Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

blackrain

Nema už jsme našli a bylo to zábavné hledání. Tak proč se nevydat na další pátrací akci. Ovšem, tentokrát se hledala rybka s poněkud nedokonalou pamětí. Všechny fórky a situace vycházely právě z tohoto nápadu. Jo, paměť je prevít, když náhodou vypadne v ten nejlepší okamžik. Zdrhající morousovitá chobotnice Hank měla moje největší sympatie. Její maskovací schopnosti za cokoliv, třeba i zábradlí na schodech byly bezkonkurenční. Byl to parádní mrzout, přesný opak rybičky Dory. Nápad s echolokací se mi hodně líbil. Potěšil mě hlas mé oblíbenkyně Sigourney Weaver. ()

gogos

Ale jo. Hledá se Dory překvapivě funguje v dramatické rovině, přiočemž ani ta komediální nezaostává. Není to infantilní a prvoplánové. Dostáváme slušnou nadílku výborných vedlejších postav. Jen nechápu, proč se na ten příběh čekalo tak dlouho, možná je už totiž s křížkem po funuse... 4* ()

Kaluž

Vychovávat mentálně postižené dítě není žádný med a je působivé s jakou lehkostí se tvůrčím hlavám v Pixaru podařilo toto téma zpracovat. Dory baví, občas zadrnká na tklivou strunu a přináší radost malým i velkým divákům. Jediné, co bych vytkl, je nepříliš ukočírovaný závěr, kdy se to všechno slije v poměrně absurdní a natahovanou akční scénu, která už spíše jen svádí k pomrkávání na hodinky. A pak možná to lehce WTF lachtaní trio, to mi kdovíjak vtipný nepřišlo. [Jonáš v kině / 10] ()

italka63

Kdybych byla ještě dítě, byly by to čtyři hvězdičky, ale nejsem, takže jednu uberu. Tím netvrdím, že to byl špatný film, naši staří známí rybí přátelé z kouzelného útesu, kteří pomáhají rybičce Dory najít ztracené rodiče. Jen ta krátkodobá paměť kdyby tolik nezlobila... Trochu uječené, no. Ale velkou plyšovou Dory mám doma, to je pravda. ()

scroochy

Chobotnice a velrybí duo byli super, ale zbytek mi přišel hrozně průměrnej a místy až nudnej. Docela zbytečný pokračování, a to říkám jako člověk, kterej považuje Hledá se Nemo za jeden z nejlepších animáků. ()

džanik

Hodnotím lépe jak "první díl". Prostě se mi to po všech stránkách líbilo více. Spousta "dospělých" fórků. Logický a zábavný děj, nečekaný akční závěr. Už se těším na "Hledá se rejnok". ()

stration

Po geniálním Nemovi jsem nejenom já čekal slabý recyklát ve smyslu Auta 2. Naštěstí si borci od Pixaru tuto skutečnost uvědomili také a naservírovali nám velice příjemný animák se zapomnětlivou Dory, která se pokouší najít vlastní rodinu. Noví kámoši jsou fajn, hlavně chobotnice a tuleni. Animace je u Pixaru prostě dokonalá. Myslím, že pro děcka super film a já se nestydím za to, že jsem se bavil taky dobře. ()

Remedy

U Dory mám problém s tím, že je celé vyprávění založené v podstatě jen na problému s její krátkodobou pamětí, což mi přijde trochu málo. Neříkám, že tahle interakce a střet s realitou nebyla vůbec vtipná, bohužel všechny fóry týkající se „krátkoblbé paměti“ se začnou velmi brzy opakovat a prostě nudí. Oproti svému předchůdci je tenhle sequel celkově méně vtipný a paradoxně obsahuje více vážných scén, které generují spíše negativní emoce. Za toho Marka Ebena ale prostě musím dát půl hvězdičky navíc. 3,5*. ()

Hamaradža

Síce bez tej magickej atmosféry prvého dielu podporenej prekrásnou Newmanovou hudbou, skôr založené na rozjašenom epizódkovom humore, ale i tak koniec koncov prekvapivo konzistentné a dôstojné pokračovanie Nema, ktoré ma chytilo za srdce a tak preto, aj pre geniálnu scénu s Armstrongom dávam poslabšie 4*. ()

