Reklama

Reklama

Old Surehand

  • Západní Německo Old Surehand (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Banda lupičů pod vedením muže, který si nechává říkat Generál, přepadne vlak. Aby od loupeže odvrátili pozornost, vyšle Generál dva své muže postřílet pár bizonů, patřícím Komančům, aby došlo ke konfliktu mezi Indiány a bílými. Komančové zareagují ihned a muže pronásledují až k obydlí farmáře Mac Hary. Jeden z Generálových mužů zastřelí jeho syna, aby vyvolal vztek u bílých osadníků. Generál zatím odjíždí do Mason City, aby získal pozemky, na kterých se má nalézat zlato. Old Surehand, který jezdí krajem a již tři roky hledá vraha svého bratra. Náhodou se dostane v pravém okamžiku až k přepadenému vlaku a zabrání výbuchu a osvobodí lidi uvězněné ve vagónu. Pak pokračuje dál směrem k Mason City. Cestou potká zlatokopa Bena a společně jedou do města. Ben má ve městě neteř Judith a rád by získal do vlastnictví pozemek, na kterém našel spoustu zlata. Old Surehand se staví u soudce, aby se zeptal, zda spravedlnost náhodou nenašla vraha jeho bratra. Bohužel v tomto ohledu nijak nepokročili. Domnívají se však, že ho zabil starý Wabble, což Surehand zpochybňuje. Wabbleho zná jako své boty, ten by toho nebyl schopen. Do města přijíždí syn náčelníka Komančů Tou-Wan, aby se přišel zeptat, proč osadníci porušili smlouvu a napadli jejich stádo. V tu chvíli se však již městem šíří zpráva, že Komančové zabili farmářova syna. Tou-Wan čelí nadávkám obyvatel města, Surehand zasahuje. Tou-Wan přijel neozbrojen, nikdo na něj nebude mířit. Bohužel Tou-Wana zastřelí jeden z Generálových mužů, aby vyvolal hněv u Komančů. To se mu podaří. Komančové od Generála nakupují zbraně a chystají se na válku. Old Surehand slibuje náčelníkovi Maki-motehovi, že vraha jeho syna najde a žádá ho, aby s vyhlášením války ještě počkal. Zlatokopa Bena někdo v noci zabije a ukradne mu mapu se zakresleným nalezištěm zlata. Vychází najevo, že za jeho vraždou také stojí Generál. Judith a její snoubenec Toby se vydají hledat strýčkův pozemek, i když nemají mapu. Cestou jsou zajati Komanči. Osvobodí je Surehand a pošle Tobyho, aby zastavil vojáky, kteří se blíží k městu. Komančové by si to mohli vyložit jako chystání na válku. Tobyho však cestou zajmou Generálovi muži. Generál Tobyho hodlá zabít, ale naštěstí se zjevuje Surehandův přítel Vinetou a Tobyho osvobodí. Oba muži pak na vlastní uši slyší, jak Generál přiznává vraždu Surehandova bratra i to, že zabil Tou-Wana... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (125)

