sluncem. Belmondo ztvárnil člověka, který se rozhodl nenechat křivdy z minulosti jen tak a jde mu všechno velmi hladce. Jeho cynické hlášky mohou potěšit ctitele klasických amerických gangsterek. ()

F.W.Colqhoun

Leclercqu, vy jste kouzelník. Kde jste vyštrachal tu Friedu z Düsseldorfu? / Budete se divit. V Düsseldorfu. Belmondo se po sedmi letech vrací z krimu, kam se dostal, protože se zapletl s pracháči. Neunikl sice zašitý v pytli, ale i tak schystává pomstu. Mýlil jsem se, když jsem si s podobnými polo-zajímavými tituly spojoval výhradně Alaina Delona, který jejich rychlo-výrobou zazdil vrchol kariéry. Tělo mého nepřítele je s nimi příbuzné přes producentskou rolí hlavního představitele a přesvědčivě ilustruje, že posílený vliv hvězdy má na výsledný tvar neblahý dopad. Belmondo drsňáckou manýrou, tvářením se, že někdo dostane na budku (dostane), vytlačuje slibné motivy (překotné společenské změny, amerikanizace Francie) a film se rozpadá do epizod jakoby sestříhaných z různých Belmondových žánrových poloh. Občas studený Melville, občas se tomu chce do artu, občas nemístně legrační jak od Zidiho. Sdílím názor jiných, že za filmařský orgasmus v doslova posledních vteřinách ty dvě hodiny přerušované soulože nestojí. ()

Disease

Netradiční role pro Belmonda a obecně netradiční film. Vcelku banální zápletka s velmi zvláštním způsobem vyprávění. Přesuny mezi minulostí a přítomností pro pozorného diváka bez problémů. ()

Yardie

Mohl to být fantastický film. Velice zajímavě a netradičně natočen, skvělá hudba, dobrá atmosféra a výborný hlavní představitel. Bohužel film neměl tu správnou, temnou a frustrující atmosféru, jakou by měl mít. Respektive místy měl, ale narušovaly to neustále průpovídky Belmonda, které byly místy i dost vtipné a nepasovaly do filmu. Z počátku se to dokonce tvářilo jako lehká komedie. Vynechat todle, byl by to vynikající snímek. Takhle, bohužel, jen trošku lepší průměr. Škoda! Howgh! ()

laepus

Hodně nevyrovnaný a nebelmondovský film, který je někdy až přehnaně vážný, tempo pěkně pomalé, vztahy se postupně rozvíjející a závěr dostatečně silný. ()

mira007

Dost atypický film na Belmonda, kde jsem tu formu a styl vyprávění moc nepřijmul. Není to špatný film, ale pro úplnou spokojenost mi to nesedlo. ()

filipvrbik

Myslím si, že pro Belmonda jsou lepší lehce komediální role - proto taky se tam snaží jistou dávku humoru dodat, ale není to ono...40% ()

Greg25

Ta atmosféra hraničící místy až s jistým druhem poetičnosti. To mám na tomhle filmu tak moc ráda. A vždy když ho vidím znova, tak přemítám, jestli ta retrospektiva či spíše mozaika tomu filmu úplně tak svědčí. V tomhle případě bych se klonila spíš k té možnosti, že ne. 75% ()

gonga

Minimálně hodinu jsem vůbec nechápal o co jde. Pak se to sice zlepšilo, ale pachuť ze zmateného děje zůstala. ()

agassi68

Belmondo sa dá pozerať v akomkoľvek filme. Má totiž to, čo väčšine ľuďí chýba - charizmu. Rozvláčnosť tempa pri rozpletaní prepletenca skorumpovanej vyššej spoločnosti, ktorá Leclerca poslala na 7 rokov do basy však uberá filmu na hodnote. Belmondo to síce graciózne zvládol, no bolo to ako keď nútite ferrari ísť dve hodiny osemdesiatkou.. ()

sadlokan

Jsem nabyl přesvědčení,že JPB chce udělat místní smetánce nehoráznou pakáreň,ale když se rozčertil kvůli tomu že personál prodává zkrácený havana tak jsem se trochen ztratil.”Kde jste vyštrachal tuhle nádhernou Frýdu z Dieseldorfu?-Nebudete mi to věřit,ale v Düsseldorfu”.A Krampoul to dabuje vtipně.K tomu ten dominantní domin,tradiční soupeř JPB atd. ()

L'Alpagueur

Tělo mého nepřítele asi hodnotím nespravedlivě, když mu dávám pouze tři hvězdičky. Samozřejmě oceňuji jako vždy charismatického Jeana Paula Belmonda a také hudbu Francise Laie. Jako divákovi spíše většinového typu mi trochu vadilo neustálé střídání mezi přítomností a minulostí hlavní postavy Francoise Lerclerca, což by se hodilo do čistě uměleckého filmu, ale ne do kriminálky. ()