JohnMiller

Skúsil som sa opäť vžiť s mojim malým "ja" ktorý bol na Nemovi v kine, a hoci si už formoval filmový vkus a radšej sledoval iné filmy ako rozprávkové, Hľadá sa Nemo sa mu celkom páčil. Bol to niečo nové, malo to zaujímavý príbeh atď atď. Ale tomuto na chuť neprišiel. Hľadá sa Dory neprichádza vôbec s ničím novým. Akoby cez kopirák akurát tá otravná a hlúpa modrá rybka je tu v každej scénke a mňa dosť iritovala. Čo musím však pochváliť, to sú rozhodne vedľajšie postavičky. Či sa jedná o chobotnice, veľrybu alebo korytnačku, ich charaktery boli príjemné a scénky s nimi boli plné nápadov. Stálo to za viac ako celá hlavná dejová línia. Úprimne som čakal, že to bude nakrútené ako pokračovanie pre dospelích ktorý vyrástli na pôvodnej prvej snímke a išli do kina s deťmi. Z marketingového hľadiska by to bolo asi výnosnejšie. No nič. Podľa mňa zbytočné pokračovanie. ()

Lucjen

Tak Hľadá sa Nemo bola jedna z rozprávok môjho detstva, poznala som ju aj s dialógmi naspamäť. Pokračovanie v podobe Finding Dory som sprvu považovala za mýtus. Po potvrdení som sa začala veľmi tešiť, aj keď s menšími obavami a tušením, že to bude fiasko. Tak fiasko sa nekonalo, ale ani žiadna sláva. Od prvej minúty ste hodený do víru diania, úvod tu akosi nie je, alebo som si ho nevšimla, pripomenutie predošlého dielu je trochu mätúce, takže ak predošlú - výbornú - časť spred 13 rokov máte v pamäti len matne, chvíľku vám potrvá, kým sa zorientujete. Ale ani po tom zorientovaní nenaberie príbeh ten správny spád a atmosféru. Na rozprávku je úplne zbytočne skomplikovaný flashbackmi, ktoré robili problém mne, neviem si teda predstaviť, čo povedia tým najmenším. Aj keď im zrejme postačí nádherne farebný, rozmanitý podmorský svet, ten vykompenzuje čo to aj dospelým, ktorý sa inak zrejme veľmi nezabavia. Na to, že tu na mňa mohla silne zafungovať nostalgia, vo mne film vyvolal žalostne málo emócií. Ale aby som iba nekritizovala, tie malinké, chlpaté vydry ktoré sa k sebe túlili boli neskutočne roztomilé a rada som znovu videla Nema, Marlina a Dory pokope, len ma mrzí, že sa nedočkali záživnejšieho spracovania. ...sem tam film zvládne aj jemne pobaviť, no najvtipnejší z celého filmu bol určite moment, keď môj spolusledovateľ pochopil, že Nemo nie je ten modrý. ()

kajas

"Nema" dodnes považuji za asi nejlepší pixarovku a jeden z nejbáječnějších animáků vůbec, oznámení volného pokračování jsem tedy přivítala s velkým nadšením. Když se přede mnou začal odvíjet tento nový příběh, zase jsem si připadala jako desetiletá holčička nadšená barvami vodního světa a zábavným i dojemným vyprávěním. Scénář možná nepřichází s ničím novým, dokáže ale plynule navázat na předchozí snímek, seznámí diváky s novými postavami (Hank a ehm, Marek Eben) a připomene jim ty staré. Velký plus také zaslouží dabingová režie, na Ivanovi Trojanovi a Báře Munzarové není těch 13 let vůbec znát ;). Prostě nostalgie jako prase. ()

Vědma

Když se divák po třinácti letech cítí od samého začátku ve filmu jako doma a stoupnou mu slzy do očí, je něco v úplném pořádku. A tady to tak je. Jako by ani neuplynul ten rok, jak je ve filmu avizováno, ale bylo to včera, kdy jsme s mým tehdy devítiletým synem stáli nekonečnou frontu na lístek. Já mám výpadky spíše dlouhoblbé paměti, ale tady to nenastalo a všichni mě bavili i dojímali úplně stejně a někdy i víc. Některé pasáže jako by ani nebyly pro děti, užijí si je mnohem lépe dospělí, ale to není výtka, vždyť ti dospělí na to s dětmi jít musí a je dobře, že na ně tvůrci nezapomínají, u některých animáků bych si nechala dobrovolně udělat lobotomii. ()

TominoLa

Hledá se Nemo je jedním z TOP animáků a tak jsem měl obavy, aby to nedopadlo jako Auta 2. Nedopadlo. K jedničce to má daleko, ale pořád je to fajn podívaná. Navíc nové postavy jsou skvělé. O Hankovi už tu je napsané dost tak jen doporučuji neodcházet z kina dříve a přečkat i titulky. Ten krátký BONUS stojí za to. :-) ()

