Borsalino a spol.

• Francie Borsalino & Co. (více)

Válka gangů v marseillském podsvětí třicátých let, kde jedinou dorozumívací řečí byly kulky... Roch Siffredi (Alain Delon) má roku 1934 francouzskou Marseille pevně ve svých rukou. Ale jen do chvíle, kdy se do přístavního města pokouší dostat italská mafie. Jeho přítel Francois Capella je zabit a Roch sám je unesen a vězněn lidmi z Volponeho klanu. Po systematickém ponižování a mučení se mu podaří uprchnout do Itálie. Je bez přátel, bez peněz, zcela na dně a přesto chystá pomstu. Jako uragán se vřítí do Marseille a systematicky ničí budovanou říši vetřelecké mafie. „Zabij mě pomalu,“ řekne jednoho dne s nenávistným pohledem svému rivalu Volponemu, „Jen jeden z nás přežije!“ (Česká televize)

PetrPan

Belmondův Capella byl odpraven a s ním se odporoučela i komedie. A to je dobře. Přímočará gangsterka staví pouze na charismatu tichého Delonova Rocha Sigfreddiho a akci. Nepitvořící se staromilská klasika mě rozhodně potěšila víc než nevyvážená jednička, byť je mnohdy možná až příliš jednoduchá, Sigfreddiho návrat a vykonání pomsty jakoby vypadlo z šestákového románu. Až tedy na ten krutý a nemilosrdný závěr, který si nezadá ani s Tarantinem. V žánru gangsterských filmů sice slabší kousek, ale jako příjemná a nenudící oddechovka správná volba. ()

Arsenal83

Francúzske gangsterky nikdy nedosiahli úroveň tých amerických, len tu majú krajšie dievčatá a Delon je fakt super. Ale pravá taliansko-americká mafiánka to nie je a dej tu nejak pokulháva, veľmi nezaujme. ()

Chrustyn

Po velice slibném začátku film opravdu hodně zpomalý a něco se začne dít až ke konci. Výkon Delona mě také nijak nenadchl. ()

dopitak

No stalo se, že jedničku, která teď mimochodem vyšla poprvé v českém dabingu, jsem ocenil 3*. Ovšem dvojka, odehrávající se bezprostředně po prvním dílu (ve skutečnosti ale o cca čtyři roké později) na Belmondově pohřbu, je mnohem nudnější. Stále je to tvrdá gangsterka, dokonce tvrdší než původní, jenomže koukat se hodinu na to jak Alaina Delona fackují a ten se pak ze tmy vynoří a během pár minut jim to docela rutinně vrátí (aniž by se někdo aspoň zapitval v tom, co v mezičase dělal, že se mu podařilo tak pěkně regenerovat v marseilleském podsvětí), je trochu málo. Takže aspoň vyzdihnu skvělý původní dabing (Filmové studio Barrandov dabing 1982) se skvělým Ladislavem Mrkvičkou, Delonovým bohužel jen svátečním dabérem. A tak změna, tohle za tři, předchozí o jednu víc. ()

jojinecko

Všetko je krásne umelo nastylované do doby 30 rokov a Alain "ksich bez emócií" Delon sa tvári ako najväčší drsňák na svete, ktorého nerozhádže nič a nikto (nie nadarmo si taliansky porno kráľa Rocco Siffredi "požičal" svoje umelecké meno práve od tohto týpka:) Čo však v konečnom dôsledku z toho, keď dej je plytký, strih abolútne katastrofálny a amatérsky, nuda bola spoločníkom od začiatku do konca. Taká malá "baby gangsterka"... ()

Flego

Výborné pokračovanie gangsterky z marseillskeho podsvetia. Toto bol asi môj prvý film s podobnou tématikou aký som videl. Nesklamal ma. ()

anderson

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 16.9.2016, réžia slovenského znenia (STV 199?) = ANDREJ TURČAN - Oproti jednotke ostala už len jedna legenda, ale ťahá za dvoch. (16.9.2016) ()

5150

Alain Delon v nemilosrdném příběhu pomsty.. Akční pasáže jsou příjemně drsné a jsou tím nejlepším, naopak filmu by rozhodně prospěla lepší zápletka a svižnější děj. ()

