Srovnatelné, možná i o fous lepší, než jednička. Je to sice strašně naivní až dětinsky infantilní (ostatně Bessonovy scénáře jsou tím proslulé), ale na druhou stranu to má drive, humor a spoustu výborný akce... prostě mám tuhle sérii moooc rád! Tím spíš, že mi taky dva Pažouti (právě 406ka - i když ne tak "vytůněná", a 206ka) stojí před barákem... :-)(24.1.2009)

• Legas

Kdyby byl celý film na stejné úrovni jako prvních 30 minut, dal bych i 3 hvězdičky. Ve zbylém filmovém čase se přestává jezdit, což je docela průser, protože zrovna TO jsem od "nejrychlejší francouzské komedie" tak nějak očekával. Když už se schyluje k jízdě, tak se začne létat, což je další průser. Třetím průserem je vytracení humoru, respektive nahrazení celkem ucházejícího sitcomového vtipkování za vaření z vody. A ještě k tomu kung-fu a máme vymalováno. Třetí Taxi už raději ani nechci vidět...(26.1.2006)

S neuvěřitelným nadhledem a vtipem ztvárněný úvod a jízda (či spíše let) na letiště. Dialogové mezihry postrádají švih a jsou ještě průhlednější a násilnější než v jedničce. Závěrečná honička s (narozdíl od prvního dílu) mnohem jednoduššími a méně charizmatičtějšími protivníky pak divákovi nepředá tak finálovitý efekt jako první díl. "Debilní" postavy jsou ještě debilnější, což je ovšem jen na škodu. I tak výborně odlehčující podívaná.(13.7.2003)

Nepopíram, první díl se mi líbil víc a dvojka je místy až moc ujetá šaškárna, ale při sledování jsem se skvěle pobavil a zasmál. Tvůrci správně odhadli své možnosti a nenatočili nic jiného než jen "stupidní" akční komedii. Kdyby do toho dali jen 5% vážnosti a inteligence, byla by to odpadová záležitost, ale takhle je to slušná, odpočinková podívaná.(20.6.2003)

Taxikář Daniel poté, co se na padáku snese z bojového letounu do ulic Paříža na poslední honičku, volá známému ministrovy obrany (jednou ho hodil zběsile na letiště), že by potřeboval zablokovat jeden tunel. Ministr nějakému generálovi: "Neměl bys tam jeden tank? Nebo dva?" - "Ale jo, něco by se našlo." - A okamžitě je tunel zablokován těžkoobrněnci a zlá japonská mafie je v koncích. Bezduchá spanilá jízda bílého taxi (občas, bohužel, i let) je naštěstí okořeněná vtipnými důkazy policejní "inteligence" a díky tomu jde o slušnou komedii.(9.10.2005)

• - V jedné ze scén se Émilien Coutant-Kerbalec (Frédéric Diefenthal) dostane do potyčky se 4 ninjy. Když však vysvětluje nadřízenému, co se stalo, zmíní ninjy 3.  (Hunys)

• - Spoiler: Když nindžové unesou Petru, v záběru je vidět, jak jí spadnou černé kalhotky. Když ji ale později Emil a Daniel osvobodí a Petra se s japonskou agentkou pustí do boje proti nindžům, při její hvězdě je vidět, že nejenže má bílá tanga, ale i natažené silonky. (newer_more)

• - Když komisař Gilbert (Bernard Farcy) předvádí superauto Kobru, tak má tónovaná skla, přes něž není vidět dovnitř, ale když posléze bouchnou airbagy, tak je vidět dovnitř skrz normální čirá skla. (Kubula333)