Trajektt

Jeden z nejlepších sci-fi filmů,jak dějově,tak skvělými hereckými výkony Bruce Willise a zejména bravůrním Bradem Pittem.Silně mi to připomína konspiraci okolo koronaviru,že ten vir někdo vypustil záměrně.No,uvidíme za 5 let.Za mě 100% ()

predators

Oukej, asi se moje hodnocení bude lišit od ostatních:-) Teda od většiny. Duo Willis-Pitt je opravdu vynikající a je jasné, že na nich film stojí. Obzvláště Pitt v blázinci nemá chybu:-) Příběh je taky dobrý se spoustou zvratů a cestování v čase, ale mohl být kratší. 12 monkeys není špatný film, to určitě ne, ale nezanechal ve mně pocit..."jó, tak to si pustím znovu!" Nikoho od zhlédnuní neodrazuju, kvality filmu jsou jasné, ale u mě...65% ()

Slartibarkfast

Pro některé napoprvé velmi těžko pochopitelná či naprostá záhada po zbytek jeho života. Pro jiné zcela šílený a bláznivý či ponuře skvělý a nepopsatelný zážitek. Pro mne je to úžasný snímek, který si rád pustím kdykoli. Bruce Willis bezvadně ztvárnil roli cestovatele časem. Spoustu časových paradoxů z filmu dělá zapeklitý hlavolam. A teprve ke konci začne všechno zapadat do sebe. Takhle nějak vypadá jeden z nejlepších filmů na poli sci-fi thrillerů. 95% ()

nascendi

Mám rád žáner sci-fi a dodnes si pamätám, ako sa mi páčil krátkometrážny film Rampa (La Jetée), keď som ho pred mnohými rokmi videl vo Filmovom klube. V Gilianovej verzii sa nedalo neobdivovať herectvo hlavných predstaviteľov, bol to zaujímavý a príťažlivý film. Napriek tomu som si po jeho skončení pripadal ako dr. Watson pred tým, ako mu Sherlock Holmes polopatisticky vysvetlí, ako to všetko bolo. Keďže nemám záujem púšťať si film niekoľkokrát, aby som na všetky finesy v ňom ukryté prišiel, ponechávam si rezervu v podobe púhych štyroch hviezdičiek. ()

PetrPan

Vynikající sci-fi s neopakovatelnou atmosférou, v kterém nad jiné exceluje především Brad Pitt, další nespornou devizou je promyšlenost cest časem, které podniká Willisův hrdina Cole a nezpochybnitelná krása (ale i herectví) Madeleine Stowe. Film, o kterém přemýšlíte (ve smyslu, co kdyby udělal to anebo to a jak to kčertu vlastně bylo...apod) dlouho po jeho zhlédnutí... ()

Arsenal83

Ďalší film na potvrdenie pocitu, že najlepšie filmy vznikali v 90. rokoch, a to Dvanásť opíc nie je ani zďaleka moja srdcovka. Stačí si všimnúť, že keď si pozriete súčasné veci, na väčšinu z nich sa zabudne takmer okamžite. Tieto ale prežívajú ako kult. Film Dvanásť opíc je kvalitný aj vďaka tomu, že potrebuje len minimum špeciálnych efektov, aby priniesol sci-fi atmosféru. A tiež jeho kvalita tkvie v tom, že ponúka pri svojej komplikovanosti rôzne interpretácie. Film doteraz nezostarol, podobne ako Madeleine Stowe, ktorá má veľmi dobrých doktorov. ()

eLeR

Po dvoch desaťročiach som si dala opakovanie a prišla som na to, že film na mňa rovnako zapôsobil. Zmysel dávajúce cestovanie v čase, ktoré nepokazí výborný koniec. Temná atmosféra a výborne hrajúci herci. ()

Willy Kufalt

Přestože jsem dříve více snímků Terryho Gilliama ohodnotil velmi nízce, po nedávném zážitku z Krále rybáře a této aktuálně zhlédnuté, perfektní mysteriózní sci-fi, rozhodně nepochybuji, že jde o výjimečného a výborného režiséra. Asi není Gilliamovým problémem, když jsem si cestu k němu hledal tak dlouho a obtížně, ale teď mě těší, že se mi nakonec poštěstilo a 12 opic je pro mě příklad mistrovského žánrového filmu, kde funguje snad vše, co bych si u podobného kousku mohl přát. Příběh zde napíná a má čím překvapit až do posledních minut, scénář včetně všech (a poměrně složitých) cest časem na mě působil ve výsledku po spojení všech střípků velmi promyšleně, všechny zásadní postavy se mohou těšit dostatečnému vykreslení a výtvarná stránka se v případě kamery funkčně podílí na atmosféře a zejména ve futuristickém spolku doktorů upoutává i originálními kulisami a kostýmy... což je ostatně jedna z Gilliamových specialit a těší mě, že od ní zcela neupustil ani v těchto filmech pro širší publikum. I herci odvádějí skvělé výkony – Gilliam si je umí vybírat (včetně hereček, z nichž tentokrát mé oko potěšila krásná Madeleine Stowe) i zrežírovat a jak mě v předchozím režisérově kousku mile překvapil Jeff Brigdes, tady jsem snad poprvé v životě schopen vyzdvihnout i Bruce Willise! A tentokrát se panu režisérovi povedlo vybrat si zase i skvělý námět včetně scénáře, zpracovat ho tak, že jsem se příliš neztratil a zároveň mě k němu táhlo pořád se vracet i několik hodin po skončení. Určitě někdy mrknu i na údajný experimentální originál z Francie (Rampa, 1962). [90%] ()

Vitason

Představte si depresivní sci-fi ve stylu Philipa K. Dicka, vizuálního kouzelníka Terryho Gilliama v nejlepší formě a skvěle hrajícího Willise a to všechno v jediném filmu. 12 opic považuji za nejlepší Gilliamův film a pochybuji, že by Terry takhle vysokou laťku dokázal ještě někdy překonat. Největším kladem snímku je bezesporu geniální scénář, který vám nedá ani chvilku vydechnout, až budete sami jako hlavní hrdina pochybovat, jestli to všechno není jen fantazie pomateného vězně. V tomto se Opičáci podobají Total Recallu ,ale zde je to dotaženo mnohem dál. K tomu rozehrál Willis s Pittem herecký koncert, kterému stačí i krásná Madeleine Stowe a když k tomu připočtu nesmlouvavou režii, úžasné vizuální zpracování a podmanivou hudbu, tak nemůžu hodnotit jinak. Člen mé TOP 15. ()

Bachy

Velmi zvláštní a silný snímek. Absolutně chápu kult 12ti opic, protože originalitou mávají scénáristé divákům do očí od první do poslední minuty. Výprava navazuje zvláštní tíživou atmosféru, která mi místy připomínala 1984. Naskočil mi úžasný pocit, když si během závěrečných titulek vybavím, co všechno se během filmu odehrálo, to vše dotvařéno netypickou hudbou. Úžasné scény sem a tam. Jeden z vrcholů přišel už v blázinci, ale ten největší zážitek z opic se dostavil během scény, kde si Bruce poprvé pustí muziku v autorádiu během únosu. Nádhera. O Willisovi netřeba psát, pro něj já měl superlativy ještě před zhlédnutím snímku. Excelentní dílo, které ale někomu těžko převyprávíte. ()

Happens

Prvopočáteční jemné nesrovnalosti v cestování časem se vyklubou do absolutně dokonalého časově nesouvisle konsekvenčního příběhu, který naplní nejen přísný pohled na detaily, ale i uchvátí komediálními prvky v podání šíleného Brada Pitta, získá si akčním Brucem, rozhodně do TOP. 100% ()

Petrucci

There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. There's the television, it's all right there - all right there. Look, listen, kneel, pray. Commercials! We're not productive anymore. We don't make things anymore. It's all automated. What are we for then? We're consumers, Jim. Buy a lot of stuff, you're a good citizen. But if you don't buy a lot of stuff, if you don't, what are you then, I ask you? What? Mentally ill, 'cause there's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. ()

classic

Predovšetkým náročne sci-fi s ponurou depresívnou atmosférou od režiséra filmu BRAZIL s trojlístkom hlavných protagonistov,t.j BRUCE WILLIS na vrchole kariéry,ktorý bude mať zopár príspevkov do kinematografie s prívlastkom nie zbytočný...,MADELEINE STOWE,ktorá vypadá ako Rebecca Hall,už má zrejme najlepšie časy za sebou a do tretice tu máme BRADA PITTA,ktorý v prvom rade nechce byť zaškatuľkovaný,a tak stíha v roku 1995 dva prelomové snímky:u DAVIDA FINCHERA:Se7en,s ktorým bude ešte spolupracovať a GILLIAMOVE TWELVE MONKEYS,ktoré je tak ťažké na vnímanie,že pochopiť na prvýkrát asi nehrozí? Takže Brad sa rozbieha ako rýchlovlak TGV,ktorý sa ešte nezastavil,čo v súčastnosti je Number One medzi dvomi kolegami,ktorí už nie sú,to čo bývali,aspoň pán Willis... Pozor nie je to oddych,pohoda,ale intenzívne sa sústredenie na dej,ktorý sa nezastaví,lebo ľudstvo si koleduje o vyhladenie... ()

FrodoF

Úžasná atmosféra, propracovaný scénář, dokonalé dekorace a kostými a strhující Pitt s neobvykle dobrým Willisem dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších sci-fi filmů. Hodně mi to připomnělo Brazil, který je podle mě společně s tímto filmem nejlepší věcí od mistra Gilliama. ()

klerik

Jedno z najlepších sci-fíčok, kde Bruce prvý krát všetkých presvedčil, že je Pán herec. Gilliam vytvoril kult (aj vďaka problematickému vzniku filmu) a dodnes sa nedostal spod vplyvu 12 opíc. Skrátka "divné" sci-fi pre všetkých akožeintelektuálov, kde môžete hľadať všetky možné odkazy a dvojzmysly... ()

Chrustyn

Perfektní a na sledování hodně náročná sci-fárna se skvělými herci a neuvěřitelnou atmosférou. Nejvíce se mi na filmu líbila jeho volnost pro diváka. Na konci filmu si totiž každý musí udělat obrázek sám o čem to vlastně bylo. ()

SeBig

Bomba film s dost dobrým příběhem. Jen mi tam chyběli nějaký hlášky a ten konec me trochu zklamal i když bylo to dost překvapivý. ()

heyda

12 opic je určitě zajímavým sci-fi počinem, ale já osobně nesdílím takové nadšení a uchvácení. Film má podle mého názoru některé díry, které jsem prostě nedokázal ničím zaplnit. Trochu bych řekl, že se do toho sám Gilliam zamotal. Každopádně film má solidní dějový spád, perfektní konec, slušné dialogy + Bruce Willis a především Brad Pitt tady kralují, to je nutné zmínit. Každopádně já si zůstanu u svých 4 hvězdiček. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil