Hotel Adlon (TV seriál)

• Německo

Das Adlon. Eine Familiensaga

Hotel Adlon

Německo, 2013, 4 h 49 min (Minutáž: 96–97 min)

Titanikovská forma vypravování místy (hlavně v závěru) sklouzává k citovému vydírání, místy k naivnímu romantickému příběhu (1. díl), ale celkově paralelní osudy Almy a Sonji + Sonji a Anny Marie jsou v prostředí Aldonu podány poutavě. Zajímavé je i užití dobových materiálů, které na pozadí příběhu vykreslují dějiny Německa. Nejvíc se mi líbil 2. díl.(10.10.2015)

• rikitiki

První díl vypadal dobře a nadějně. Krásná výprava, ve které se odehrával příběh zakázané lásky a příslib do dalších dílů, které měly pojednat první a druhou světovou válku. Což by v prostředí superluxusního hotelu mohlo být dost zajímavé. Jenomže druhý a třetí díl na velkou historii úplně rezignovaly. Války se jen zmíní v několika větách, objeví se pár uniforem, ve třetím dílu pár scén z konce války, ale tím to hasne. Místo toho vyplnilo děj čím dál víc ucajdanější vyprávění postarší pamětnice, které se čím dál víc podobá nejpokleslejší červené knihovně. Zmršená investice do historických kostýmů.(21.11.2017)

Strhujici rodinna saga, ktera se odehrava od zacatku 20.stoleti az po soucastnost. Skvele odvypravene, skvele zahrane (vyborna Josefine Preuß) az po herce uporne strnule (Wotan Wilke Möhring), atmosfera, vyprava, masky (mohli by se v Hollywoodu neco priucit). Tohle se povedlo, vazeni. Nejslabsi je dle meho druhy dil.(20.10.2015)

Asi nejlepší byl třetí díl, díky němuž si člověk může položit otázku jak málo stačí k tomu, aby přesvědčení vedlo k ničení životů těch ostatních. Co pro mě bylo ovšem velkým překvapením, byl fakt, že se v řadě věcí seriál příliš neodchýlil od skutečnosti: Lorenz Adon opravdu zahynul po koly automobilu a Louise opravdu zatkli skvěle jazykově vybavení sovětští vojáci, neboť jim generální ředitel připadal jako generál.(13.10.2015)

• ABC1

První dva díly dost nudné, třetí přece jen o trošku lepší; ale pořád je to spíš telenovela zahraná nepříliš dobrými herci. Zase jsem si ověřila, že na německé filmy se nemám dívat, jde mi na nervy, jak obelhávají sami sebe, že za dvě světové války vlastně vůbec nemohli...pak se těžko může u mě dostavit nějaké dojetí, soucit apod. Takže chápu, že někdo hodnotí o dost výše..(30.10.2015)

• - Spoiler: Rodina Schadtů je fiktivní, stejně jako vražda černošské hospodyně Gally (Thelma Buabeng). (Jitomirka)

• - Hotel fungoval až do 70. let, kdy byl předělán na ubytovnu pro učně. V roce 1984 byla budova zbourána. V letech 1995 až 1997 byl na stejném místě hotel znovu vystaven, 23. srpna 1997 byl za účasti německého prezidenta Romana Herzoga znovuotevřen. (Jitomirka)

• - Zakladatel hotelu Lorenz Adlon zemřel v dubnu 1921 poté, co ho srazilo auto. Jeho syn Louis zemřel po 2. světové válce po výslechu ruskými vojáky. Okolnosti jeho smrti nejsou blíže známy. (Jitomirka)