"Jsme nerozlučný, ne? Jako pasák a stádo, jako ženská a knír, jako děcko a granát, jako láska a ovce." Dva idioti ze země, kterou neumí najít ani Google, vyrazili poslat k zemi věž Eiffela a já se děsil příchodu největší debility v dějinách žabožroutství. Naštěstí se tak nestalo, protože povedené vtípky o kousek přetlačily ty trapné, Isabelle Funaro si tu svobodomyslnou francouzku střihla naprosto skvěle a také jsem obdržel jeden skvělý návod na spáchání sebevraždy - navléci si dres Paris St. Germain uprostřed Marseille. Takže za mne celkem spokojenost a na závěr si zopakujme deset nejpoužívanějších froncijských slov: 1) Dobrý den. 2) Jak je? 3) Kretén. 4) Vocas. 5) Debil. 6) Kurva. 7) Prdel. 8) Putin. 9) Hovno. 10) Na shledanou.(25.5.2015)

Ako tu už bolo mnohokrát spomínané, je to francúzsky Borat, alebo skôr PoloBorat. Ak sa chceli tvorcovia pustiť týmto smerom, aspoň vzhľad predstaviteľov mohli zmeniť, nech to nevyzerá ako totálna kopírka. V každom prípade ale napriek prvotnej skepse musím uznať, že mnoho vtipov vyšlo naozaj na jednotku, niektoré situácie ale nie sú celkom podarené, čiže dokop to dáva taký stred.(15.4.2016)

• malets

Film jsem zvolil při ospalé noční slabosti, což se z první poloviny příběhu (nadějný začátek, vtipné hlášky, námět připomínající Borata smýklého s terorismem, herci dementi,...) zdálo být jako vhodná volba, nicméně přišla pasivní pasáž (nečekané odbočení od děje, nudné natahování), která s sebou ještě navíc přinesla trochu trapné hlášky, a černého humoru ubývalo. Nápad dobrý, nicméně zpracování tomu ubralo šťávu, francouzská pasáž byla opravdu uspávající, a tudíž jsem měl radost když hlavní představitel zemřel a já mohl jít spát.(9.7.2017)

• hous.enka

Francouzská verze Borata o dvou kamarádech, kteří dostanou za úkol zničit Eiffelovu věž, symbol samotné Francie. Jenže kde je vlastně ta veliká Froncie, o které tolik slyšeli, a co ti divní Froncozi, kteří nebijí své ženy a dokonce s nimi diskutují! Humor je to vlastně srozumitelný, bohužel dost jednoduchý (facky, nadávky...), což za mě film snižuje na úroveň prostých amerických komedií. Přece jen o klasického francouzského humoru jsem čekala něco víc. Na druhou stranu, Vive la France se nebere příliš vážně, takže ve výsledku je to takový slabší průměr.(22.11.2015)

• Litvicek

Nemůžu říct, že bych se bavil tolik, jak při sledování traileru. Čekal jsem víceméně stejnou nebo podobnou komedii jako bylo Oui, šéfe (nemyslím stejnou dějově ale v humorném stylu), ovšem nedostal jsem ani z poloviny to, v co jsem doufal. Jaká škoda. Film uplně špatný není, ovšem na komedii jsem se zasmál až příliš málo, i když děj měl rozhodně co nabídnout.(6.10.2013)