Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Handle

Až překvapivě nostalgické. Nevím, jestli to nebude pro děti náročnější, každopádně mně to přišlo vydařené. Sice nic, co si budu déle pamatovat, ale byla to velmi příjemná jednohubka. 70 % ()

Grran

Drží se v zajetých kolejích kvalitního Hledá se Nemo. Ač začátek poněkud rozvláčný, potom se to rozjelo. Prostě film, který můžu s klidným srdce doporučit na pohodové rodinné nedělní odpoledne... ()

ScarPoul

Mám rád more a oceány a Hľadá sa Nemo považujem za jeden z najlepších animákov vôbec. Pokračovanie originálu nesiaha bohužiaľ ani po päty, ale stále sa nesie v rovnako uvoľnenej atmosfére a je plné všakovakých postavičiek a prekvapivých zvratov, ktoré vo mne vzbudzujú pocity nostalgie a tak som tomu ochotný odpustiť možno aj viac, ako by si to zaslúžilo. Príbeh Dory a jej putovanie za svojimi rodičmi je v mnohom rovnako komické a komplexné ako jeho predchodca, hoci z oceánu a podmorského života vidíme trochu menej. Newman ale krásne variuje to v čom je najlepší a na konci zostáva dobrý pocit. Ale či to má rovnaké presahy a čaro ako predchodca. Nemyslím si. ()

malylada

hodně jsem se rozhodoval nad hodnocením, ale po všech stránkách horší než jednička, ale určitě pořád nadprůměrný animák. Chyběla odvaha a příliš cíleno na menší diváky, někdy až moc....6/10 ()

Silence

Finding $$$ aneb pojďme udělat pokračování známé značky, ale bez vizuálních nápadů, vtipu a upřímných emocí. Zklamání. 5/10 ()

MoiJe

V Nemovi bola Dory prijemnym zabavnym ozivenim. Vo vlatsnom pribehu je ale o dost smutnejsia a popravde aj otravnejsia, nejak to uz nie je uplne zabava. ()

JohnCZ

Pixar to dokázal! Po 13 letech přinesl pokračování, které si s původním snímkem v ničem nezadá a v určitých ohledech jde možná ještě o i kousek dál (v psychologii postav, hlavně co se týče jisté scény z pohledu první osoby). Finding Dory je naprosto přirozené pokračování, které i přes trochu banální zápletku baví a nepůsobí nijak vynuceně. Tvůrci si byli prozíravě vědomi cílovou a je to na filmu znát. ()

corpsy

Ani som sa nečudoval, keď som sa počas deja dočkal nejakej tej trapkoviny. Pixar proste už len varí z vody a akosi sme si toho vedomí aj my diváci, nielen tvorcovia. Ale! Stále sa nájde nejaké ale. FINDING DORY je viac ako plnohodnotné pokračovanie, ono sa proste odohráva presne v dobe, keď sa stratil Nemo. Čiže žiadne sociálno-sieťové požmurkávanie na diváka, žiadne odkazy na posledných ( ľudsky odporných ) pár rokov dozadu, iba naviazanie sa na dobrodružstvo, ktoré vlastne vôbec neskončilo. Diváci, ktorí ste pred 13timi rokmi kričali od úžasu, toto je snímok pre vás. A vy, neskôr narodení, predsa len najprv ,,jedničku,,. ()

vurhor

Vsadím se, že při úplně prvním záběru na maličkou Dory se z mnoho kinosálů ozvalo hlasité: ,,Awwwww..." (Ehm, taky jsem to trochu udělal.) Rozhodně ale jedna z těch slabších pixarovek, nechci tím říct, že by film byl špatnej, nicméně nějak mi tu chybělo ono kouzlo podmořské cesty a prozkoumávání, které právě první díl měl. Hledá se Dory sází více na poněkud akčnější notu, která je plná nadsázky, ono to teda jako funguje, zábavné to je, ale možná vám při sledování posléze dojde, že tenhle sequel nebyl úplně nutný. Nicméně bavil jsem se, Dory a Hank byli oba kouzelní. Ale víte, který sequel je nutný!!?? Úžasňákovi 2!! Už na to čekám stejně dlouho jak na Half-life 3, což už je teda jako zoufalý! Nejvtipnější moment: Jak mořská hvězdice nahlas zakřičí: ,,Incoming!", když se po ní z povrchu začne sápat dětská ruka. Lepší 3* ()

hous.enka

Hledá se Dory je stejně dobrý film jako Hledá se Nemo. Má příběh, zápletku, sympatické postavy, zmatené postavy (ten racek!) a hlavně - prosím fanfáru - má hlas Marka Ebena a ve filmu zazní spousta narážek na jeho roli. Ano, animované filmy s českým dabingem miluju a nebojím se to přiznat. Nevím, jestli bych stejně chrochtala blahem, kdybych viděla film v původním znění, ale český dabing Dory posunul do fondu supr animáků, které si klidně pustím znova. ()

zdepapepa

Původně jsem chtěl napsat, že tento film je takový vlhký sen všech tvůrců snažících se o povedený spin-off jedné z postav. Je ale na to celkem jednoduché vysvětlení z mého pohledu - viděl jsem to i ve Star Wars: Force Awakens, kde film je taková karbonová kopie filmu minulého, zejména v tom, že si půjčuje různé "set pieces" z filmů předchozích (život s postižením (zde ale prominentnější a lepší), predátoři kamarádi nebo například drsné stvoření, co se snaží uniknout z akvária. A končím, než vyspoiluji něco víc někomu.), takže ve výsledku se opakuje úspěch předchozího filmu jen s mírnou pachutí dejavu. Dále jsem v tom viděl i Toy Story 3, kdy humor nebo reference (byť kvalitní) šly na druhou kolej a i podobně jako Inside Out tu šlo hlavně o emoce. Ale to je spíš chvála. V době přílišného užívání slapstick comedy a bombardování popkulturními referencemi je fajn najít film, který se s výjimkou jedné herečky a pár vedlejších postav nesnaží jít touto cestou. A ta animace! Je znát, že uběhlo 13 let od Finding Nemo a je to vidět. V dobrém smyslu toho slova. ()

SaNcHeZ_cz

Hledá se Dory ukazuje, že i ždímání zavedených značek od Pixaru může stát na vlastních nohách a dotlačit do kin zase jednu prvotřídní zábavu. Důvěrně známí hrdinové, zábavní nováčci a jeden příběh, který vás pobaví i dojme až k slzám. Hledá se Dory je ideální zábavou pro všechny věkové kategorie, neboť tam kde se ti nejmenší baví, ty už trochu odrostlejší smete vlna nostalgie, která dodává tomuto animáku jistý punc jedinečnosti. [85%] ()

Vxxx

Prostě parádní :) Za mě se to rovná Hledání Nema naprosto bez problémů. Nové postavičky byly super a flashbacky malé Dory neuvěřitelně roztomilé. Tak už abych to znala nazpaměť jako Nema :) 5* ()

MartinezZ

Tak proti Nemovi slabý odvar a nejvíc nevkusný byl asi právě ten akční konec. Na Nemovi bylo krásné právě to, že to byla pohádka jiná, než většina těch akčních srágor, to tu už chybělo. Navíc to celé odsýpalo nějak moc rychle a povrchně a typicky tak z toho čpělo prokletí druhých dílů z nutnosti. Dalo se to, ale jak si klidně znovu poněkolikáté rád pustím Nema, tohle už znovu vidět nemusím a ani nechci. Není k tomu žádný sebemenší důvod. ()

Jillen

Pár geniálních scén a fórků, ale především vyčpělá kopie Nema, která nemá co nabídnout. Dory a její rodičovská linka po čase tak irituje...a to mám patetické pixarovské šablony rád. ()

PKD

Hledá se Dory je stejné, jako Hledá se Nemo (latinsky Nikdo). Jenom vyměnili rybu a přidali chobotnici. Ze sousedství.;-) A umí řídit nákladní auto, haha. Dosti děsivé, pokud by to nebyl dětský film. Lovecraftovi by se to líbilo.;) P.s. Barbora Munzarová po 2. ve své životní roli. I když i původní hlasová představitelka je v podstatě na stejné úrovni, tak to kultovní pitvoření se B.Munzarové je k nezaplacení. Škoda, že ho zde nebylo tolik, jako v 1. A jak nejsem přítelem dabingu vůbec, tak vyzdvihnu Nema, Dory, Příšerky a Neuvěřitelňákovi. Ne, fakt to nejsou Úžasňákovi, jak si každý myslí, stejně jako Mimoňové nejsou Mimoňové ale....ale to je fuk. Distributoři a překladatelé, co jste za to placení...naučte se laskavě anglicky a nedeformujte to jenom proto, aby se to harantům líbilo. Děkuji. ()

kaylin

Jasně, tohle není "Hledá se Nemo", respektive není to tak dobré. Ale návrat k postavám, rozvoj toho, co jsme viděli, nějaká nostalgická setkání a setkání nová, to tady prostě funguje, stejně jako milý a dojemný příběh, který ze mě dostal nějakou tu slzu. K těmhle postavám se prostě chcete vrátit, protože jsou pořád fajn. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality