Tento díl si mě dostal hned od začátku, když se Samy Naceri objevil v tričku Zidana. A to, že v něm vydržel po celý film, bylo super. Díky řadě skvělých vtipných a zapeklitých situací se u mě v žebříčku komedií dostal na ty nejvyšší pozice. Určitě nemusím podotýkat, že se jedná o nejlepší díl z celé série. Nejlepší moment: Když Emil v Paříži "zaparkuje" auto padající z nebe přímo před svým bývalým instruktorem autoškoly.(16.1.2011)

Nepopíram, první díl se mi líbil víc a dvojka je místy až moc ujetá šaškárna, ale při sledování jsem se skvěle pobavil a zasmál. Tvůrci správně odhadli své možnosti a nenatočili nic jiného než jen "stupidní" akční komedii. Kdyby do toho dali jen 5% vážnosti a inteligence, byla by to odpadová záležitost, ale takhle je to slušná, odpočinková podívaná.(20.6.2003)

S neuvěřitelným nadhledem a vtipem ztvárněný úvod a jízda (či spíše let) na letiště. Dialogové mezihry postrádají švih a jsou ještě průhlednější a násilnější než v jedničce. Závěrečná honička s (narozdíl od prvního dílu) mnohem jednoduššími a méně charizmatičtějšími protivníky pak divákovi nepředá tak finálovitý efekt jako první díl. "Debilní" postavy jsou ještě debilnější, což je ovšem jen na škodu. I tak výborně odlehčující podívaná.(13.7.2003)

Druhý film, kde opět musí taxikář zachraňovat zadní část těla svému kamarádovi policistovi. Ve filmu se seznámíme i s otcem partnerky taxikáře, zapáleným toť vojákem. film překypuje hláškami nutícími neustále čistit obrazovku ("neměl by jste po ruce pár tanků?"). Závěrečné měření kalibrů tomu vévodí. Konec filmu je useknutý uprostřed děje... Přesto mě pobavil více než první díl. 70%(21.7.2012)

• Zagros

Dvojka už bohužel nemá ten překvapivý drajf jedničky. I když na druhou stranu, není ani o moc horší. Obsazení je stejné, jen je opět vidět snaha být o něco akčnější, vtipnější a mít překombinovanější příběh. Nakonec dávám o jednu hvězdu méně. Ucházející zábava to sice je, ale na rozdíl od jedničky jsem si druhý díl už nikdy nepustil znovu.(16.8.2018)

• - Ve scéně, kdy Daniel Morales (Samy Naceri) přijede na večeři k Lilly (Marion Cotillard), obléká si na dres s nápisem Zidane košili. Když však veze jejího otce na letiště, má na sobě opět jen dres. (Ctitel)

• - Při cestě na letiště říkal Daniel (Samy Naceri) otci Lilly (Marion Cotillard), že může zařadit pouze na 2, avšak v předchozích záběrech normálně přeřazoval. (chleba24)

• - Pro hlavní automobilovou roli bylo použito celkem 8 Peugeotů 406. Po skončení natáčení se jich ujala různá muzea. Několik z nich (ospoilerovaný, okřídlený) je přímo v muzeu Peugeotu v Sochaux, kde se nachází i pásová verze ze 3. dílu. (Stejšn)