Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

Wacoslav1

Ano samozřejmě, že je to dechberoucí drama. Cage hraje bejvalýho nekalýho živla co se chce napravit, vykoupit přestat kouřit a já nevím co ještě. Zaměstnává lidi na mačetování nevhodných stromů (?!) ehh nebo tak nějak jsem to tu někde četl? Mno ono to tak nějak je týpci co tu podsekávají stromy soutěží o titul největšího mačetáře a hrajou si při tom na samuraje. Hmm... no to je teda nářez... A hle Cage si oblíbí 15letýho pracovitýho chudáka kluka z posraným životem co má fotra odpornýho netahavýho vychlastanýho dědka co ho bije no to je smutné jdu si pro kapesník. Cage od začátku do konce nasazuje neskutečně smutnej trpitelskej výraz, že už z toho mám slzy na krajíčku, ale pozor má to silné momenty. Ten mladej kluk se nedá!!! Je osobnost snaží se předělat fotra a nedá si rozbít držku od frajera kterej chce sejmout Cage. Po tom jdou nakonec i policajti možná i ufoni no prostě celej svět! A vše vyvrcholí do grandiózně depresivního finále!! A sakra, tak už snad radši nic.10% ()

Davies182

David musí být šílený. Co zpočátku vyznívá jako tiché brnkání na dramatické struny indie žánru, rozpoutá se později v nefalšované pohlcující crescendo. Režisér dodnes střídal žánry jako Nicolas Cage grimasy, načež se mu konečně podařilo natočit pozoruhodný filmový kumšt, který stejnou měrou osloví diváky klidně i za třicet let. Dokonalost. Smekám, mistře. ()

pepo

Je super raz za čas sa presvedčiť, že výborný film s Nicolasom Cagom nie je iba mýtus.Drsnejšia, depresívnejšia a menej ľúbivá verzia Gran Torina . A minimalistický Cage je po dlhej dobe opäť vynikajúci ()

Xmilden

Malinko jsem si vybavil Muda. Poměrně solidní množství chytlavých a povedených scén, kterým ovšem vždy něco malinko chybí k dokonalosti. Nicméně je zcela určitě sympatické, že pan režisér jakoby nechává ději volný průběh a prostě jen tak někde stojí s kameramanem, který snímá jednotlivé situace. Nicolas Cage skvěle zapadl mezi místní dřevorubecké burany a jeho výkon by se dal označit jako soustředěný. 55% PS: O malou chvilku později jsem zjistil, že Tye Sheridan v Mudovi vskutku hrál :) ()

Hrabka

Hrozně se to vleče, kamera je divná a i když je to v jednotlivostech docela silné, tak jako celek to na mě moc nezapůsobilo. A bacha na český dabing, ten je tu příšerný. 55% ()

Fiftis

Celkom zaujímavá dráma s dobrým príbehom. Nicolas Cage v úlohe tvrdého predáka v miestnom mestečku kde má na starosti akúsi partiu likvidátorov alebo hubičov lesa a aby mohol byť les vyrúbaný, musia stromy napustiť jedom aby stromy uschli. Zaujímavé. Začiatok je uťahaný a pomalý a až potom sa začnú diať zaujímavé veci. Nicolasovi Cageovi táto rola po dlhej dobe znamenite sadla. Nenútila ho prehrávať a tak Joeov príbeh vyznieva v jeho podaní veľmi prirodzene a vierohodne. ()

Hunt

30%, velmi špatně natočené, těžko se na to dívá, situace na sebe nenavazují, často jsou zcela zbytečné- nic neříkající, nic se neděje.....bohužel další zbytečný snímek N.Cage (zároveň kdyby nebylo jeho, tak to snad ani nedokoukam) ()

lamps

Mám s tím jeden velký problém. Nicolas Cage, v jádru dobrosrdečný a respektovaný chlapík, je vylíčen coby štvaná oběť společnosti, po které ostatní rádi šlapou za každý její prohřešek, zatímco Garyho otce, starého ochlastu a fyzicky i mentálně nejodpornějšího stvoření amerického vidlákova, si nikdo výrazněji nevšímá a on může mlátit celou rodinu hlava nehlava bez větších námitek. Možná to má být metafora na to, jak je život hnusný a nefér, ale filmu s jeho nastolenými pravidly to příliš nepomáhá, děj je zbytečně roztahován do rádoby existenciálních výšin a obě zmíněné postavy se nakonec vždy zachovají přesně tak, jak se od nich od začátku očekává. Řemeslně a hlavně herecky je vše v pořádku a bezútěšnost prostředí se odráží do hodně tísnivé a špinavé atmosféry, ale nemohu se zbavit pocitu, že podobných námětů už Hollywoodem prošla pěkná řádka a že Joe z nich většinou, jakkoli pozorně a bez větších chyb, otrocky opisuje. Večer u televize ok, do kin ale určitě ne... 65% ()

Indiana

Dost pomalej film, u kterýho jsem měl docela zkrachovalou náladu, ale stejně jsem se nenudil. Hezká hudba, spousta nesympatickejch, ale typově dobře vybranejch a zahranejch buranskejch jižanů, k tomu po dlouhé době opravdu geniální Cage, kterýmu sem takhle žádnou roli nežral už hodně dlouho. Navíc tu z něj de opravdu respekt, takže si od něj nechá dát do držky třeba i místní policajt a radši vykuleně drží hubu. Překvapilo mě, že to režíroval Gordon Green (Travička zelená), ale tady projevil, že má opravdu cit pro postavy a takový ty správně poutavý záběry. Hezkej snímek. ()

Beckett51

Nicolas Cage zařadil do starých kolejí a předvedl špičkový herecký výkon a Tye Sheridan se ukázal jako velice nadějný mladý herec. Jeden z mála filmů, kterej mě bavil, ikdyž byl strašně nudnej. ()

S.Quentin QUALE

Venkovský drama o venkovských balících s venkovskýma problémama, za kterýma stojí jak jinak než (ne)kvalitní venkovská kukuřičná. Scénáristcká prvotina Gary Hawkinse není dokonalá, ale k nadprůměru mi s přehledem stačila dvojička Cage-Sheridan, kde první sice nic dokazovat nemusí, ale i tak tak činí v duchu "pořád na to mám", zatímco druhý po žánrově podobném Mudovi dokazuje, že hvězdám stačí a že je velkým příslibem do budoucna. Zakončení mohlo být lepší, ne tak zřetelné, ale na 70% to stačí. 3,5* ()

misterz

Nečakane vynikajúca dráma. Vôbec som nečakal, že ma tak zasiahne. Príbeh o totálnej chudobe a nešťastí, ale aj v časoch najťažších môže prísť iskrička nádeje v podobe nezištného priateľstva a dobrého srdca. Nie sú tu síce zvlášť hlbokomyseľné, vyšperkované dialógy, ale aj napriek tomu je odkaz veľký. Človeka prinúti uvedomiť si jednu vec, a síce: "sakra, veď ja sa nemám až tak zle." To najlepšie na filme je však neuveriteľne hustá, deprimujúco-skľučujúca atmosféra, ktorá vás chytí hneď na začiatku, bez žiadneho zdržovania, a až do záverečných titulkov už nepustí. Nepamätám si, kde by som videl niečo lepšie, dámy a páni, toto je atmosferická bomba! Všetko je umocnené úžasnou hudbou, ktorá sem zapasovala ako riť na šerbeľ. Casting bol urobený dokonale, postavy južanských primitívov už nemohli byť vybrané lepšie. Najhoršie na tom je to, že to vôbec nebolo prehnané. Cageovu postavu som zhltol aj s navijakom, už som ani nedúfal, že ho uvidím takto hrať. Zamakal na sebe, aj fyzicky a bolo to aj vidieť. Je späť a treba s ním počítať. Nie je veru jedno, do akej rodiny a akého prostredia sa človek narodí. To je jedna z tých najdôležitejších vecí v živote. ()

Peytl

Bizarní, šokující, nechutné. Středověk a spalovací motory společně s kvéry, no, to je nějaká peytlovina, ne? Cletus Speckler se svou sestrou, matkou a zároveň i ženou Brendinou, tentokrát ovšem bez animace a další figury z šíleného panoptika vidláctví. Chce se mi řvát ne, tohle není možný!!!, jen se obávám, že Amerika je opravdu zemí s neomezenými možnostmi a ne každý americký sen je sladký jak prdel obalená medem. Ukázka života mimo realitu, odtržení od civilizace se vším špatným, co přináší a jak se prezentuje. Kurva, já si po sobě neuklidil talíř??? No, to je skandál! Příště ho vyhodím rovnou z okna a přesto se ani vzdáleně nepřiblížím hovnům, ve kterých místní burani žijí, souloží i chcípají, zatímco v koutě leží nafouklá vačice, čekající na tepelnou úpravu a spláchnutí pálenkou XXX. Nikdo mě nemůže nařknout, že bych byl nějakým fanoušem Nicolase Kopuli, naopak, již několikrát jsem se smíchy pomočil, když se snažil hrát a jeho povislý ret až na hrudníku společně s vypouklým okem mu to řádně kurvily. Tentokrát tedy ne, jak se mu to povedlo... no, ať si to tajemství klidně nechá, stejně jako plamennou motorku a jiné nezbytné rekvizity, dělající z něj nesvéprávného debila. Sheridan má také profil incestního potomka a hraje, až se mu od prdele kouří a jako vrchol považuji jeho filmového otce, Garyho Poultera, viz zajímavosti. Už kvůli němu, by měl být film v červených číslech. ()

mzss1

|72%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. Už jsem se těšil až opět svého oblíbence uvidím. Ve výsledku to není nějaká velká pecka, ale já jsem přesto spokojen. Zajímavý a reálně zpracovaný film, který nemá nějak zásadní chybu. Drama je dost rozsáhlý pojem, takže záleží jak tento snímek divákovi sedne. Není to nějaké srdceryvné, kdy běží dramatická hudba, člověk se bojí o hlavního hrdinu, napínavost atd – to zde není. Má to pomalejší tempo, hodně postav dostává prostor, je zde spousta dialogů atd. Reálnost je zde velká a dost nekompromisní. Dokonce místy i brutalita. Příběh je zde prostý. Je tu teda dobrá myšlenka, a to sblížení Nicolase Caga, který hrál postavu Joea a patnáctiletého chlapce Garyho. Abych trochu upřesnil postavu Caga. Nehrál úplně spořádaného člověka. Kdysi býval zločinec, nyní kouřil, pil, občas něco vyvedl. Dělal ale dobrou věc, že dával lidem práci, a to sekání stromů atd. Právě o tu práci se uchází Gary, který se se svou rodinou do tohoto městečka nastěhoval. Ukáže se, že chlapec je pracovitý a těžká práce mu nevadí. Víc mě zaujalo, jakého měl Gary otce. Ani se nedá nazvat, že to byl jeho otec. Jednak, vzhledem připomínal nechutného bezdáka a chováním to byl naprosto agresivní alkoholik co hodněkrát Garyho během tohoto film surově zbil. Takže Gary viděl v Joeovi něco jako otce. Takže celkově to prostředí v tomto zapadlém městečku mě zaujalo. Vidlácké chování, zvyky, chudoba, chlastání, laciný bordel atd – takže se dalo furt na co dívat. Co bylo záporem ? Myslím si, že ani tak žádný zápor tu snad nebyl až na konec filmu, který mi moc nesedl, ale špatný vyloženě nebyl. Spíš bych šel daleko do hloubky. Víc nápadů bych dal, přidat více efektivnějších scén a hlavně konec byl divný no. Hudba zde ani moc nebyla a vlastně nebyla ani potřebná. Herci krom hlavních dvou byly v pohodě – všichni uvěřitelní. Takže reálně a nekompromisně pojato v jednoduchém odvaru. Trochu, ale jen trochu či vzdáleně mi to připomnělo film s Cagem, a to: Špatný polda. Ten nemá teda s tímto konkurenci, ale to ne moc správné chování a způsoby života mi to dost připomínalo. Takže jako velký fanoušek Nicolase Caga jsem spokojen. Mohlo to být lepší, ale přesto to nadprůměrná zábava je. Takže rozhodování mezi třetí a čtvrtou hvězdou jsem už překonal. A dávam slabší, ale zaslouženou čtvrtou. Ještě se k filmu určitě někdy vrátím. ()

Jordan

Najprv som si myslel, že ide o remake americkej drámy z roku 1970, ktorú mám na mojom watch-liste, no napokon z toho vyšiel úplne iný príbeh, adaptácia druhého románu amerického hasiča a spisovateľa Larryho Browna z roku 1991 (Brown knihu písal ako 39-ročný, Green ju ako 39-ročný režíroval). V prvom rade je príjemné vidieť Nicolasa Cage-a v kvalitnom filme a hrať naozaj prvú ligu. Ja osobne mám tohto herca rád a tvrdiť, že po istej dobre hrá len v hovadinách je prehnané, pretože má každý rok jednu kvalitnú rolu, ktorú však dopĺňa o istý obnos béčkových somarín, čo je mne osobne celkom sympatické, lebo to považujem za jeho guilty pleasure a zároveň akýsi spôsob vnútornej revolty (a na druhej strane - prečo by som mu nedoprial lacný zárobok). Spolu s Bad Lieutanant, Lord of War a Adaptation je Joe jeho asi najlepší výkon za posledných 15 rokov. Je to ukážkový anti-hrdina, ktorý si svojou správňackosťou získa vaše srdce. Skvelý je aj Tye Sheridan, ktorý si už niečo podobné vyskúšal rok predtým vo filme Mud. No úplnou senzáciou bol objav bezdomovca Garyho Poultera, ktorý tu debutoval (a, bohužiaľ, aj derniéroval) a je naozaj výborný - démonický, dodrbaný, dokonalý naturščik. Samotný film (dej, tempo, príbeh, dramaturgia, napätie, téma...) do mňa vstúpil bez prekážok, uveril som mu, fungoval na mňa a nemám výhrady. ()

Frajer42

Nicolas Cage v roli velice sympatického a velice tvrdého neurotika zaměstnávajícího snad polovinu negrů žijících v americe. Kdybych snímek sledoval v tradiční úžasné náladě, tak bych si ho rozhodně neužil tak jako nyní. Ještě nikdy mě zřejmě nehřálo tolik u srdce při pohledu na totálně nasraného člověka. Snímek se mi výtečně trefil do nálady. Celý děj se odehrává v krásně ošklivém prostředí a v roli hlavního záporáka jsou zcela netradičně stoletá alkoholická troska a přizdisráč s pošramoceným sebevědomím a komplexy. Šup sem se čtyřmi, než si to rozmyslím. ()

AppleCore

A tak se po deseti letech vrátil člověk, kterej až do teď harašil v těch největších filmovejch žumpách, který vytahoval z hoven svým extrémním herectvím a dělal z nich tak alespoň obstojný komedie. Nicolas Cage už nikdy nejspíš nebude první liga a až do smrti zůstane slavnej právě díky těm svým hereckým excesům, pokud by ovšem zůstal - stejně jako třeba Matthew McConaughey - na poli nezávislý tvorby, jednou by se třeba mohl těšit velkýmu combacku, protože jeho výkon zde dává vzpomenout na devadesátá léta, která mu vynesla Oscara. A stejně jako on i David Gordon Green dokázal, že i režisér kterej má na kontě tři sprostý brutální "komedie", může natočit skvělý atmosferický drama. Kdo viděl Muda, Joe ho asi nijak šokovat nebude neb oba filmy jsou si dost podobný, každopádně jsou na stejnym levelu ve všech ohledech. ()

DwayneJohnson

Objektvině musím poznamenat, že se Nicolas velmi snaží. Po různých, více méně propadácích z poslední doby úplně změnil žánr. Už nejezdí na pekelné motorce, nějak extra nepřehrává, změnil image, nějaké to kilo přibral, prostě šel dost do sebe. Spolu s Tyem, který už byl k zapamatování, ve svém posledním filmu, dělají všechno, co můžou. Ale pro mě tak nějak polovičatě. Ostatně tohle můžu říct asi o celém filmu, takhle přesně na mě působí. Jako drama, ale tak nějak na půl. Jako, kdyby nevědělo, na jakou stranu nakročit. Není tak syrové a věrohodné jako třeba Winters Bone a ten výsledný efekt prostě víc, jak na ty tři není. To ani náhodou. ()

eLeR

Nicolas ako Joe ma veľmi prekvapil. Príjemne prekvapil. Toto veru nebol žiaden Hon na čarodejnice. Tye má podľa mňa pred sebou neskutočnú kariéru. A keď som sledovala Garyho Poultera - nech mu je zem ľahká - tak som si hovorila, že ten toho ožratého dával tak dobre, a to som ani nevedela, že je to skutočný bezdomovec. Pochmúrna vec, pomalé tempo, muzika tiež dobrá a úplny koniec, mal naozaj veľkú výpovednú hodnotu. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem