Trollové

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

• Cervenak

Už asi v polovici som chcel vstúpiť do toho sveta, priamo do deja... a dupať po nich, a dupať.(7.11.2016)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $153,694,574Tržby Celosvetovo $344,681,589Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ prefarbičkovaný gýč, kde poteší miestami nejaká tá zábavnosť a pesničky, ináč moc to nedá, DreamWorks Animation stagnuje /50%/(31.3.2017)

Děkuji za nostalgii, která mě vrátila do dětství, kdy jsem tyhle malé potvůrky sbírala. Děkuji za krásné barvy. Děkuji za optimismus, který hlavní hrdinka měla. Ale už neděkuji za růžovou barvu a za to, že tohle je animák opravdu jen pro děti a ač se stále cítím jako dítě, tohle bylo i na mě moc :D Vícekrát si tohle barevné cosi nepustím :)(23.4.2017)

"Je mi skvěle. Dostala jsem všechny, co mám ráda, do hrnce." Jako fanda kýčovitého barevného optimismu musím uznat, že tohle bylo dost i na mě. Dostal jsem z toho trošku deprese, takže si jdu sníst Trolla, nejlépe princeznu Poppy, a zase budu šťastný. To ví každý.(22.9.2017)

Hudební dětská pohádka na LSD(7.11.2016)

• Shakers

Tak toto ma teda fakt nebavilo, ani príbeh, ani postavy a ešte mi to prišlo až moc cele vyfarbené, vizuálne nie moc pekne. Nuž na niektoré animáky už som zrejeme starý. 50% - 2*(10.3.2017)

Já jakožto odpůrce zpívání ve filmu, tak jsem měl ze začátku co dělat, ale postupem času jsem si zvyknul a ani mi to nijak zvlášť nevadilo. Chvíli trvá, než si člověk na to všechno co se tam děje zvykne, ale ve výsledku se na to dobře dívá a pak si to i užívá.(26.11.2016)

• hladass

Animované peklo...(22.2.2017)

• Slartibarkfast

Trollové milují hudbu, tanec, zpěv a omalovánky. Ano, přesně tak! Kdybych to byl býval věděl dříve, asi bych se na tuto kýčovinu zvysoka (!) ..a pustil bych si něco jiného. Žel, u konkurenčního webu jsem se dozvěděl, že toto je jeden z nejlepších animovaných filmů roku 2016. Nevím sice, kde to ta banda přihřátých bukvic vzala, ale pro mne je to jasný propadák. Kdyby napsali rovnou na přebal "určeno antikoncepčním selháním do tří let!", asi bych to nebral tak vážně. Bohužel jsem tam nic takového nečetl a musel se touto duhovou sračkou prokousat.. nadvakrát. Přirovnání k zapáleným sirkám vráženým pod nehty se to blíží jen zlehka. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám a lidem do tří promile v krvi! Když už se to rozhodnete pustit svým milovaným ratolestem, rozhodně nesetrvávejte u obrazovek! Mohlo by to mít trvalé následky! 30%(16.5.2017)

• Chrustyn

Jak je v poslední době u 90% animáků zvykem, je to barevné, hlučné a cool, ale pouze pro ty nejmenší. Pro dospělé se zde nenajde jediný slušný vtip nebo popkulturní narážka.(9.10.2017)

Blbina nejvyššího kalibru, vhodná leda tak pro malé holčičky, co mají rády duhu, třpytky a zpívání. Pro ostatní růžové peklo na zemi.(8.11.2016)

Trollové, tančí, skáčou, zpívají a objímají se. Ty roztomilé kukuče a boží vlasy jsem jako malý miloval. Tak trošku mě překvapilo, že námět na animovanou pohádku přichází až nyní. Jde vidět, že tvůrci vytvořili animák bez větších ambicí, s triviálním příběhem a animací, která na první ligu nestačí. Pozitivem je, že postavičky jsou sympatické, neustále hláškují, vtipkují a celé to utíká, jak má. Bohužel co mě velmi otravovalo, bylo velké množství blbých písniček, které nebyly originální a u kterých člověk trošku trpí. Nicméně celkově zanechal určitě pozitivní dojem.......6/10(4.11.2016)

Byl jsem nucen hlídat nemocné potomstvo a tak jsem po dlouhé době zasedl k pohádkám. Tato nijak neurazila a nevadila mi i jistá halucinogenní barevnost, kterou Trollové sytě zářili skoro celý film. Pohádka je plná písniček česky zpívaných a hlavní role se neujal nikdo jiný než Ivana Korolová (zpěvačka písniček z Princezny na vlásku) se svým sexy hláskem což je deviza navíc. Pohádka je celkem vtipná, a jak vždy v takovém případě říkám - zvládne ji i dospělácká eskorta. Dávám za 3 snědené Trolly. * * *(19.9.2017)

Hodně duhové a plné zpěvu, ale taky štěstí.(25.9.2017)

Hvězda dolů jen z jednoho důvodu a to za to, že když je to film pro děti, tak mít hlavní téma pojídání roztomilých trollíků, mi nepřijde zrovna něco pro děti. A ten svět byl plný tzv. příšer, pojídání, smrti a nebezpečí. Nebýt to tak barevné a odlehčené, byl by to slušný dětský horor. Takže tohle bych malým dětem nepustil ani za nic. V ostatních ohledech, ale u mě panuje spokjenost. Byla to prima zábavná jízda, jen mě mrzelo že nebyly počeštěné všechny písně, což mi kazilo dojem, ale ne na hvězdičkové snižování. Je to zářivé barevné, roztančené, prozpívané, takže vše co se mi líbí a co mám rád. Být to směrováno na starší dětské diváctvo, bylo by to za pět hvězd. Jsou v tom klasická klišé, ale mezi postavami funguje dobře chemie. Možná je to chudší na nápady, protože moc svěží podívané se v tom člověk nedočká, spíše to využívá všemožné známé věci, ale zde mi to nevadilo. A myšlenka, nebo poselství filmu o tom, že štěstí si nosíme každý v sobě je taky příjemná. Tenhle trollí svět bych klidně viděl i v něčem dalším, ale už ne v tak krutém příběhu, jako byl tento, pokud to má být tedy pro ty malé děti... A uvítal bych příště více vystřihovánek.(12.12.2016)