Tosim 

všechny recenze uživatele

I v těchto posledních mayovkách se dá najít něco pozitivního, ale je toho tak zatraceně málo, že divák zvažuje, zda se do toho vůbec pusitit. Navíc se v tomto filmu nepodařilo scénáristovi najít dostatečný prostor pro Pierra Brice a jeho desetiminutové vystoupení před kamerou je dost zvláštní :-( Nicméně...hodnocení máte nahoře :-) Ad experiment - už nebetyčná ostuda je, že se jeden z nejlepších Mayových románů někdo rozhodl točit takhle. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tieto veselosti s Old Surehandom (ktorý to miestami dáva až do komédie) si mohol (a mal) starý dobrý Winnetou odpustiť. Vôbec sa k hranatému britskému nesympaťákovi nehodí. Pôsobí pri ňom ako decentný a jemný džentlmen, ktorého omylom v reštaurácii usadili vedľa sedláka, ktorý čašnícky cápe po zadku, rehoce sa na celý podnik a nakoniec suverénne použije misu s polievkou namiesto WC a ešte sa na tom dobre zabáva. Takisto ma iritovali ďalšie navlas rovnaké scenáristické barličky z predchádzajúcich winnetouoviek/shatterhandoviek, v ktorých zase raz zlí belosi spôsobia konflikt medzi Indiánmi a belochmi tak, že zabijú pár belochov a extrémne jednoducho sa to pokúsia hodiť na Indiánov (napr. na miesto vraždy pohodia šíp). Belosi im na to samozrejme zakaždým skočia a chcú indiánskych susedov povraždiť. Akože, ono to celé nie je zlé, ale miestami je to fakt až vyložene odlfáknuté, Old Surehand sa zrejme radšej nikdy nemal dočkať vlastných celovečerákov a tentokrát sa to s humorom skutočne riadne preháňa. V dôležitej podpornej úlohe sa objaví Terence Hill. Snímke dominuje viacero wtf momentov a divný strih (vo finále Old Surehand zastrelí pre dej relatívne dôležitého zradcu tak, že vystrelí, počujeme pád tela, ale telo nie). Šokovaný som zostal pri scéne "Máte dôkazy?" - "Mám, počul som to na vlastné uši." - "Super, ideme to povedať vojakom!". Ako málo niekedy stačilo na dôkaz. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Proč Stewarta Grangera neměli diváci rádi, lze i tentokrát pochopit bez problémů. A řečem, že na rozdíl od Lexe Barkera Pierru Briceovi vůbec nesedl jako herecký parťák, věřím také. I to je možná důvod, proč se Vinnetou objeví snad v polovině filmu. Když navíc s několikaletým odstupem přemítám o podprůměrných vedlejších postavách, "anonymním" ústředním záporákovi a právě o nijakém Old Surehandovi, tlačí se hodnocení už skoro na jednu ušmudlanou hvězdu. Knižní Surehand je totiž velkolepým Mayovým triumfem a film je tak o to větší ostudou. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Myslím, že hodnocení není k tomuto snímku nikterak shovívavé. Oproti ostatním Mayovkám s Surehandem totiž není horší. Řadím jej na stejnou úroveň jako Petrolejového prince. Ze scénáře je jasně patrná snaha postavu Vinnetoua pro tentokrát vynechat což si přál především Granger, kterého celý štáb nemohl už delší dobu vystát a tak se později upustilo od dalších plánovaných dílu Old Surehanda. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Připadá mi, že ČSFD je plná ignorantů, kteří si myslí, že Stewart Granger byl nějaký německý přestárlý pornoherec. Lidi, kteří s ním viděli maximálně tak tři německé mayovky, by se o něj neměli otírat a zjistit si, že se jedná o velkou hollywoodskou hvězdu nejen padesátých let. Herecky je na tom určitě lépe než Lex Barker a charisma mu nechybí. Docela dobře si tady vystačil sám, i když v některých chvílích z filmu dělá spíše slušnou komedii. Vohrer mohl klidně zkusit Briceovu postavu vypustit úplně, minimálně by to byl zajímavý experiment. Ve filmu se nicméně slušně vyprofiloval Terence Hill, který poprvé opravdu hraje a i jeho postava je napsána dostatečně rozšafně. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (25)

  • Mzda hlavních tvůrců snímku: Stewart Granger (Old Surehand) 340.000 DM, Pierre Brice (Vinnetou) 80.000 DM, Larry Pennell (Generál) 40.000 DM, Letitia Roman (Judita) 25.000 DM, Mario Girotti (Toby) 25.000 DM, Erik Schumann (Miller) 10.000 DM, Wolfgang Lukschy (Soudce Edwards) 5.000 DM; Alfred Vohrer (režie) 100.000 DM, E. Keindorff / J. Sibelius (scénář) 50.000 DM, Horst Wendlandt (producent) 40.000 DM, Karl Löb (kamera) 20.000 DM, Martin Böttcher (hudba) 9.000 DM, Irms Pauli (kostýmy) 4.000 DM. (hippyman)
  • Hned od počátku natáčení musel tým bojovat s nepřízní počasí. Po letních bouřích a vydatných deštích přišly povodně, na okraji Ljubljaně se dokonce zřítil vodojem, když se pod ním sesunula rozmáčená zemina. (hippyman)
  • V tomto snímku byl poprvé ve filmových Mayovkách přepaden vlak. Filmaři si pro tyto účely vybrali soutěsku u Benkovacu a vystačili si pouze se stovkou metrů trati. Použita byla stará lokomotiva z filmu Vinnetou I. (hippyman)

Reklama

Reklama