Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu...malé zemičky ve střední Asii, o které nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní konečně svět dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta kapičku zpropagovat a povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi: zničit Eiffelovku! Aby dosáhli svého, musí se prodrat tím nejnepřátelštějším územím, jaké si vůbec dokážete představit: Francií! Zemí plnou nenávisti, korsických nacionalistů, až moc horlivých policistů, podvodných taxikářů, nepříjemných číšníků a otrávených zaměstnanců. Naštěstí se seznámí s Marianne, mladou pěknou reportérkou, která si je má za ubohé nelegální přistěhovalce a snaží se jim ukázat druhou stránku Francie...pohostinnou, krásnou zemi plnou milých lidí, kde je tak jednoduché žít. Vive la France! (oficiální text distributora)

Trailer

T-pack

Tahle komedie má dost slušný nástup, pěkný konec, zbytek je ale vata dost nerozhodnutá, čeho chce docílit. Matou mě především dlouhé pasáže s nájezdy na krajinu, panoramatické snímky nebo třeba jen nenápadná scéna jízdy po Paříži, kdy se před kamerou mihne každá pařížská památka – normálně bych nebyl hnidopich a nenarážel na fakt, že aby z odtahového auta viděli všechny tyhle baráky, museli by jet dost nesmyslnou trasu. Důvod, proč to schválně zmínim, tady je, že má jít o komedii! Ne cestopis, ne žádný filosofie nebo romantiky v ulicích Lutécie. I všudypřítomný hlášky Francouzů, že tohle přece není Francie, brzo přestanou působit komediálně a začnou znít otřepaně a kýčovitě. Přidejte do toho tu tradici v rodném městečku novinářky a máte film, který dobře odpovídá názvu, hůř už potom žánru komedie. Když už jsem mimochodem u postavy novinářky – ta měla znamenat co, do prdele? Ta byla tak neuvěřitelná a do filmu tak očividně nastrčená, že jí tam zřejmě přidali, aby alespoň zmírnili ohlasy gendristů. Už jen její vlastní logickej rozpor, totiž že by novinářka a obhájkyně lidskejch práv nezaplatila za útratu a následně šla do trojky s největšíma zoufalcema v okolí… já vim, že to měla bejt komedie, ale není to smutný, když jsou nejvtipnější fóry celýho snímku o fackování žen? Vive la France ve finále připomíná levnou francouzskou napodobeninu Borata. Levnou, protože Borat sází na kontroverzi a tim vnáší do formule jistou inovaci, především se ale nezastaví před každou zkurvenou památkou nebo scenérií! ()

Ampi

Já jsem bavil. Dabing je na docela dobré úrovni, i když předpokladam, že některé slovní obraty jsou do češtiny nepřeložitelné. Humor jemnější než u Borata, ale podobné kategorie. Celkově hezká reklama na Francii, která vlastně neexistuje!;-) Protože Korsika je Korsika, Marseille je Marseille, Jihozápad je Jihozápad a Paříž je Paříž. isabelle Funaro je pěkná Francouzka. Hned by se cizinci pro ni stali teraristi, teroristi, turisti. ()

hous.enka

Francouzská verze Borata o dvou kamarádech, kteří dostanou za úkol zničit Eiffelovu věž, symbol samotné Francie. Jenže kde je vlastně ta veliká Froncie, o které tolik slyšeli, a co ti divní Froncozi, kteří nebijí své ženy a dokonce s nimi diskutují! Humor je to vlastně srozumitelný, bohužel dost jednoduchý (facky, nadávky...), což za mě film snižuje na úroveň prostých amerických komedií. Přece jen o klasického francouzského humoru jsem čekala něco víc. Na druhou stranu, Vive la France se nebere příliš vážně, takže ve výsledku je to takový slabší průměr. ()

kaylin

Není to vyloženě skvělé a do "Borata" to má neskutečně daleko, nedokáže vás to takovým způsobem odrovnat, ale sem tam se ústřední dvojici povede nějaký ten vtip, který vůbec není špatný. Tyhle kulturní rozdíly jsou prostě zábavné, ale tady tomu ještě chybí docela dost k dokonalosti a ke skutečně vtipnému filmu. ()

ogi1

Mnoho lidí tento film označuje za sprostou vykrádačku Borata.. no musím tvrdit že názor těchto lidí nechápu. Je sice pravda že začátek filmu je Boratovi velice podobný ale zbytek filmu to se říct nedá a to díky jiné kvalitě humoru (který není tak sprostý a prasácký) a hlavně kvůli odlišnému příběhu. který je o tom ve zkratce že dva pasáci ovcí chtěj zničit Eiffelovu věž aby zviditelnili svůj zapadlý stát. Příběh sice není nic extra ale náplň filmu je docela sranda. Dvojka hlavních hrdinů se dostane do hromady trapných i nebezpečných situací např: porno v plyšových kostýmech (nebo něco podobného :D) a nebo obětovat svůj život pro blaho své země. za mě rozhodně film doporučuji lidem co mají rádi francouzský humor a chtěj si po těžkém dni oddechnout za mě 80% ()