Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

evaesss

Achjo...Tuto pohádku mám moc ráda, ale se vším všudy co k ní patří. Nelíbilo se mi obsazení některých "herců", až příliš efektů a chabý příběh. Kráska se má do Zvířete postupně zamilovat, ale nějak mi asi uniklo, kdy k tomu vlastně došlo. Aspoň, že těch 112 minut uteklo celkem rychle. ()

MirINDay

Můžu vůbec hodnotit film, když jsem u něj zaspal? Dobře, díval jsem se nadvakrát, ale lituji toho. Nezajímavé snad ve všech aspektech filmu. ()

jarkametelka

Po vizualni strance urcite uchvatne,tak nejak si predstavuju filmovou pohadku po strance obrazove.Ale nepredstavuju si ji takto po strance reziserske,nebot po teto strance je to rozpacite a nema cenu zachazet do detailu.Reziser nedokazal proste na filmovem platne sblizit Zvire a Krasku,tak,aby nas to uchvatilo,dojmulo a pobavilo.Proto nechapu,jak se do sebe dokazali zamilovat,kdyz neni ani jedna scena,ktera by je mohla vic sblizit,tak,aby se mohli lepe poznat,kdyz teda nepocitam tanecek...Ale to je malo.Dalsi minus je obsazeni Vincenta Cassela.Ten totiz pusobi,jako by chtel kazdeho zavrazdit a kazdou zenskou znasilnit,pusobi odpudiveji bez masky nez s maskou,ktera je udelana tak,aby byl film pristupny i detem a myslim,ze jim se bude asi jako me,taky vic libit Cassel jako symptaticke lvice(na rozdil od Herzoveho operence) a z promeny ze Zvirete do lidske podoby na konci filmu budou zklamani...Mohlo to byt naopak,ze lvice by se promenilo ve zvire Cassela,to bych potom bral.Takze Cassel si nedokaze ziskat sympatie divaku.A ani Lea nepusobi buhvijak sympaticky a je v roli spise chladnejsi... p.s.Nejlepsi verze je samozrejme Disneyho animac,ale stale si myslim,ze na ceske klasicke pohadky svet jeste nema a to je dobre.Na to muzeme byt opravdu hrdi. ()

huhuhu783

Pokud nehledáte novodobou trikama přepatlanou pohádku,ale defakto klasiku v novým kabátě,tak si to určitě pusťte.Je to taková nedělní odpočinkovka bez výraznějších triků,zato velmi dobře zmáknutých, situovaná do staré francie s typicky francouzkýma hercama.Postavy sou trochu předělaný,ale proč se furt držet toho stejnýho.Ještě se mi na tom líbily barvy a nasvětlení,to je fakt parádně udělaný. ()

milunech

To by koukali v Americe a Francii, jakou máme my pohádku :) Už ten začátek mne vždy dostal a nádherná hudba a pan Harapes a paní Studénková... a co černobílá stará verze....také velká krása! No nic..ale zase bych toto ztvárnění tak nezatracovala, viděla jsem v poslední době daleko větší blbosti a tady byly i úchvatné scény. Mně se to líbilo :) ()

Manarit

Tenhle film je opravdu nepovedený, a to jsem někdo, komu pěkný vizuál většinou stačí. Za největší přítěž považuji silně necharismatické postavy. Včetně Belle tam nebyl nikdo, kdo by byl nějak výrazně přitažlivý, přímo naopak - její otec a bratři jsou úplně na zabití. Zvíře samotné je divné, ve své mužské podobě ještě divnější. Za všechno asi mluví to, že Belle a Zvíře od Disneyho dokázali budit hlubší pocity. Kdybych příběh neznala, asi bych se tolik nechytala. Belle se do Zvířete zamiluje, ale vůbec nevíte proč - v příběhu část sblížení jaksi chybí. Celé je to takové studené - Belle přijde do strašidelného hradu, ale první, co ji napadne, je hodit na sebe luxusní šaty a pro jistotu i veeelkou korunu. Velkolepé efekty děj nezachrání, ani rádoby roztomilí zakletí pejsci. Retrospekce do minulosti je udělaná ještě divněji. Vlastně je tam plno drobných malých akcí, ale děj úplně chybí. ()

LarisaDavid

Nebola to klasika, ale zároveň to nebolo ani strašné. Vizuálna stránka stráviteľná, ale akosi rýchlo sa do neho zamilovala oproti tomu, keď pred tým na neho kričala, že sa jej hnusí a pod. ()

Agora

Nudný film. S uznáním jsem zavzpomínala na české zpracování tohoto námětu - Herzův film Panna a netvor, na jeho krásně strašidelnou atmosféru, skvělou hudbu a mnohem zajímavější masku netvora (Zvířete) ()

DavidAAAA

Krásku a zvíře prostě nelze srovnávat s Pannou a netvorem a kdo to dělá, má místo mozku máslo, protože to je jak srovnávat hrušky a jablka. Každý je natočený pro jiný publikum, Panna a netvor rozhodně není pohádkou pro děti, tak jako Kráska. Kráska a zvíře je hodně povedeným rodinným filmem který pobírá předlohu jako celek ( Panna a netvor ji hodně okleštila ). Je znát, že tvůrci disponovali fakt spoustou peněz, je to vidět na všem, na výpravě, na interiérech, na exteriérech. Celý film jsem měl na tváři úsměv a občas mi i zatrnulo. Jsem spokojenej, za plus považuju i ty povedené převtělené psy ( Gremlins? ). Chtěl jsem vidět klasickou pohádku s klasickým námětem a průběhem boje dobra se zlem a přesně to jsem v nádherným balení dostal. Prostě moc hezký rodinný film. 90% ()

Oxytocin

Chápu, že motiv filmu je částečně "fantasy", ale proč musí být v závěru pitomí obři? Zpracování, zejména přírody, na mě působí hrozně uměle (třeba skákající veverka, les...). Pouze kostýmy jsou vydařené. Slabé... ()

lulundia

Vypadá to, že většina zdejších diváků viděla něco úplně jiného než já. Já jsem nadšená. Ano, příběh nebyl originální, ale proboha, JE TO POHÁDKA. Když chce někdo natočit známou a léty ověřenou pohádku nově, většinou to dopadne bledě. Tohle ne. Ukažte mi další takovou, kde máte chuť dotknout se růží a přivonět k nim. Kde postavy nevypadají jak figuríny, kde nevíte co bude za pár minut a kde si výtvarníci a návrháři tak vyhráli s prostředím, s kostýmy a HLAVNĚ ty nádherné počítačové detaily: obři, dokonale šílený psíci se svítícíma očima, tváře ve křoví, zrcadlo. Já říkám, že na takovouhle pohádku jsem čekala dlouho a je to mimořádně povedené. A to jem náročný divák a leccos už jsem viděla. Kam se hrabou Tři bratři nebo Zloba - Královna černé magie. Tady je poezie obrazu, dobře vedený příběh, dotažené detaily. A co se mi taky hodně líbilo - druhá linie příběhu, co se retrospektivně vynořuje z mlhy. Beru všemi deseti. nedejte na slabé hodnocení a mrkněte se, nebudete litovat :-). ()

DobraVila

Po sérií komerčne úspešných ale duchovne prázdnych amerických prerábok Disneyho kreslených rozprávok tu máme skvost z francúzskej produkcie. Tretinovým rozpočtom no rovnakou, ba až vyššou kvalitou spracovania príbehu sa do povedomia dostáva Kráska a zviera so skvelým filmovým obsadením v hlavnej úlohe s charizmatickým Vincentom Casselom. Bohatá na efekty a fantáziu rozpráva klasický všetkým známy príbeh zase trochu inak no o to krajšie. Nie som veľmi na rozprávky ale toto dielo ma po dlhom čase uchvátilo. Jednoznačný dôkaz toho, že aj francúzska produkcia má čo ponúknuť. ()

danny79

Nenadchne a neurazi. Pohadka, ktera ke klasicke predloze pristupuje naprosto bez napadu, s prumernym vizualem i hereckymi vykony (V. Cassel byl slusny) a navic pro me nepochopitelne s hlavni roli obsazene pouze prumerne vypadajici hereckou, kdyz uz sam nazev filmu urcuje, ze hlavni hrdinka ma byt krasna. A to film pochazi ze zeme, kde o krasne a elegantni zeny neni nouze. Ano, neudalo by to z filmu fantazy prinasejici silny zazitek, jako je treba Mealficent, ale alespon by se na to lepe divalo. Dale jsem mezi kraskou a zviretem necitil zadne emocni priblizovani, narustajici chemii, cit... ()

Alagaesie

Příběh jsem předtím moc neznal, leda tak od Walta, a to, při vší úctě, o ničem nevypovídá. Hezký hudební podkres. Kostýmy mi, nevím proč, připomínaly Británii – hlavně u chlapů v cylindrech a dámských šatů. Belliny sestry fifleny jak má bejt. Zámek zvířete hezkej, ovšem život za utrženou růži pro milovanou dceru? To je trochu moc. Scéna Bellina příjezdu na zámek přes les byla dobrá. Interiér zámku byl taky hezkej, zvíře si asi nežilo špatně. Zahrada vypadala moc pěkně. Zvíře bylo taková zvláštní, smutná postava, navenek vzbuzující strach. Líbili se mi dlouhouší obyvatelé hradu – jacísi podivní psíci. Bellin tanec se zvířetem byl pomalej a mezi spadaným listím i celkem hezkej. Útěk po ledu a pád do vody jsem nečekal, ale zvíře aspoň udělalo dobrý skutek. A navíc pusilo Bellu za rodinou. Bellin sen byl síla: Pěkná byla scéna s utíkající laňí. Překvapila mě pravá identita laně. Trest pro střelce následoval. Bella se vzbudila. Nemohla zpět za zvířetem. Lapkové v lese byli špatní, drancování cizího sídla nebylo hezké. Pobavil mě obr – tím víc se zvířetem v dlani. Obří garda byla bezvadná. Dobrá pohádka. ()

borboleta

Můžete mi někdo vysvětlit, kdy a jak že se to stalo, že se Kráska zamilovala do Zvířete? Mně to naprosto uniklo. To skutečně stačí koupit jí troje hezké šaty a pár šperků, párkrát jí dát najíst, jednou si zatancovat a jednou na ní skočit (myšleno doslova skočit, tak jako to bylo ve filmu, bez žádného dvojsmyslu)? Nebo byla kráska ujetá na divokost a dravost? (Opět to myslím nevinně doslovně.) Vlastně, když to vidím takhle napsané, tak si říkám, že v reálu už to stačilo hodně slečnám, nicméně ve filmu to nefunguje a působí to fakt hodně divně. Díky pompézní výpravě nakonec nesklouznu s hodnocením pod tři hvězdičky, ale nezaručuji, že si to kvůli přílišné kýčovitosti nerozmyslím a jednu hvězdičku ještě později neuberu. ()

andy60

Někdy už vím předem, že se mně to nebude líbit a přesto do toho jdu. Nechápu to, snad abych tomu prostě dal šanci nebo abych se utvrdil v tom, že ta moje intuice funguje správně. To je i případ Krásky a zvířete. Na pohádky jsem nikdy nebyl a už asi ani nebudu, takže jsem se tím pronudil až do konce a nezanechalo to ve mě vůbec nic. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)