„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

Alciele

Veskrze lyrický film s otevřenými koncy jednotlivých příběhů... Moc se tam toho neděje ani není vysvětleno, ale i přesto Vás to nutí k zamyšlení nad sebou samým. Donutilo mě to sáhnout si do svědomí a otevřít Pandořinu skříňku vztahů s ostatními lidmi... Velice depresivní a smutné, přesto realita. ()

jungewolf

Ucházející oddechovka : 3 * a 53 % , celkem dobří - N.Lichý a B.Poláková. Část se natáčela v Náměšti n/Oslavou. Zajímavý komentář - VIZ : Marsik . ()

carl.oesch odpad!

Gemini přesně popsal moje pocity z částí filmu, která jsem sledoval (celé bych to nedal), ale čemu nerozumím, proč tomu prostě nedat ten odpad? Ta schematičnost, povrchnost a plochost je přece synonymem tvorby Michala Viewegha a obskurní sestava tvůrců filmu od Sebechlebského až po Maxiána nedává naději na nějaké příjemné překvapení. Vždy naprosto nepříjemná B. Poláková dokáže otrávit i lepší opusy, tady ovšem není nic, co by jí vykompenzovalo...prostě, Viewegha už nebrat a pokud není podle čeho točit ty opusy zvané české filmy, tak netočit nic a nebo to radši dát Danu Přibáňovi na další cestování trabantem... ()

Puppy

Ten hudebni motiv ... jako bych ho uz nekde driv slysel :-) ale stale se jednalo o nejlepsi vec na celem tom dilu. Technicka kvalita, jas barev "prepaleny" do bila jak v reklame na praci prasek. Co to melo byt ? Film ve kterem jsou prakticky vsechny postavy nesympaticke (a nerelane) a chovaji se hloupe. Proc se tu neda natocit neco zcela prirozeneho jako treba http://www.csfd.cz/film/116693-prilis-duverna-tajemstvi/ ? ()

Pajdulakai

Hodně slabé. Škoda, že se celkem sympatická sestava herců (kromě Fialové, kterou nemusím) potkala s tak unylým scénářem páně Viewegha. 1 hvězda za obsazení, druhá konkrétně za vtipně protivnou Polákovou :) ()

Horác

Celkem standardní televizní záležitost se slabšími i silnějšími místy, kterou nevypnete, ale nemáte pocit, že byste ji potřebovali někdy vidět znovu. Barbora mě bavila. Klavír se dobře poslouchal. U Skopečka jsem se pozastavil, jaký už je to starý pán. ()

beruskaska

Menší moravské město??? Je to přece Brno. To by mě zajímalo, co je velké moravské město nebo největší moravské město... To se fakt nepovedlo. Jediným plusem byla paleta brněnských herců, které jinak pohromadě člověk jen tak neuvidí... ()

adilah

(pozor spoilery) Celkem příjemná záležitost na nedělní večer. Nic víc, než lehce stravitelnou zábavu pro ženské, jsem od toho ani nečekala. Obsah mi chvílemi nedával smysl (fitness trenér jezdí v Audi, chlapec chce požádat svou holku o ruku, ale místo toho se spustí se servírkou na chodbě k hajzlíkům, wtf nácek, chlápek, co vozí svou paní na zálety, zpruzelá Bára Poláková vezme na milost chudáka trenéra na základě toho, že kostka na stadionu je jakože kostka osudu), ale pobavila jsem se. Viewegh nechal dát téměř všem ženským postavím za vyučenou - kouzelná babička Fialová z toho vyjde dobře, Poláková se chová jak kráva, ostatním jejich partneři skutečně nebo skoro skutečně zahnou. Láska jak Brno. ()

rigby

Mnoho postav, které se nestačí rozehrát. Každý hledá pravou lásku a netuší, že ji má na dosah ruky. Jinak velmi prázdný film. Sice je láska velmi pěkně definována, ale pouze slovy, skutkem už to trochu skřípe. Na nedělní večer ale ucházející odpočinkový film, u kterého není potřeba přemýšlet. ()

Kozlowski8

Moc nechápu, co tím chtěl básník (spisovatel Viewegh) říci. Film (scénář) je o ničem, nehřeje, nemrazí, neprudí. Je prost jakýchkoliv emocionálních impulzů, nemluvě o nějaké pointě. A ta jalovost a sterilnost celého díla, jakoby padla i na herce. Malým plusem je Bára Poláková a několik málo vtipných okamžiků. 25%. ()

prezyvka

Ľudské osudy a emócie sú nepredvídateľné a neovládateľné, práve z tohoto dôvody som čakal, že film vyrozpráva jeden veľký príbeh o láske, alebo aj viacej príbehov s rôznymi osudmi, ako to bolo v tomto prípade, a ako to vyplývalo z názvu. Definícia lásky má odzrkadľovať niečo viac, má zanechať oveľa väčší zážitok a najmä by to malo byť oveľa viac emotívnejšie. Každý sa stretol s nejakým druhom lásky a viem, že ľudia to oveľa silnejšie prežívajú a nie takto, ako to bolo v tomto prípade, chýbalo mi to tam. ()

Sgt.Tracnik

Příjemně plynoucí film plný mikropříběhů s výbornými hereckými výkony - naprosto podhodnoceno. Myslím, že za to by se nemuselo stydět i kino. ()

okapp

Nemusím filmová ztvárnění děl pana Viewegha a k české tvorbě jsem až nezdravě kritický, ale tento film se mi líbil. Většinu času mi příběh přišel uvěřitelný, což nebývá u podobných děl časté. ()

Johanita

Bylo to takové smutné, melancholické, člověk se dívá, dívá, plyne s filmem a pořád čeká, až se TO stane..něco, co děj posune, dá mu smysl, šťávu, posune ho trochu do hloubky a ono se to nestane. Příjdou závěrečné titulky a já si říkám "to ja jako opravdu?". Film je v podstatě hezky plynoucí, melancholickým klavírem podbarvené klišé na klišé. To bylo i na mou silně melancholickou duši moc. Takže víc jak dvě hvězdy ne, panove. Norbért Lichý a Barbora Poláková v hereckém obsazení příjemně překvapili. No něco tomu setsakra chybělo. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna