Příjemná francouzská komedie, která si na nic nehraje a velmi mile překvapila. Tvůrci si vymysleli poměrně originální příběh, ve kterém se pohlaváři neznámé země rozhodnou zviditelnit teroristickým útokem na Eiffelovu věž a za tímto úkolem posílá do Francie dva zjevy, kteří vypadají jako Boratovi dvojčata, samozřejmě by to nebyla francouzská komedie, kdyby vše probíhalo podle plánu a dva hrdinové se dostanou do mnoha vtipných situací. Samozřejmě se tu jeví srovnání s Boratem, nicméně tvůrci šli svou cestou a nutno podotknout, že to z větší části funguje. Film začne ve velkém tempu, bohužel toto tempo začne postupně ztrácet, Zatímco první polovina doslova útočí na bránici, ve druhé se nachází spousta hluchých míst a chvílemi jsem se poměrně nudil. Hlavní představitelé podávají solidní výkony a rozhodně potěší krásná Isabelle Funaro. Každopádně se jedná o zdařilou bláznivou komedii, která neurazí a rozhodně patří k těm lepším, co země galského kohouta v posledních letech vyprodukovala. Moje hodnocení 60%(29.9.2013)

Skvělá komedie - opravdu jsem se jen neusmíval, ale mnohokrát se od plic pořádně zasmál nebo vyprskl smíchy. A to se počítá. Tenhle film nikoho neuráží - není tady nic o žádném náboženství, jen touha malého Tabulistánu po troše pozornosti. Když se k tomu přidá i trocha exkurze po krajích francouzských, mám největší chuť strávit letošní dovolenou na francouzském venkově.(12.7.2016)

• Johniii

Narozdíl od ostatních mi film Borata nijak zvlášť neevokuje. Humor Cohena a těchto frantíků je diametrálně odlišný. No a k filmu samotnému, říkal jsem si, že to bude mnohem horší a zasmál jsem se vícekrát než jsem čekal. Velkým plusem je i ta slečna v roli novinářky. Ne, že by uměla hrát, ale hezky se na ni kouká, což člověk obzvláště ocení, když zbytek filmu musí sledovat umolousané rádoby arabáše s obřím kňourem. Tak a suma sumárum: je to slabé, ale koukatelné.(29.12.2013)

• hrona

Nejhorší u žánru komedie je představa se vůbec nezasmát, a to je přesně tento případ. Naprosto nesmyslné situace, kopírující Borata, který je v tomto žánru zkrátka jedinečný. Většinou filmy dokoukávám do konce a pak hodnotím. U tohoto to prostě nešlo. Hodina utrpení byla na mě až příliš. Nikdy jsem si nedokázal představit francouzskému filmu dát Odpad!, ale vše je jednou poprvé. Hrůza děs a běs(28.10.2013)

Ako tu už bolo mnohokrát spomínané, je to francúzsky Borat, alebo skôr PoloBorat. Ak sa chceli tvorcovia pustiť týmto smerom, aspoň vzhľad predstaviteľov mohli zmeniť, nech to nevyzerá ako totálna kopírka. V každom prípade ale napriek prvotnej skepse musím uznať, že mnoho vtipov vyšlo naozaj na jednotku, niektoré situácie ale nie sú celkom podarené, čiže dokop to dáva taký stred.(15.4.2016)