• dejww

Tvůrci museli snad při vymýšlený tohoto světa být permanentně sjetí LSD. Jinak si neumím vysvětlit jako mohlo někoho napadnout vytvořit takto šílený svět. Postavy se chovají nelogicky a celkově celý film nedává moc smysl. Přesto, že hlavní myšlenka je hezká, tvůrci jí zabalili do tolika nesmyslů, že je sotva zachytitelná. Pokud se na to koukám jako na pohádku pro děti tak mi to přijde snad ještě hroší. Myslím, že si z toho děti nic moc nemohou odnést.(12.6.2017)

• FFilipCZ

Už opravdu dlouhou dobu jsem neviděl kvalitní animovaný film. Bohužel moje čekání se stále oddaluje, vzhledem k tomu, že Trolly jsem nebyl ani schopný dokoukat - to už se mi dlouho u filmu nestalo.(12.2.2017)

Tfuj. Disney/Pixar se už se poučil a dělá ty svoje filmy aspoň trošku ve stylu "down to earth", ale DreamWorks má ještě teda co dělat. Celé to bylo přemrštěně happy, hrozně barevné a otravně optimistické. Songy ale nebyly nejhorší a pro děti to asi funguje. Pustím si to znovu pouze v případě, že našetřím hodně peněz na drogy... 3*(26.3.2017)

Trolové nejsou nějáký skvělý film nebo báječně zpracovaný po animační stránce, ale příběh, který nesl mě zaujal a ve většině filmů je pro mě zpívání nepřípustné, ale tady se mi to překvapivě líbilo. Mělo to skvělou atmosféru. ( 8.2.17/PC )(13.2.2017)

Na začiatku som takmer bľul cukríky, ale nakoniec sa to prepracovalo so sladučkého klišé pre bábätká, na sladučké klišé pre prvý stupeň základnej školy s jemným dotykom dospelého štetca. Ešte že tak.(10.7.2017)

• Fíla

Animovaný film, který se skládá pouze, ze světových novodobých hitů. Což o to, hudba je fajn, ale zde je ji až přehršle. Děj Vám ani tolik nenabídne, spíše budete ze zápletky zklamáni. Máme tu na jedné straně Trollíky a na druhé straně Bergeny. Bergeni chtějí sníst Trollíky, aby mohli být šťastní. Už to zní dost zle, že? Nebo minimálně celkem divně. Opravdu nevím, komu bych takový animovaný film doporučil. Plný barev, rozkošných Trollíků, ale bez vážnější dějové linky. Zde se vsadilo pouze na hudbu a to podle mě nebylo zrovna nejlepší řešení. Snažil jsem se to brát s nadhledem, že se jedná o muzikál, ale ani to mě nepřimělo k lepšímu hodnocení. Zasekl jsem se na dvou hvězdách a nepustí mě to výš.(12.2.2017)

Tak moc barevné a uzpívané, že to dospělý divák nemusí unést. Druhá polovina je ale trochu zábavnější a závěrečné Can´t Stop the Feeling už jsem si broukala s nimi. P. S. V jakém jiném filmu uvidíte postavy kakat cupcaky?(1.2.2017)

Na môj kus moc spievania a asi až príliš pre decká. Inak slušný priemer. 60%(27.3.2017)

• Vyhy

Barevné, hlasité, utancované. Věřím, že malé děti mohou být z této pestrobarevné pohádky nadšené, což jim přeji. Mě to ale nebavilo. Možná to bylo příběhem, možná zpracováním. Plus za chytlavé písničky.(25.1.2017)

Takový celkem tradiční animák, ale má roztomilé postavy, má skvělé písně s docela dobrými aranžemi, má hezký příběh a samozřejmě mu nechybí humor. Animace není dokonalá, není třeba tak krásná jako v "Moaně", ale hezky se na to koukám a věřím, že děti tohle bude bavit. Mě to bavilo a zasmál jsem se chvílemi.(13.2.2017)

• Wladi.mir

Člověk musí být hodně na drogách, aby se to dalo dokoukat.(20.2.2017)

• zette

Vubec se mi to nelibilo, at uz obsahove ci zpracovanim. Kycovite a uplne o nicem. Ja ale nejsem cilova skupina a jestli tem se to libi, tak fajn.(25.3.2017)

• chelseaman22

Slabší animovaný film vsází na růžovou barvu a zlaté třpytky. Osobně se domnívám, že každý divák upřímně sympatizoval s Bergeny, kterým nezbední Trolové očesali pěstovaný strom. Hlavní myšlenka filmu, to jest napravení zloduchů na krotké koloušky je nepatrně k zblití. 48%(17.3.2017)

70% ... Infantilné, pestrofarebné a náladu pozdvihujúce. Čo viac si treba priať od rozprávky, ktorá vám ma zlepšiť deň? :)(27.12.2016)

Nafouknuté třpitivé, mazlivé, barevné nic s padnoucími písničkami. Nejvíc mě dostal Sound of silence a Bergen theme. Samozřejmě že jde více o marketingovou strategii než film, ale tohle potenciál opravdu má, takže tvůrce chápu. A koneckonců, dívalo se na to docela pěkně...(27.3.2017)

Mám pocit, že záverečných 25 minút filmu ho trošku zdvíhajú hore, no jednoznačne je treba povedať, že Dreamworks akosi prestávajú točiť dobré originálne filmy a miesto toho berú akékoľvek nápady a zaobalia to do príbehu, ktorý je plný klišé a toľkokrát obohraný, že to stráca akúkoľvek inováciu. Najprv teda poviem, čo na filme nefunguje a potom prejdeme na pozitíva. V prvom rade som mal pocit, že sú dva dôvody, pre ktorý tento film existuje. Urobiť populárny soundtrack plný veľkých hitov, ktoré ukážu ako moderný tento film a zarobiť nejaké peniaze na kedysi populárnej hračke. Film je rozhodne určený pre deti, ktoré budú tieto fakty ignorovať, no mňa ako dospelého to jednoducho iritovalo. Mal som toho už miestami plné zuby a to vôbec nepreháňam. Všetko je strašne šťastné, plné dúh a koláčikov a celé mi to pripomínalo svet z tohto videa. Stále sa spieva, tancuje... a proste je toho moc. Toto je fakt skôr určené pre deti, ktoré majú radi svet plný ružovej a farbičiek a všetkého. Plus dizajn bergenov mi strašne pripomínal dizajn škatuliakov od štúdia Laika. Postavičky sú podľa mňa neskutočne recyklované a chýba mi akákoľvek originalita v rámci ich osobností. Okey, toľko k negatívam, teraz poviem, čo ma baví. Záverečných pár minút konečne ukáže hlavnú myšlienku, že každý má právo byť šťastný a netreba sa tomu brániť. Každý má právo na šťastie. Pekná myšlienka. Plus sa na konci ukáže, že princezná Poppy vie ukázať aj niečo iné, než oslavovať. A plus herci svojimi hlasmi celkom dobre fungujú s tými postavami. Dabing je dobrý. Celkovo som rád za ten posledný akt, lebo bez toho by bol tento film oveľa horší. Chcelo to okrem iného aj lepší humor. Určite sa k filmu viac nevrátim a dúfam, že Dreamworks konečne prinesú svoj obrovský comeback niečím tak silným, ako bolo v 2014-om How To Train Your Dragon 2. Tu to ale určite nebude. Hodnotenie: C(10.11.2016)

Nejlepší animák roku 2016 a moje osobní provinilé potěšení.(18.4.2017)

• Diego

Animak v kině by měl myslet aspoň trosku i na lidi, kteří tam s těmi dětmi jdou! Tohle bylo to utrpení, mládeži od 8let nepřístupné!!(13.2.2017)

• Prometheus69

Takhle to vypadá, když vycucnete celou lékarničku ve snaze najít něco na bolest zubů a pak si vybalíte krabici plnou barevných vlasatých zašlých vzpomínek a trotllovin... které jste kdysi taky asi sbírali. Případně, to co při tomhle scénárista hulil? Tak to bych chtěl taky, tak 10kg! I O.o Bohužel jako muzikál na motivy trochu zvrácené Popelky/princezna ze zlatou hvězdou... to fungovalo lépe než samostatný animák. Kdy jsem se nezasmál ani u těch fekálních fórů z traileru... Tohle prostě továrně na sny moc nevyšlo... za mě. Ne-e.. 38%(26.2.2017)

• elanius

(54/2017) / Ako neviem čo som čakal, ale Trolls sú presne taká utancovaná dúhová kravina pre decká ako som čakal .... wait...what?:) (4/10)(27.2.2017)

• Aljak

Ak máte do 6 rokov, budete asi unesení. Inak to dosť zaostávalo za priemerom, keď to porovnám s inými súčasnými animákmi. Téma a celkovo aj koncept rovnaký ako u klasických Šmolkov - akurát tu miesto Šmolkov boli priblblí Trollovia a namiesto Garganela nejakí Bergeni. Zatiaľ čo so Šmolkami sa dalo aspoň ako tak sympatizovať, títo Trollovia mi prišli dosť otravní svojim excentrickým prejavom. Zápletka slabučká, dej detto, no celková atmosféra bola aspoň o kus lepšia, aj to len vďaka reprodukcii slávnych hitov. Takže v podstate, keď sa to tak zhrnie, tak dosť bieda.(25.4.2017)

• Streeper

Hodně velké zklamání, čekala jsem od toho daleko více. Trollíkové jsou krásně barevní a animovaní, za ně dávám rozhodně palec nahoru, ale u Bergenů jakoby tvůrci tu animaci nebo návrhy těch postav odflákli a řekli si vždyť to jsou zrůdy, tak se nebudeme snažit, vypadali opravdu hodně podprůměrně a dali by se udělat lépe. Soundtrack je skvělý, jen je obrovská škoda počeštěných písní a vážně jsem nepochopila proč všechny písně ve filmu jsou nazpívané česky kromě jedné, proč?(10.11.2016)

Ač bych čekal úplný opak, tak jsou to právě písničky, které drží tento animák nad vodou.(19.2.2017)

• hansel97

Celkem hloupá pohádka, která tupě kopíruje šablony všech animáků se svou "záchrannou misí," ale bohužel nemá nic než pár vtipů navrch. Po výtvarné stránce je bohužel také velmi slabá.(19.11.2016)

• kklepkaa

Nejlépe mé pocity shrnuje uživatel Cervenak. Tohle byl opravdu masakr. Chce se mi po nich dupat a dupat.(20.3.2017)

Je to super a určitě by to mělo být v červených číslech.(12.12.2016)

• M.i.k.e

barevné,infantilní,s minimem vtipu a s totálním nadbytkem písniček,které v pohádkách obecně nemám rád...dějově navíc zhruba na stejné úrovni jako libovolná pohádka na jim jamu.zklamání...40%(9.1.2017)

Je to pár dní, co sem film viděl a trochu se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl se něco napsat. Hlavní hrdina je bručoun a žije sám ve svém úkrytu, v ústrání odevšech. Bohužel jednoho dne se mu tam nastěhují další Trollové a tak, aby se jich zbavil se musí vydat na cestu do království/města Bergenů. Po cestě se zamiluje do princezny a potká střeštěného kamaráda. Ne vážně nejde o Shreka, ale o Trolly. DW evidentně využili šablonu ze svého předchozího filmu a nahodili na ní nový barevný háv. Bohužel o proti Shrekovi, který byl plný vtipů a narážek na jiné filmy jsou Trollové plné písniček, třpytek a barevných vlasů. Nejlepší vtipy už byly v traileru a nějaké další tam prostě chybí. Písničky jsou docela slušné, nechápu proč jsou nějaké předělané do cz a jiné nechané v eng. Celkově takový průměrný animák, až vyjde BD určitě se podívam znovu v originále kvůli původnímu obsazení.(4.11.2016)

Svojí extra roztomilostí, pozitivností a štěstím se Trollové trošičku vymykají ostatním animovaným potvorám, škoda, že této přepálené, lehce parodické podstaty se nedrží do úplného konce, příběh postupně upadá velmi nezáživnou (a velmi očekávanou) schematičností. Hodně mu pomáhají vtipně převzaté písničky (i ty původní, vypíchnu putovní montáž "Get Back Up Again") a nádherný, nápaditý vizuál celého hebkého, jakoby ze semiše / plyše vymodelovaného světa - účel reklamně podpořit prodej bambiliónu plyšáků z něj taky čiší na sto honů.(7.3.2017)

