Věž smrti

타워

The Tower

Katastrofický / Thriller

Jižní Korea, 2012, 116 min

Z jihokorejské produkce, co se týká katastrofických filmů, jsem viděl již Tsunami z roku 2009, takže jsem věděl do čeho jdu a nespletl jsem se. Po technické stránce jde o solidně natočenou akční podívanou, které dominují slušně udělané vizuální efekty a pěkná hudba. Avšak po herecké stránce - to už je trochu jiné kafe! Asi nikdy nepochopím styl hereckého projevu v jihokorejských filmech, protože mě docela často štvaly ty všemožně přehnané emoce a hloupé grimasy, kterých bylo během těch dvou hodin požehnaně. Několik dojemných a srdcdervoucích scén se povedlo, zatímco jiné byly spíše vynucené a méně uvěřitelné. Zkrátka v podstatě o tři roky mladší bráška Haeundae, který je svému předchůdci podobný ve všech ohledech.(24.8.2013)

Škoda těch kostrbatých pokusů o humor, které tam moc nesedí. Jinak by to byl takřka perfektní katastrofický akčňák. Korejská jinakost tu je ve velmi přijatelné míře, herecké výkony jsou velmi obstojné, kamera a celkový vizuál je božský včetně velmi kvalitního a burácivého prostorového ozvučení. Intenzivní, napínavé a trochu i dojemné. Žánrové blbosti a náhody v ději rád odpustím.(10.3.2017)

• Lacike

Korejcania vyrovnavaju skore. Potom čo americania zhovadili kopu klasik mizernym remakom, tak sa o nieco podobne pokusili Korejcania s USA klasikou. A je to presne taka sracka ako sme cakali. Digitalny humus s imbecilnymi postavami.(14.6.2015)

Skleněné peklo pro mě není kultem, takže s jeho korejskou verzí jsem neměla nejmenší problém. Naopak, film se mi líbil od začátku do konce. Jenom tam snad Kim Ji-hoon nemusel na konci dávat tolik patosu. Ale takový on už je, že se z diváků snaží vyždímat maximum slz a mně to zase tak moc nevadí.(20.5.2013)

Něco mezi skleněným peklem a World Trade Center na korejskej způsob. Což znamená hodně efektů a hodně emocí. Místy občas zbytečně přehrané, jinak ovšem koukatelné. 3*(21.9.2013)

Film dobrej,triky celkem na úrovni,je vidět,že korejci filmy točit uměj,na rozdíl vod většiny Evropy.Chválim.80%.(17.11.2013)

Jihokorejský remake Skleněného pekla se vyvedl o poznání lépe a mě osobně i více bavil. Náskok téměř 40 let je v tomto srovnání znát a promítá se hlavně do vizuální a akční stránky filmu, přičemž několik momentů je tu opravdu parádních, a pominuly nepovedený crash helikoptér, jakožto spouštěč katastrofických událostí, tak je to hodně dobré. Příběh má spád, a slušné tempo, ale nezvládá se vyhnout, vlastně i zbytečným, melodramatickým scénám.(23.1.2016)

Korea opět vložila do akčního/katastrofického filmu tolik vtipu, že jsem se párkrát, dokonce i při těch napínavých scénách, vážně od srdce zasmála, to nemá chybu, nikdy nezklamou ve své práci. :) Je to hlavní důvod, proč tyhle filmy tak často vyhledávám. Skvělá podívaná, přiznávám se, že i přes veškerý smích při filmu, jsem na závěr utřela i několik slz, ona k tomu filmová hudba docela napomáhá. ;)(15.9.2013)

Upřímně jsem byl ze začátku trochu znuděn a říkal si" nj zase jeden z těch typických popcoornových Východních počinů.... Proboha! on to snad podpálí ten kuchař! O_O Ale teprve ve chvíly kdy započne scéna z helikopterou která začně bezhlavě létat po průletu turbulencí nad hlavami zděšených občanů k kyblíkem ledu. Jsem věděl že tohle bude skutečně stát za to. Trikové scény, naprostá vizuální novela. Tedy pár slovy, nejvizuálnější katastrofický konzert který kdy kdo natočil.... Pořád se tam něco děje opravdu minimum chluchých scén..... Se týče pro někoho možná stupidních dialogů, tak to je spíš o tom jak moc chápete či znáte Východní kultůru. Například debata o černých nudlích, které budou hostům hotelu dávat zdarma.... jakožto typický japonský konzumní pokrm. Jako mi máme třeba řízek... tak oni budou mít "řízek" jako že zdarma a podobně... Japonci prostě rádi melou a hrajou na city, jejich kultůra dokonce i jazyk je hodně o těch citech. Ano né každému se tento způsob může líbyt. ale pořád lepší než Indové ze svímy 3 hodinovými filmy proloženými z poloviny hudebními videoklipy....... takže když pominu ten fakt že to začíná jako vcelku veselá tipická Japonská komedie a že se na humor nezapomnělo ani v případech kde už by ho nikdo nečekal.... (opravdu rádi vás.. pfuuu, pfuu vidíme :) holt Japonci, ty to propašujou prostě všude. :) Jedná se skutečně o jedinečnou, po všech stránkách propracovanou akční katastrofickou záležitost za kterou by se na Východě rozhodně neměli stydět. Opět světu dokázali že umí o tom žádná. Že to svět tak nevidí to už je holt věc názoru... ale dát tomu 1 nebo 2 dvě hvězdy? Lidi vy si na tom musíte normálně léčit nějaké svoje komplexy.... takhle to srážet. Nechápu. O_O Ano že to tak trochu vykrádá prakticky stejně stylizovaný amícký film "Skleněné peklo. Je dost znát.... ale zase nadruhou stranu se nebojím říct že ho i v ledasčem překonává.... Tím nemyslím jen tu vizuální stránku snímku, jako že technologie které měli k dispozici tenkrát nemůžu v žádném případě srovnávat z těmi jaké mají k dispozici dnešní filmaři. Ale spíš duchem jakým je to natočený. Například bitva z ohniskem v skudku Samurajském stilu.... kdy se doslova požárníci, ale především velitel pere z ohněm jako by to byla ohnivá krutá saň.... je naprosto úchvatná. Scéna na nebeském mostě... skutečná nádhera, jak se to najednou začně rozpadat a neodmyslytelné všudy přítomné výbušné scény a jak to všechno postupuje... nejdříve vše požírající oheň, po té zničující zemětřesení a ve finále troška vody která všechno zpláchne.... Prostě nádhera... To že herci tradičně krapet přehrávají, se překousnout dá.... ale i tak si myslím že předvedli velmy dobrý herecký výkon.... zejména u obětních scén i slza ukápne.To vše je podtrhnuto skutečně kvalitním soundtrackem.... který rozhodně neurazí. Velmy dobře investovaný rozpočet, né jako u podobných současných snímků kde většinu peněz sežerou herci a štáb. Taktéž dojem který to vyvolá... u lidí kteří to ještě neviděli, ale při čtení řádků o 1-2 hvězdě se nechají odratit. Škoda jen že se to nejspíš nezaplatí a takové práce to dalo... Holt lidé už jsou nespíš tak zakrnělí z hlediska fantazie, už je z té jejich letargie nevytrhne ani takovíto vizuální epos.... Co by chtěli? Být přímo u toho a nechat se olizovat plameny? nechápu. O_o Prostě za mě, jako gurmána podobných vizuálních projektů.... Jednoznačných 99% plus 1 hvězda za sounstrack.(14.9.2013)

Sklenené peklo po kórejsky. Ale profi práca.(10.9.2013)

Po dlouhé době katastrofický film, kde oheň a požárníci jsou v hlavní roli a opět trefa do černého! Původní skleněné peklo jsem viděl tak dávno, že si už prakticky nic z toho nepamatuju a tak jsem nebyl svázán nutností porovnávat. A můžu jen chválit. Od typického "korejského" humoru, který nás neopouští i v nejvypjatějších scénách, přes výbornou a efektní katastrofickou a hasičskou akci až po dojemné vykreslení hlavních postav a jejich osudů. A úplný závěr.....to je lahůdka, třešnička na dortu. Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl tak dokonale vykreslenou veškerou škálu těch nejsilnějších lidských emocí, od naprostého zoufalství a beznaděje po nefalšovanou radost a pocity absolutního štěstí. Smekám nejen tomuto filmu, ale i všem hasičům světa.(2.7.2014)

Solidně natočený katastrofický snímek dle nejtradičnější receptury. Chytlavá a zábavná jednohubka, kterou je lepší nesledovat plánujete-li v nejbližší době pobývat v nějakém mrakodrapu. Korejsky typické střídání poměrně dost vypečených scén a občasného humoru dává The Tower zajímavý náboj. 70%(22.5.2016)

Asijské filmy nemám moc rád ( nelíbí se mi jejich humor a herecké podání ). Čirou náhodou jsem narazil na zajímavou recenzi toho dle snímku a tak že se zkusím na to mrknout! A vůbec toho nelituji, první půl hodinku sem se tedy držel abych to nevypnul, ale pak to byla jedna velká jízda plná parádních efektů, emocí a výborné atmosféry!! Hasiči mají těžkou práci a za to mají můj velký obdiv!! Konečně po dlouhé době výborný katastrofický film... 80%(30.9.2013)

"Proč máš tak velkou prdel? Vždyť si tvrdila, že máš XS. O tom si venku ještě promluvíme." -kuchař In-geon-(8.9.2013)

Užívateľ JFL píše "film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje". Moja riť zostala nepoškvrnená i po dopozeraní tohto filmu. To že film má emócie je zlé? Koľko amerických filmov ich má? Tawo je poctivo natočená katastrofická dráma, ktorá má všetko čo dráma má mať. Som až prekvapený ako sa Južná Kórea filmársky posúva vpred. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a za ne by sa nemusel hanbiť ani samotný Emmerich. Všetky postavy sú sympatické, fakt som s nimi súcitil a k záveru sa mi do očí tisla i slza. Nie som nejaký mäkký, ale tento film ma naozaj naplnil a potešil. Pre mňa je to asi najlepší katastrofický (horiaci mrakodrap) film od Skleneného pekla a to len preto, že predsa len ústredná dvojica Paul Newman - Steve McQueen bola herecky presvedčivejšia.(28.6.2013)

• majo25

Čistá kopírka amerických katastrofických filmov. Akurát je tu strašne trápny humor a typický ázijský uberpátos volajúci do neba. Prvá - predstavovacia - 40-minútovka je totálne nudná, viackrát trápna a pre ďalšie dianie vlastne aj zbytočná. Film sa rozbehne až za ňou. Akcie je dosť, efekty sú v poriadku, aj keď sú zamerané prevažne na efektné výbuchy a početné vyskakovanie ľudí počas týchto výbuchov, ktorým som sa musel zasmiať. Postavy sú celkom sympatické (až na neskutočne iritujúce a večne urevané malé dievča), ale netušil som, že Kórejčania sú tak urevaný národ - od detí až po dospelých chlapov, hlavných hrdinov, hasičov, prosto všetkých. Záver vďaka pretiahnutej stopáži je zbytočne preťahovaný, a tradične v ňom nechýba (trápne) salutovanie na počesť umrelých. Sorry, ale napriek istým filmovým kvalitám som sa nevedel dočkať konca.(20.6.2017)

Takový korejský remake skleněného pekla. Technicky je film zvládnutý velice dobře, jen ty neskutečně blbý dialogy a příběhy lidí ve věžáku.(7.9.2013)

Docela slušný katastrofický film. Samotný děj je vesměs jasný už od začátku, např. jak dopadne hasič, který si šel objednat dort. Samozřejmě nesmí chybět i vtípky a že jich tam pár bylo. Efekty docela ušli. Ty dvě hodinky jsem se bavil i když to není žádná pecka. 65%(13.9.2013)

• Gekacuk

Po naprosto nesnesitelné půlhodině se konečně film rozjel. Ale to nutkání film vypnout bylo na začátku skutečně velké. Nevím proč tvůrci zvolili tak debilní úvod, kde se většina hlavních aktérů všelijak pitvoří a snaží se násilně vytvořit zdání humoru. Kraloval tomu všemu potrhlý kuchtík. Od začátku bylo jasné, kdo bude klaďas a kdo záporák. Nervní manažer týrá své podřízené (chce aby si srovnali priority – hlavně, aby dobře dopadl večírek) a leze do zadku bezohlednému starostovi. Nesnesitelná panička peskuje uklízečku a miluje snad jen svého psa. Hlavní šéf záchranářů je taky namachrovaný a chce zachraňovat hlavně VIP. Nevím, jak ostatní diváci, ale já jsem těmhle záporákům nic dobrého nepřál. No a samozřejmě kdaďasové s těžko zapamatovatelnými jmény by měli přežít všichni, aby nám neukápla slzička. Dítko Hana (?), její táta a potenciální macecha jsou spolu s partou záchranářů hlavními hrdiny a tak jim držíme palce. Tomuto žánrově nevyváženému filmu dominuje pěkná hudba. Od třicáté minuty se kvalita smímku značně zlepšila a částečně byl napraven ten počáteční paskvil. V dramatických situacích i rádoby tvrdé nátury měknou (například nezdárný syn). Patosu si skutečně divák užije. Holt asijský film. (Proč jen mi ten patos připomíná staré ruské filmy?) Jen nechápu, proč se i do napjatých dramatických scén snaží režisér vecpat naprosto nevhodný a nereálný humor. (Kuchtík ke své útlé snoubence, když se těžkopádně snaží uniknout z výtahu před jistou smrtí: Proč máš tak velký zadek? O tom si ještě promluvíme.) Za zprznění tématu si tvůrci velké uznání nezasluhují. Když přihlédneme k rozpočtu filmu, dobře zvládnutým trikům a kameře, je to skutečně škoda. Takže celkové hodnocení vyznívá na 2 hvězdičky, 45%. PS. Dal bych ten film natočit Severokorejcům. Sice by tam vzhledem k finančním možnostem nebyly asi žádné triky, určitě bysme několikrát viděli celou dynastii Kimů, ale zase by to mohlo být žánrově čisté a herecky asi tak na stejné úrovni.(26.9.2013)

• ZdenoZombie

Neznášam ten japonsko-korejsko-čínsky humor či už v akčných filmoch alebo hororoch. No tu si to samozrejme zasa nedokázali odpustiť. Celkovo mi to prišlo ako "vykrádačka" titanicu a armageddonu.(2.10.2013)

Veľmi dobrý film. Profi úroveň aj po technickej stránke a aj po hereckej to bolo lepšie, ako býva zvykom. Nájdu sa stále nejaké momenty, ktoré človek v bežnej tvorbe mimo "šikmoočiek" nenájde, ale je ich minimum. Dráma do poslednej minúty. Fakt veľmi vysoká úroveň.(28.4.2019)