Všechny cesty vedou do hrobu

• USA A Million Ways to Die in the West (více)

Albert (Seth MacFarlane) se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise (Amanda Seyfried), které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole, a on přitom vůbec neumí střílet. I na notorického outsidera se ale někdy může usmát štěstí. To Albertovo se právě přistěhovalo do jeho města, jmenuje se Anna (Charlize Theron) a nejen že trefí deset terčů z deseti, ale navíc má s Albertem svatou trpělivost a nezdolné odhodlání ho to taky naučit. Pro Alberta je „studium střelby" životně důležité, protože se porafal s kníratým objevem (Neil Patrick Harris) své bejvalky a velmi neuváženě ho vyzval na souboj. Vyhráno ale mít nebude, ani když náhodou vyhraje. Anna, která pro něj má čím dál větší slabost, je totiž stále ještě vdaná za nejproslulejšího pistolníka široko daleko (Liam Neeson). A tomu se rodící se vztah mezi vlastní ženou a ovčákem pochopitelně vůbec nezamlouvá. (CinemArt)

Torgal

MacFarlane by nemal liezť pred kameru, tak mizerného herca bez štipky charizmy som už dlho nevidel. Miesto beznádejných pokusov o herectvo by mal radšej lepšie pilovať svoje scenáre, lebo nekonzistentnosť nálad tohto filmu je pozoruhodná - striedajú sa okamihy streštenej komédie, vážnych scén, westernu a romantiky. Navyše celý ten divoký západ pôsobí dojmom, že je to "len akože", čiže komplet nevierohodne. Našťastie ma väčšina humoru dokázala zabaviť (hoci scéna keď sa zhulí u indiánov je pekelná) a sú tu výborný herci vo vedľajších úlohách/cameách. Tretia hviezda len o prsia Charlize Theron. 5/10 ()

Ondr@932

Od režiséra filmu Méďa jsem teda popravdě očekával větší pecičku. Jako neříkám, že jsem se nebavil, to naopak bavil jsem se dost, ale žádné takové naprosté záchvaty smíchu tentokrát nebyly jako u jeho minulého filmu. A bylo to na můj vkus zbytečně dlouhé (stačilo by krásných 90 minut a také příběh mohl být lépe udělaný). Jinak tomu nemám co vytknout ... A docela mě překvapilo kolik slavných hvězd se v této westernovce objevilo. PS : Už se nemohu dočkat filmu Méďa 2 a doufám, že se mu povede líp než tento ... Minimálně stejně dobrý jako jednička. 60% ()

Kingjiri

Dobrá povidvaná s několika povedenejma gagama a camoe roličkama (Christopher Lloyd a Jammie Foxx maximálě pobavili), kterou ale kazí mnohdy samoúčelnej fekální/vulgární humor. Z herců nejvíc pobavil Neil Patrick Harris, kterej hrál v podstatě Barneyho z HIMYM a Giovanni Ribisi. Záporák Liama Neesona byl fajn, měl však dostat víc prostoru a Seth MacFarlane by měl příště radši zůstat jen za kamerou nebo si vybrat jen vedlejší roli. Žádnej velkej herec z něho asi nikdy nebude (btw. jsem jedinej, komu Seth MacFarlane připomínal Joshe Harnetta?). Příběh je občas dost nevyváženej. Na jedný straně je sympatická snaha o satiru a nadhled ("romantická" dějová linka Edward-Ruth), pak ale přicházej vážně míněný romantický scény Albert-Anna a Seth MacFarlane vlastně popře téměř všechno, ze všeho si jinak dělá srandu, tři silnější hvězdy. ()

Ihuj

Tenhle film povýšil fekál komedii na humor (ne, v Southparku to za humorné nepovažuju). Chvílema je to furt příliš za čárou, ale jinak je to konečně použitelný. Originální pojetí divokého západu, množství dobrých gagů, solidní herci a nevadil mi ani dabing. V trailerech je pár pěkných záběrů, které pak bohužel ve filmu nejsou. ()

RidleyCrowe

Má to zopár dobrých vtipov, ktoré neboli v ukážkach. Výbornú Charlize, Liama a vynikajúce cameá. Ale množstvo vtipov vyšumí do prázdna alebo sú trápne, načo nie sme u Setha zvyknutí. Škoda, malo to veľký potenciál. Dúfam, že si pri pokračovaní Teda napraví Seth reputáciu. ()

Whitebeard

Dobrý vtipy střídají trapnosti. Hned potom trapnosti střídají dobrý vtipy. Ale některý jsou fakt sakra slušný a pořádně jsem se zasmál. Upřímně doufám, že o Sethu MacFarlaneovi ještě uslyšíme, komik jak má být. Moje oblíbenkyně Charlize Theron film taky patřičně vylepšila, takže je v závěru celkem na co koukat. Je to taková lepší 3* ()

MissSimm

Velmi vtipné. Monument Valley je nádherné místo a starý západ je velmi zajímavý. Ale je to neskutečná blbost, druhá polovina filmu nekonečně nudná. ()

dakarin

Jednušky dávám jen velmi zřídka, tady je opravdu zasloužená - za oplzlost a vulgárnost již evidentně za hranicí. Ničí lidské vnímání a otevírá brány, jež je dobré ponechati zavřené... ()

tranquill

"Bože, ty mě rozbrečíš... Tak se jdem zbořit!" Moc mě tahle bláznivá komedie nezbořila. Přece jen často překračovala moje hranice vkusu. ()

kilobyte

Prdy, exkrementy, vaginální opisy a další nechuťárny mi vyloženě nevadí, ale musím u nich cítit, zvláště u prdů :D, že mají přidanou humornou složku. A to mi v tomhle filmu často chybělo. ()

Ozzy2

Problém všech uživatelů na ČSFD je ten, že úplně ve všem hledají něco, co tam není, neustále přirovnávají k úplně jiným filmům, nebo seriálům a to je chyba.Zkuste se na to někdy podívat jinýma očima, vysrat se na to hledání spojitostí a užijete si to mnohem víc.Tohle byl fakt nářez.Camea Christophera Lloyda s DeLoreanem, Jamie Foxxe super, snová scéna po drogách od indiánů..(on to vypil všechno, to bylo pro celý kmen) to už jsem fakt uchcával smíchy, jako ti roztančení berani..Jo-a nechoďte na poutě, vždycky tam někdo umře:))Kinematografii chybí víc takových filmů a to je strašná škoda. ()

feryk

Trapný vulgární humor a špatný pokus o western komedii. Ale pokud vám nevadí každé dvě minuty debata o sexu, honění, vagínách apod.. tak budete nadšeni. Je vidět, že v dnešní době udělat komedii bez genitálií umí už málokdo, škoda. ()

Harry_

Od začátku jasná parodie na populární westernový žánr a vzhledem k hereckému obsazení by nebyla vůbec špatná, ovšem to by si scénáristé museli odpustit puberťácký humor. Fakt škoda, bylo by to za 4* a dalo by se to vřele doporučit jako komedie. ()

dodona

Ozaj primitívny "humor", z ktorého však budú teenageri na vrchole puberty slintať. Zasmiala som sa asi 4x, pričom si už teraz vôbec nevybavujem čože to bolo také vtipné. Jedna hviezdička za obsadenie, exteriéry a hudbu. ()

D.Sleeper

Fuente Ovejuna... Někdy stačí ve vydatně "úrodné" krajině "vysadit" ty správné emoce a vytrvat na spřízněné "vlně". A ve správné chvíli "sklidit" Charlize. Teddy, tomu říkám kumšt dobrého hospodáře. Kam pak vedou všechny zbylé cesty, je všem u Liamovo kopretinky. ()

fichty91

Po parádním traileru jsem se těšil na skvělou komedii, bohužel přišlo velký zklamání.. trailer odhalil naprostou většinu povedených vtipů, u zbytku (až na pár výjimek - přestřelka s Harrisem, Návrat do budoucnosti, Mila Kunis a Django) jsem si spíš podpíral hlavu a řikal si, kam to s tou trapností může ještě dojít. Navíc MacFarlane v roli hlavní postavy mi byl strašně nesympatickej, nic proti němu nemám, ale měl by se držet spíš režírování. Doufám, že druhej díl Médi nepujde ve stopách týhle trapárny. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (více)