• Wally

Strašně barevný, strašně hloupý, nudný...prostě hnusný. Jednu hvězdu dávám za podobu se sádrovým panďulákem, kterého jsem dostal v dětství a bafal hrozně smradlavé papírové cigarety... Děti utíkejte..bude vám z toho zle...(12.9.2017)

• Asmodin

Ne nijak výrazná pohádka, kterou mají rádi děti jen kvůli marketingu. Je smutné, že marketingoví specialisté cílí na děti, které nemají rozum. Děj je velmi chabý.(16.2.2017)

Dopasowane piosynki, inaczyj nic.(24.4.2017)

• Hepy13

Tak tohle byly Trolové na tripu.(26.9.2017)

• Prochy38

Ne. Hrozná škoda. Ale ne. Ne.. bože NE!! Tohle se vážně někomu líbilo? Zvedám palec za to, jak vypadali trollové. Druhá hvězdička je za písničky. Na mě jich tam bylo asi hodně, nemám písničky ve filmech rád, ale tady fungovaly a mně se to líbilo. Tečka. Tím končí klady. Nechutný svět. Pro děti naprosto nevhodný. Sebevíc se tento přebarveny kýč snaží být cool, nejde to. Bergeni naprosto nechutná stvoření. Ne škaredá, ale nechutná!!! Což do dětských pohádek prostě nepatří. A fantasy říše trollů? Každé zvířátko, každá rostlinka, vše kromě samotných trollů, je naprosto ku zblití. Opravdu se mi líbily postavičky trollů i jejich příběh. Vše kolem trollů. Ale zbytek, což nebylo málo, byl opravdu fatální humus a já tohle už nikdy nechci vidět. Nechápu to...(7.3.2017)

• Paldiny

Trollovia tancujú, spievajú, objímajú sa a keď to zrovna nerobia sú aj pozerateľní. Ak si odmyslíme fakt, že sa dej točí okolo pojedania jeden druhého je to pekná rozprávka pre deti do 7 rokov, ktorá nosí posolstvo „každý si je strojcom svojho šťastia“ a ktorá možno aj dojme tých, čo ešte nevideli Popolušku. Ale tí čo majú viac ako 7, Popolušku už videli a nie sú zrovna v pozícii si vybrať, či chodiť po obchodoch s tromi babami, alebo to na dve hoďky radšej zaparkovať do spoločnosti mamičiek, detí, pedofilov pukancov a nápojov, sa tomu radšej vyhnite. Náš dabing v pohode, len netuším prečo preložili všetky pesničky a jednu ponechali v origináli, nevedeli zaspievať či len došli rýmy ?(18.12.2016)

• H4ku11

Jednoduchučké a hlúpučké.(5.3.2017)

Trollíci! Krásná barevná podívaná, plná zábavných vtípků a hlášek, okořeněná navíc nejlepším soundtrackem co jsem u animáku zažila. Pouštím si ho do teď. Podle mě sympatická zábava pro celou rodinku, která uteče, ani nevíte jak a rozhodně se u ní nejde nudit. Tohle se fáákt povedlo. Jde vidět, že na tom dělalo opravdu spoustu šikovných lidiček.(2.4.2017)

Průměrný animák. Ale hvězdičku musím dát navíc za ty písničky co tam ty šmudlové zpívaj, parádní výběr, když ne děti, tak já jsem si filmeček užíval :-) 76%(25.4.2017)

Hezká hudební pohádka. Děj má spád, je to vtipné a úsměvné. Jednoduchá zápletka, kterou děti snadno pochopí. Pro dospělé je to příjemný odpočinkový snímek.(1.11.2016)

Ďalší rodinný a zábavný animák od DreamWorks, ktorý ťaží z muzikálového prevedenia podobne ako megahit Frozen. Všetky decká sa v kine náramne bavili, ja som sa tiež vôbec nenudil aj napriek jednoduchej pointe, ale uvítal by som menej barbínkovského štýlu. Ale aj tak sa mi Trollovia páčili.(9.11.2016)

Relativně originální scénář a místy neotřelý humor. Dohromady s hudebním charakterem pohádky solidní zážitek s dětmi v multiplexu.(2.12.2016)

Pre mňa osobne veľké pozitívne prekvapenie, lebo som čakal peklo na úrovni Chipmunkov. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, ale asi po štvrťhodinke som sa naladil na bizarnú výtvarnú stránku aj pseudobábkovú animáciu a začal sa solídne baviť. Oceňujem svojský humor, ktorý sa nebojí ísť (aspoň čiastočne) proti zažitým mantinelom rodinných animákov. Do značnej miery podobne dada zážitok ako tretí Madagaskar, ale toto mi sadlo ešte viac. 7/10(2.2.2017)

• Black-star

Není nic tak odporně neroztomilého jako trollové.... větší úspěch by příště možná měly mončičáci!!! Ach ten Dreamworks....(23.4.2017)

extremne vtipna vec. po zootropolis v poslednej dobe asi the best,(19.11.2016)

• Corpsegrinder

Definice až moc veselýho filmu. Moc zpívání, tancování a třpytek. Už tomu chyběl jen tvrdej fet. Ovšem trollové jako individuální postavy jsou celkem vtipný a padne zde několik ujetejch vtipů takže do průměru se to ještě doplazí.(27.1.2017)

Bylo to slaďoučké a připitomělé, což mi ale vůbec nevadilo, protože k Trollům se tahle ztřeštěnost podle mě hodí. Svižný soundtrack a prima vtípky mi pro tentokrát dokonale stačili, protože příběh sám o sobě moc originální není.(22.2.2017)

• Chundys

Achjo Achjo, jo zasmál jsem se to neříkám, ale absolutně nenávidím zpívání prostě. A když už se v dnešní době povede animák, že na něj může koukat i dospělý, jako že jsou tam fóry pro dospělý, tak tady asi jediný co bylo dospělýho bylo, že všichni trollové, až na toho mračícího se jeli na drogách, dokud ke konci filmu neobjevil tu jejich fetující šlehu taky...(10.9.2017)

Happy duhová víla....(29.10.2016)

Animovaný Bollywood jak vyšitý; je to tak pozitivní, třpytivý a sladký, až z toho skoro začnou bolet zuby. Kvalitativně se to zpočátku hodně blížilo Šarlotině pavučince a chvílemi jsem obdivovala všechny 15+ v sále, že se kvůli dětem tak hezky obětují.. Přibližně v polovině filmu to ale zachránili Simon & Garfunkel a pak už se to jen zlepšovalo i přes předvídatelný děj. Celkově to bylo překvapivě málo vtipné, ale vizuálně hezké, škoda počeštěných písniček..(5.11.2016)

Surrealistický výlet na LSD do 70. let. 60%(26.2.2017)

Pro malé děti rozhodně nevhodné, pokud nejsou uvyklé na krvavé filmy. Požírání, či skoro požírání je poměrně děsivě uvedeno. Čekal jsem dle hodnocení na CSFD, nanicovatý příběh bez smysluplného děje a ona je to taková nakonec milá barevná šílenost. Perfektně barevný, vtipný, leč nebezpečný les po cestě a nejlepší remake The Sound of Silence ever, dokonalý vývoj postav Větvíka i Bridget jsou u mě hlavní devizy snímku.(11.3.2017)

• Maniik88

Slniečkársky dobroserový homo-výplod. Parta have a fun dúhových panákov, ktorých jediným poslaním je spievať a baviť sa sú nesmierne otravní. Jediný trochu rozumný trol je na pokraji spoločnosti a ďalší, čo sa venuje východným poznaniam je tradične zosmiečnený a nakoniec ešte k tomu lump. Takže tak, čo si z toho deti mali zobrať? Radšej im to nepúšťať. Podprahovo im tu totiž vštepujú defektné chovanie.(15.3.2017)

Dvouletá dceruška to pouští pořád dokola... Po 274-té repríze (nedívám se, jen to stále slyším) si myslím, že to je povedené... Je nutné brát v potaz cílovou skupinu, a takto s tím nemám vůbec problém...(1.4.2017)

Veľmi milé, ale naozaj len pre deti. My dospelí už v tom vidíme tú recykláciu námetu šmolkov, popolušky, Bridget Jonesovej a iných, tak v tom nevidíme moc originality. Avšak spracovanie bolo pekné a hudba chytľavá, veď predsa vybrali mnoho známych a skvelých pesničiek, tak na pozretie to bolo celkom príjemné.(5.4.2017)

• Likan7

Zřejmě mě dostihla dospělost. Jinak si nedokážu vysvětlit, že bych byl z nějakého animáku tak zhnusenej jako z Trolů. Je vidět, že je to fakt pro ty nejmenší diváky. Neskutečný barvičky jak na LSD, trolové zpívají, tančí, nejspíš jsou i na drogách. Všichni se milujou, objímají a příběh je tak plitkej, že i Pokemoni jsou oproti tomnu scénáristická perla. A to přitom jsme už tolikrát viděli, že JDE natočit film pro děti aby to bavilo i jejich dospělejší doprovod, však si vzpomeňte na všechny ty Megamysly, Bezzubky, a občas i Pixary. Tohle je ale pro lidi starší 15 let čistý zlo. Slovy Cervenaka jsem měl chuť dupat, dupat a dupat.(4.5.2017)

Na co jsem to proboha šel... i když se to nakonec tak hrozný nebylo...i když volňasek je volňasek.(15.5.2017)

• dkas

Animace krásná se všemi detaily (jak jsou postavy a všechno zvláštně chlupaté, je super), ale to je asi tak jediný klad. Příběh je nudný a hlavně asi tak stokrát viděný, kdyby alespoň nebyl tak otravně zpracovaný. Za celou dobu nemáte chuť ani se na chvíli usmát, tak možná když to končí. Ještě že to tedy skončilo...(13.8.2017)

Trollové ,no jako malý sem měl pár rakových postaviček s jejich dlouhýmy vlasy.A ejhle za několik roků vznikl celovečerák no musím uznat ,že se animák vcelku povedl ,děcka do 7 let si ho určitě zamilují.Dospělí se pobaví nebo už další východisko unudí, já sem se například bavil .60%(11.1.2017)

Pre malé dievčatká max.do 5 rokov,inak strata času(10.2.2017)

• Urgost

0%(19.2.2017)

Je to barevný,neni to moc roztomilý..hraje tam spousta známých písniček pro teenagery..ale jak jsem napsal..je to barevný...(10.4.2017)

je to perfektní amimák,(11.4.2017)

Něco mi na tom chybělo a nebo přebývalo, těžko říct. Mě ten začátek nudil, tolik pozitiva, štěstí a tolik slaďoučkých frází a scének, to mi začali bolet zuby. Ale tam někde v půlce, přesně nevím, se mi to začalo líbit. Možná tam někde, kde se ta Bridget setkala s troly naživo a nechtěla je sníst. Jako malá jsem doma měla také troly, různých velikostí, barev a tak mi přišlo, že se na tohle musím podívat. Je to dobrý, za tři.(2.6.2017)

Trolololo lo, lo lo lo, lo lo ló, ahahahahá ....(7.8.2017)

Tohle mi hodně zvedlo náladu, skvělý písničky, originální animace, příběh. Já víc od animáku nechci.(29.12.2016)

Pekný a miestami veľmi milý odpočinkový príbeh. Ale spíš pre tých najmenších. Hudba pekná ako aj spev. Osobné hodnotenie: 70% (***) (25.2.2017)

Popkornová zábava s dětmi, parádní písničky, pohoda.(27.3.2017)

Rozpočet _ 125 miliónov dolárov // Tržby _ 344 miliónov dolárov // Tržby v USA*_ 46 581 142 $ (4 060 kin)(5.4.2017)

Popravdě, tohle není cílová skupinka děti, ne primární. Tohle je cílovka pro lidi, kteří neberou věci vážně, v noci brouzdají po tumblru a smějí se u potrhlých meme. Oh snap! Zatímco je mi jasné, že běžného českého diváka tohle prostě mine, na zkažených rajčatech Trollové nasbírali 74 %. Je to barevné, uzpívané, utancované, třpytkaté a ten jediný sympatický cynik s paranoiou na konci zjistí, že na troše optimismu není nic hrozného. Takoví barevnější šmoulové se spoustou metafor kteří se budou líbit prckům a nám starším podstrčí trochu lowkey jízlivého humoru. Solid burn! (Hrozně mě baví, jak to místní sbor hodnotí " na jejich vkus moc -doplňte libovolně-" :D)(14.4.2017)

Proč je ani napodruhý nenapadlo,kdyz byli v kleci,prostě mezi příčkami prolézt?(16.4.2017)

75% - komentář 20ti slovy: Je to sice kýč a spíš pro mladší poblikum, ale bavil jsem se i já. Hezky barevné, všechno plyšové a soundtrack fakt dobrý.(9.6.2017)

Největším „neduhem“ Trollů je, že v rámci žánru nepřinášejí nic nového, a řadí se do lehkého nadprůměru animovaných pohádek. Podívaná je to hravá, docela nápaditá a rozhodně neurazí. Pokud neočekáváte dalšího Shreka a tedy nic než zábavnou jednohubku s nakažlivým soundtrackem (podíleli se na něm kupříkladu Justin Timberlake a Gwen Stefani) a k neuzoufání veselými, bujarými postavičkami, u níž se budou bavit zejména ti nejmenší, nebudete zklamáni a ani ochuzeni o pohádku, v níž láska, radost a štěstí zvítězí nad podlými intrikami… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/10/recenze-trollove-2016-vlasate-panenky-ve-filmu/(13.7.2017)

Davam 4. Mozna proto, ze jsem jako mala Trolliky milovala, mozna proto, ze mi zpivani ve filmech vadi, ale tady me to vyslovene bavilo a mozna taky proto, ze je proste hezky jednou za cas vypnout u neceho tak pohadkove cistyho, preslazenyho a barevnyho.(10.9.2017)

Neurazí, nenadchne, ale děti baví a dospělý to přežije živ a zdráv.(28.10.2017)

Dnes jsem byla se synem v kině a líbilo se :-) Je fakt, že písniček je tam až přehnaně ale jinak super :-) Objetí každou chvíli, barevné vlasy Bridget. Pro rodinu s dětmi, pěkná podívaná.(8.11.2016)

Parádní pohoádka pro děti. Děti milují zpívání a zábavu a toho je film opravdu hodně plný. Dopělák to asi tolik neocení, ale mě přišlo, že jde určitě o nadprůměrný film. Celkem 3,9*(12.12.2016)

Asi mi lehce hráblo, ale mně se Trolové moc líbili. Už nevím, co by někteří od animáčků chtěli. To si snad někdo tady v komentářích jen dělal legraci, když kritizoval, jak je hrozné, že tady bergeni jedí troly, jak je to pro děti nebezpečně násilné ... Gargamel si chtěl ze šmoulů taky uvařit nějaký lektvar nebo co, v Době ledové ten šavlozubý tygr taky chtěl na začátku sníst to mrně, v Perníkové chaloupce babizna taky chce Jeníčka a Mařenku sníst atd. atd. atd. Nad tím se ale nikdy nikdo snad nepozastavil. To snad nemyslíte vážně? Nějak to zlo musí být v pohádkách zastoupeno a podporuje to ponaučení pro děti, že svět není jen plný barev a třpytek, jako třeba zrovna tady v Trolech. Ani písničky mi nevadily. Naopak výběr songů byl super, nazpívané taky bezvadně, mělo to šmrnc, bylo to zábavné, Anna Kendrick mě zarazila, jak moc se její hlásek na trolí princezničku hodil a byla prčovní, i zpívat umí, to víme už dlouho. Jsou tu hezké nápady s malými trolíky, je to úsměvné, jak pro malé, tak pro větší (dokonce i pro odrostlejší skoro 30-letá mimina :P ) Prostě jsem se bavila a pro oko ty barvičky působí děsně pozitivně.(12.2.2017)

Duhovoušké, třpytivoušké, heboušké, slaďoušké, nadýchaňoušké a... otravné? I tak by se dal nazvat tento film. Klasická zápletka, kdy parta trpaslíků, nejspíše příbuzných s Nyan Cat, jsou v ohrožení další partou emařů, kteří jsou šťastní jen, když naše barevné postavičky na tripu sežerou. Do toho se princezna žůžovosti bude snažit napravit jednoho zapřísáhlého bručouna a hodit na něj pár svých třpytek. Co se v pohádce bude dít, a jak to vše skončí zajisté odhadnete. Věřím, že pro děcka fajn podívaná, pro dospělého už celkem přeslazená nuda. Musím ale podotknout, že třešničkou na vykakaném cupcaku jedné postavičky jsou písničky, které se ve filmu vyskytly. Ty se mi fakt líbily a celkem daly filmu rychlý průběh.(17.2.2017)

Barevné to je, zpívá se tam, tančí se tam, občas vtip.... pro děti asi dobré, mě to moc nenadchlo. Nejvtipnější byly nečekaně ty písničky a situace kde se vyskytovaly.(18.2.2017)

Tak tohle bylo taaaaaaak blbý, až to bylo vlastně hrozně fajn. Napřed jsem se bál, co se z toho vyklube, ale bylo to tak správně střelený, že mě to úplně nadchlo a chytlo. Tolik vtipných meziřádkových podtextových hlášek, že to prostě nejde nemít rád. Je to pro děti, ale zároveň je to hodně pro dospěláky. Za mě rozhodně 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(20.2.2017)

Mně se to líbilo... Nevím teda jak česká verze, ale originál supr. Anna Kendrick a Justin Timberlake jsou skvělá dvojka, kterou prostě chcete slyšet. Dále chcete slyšet soundtrack, který je fantastický (dělal na něm Justin Timberlake). Příběh je fajn - neurazí... ale že by to bylo něco extra se taky říct nedá. Na 5* to není, ale 4* dám ráda.(24.2.2017)

Príjemné spracovanie detských postavičiek, ktoré poteší nie len deti. Výborná hudba, doplnená slušným scenárom...jeden z lepšie spracovaných animákov v roku 2016.(24.2.2017)

Skvělá šílenost! Ujetá pohádka s totálně skvělýma hláška. Pár chyb to má (český překlad a nepřeklad songů), ale ty crazy scény to vynahradí :-)(1.3.2017)

• d-nao

Dreamworks bez nápadov? Samozrejme, trollovia.(16.3.2017)

• Deeena

Koukat na to skoro bolelo. Ne/přeloženost písniček je nepochopitelná - proč byla jedna v originále a zbytek nadabovaný? Tuhle pohádku už bych si dabovanou nepustila, ale ani v originále by nebyla za více než jednu hvězdičku (uvažovala jsem i o odpadu....). Každopádně hudba je jen jedna z jejích "chyb", trolíky jsem jako malá sbírala, takže jsem se na pohádku těšila, ale příběh na nic (pro děti až hnusně morbidní), prostředí na nic, charaktery o ničem, spíše nesympatické. Prostě ztracená hodina času.(22.3.2017)

• Pythonator

Takhle nějak vypadá duhové peklo. MTV výplach pro nejmenší, aneb jak udělat z malé holčičky roztančenou děvku připravenou na vymetání tanečích hudebních klubů. Kdo umí číst mezi řádky, tak radši tento velmi škodlivý film dětem nepustí. Čas na oběti - upalte dva trolly.(17.4.2017)

Tak jak jsem se na to vůbec netěšil, tak o to víc mě to potěšilo, překvapilo, pobavilo... Děti i rodičové spokojeni :D(4.5.2017)

Já si nemůžu pomoct, ale když mi to kamarádka pustila, měla jsem opravdu špatnou náladu a tenhle snímek ji vylepšil o tisíce procent. Ano animace připomíná filmy pro tříleté děti, spousta věcí je ujetých (jako výprava, kdy šlape po očích), ale ono je to tak ujeté, až je to super (scéna s mrakem je ujetá, ale hrozně zábavná). A když se víc než na animace a prostředí soustředite na příběh... boží. Prostě animák pro děti i dospělé. Pokud dospělí umí přivřít oko nad věcmi výše.(28.5.2017)

• Kalda69

Uvidim jestli to dceri podruhe pustim a mozna upravim hodnoceni a jeste se uvidi jestli Trolove o svoji hvezdicku prijdou nebo nejakou pridam. Ted me to rozhodne prijde jako nejzbytecnejsi animak co jsem kdy videl.(28.6.2017)

• bonovox

Slabší animak vhodný hlavne pre menšie deti.(28.10.2017)

• TomDolly

Zbytočne zdĺhavé, farebné, veselé, basic..(1.11.2017)

• bratr_jezek

Barevná a přeslazená vizáž mi nějak nešla dohromady s ponurým příběhem. Na jedné straně nám stojí strašně šťastní, zpívající a tančící vlasáči, kteří touží se každou chvilkou se objímat. Proti nim stojí strašidelně zrůdní Bergeni, depresivní, šediví a nenažraní. Postavit film pro děti na tom, že druzí žerou první, působí dost drsně. Pak se najednou princezna Poppy či jiný trolík rozezpívá (opravdu velmi profláklé melodie, žel bohu ne všechny v češtině) a člověk má pocit, že mu pustili jiný film. O tom, jak tento kontrast a setkání dvou světů dopadne, tuší starší a dospělí v kině dávno před závěrem, takže zbytek filmu ze zpíváním a trsáním je jen pro ty malé děti, zbytek se nudí. Film funí ke konci stejně jako k dosažení třetí hvězdy. Nevyužitý potenciál, film zapadne mezi podobně podprůměrné kousky.(14.11.2016)

• Killy

Kromě těch pár ftipku s flitrama a ošklivé služky toho bylo po čertech málo ... Na začátku při scéně s bunkrem jsem se fakt smála až jsem se za břicho popadala ...ale pak nuda a nuda... Prdeni flitrů ke konci nerozesmalo ani děti, za mě velké zklamání , čekala jsem větší jizdu(1.12.2016)

Spokojenost. I když závěr je nečekaně slabý, celkově super. Když to srovnám např. s Lichožrouty tohle mě nadchlo mnohem víc. Děj je jednoduchý, zápletka taktéž, ale nešli jste náhodou na animák pro děti? Podařilo se jim u toho pobavit i dospělé - což je nečekané. Jasně, zjistit na konci filmu, že v titulkách je Timrlake,člověku hned dolacne proč to bylo tak barevné a chápu zdejší komentáře s LSD. Já jsem si to opravdu užil, možná se vám animace nezdále kvalitní, ale originální rozhodně byla, nic plyšovějšího tu nebylo a v kině jsem si užíval opravdu každý ten filcový chlup, který spoustu diváků nevidí a v rozlišení 320x160 ani neuvidí. Animace je velmi kvalitní a provedení mistrovské, ale bohužel detaily uniknou těm, co postavy vidí nakresleně nikoliv filcově. Vnímat ty jemné chloupky na uších je super - fakt jsem si to užíval, chce to dobré rozlišení a pro mnohé brýle. Je to prostě určitě film, co musíte vidět v kině s pořádným ozvučením na min full HD. Musím uznat, že se povedl i dubing. Prakticky krom trochu nudnějších posledních 5 min v závěru a mizerné hodnocení na CSFD mě nic nezklamalo a všemu bych dal 5*. Ale už jsem si zvykl, že místní grupa hodnotitelů je "zvlášní".(11.12.2016)

• Martiikk

Vlasy super a připomínka dětství jakbysmet, ale pro některé filmy asi fakt platí doporučená přístupnost, na konci subjektivně nekoukatelné. :)(23.12.2016)

Seru na to já těch 5 taky dám. Někdy člověk potřebuje vypnout a podívat se i na nenáročný animák což je přesně tohle. Je to takový jiný animák cením si toho, že se tam moc nemoralizuje jak v ostatních (v podstatě kromě myšlenky, že šťastný může být každý tam jiná není) . Písně jsou též parádní i když nechápu proč jsou některé česky a některé anglicky vypadá to divně (něco podobné bylo v Moaně, ale tam byla jen 1 mám pocit anglicky a zbytek česky zatímco tady je to tak půl na půl. Nejvíce mě potěšil ten kontrast, když byly všichni šťastní a pak jak je chytli byli všichni smutní a zešedivěli jen je škoda, že ta scéna netrvala déle šlo z ní vytáhnout více. Jediné mínusy vidím v tom, že nevím cílovou skupinu, kterou by to lákala na dospělé je to moc barevné a zpívá se tam hodně (kdo nadával na Ledové Království na písně tady ať se na to radši ani nedívá) k dětem zase nepasuje ta myšlenka, že , aby si byl šťastný jez trola a ta scéna jak všichni ztmavnou je hodně na ně depresivní. A dále v tom, že tam na všichni tančí příjde mě to hodně kýčovité a navíc jsem si myslel, že tomu už v animákoch odzvonilo. Pro mě daleko lepší než Hodný Dinosaur a V Hlavě(7.1.2017)

Nevím proč ten hate všude. Trollové jsou fajn, jsou to okopírování Šmoulové :) všechen ten zpěv, radost a nepřítel, který je chce jen chytit a sníst... O tom žádná, ze je to pohádka mířená na malé, ta barevnost, písničky (i když jsou to rádiové hity) třpitky... Mě se to líbilo, je to jednoduše předvídatelné, jediné, nad čím jsem přemýšlela, bylo jak se to těm trollům vlastně povede. Viděla jsem to v originálním znění, takže nevím, jak moc to dabing zníčil (podle traileru dost). V podstatě jsem spokojená :)(10.1.2017)

Barevna, usmevna, mila, zpivajici (ale fajn songy), tancici, trpytici az trochu LSDckova odpocivarna. Deti vitany.(11.1.2017)

Krásný film, děj ,písničky. Malé se moc líbilo a mě taky. Je třeba více takto pozitivních filmů.(15.1.2017)

veselé a zábavné, jen příliš uzpívané ♣(27.1.2017)

Presne tento typ humoru mam velmi rad. Scena s citronom je neskutocna vec.(13.2.2017)

• SpeedShot

No to je tedy blbost :D. Jak tu někdo psal, animák, který se prvním pohledem tváří pro děti, ale díky plnému využití LSD nemůžou děcka pochopit děj díky zpívání a celkovému smyslu to ubírá. Ale na dospělé je to až moc ujeté a dětinské. Aneb cukrová vata, plná bombónků, obalená medem a posypaná prachem z duhy. Prostě příliš... :D(28.2.2017)

• Final

Během filmu celkem dobře pochopíte, proč Bergeni troly vlastně žerou. Budete mít totiž také chuť je sežrat a umlčet jejich trapnou infantilitu, ze které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Snaha DreamWorsksu naladit se na Disneyho vlnu, je jasná. Jenže ono to už dávno nefunguje ani u Disneyho a to že se studiu Disney občas nějaký muzikál podaří, beru spíše jako statistický údaj. Když jich totiž vyrobíte dost, pak jeden jednou zkrátka musí uspět. Ale abych byl trochu objektivní, některé ty písničky se dali poslouchat, i když celý děj filmu byl až trapně předvídatelný a nudný. Trolové jsou vhodní jen pro kojence, nebo děti, které ještě nikdy neviděli žádnou animovanou pohádku.(2.3.2017)

• Alagaesie

Dlouho jsem neviděl aby první půlhodina filmu byla takhle utahaná. Takhle: pár zábavnejch situaci bylo, ale mělo to efekt asi jako když se chcete smát ale místo toho se dusíte. Animace zcela příšerné, o ději se mluvit ne-dá. Chcete míň? Odpad by byla pocta. Mám obavu, že dětský divák bude mít psychickou újmu, my dospělí to se skřípěním přetrpíme. Art Garfunkel obrací oči v sloup a já s ním. Trollí tacos bylo do té doby nejsvětlejším momentem filmu. Abych nezapomněl: zeje na mě kolonka „tento film jsi nehodnotil“ – já ho ani hodnotit nemůžu – není TOTIŽ CO hodnotit.(4.3.2017)

Animák pro úplně maličké špunty. Barevné, veselé, hodně písniček. Neurazí.(9.3.2017)

Deťom sa to páčilo na 5 hviezdičiek, tak nechávam ich hodnotenie veď to bolo urobené pre deti :)(13.3.2017)

• Tom_17

Opravdu ujetina, ale ne ve správném slova smyslu.(18.3.2017)

• Ve.Su

Jelikoz mam malou dceru,myslela jsem,ze Trollove u nas pojedou trikrat denne od usvitu do setmeni,ale nejak se to nekonalo. Prvne jsme ani cele nedokoukaly,druhy pokus uz vysel,ale ani ji ani mne film nijak zvlast nenadchl.Po par dalsich opakovanich uz jsme si zvykly a zalibily se nam i nektere pisne,ale celkovy dojem stale neni nejlepsi. Vtip skoro zadny a o vhodnosti pro male deti se taky da polemizovat. Treba scena,kdy se Troll zasmeje krali Bergenu a on mu za to vyhrozuje ukousnutim hlavy?! Natocene je to tak,aby se ruzovi Trollici libili sladkym ruzovym holcickam s culicky a naramecky a rodicum starsimi songy,na ktere tancili pod discokouli(30.3.2017)

• Nedos.

Docela jsem si po pár minutách přál, aby netrvalo dlouho a všichni skončili na taliří. Bergeni a Větvík byly jediní kdo mají v hlavě mozek, zbytek je banda pravdoláskařských Hippie, frčících na drogách, kteý si ani nedokážeme představit.(30.3.2017)

• esmoke

Trollové jsou prťavé, neustále šťastné bytosti co jen slaví a dělají párty. Bergenové jsou velcí a šťastní pouze pokud sežerou Trolla. Příběh ničím nepřekvapí. Ve filmu je mnoho písniček a bohužel většina z nich je přezpívaná do češtiny. (2D dabing) Rozpočet: $ 125 miliónů, Tržby: $ 344,787 miliónů.(8.4.2017)

Divoká, barevná, zpívající a veselá podívaná pro děti, která mě docela bavila...(2.5.2017)

Je to v prvom rade Rozprávka, ktorá sa nesnaží preafektovane parodovať svet dospelých ako veľa iných súčasných. Dej má hĺbku a má zanechať odkaz,, U mňa super rozprávka.(15.5.2017)