Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu...malé zemičky ve střední Asii, o které nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní konečně svět dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta kapičku zpropagovat a povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi: zničit Eiffelovku! Aby dosáhli svého, musí se prodrat tím nejnepřátelštějším územím, jaké si vůbec dokážete představit: Francií! Zemí plnou nenávisti, korsických nacionalistů, až moc horlivých policistů, podvodných taxikářů, nepříjemných číšníků a otrávených zaměstnanců. Naštěstí se seznámí s Marianne, mladou pěknou reportérkou, která si je má za ubohé nelegální přistěhovalce a snaží se jim ukázat druhou stránku Francie...pohostinnou, krásnou zemi plnou milých lidí, kde je tak jednoduché žít. Vive la France! (oficiální text distributora)

Trailer

Ondrew

Vcelku fajn komedia, ktora nezaprie, ze sa autori zrejme skutocne nechali inspirovat komercne uspesnym Boratom. Pri inspiracii to vsak konci, nakolko zvysok toho, co sa deje na obrazovke, je celkom slusny ulet. Nechybaju rozne foriky a hlavne vam bude coskoro jasne, ze napr. taka Korzika je Korzika, Marseille je Marseille, to znamena, ze v ziadnom pripade sa ani jedna destinacia vlastne nenachadza vo Francuzsku ;). Nehovoriac o tom, ze Pariz je Pariz, t.j. uplne ine kafe, nez zvysok "nejakeho" Francuzska. Kazdopadne, veza Eiffela sa skutocne nachadza v Parizi a o to cely cas ide. Problem je akurat v tom, ze kym sa tam dvojica nasich taboulistanskych hrdinov dostane, zazije zrejme najdivokejsi vylet svojho zivota v ulohach buducich mucednikov. Nuz... v globale ide o prijemnu europsku komediu, ktora sice cloveka zrejme nedostane od smiechu do kolien, avsak rozhodne pobavi. 60%. ()

Arsenal83

Ako tu už bolo mnohokrát spomínané, je to francúzsky Borat, alebo skôr PoloBorat. Ak sa chceli tvorcovia pustiť týmto smerom, aspoň vzhľad predstaviteľov mohli zmeniť, nech to nevyzerá ako totálna kopírka. V každom prípade ale napriek prvotnej skepse musím uznať, že mnoho vtipov vyšlo naozaj na jednotku, niektoré situácie ale nie sú celkom podarené, čiže dokop to dáva taký stred. ()

Snorlax odpad!

Jak tenhle tupě primitivní film mohl vzniknout ve Francii? Hle, Clavier má konkurenci, není jediný primitiv, který páchá filmy. Sledování téhle ubohosti jsem ukončila, když začala být i ordinérní. Scéna se psy a zdí má být zábavná, nebo z ní mají jen diváci zvracet? Nepatrnou chvilku jsem uvažovala o jedné hvězdičce za hudbu, ale když někdo dá v plen svoji práci pro něco takového, nezaslouží si být nazýván skladatelem. ()

laepus

Skvělá komedie - opravdu jsem se jen neusmíval, ale mnohokrát se od plic pořádně zasmál nebo vyprskl smíchy. A to se počítá. Tenhle film nikoho neuráží - není tady nic o žádném náboženství, jen touha malého Tabulistánu po troše pozornosti. Když se k tomu přidá i trocha exkurze po krajích francouzských, mám největší chuť strávit letošní dovolenou na francouzském venkově. ()

malets

Film jsem zvolil při ospalé noční slabosti, což se z první poloviny příběhu (nadějný začátek, vtipné hlášky, námět připomínající Borata smýklého s terorismem, herci dementi,...) zdálo být jako vhodná volba, nicméně přišla pasivní pasáž (nečekané odbočení od děje, nudné natahování), která s sebou ještě navíc přinesla trochu trapné hlášky, a černého humoru ubývalo. Nápad dobrý, nicméně zpracování tomu ubralo šťávu, francouzská pasáž byla opravdu uspávající, a tudíž jsem měl radost když hlavní představitel zemřel a já mohl jít spát. ()