Terva

Příběh začíná tak kde Borsalino skončil. Absence Jeana Paula Belmonda určitě ubrala nějaké to nadšení diváků, ale ti zase doufali, že se během filmu zázračně objeví. DIALOG: INSPEKTOR - Co se týče vašeho přítele Francoise, určitě jste už podnikl nějaké kroky. ROCHE - Stále bezvýsledně. INSPEKTOR - To se divím, vaše "policie" je lepší než ta moje. ROCHE - Převážně to bývá tatáž............ Marseille je plné Italských zločinců a to se těm Francouzským nelíbí, jenže velký vliv v Evropě začíná mít Německý fašistický odboj. CITÁT - Ano. Válka.......... Již od prvních minut je znát absence uvolněného, a Copollovým úsměvem prozářeného lehkého děje. Borsalino a Spol je hned od začátku vážnou dramatickou krvavou vendetou. CITÁT - Svět se točí rychle, pane Siffredy, hlavně pro ty, co zůstanou sami.......... Siffredy náhle mizí neznámo kam, nikdo jej nemůže najít. Děj filmu se pak přesune o několik let dál. V Marseille se jednoho dne objeví automobil s nápisem Borsalino and C.O. a každému je hned jasné, že teď půjde do tuhého. Sice to nemá tu "hravost" prvního dobrodružství, ale zato je příběh krvavější a drsnější. Tyti aspekty vyvažují misku vah a dostávají oba snímky do stejné linie. CITÁT - Než přijde o život, přijde o vše, kolem sebe........... ()

liquido26

Belmondo a Delon vytvořili v jedničce párek gangsterů-sympaťáků, který bych klidně přirovnal k Butchovi a Sundancovi. Borsalino a spol. se bohužel musí obejít bez Belmonda a je mnohem temnější a drsnější. ()

Pierre

Chudák Delon. Je sice strašně stylovej (přesně tak, jak ho mám rád), ale vůbec nemá, co hrát. Deray se sice dokonale ponořil do atmosféry 30.let, ale zapomněl pořádně vyprávět nějaký pořádný příběh s začátkem, prostředkem, koncem, hlavou a patou. ()

Orlau32

Gangsterka podle mé chuti. Mrtvol jak naseto, ale přesto žádná krev. Tak se točily před 30 lety filmy a nelze říci, že by jim to ubralo na napětí nebo adrenalinu. Snad "šokující" a netradiční je pouze závěrečné se vyrovnání se životem Valponovým. No tohle ještě novodobí gangstři neokopírovali, jinak ovšem vše ostatní ano. Film vyšel nedávno na DVD v PNS a musím je za to (Blesk) pochválit. Když v Tv v poslední době není na co koukat, tak přijde "kolečko" s prima filmem a Alanem DELONEM k duhu. Pokud jste si to nekoupili, udělali jste chybu. ()

blackrain

Film jsem si původně vybrala jako kulisu při přípravě oběda. Ten oběd už jsem nedovařila, protože jsem se nedokázala odtrhnout od obrazovky. ()

topi

Pokračování filmu Borsalino začíná Capellovým pohřbem. Siffredi tak zůstal na vše sám. Má však své kumpány a brzy Capellovu smrt pomstí. To se ovšem nelíbí Volponemu, jehož bratra mu Siffredi vyhodil z vlaku a tak začíná válka gangů....O poznání brutálnější a temnější než první díl s dávkou nastupujícího německého nacionalismu, neboť se příběh odvíjí mezi léty 1934-1937. Spousta mrtvol, přestřelek a finální likvidace Volponeho se může směle zařadit do elity gangsterských dramat. Potěšil i původní český dabing, Ladislav Mrkvička vs Alain Delon. ()

kinderman

Příběh jedné nelítostné marseilleské pomsty zasazený do báječně evokovaných 30.let v sobě nese znepokojující motiv spojení zločinců, policie a politiků, přičemž replika: „Zákony jsou přece jen pro ty chudý“ až nepříjemně zavání současným stavem věcí. ()

lekr

Ačkoliv mám Delona rád u tohohle sem se fakt nudil..příběh z této doby prostě nebyl pro Delona to nejlepší......fakt nuda!!! ()