Patw

Dory! Aneb film (ok - pokračování) na které všichni čekali. Ze začátku se mi zdálo zvláštní, že pro pokračování Nema tvůrci rovnou sáhli po Dory, aneb "vedlejší" postavě. Na druhou stranu, ono by bylo těžší vymyslet nové smysluplné dobrodružství Nema než sáhnout po sidekicku aka Dory a udělat film kolem jejího příběhu. Samozřejmě, očekávání byla vysoká naštěstí se filmu povedlo naservírovat divákovi skvělý příběh, propracovanou animaci a to celé tvoří onu skvělou podívanou. Důvod proč filmu dávám čtyři místo pěti hvězd je víceméně ten konec aka scéna s dodávkou. Přišlo mi to až moc přehnané. Jasně ve světe animovaného filmu, mluvících ryb je asi vše možné, ale i animované filmy musí mít jistou hranici v rámci postav a v tomto případě tedy ryb. Také jsem postrádal onu možnou hru na city - ten moment se snaží o hluboké momenty, ale jelikož Dory je vtipná a živá (velmi živá) postava ony krátké momenty nepůsobí tak hluboce jak by mohly, kdyby jim byl daný větší prostor. A ještě jedna menší výtka - postrádám víc postavy z prvního filmu, aspoň krátká camea by potěšila (i když možná jsem je přehlédl - nepočítám tedy profesora Mr. Ray a Crushe, který mi přišel zbytečný i když potěšil a nezdržel se dlouho - což bylo plus protože tato postava nemá co nabídnout), zato nové postavy: Destiny a především Bailey mi přišli mírně otravné. Ale v celku byla to skvělá podívaná hodna čtyř hvězd. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tvůrci přišli s Hledá se Dory 2 aneb Hledá se Nemo 3, ale pokud něco, nejspíš dostaneme Finding Hank - což by bylo docela smutné, protože ačkoliv je Hank skvělá postava, není to Dory, která na sebe silně poutala pozornost již v Hledá se Nemo i když s jeho chameleoními schopnostmi by se určitě dobře pracovalo s nápady. Každopádně Dory byla skvělá podívaná a Ellen DeGeneres opravdu svým hlasem dodává onu duši té animované postavičce. ()

marleyy

75% Kino. Těžká letní, podvodní, pohodička se starými známými z jedničky i s pár novými charaktery, kteří docela hezky doplňují známou partu. Koukal jsem na to s lehce nablblým úsměvem a párkrát jsem se i zasmál. Příběh je lehce předvídatelný ale kouzlo to filmu neubírá. Ještě pořád ve mě dřímá dětská duše za což jsem vděčný. Moc od toho nečekejte a docela Vás to pobaví. Jo a byl jsem na to s mou největší kámoškou Dorčou, což se počítá a docela se to k té události i hodí :-))) ()

Aleee89

Na Nema to samozřejmě nemá, místy mě Dory už doopravdy nudila, ale když to vezmu kolem a kolem, vzhledem k důvodům, proč tenhle film vznikl, je to pořád ještě důstojné pokračování. Minimálně děti budou spokojené, těm ostatním zbývá standardní pixarovský look a příběh, který jsme už sice viděli, ale kde se přece jen najdou chytré vtípky a roztomilost, která prostě obměkčí. ()

major.warren

Já jsem s pokračováním svého snad nejoblíbenějšího animáku spokojen. Hledá se Dory se Andrewovi Stantonovi velmi povedlo. Čekal jsem, že už to nebude ono, že to bude příběhem hloupost, ale mýlil jsem se. Jde o hezká pokračování, s velmi dobrým scénářem a příběhem. Ještě, že se toho ujal Stanton. On ty animáky opravdu umí. U animovaných filmů mi přijde, že si s nimi dneska tvůrci dávají více záležet. Že jsou nešizené. Není to jen kvůli penězům. Je tam viděl cit pro práci. Herci film jak v původní i dabované verzi namluvili skvěle. Ohromné plus ode mě opět získal mistr Thomas Newman, který opět vytvořil zcela jedinečnou hudbu, která už jen hlavním motivem konkurovala původnímu hlavnímu tématu z Nema. Samozřejmě tam nechal vyslyšet i prvky z původní hudby, ale bez toho by to nebylo ono. Ale ta hlavní melodie, no palec nahoru:-).Hledá se Dory je podle mě jeden z nejlepších animáků roku i posledních tří let. Samozřejmě po V hlavě. Pro mě zcela pohodový film s mnoho skvělými hláškami. Pro děti ideální a i dospělý člověk v tom určitě něco najde. Já tedy určitě ano. U mě má tento skvělý film krásné čtyři hvězdičky. S velkým plusem:-). Nebál bych se ho nominovat na Oscara za animovaný film, ale v roce 2016 měl velkou konkurenci. ()

Reesam

Miloučký. Úplně jsem zapomněla, jaké to je, když jdete na animák do kina. Pustí vám milion krátkometrážních filmů ještě před samotným filmem. Ale k Hledá se Dori. Má to vtip, krásnou průpravu a hlavně chytlavý děj, který ač skoro kopíruje jedničku, tak přináší nový obzor. Rozhodně jsem se nenudila a užila si to. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality