Reklama

Reklama

VOD (1)

Taxikář Samy Naceri musí využít své řidičské mistrovství a ujet rozzuřeným zabijákům a zachránit tak japonského velvyslance a dívku svého přítele... Řidič Daniel musí se svým supertaxíkem opět vypomoci svému příteli, nešikovnému policistovi Emilovi, a také celé francouzské policii v případu únosu japonského ministra. Jakuza totiž chce zabránit rozvoji francouzsko-japonských vztahů. Spolu s japonským ministrem však unesou i Emilovu přítelkyni a kolegyni Petru. Daniel chce jet za svou přítelkyní Lilly, ale nakonec se rozhodne pomoci kamarádovi zachránit jeho milovanou kolegyni. Díky rozvážečům pizzy, s nimiž Daniel dříve jezdil, zjistí, že se štáb jakuzy ukrývá v jedné pařížské rozestavěné budově. Spolu s Emilem a japonskou agentkou osvobodí Petru i ministra. Fenomenální řidič a démon rychlosti, taxikář Daniel Morales, se svým superrychlým, speciálně upraveným Peugeotem 406 stále pomáhá zákazníkům v časové tísni a budí zaslouženou pozornost. Právě v kopcích nad Marseille předehnal šokované závodníky velké rallye, projel cílem a zastavil až před porodnicí, kam vezl rodící ženu a jejího manžela. Vzdechy rodící ženy sice způsobí Danielovi komplikace, protože jeho přítelkyně Lilly si je v telefonu vyloží poněkud jinak. Sotva se mu ji podaří přesvědčit, musí spěchat, aby stihl oběd s jejími rodiči, před kterými se musí vydávat za medika. Mezitím získá jeho přítel, nešikovný policista Emil, řidičák, přestože jeho řidičské schopnosti nejsou valné. Zoufalý učitel autoškoly se ho totiž chce konečně zbavit. Policie v Marseille rozjíždí důležitou akci. Na jednání o spolupráci Francie a Japonska v boji proti jakuze totiž přilétá japonský ministr, který tu má podepsat několik významných smluv. Uvítání se má zúčastnit také Lillyin otec, generál Bertineau, jehož služební vůz je nepojízdný, a tak se Daniel nabídne, že ho na letiště sveze. Následuje další zběsilá jízda, která sice dopraví generála na letiště včas, současně však Daniela nesnášejícího uniformy zaplete do dění kolem významné návštěvy. Ministr je totiž unesen jakuzou, která chce jednání překazit. Spolu s ním je unesena také Emilova milovaná, policistka Petra, a tak se Daniel rozhodne příteli pomoci s její záchranou. Společně s japonskou agentkou Yuli z ministrovy ochranky se pustí po stopách únosců. Zjistí, že jejich skrýš je v jedné rozestavěné pařížské budově. Daniel se obrátí s prosbou o pomoc na generála Bertineau a zanedlouho už se trojice v Danielově taxíku snáší na padáku přímo do pařížských ulic. Podaří se jim sice osvobodit zajatého ministra i Petru, musejí však prchat před zabijáky jakuzy. V Pařížských ulicích se rozpoutá zběsilá honička. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (291)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Na "taxíkovské" sérii mi asi něco uniká, jinak si nedovedu vysvětlit ta relativně vysoká hodnocení ze strany ostatních uživatelů a relativně nízké hodnocení ze strany mé. Vážně je v těch filmech o šíleně rychlém taxikáři s nadpozemsky upraveným autem skryta jiná myšlenka než ta, že v Marseille se příliš nevyplácí sedat do taxíku, pokud se máte aspoň trochu rádi? Pokud ano, napovězte mi. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Giles Panizzi by puknul závistí, kdyby tohle byla realita:)))) Ale ona není, a nutno říci, že některé vychytávky jsou ještě šílenější než ty v jedničce. Ale to nevadí:) Protože prča je to opět neskutečná. A pro ty kdo si oblíbili Emmu Sjöbergovou máme více než dobré zprávy:) Petra je totiž zpět a je snad ještě krásnější...což platí i o Danielově milované... Jen jsem zvědav, čeho se dočkáme ve trojce... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Parádní pokračování filmu, který ve světě akčních filmů udělal neskonalou kaňku a Lucovi Bessonovi dokázal, že stále umí psát slušné scénáře. Taxi, taxi je nad očekávání slušná komedie, kde Peugeot 406 stále kraluje silnicí, vše je nádherně originální, ať už náhradní díly nebo samotné scény a o co nejvíc jde, tak samotný příběh má stále co nabídnout a ačkoliv je tu jistá spojitost s jedničkou stále nakonec vznikla skvělá zábava, na kterou se jen tak nezapomíná. Parádní muzika z Pulp Fiction tu opět má grády a celé je to nad očekávání povedené. Což se rozhodně nečekalo. Většinou pokračování nestojí za nic. Tento možná už pomalu začíná blbnout s nesmyslnými chvílemi, přesto není tak extrémně hloupý jako další díly. Na sérii tohoto Marseillského taxíku je totiž něco opravdu krásného. Začátek je na vrcholu a pak postupně upadá tím způsobem, že druhý díl je stále slušný i když trochu blbější, třetí také není špatný i když ještě o trochu víc blbější a čtvrtý to završuje svojí blbost markantně nejvíc jak to završit jde. To nic nemění na tom, že jednička a právě dvojka jsou těmi nejlepšími díly na celé sérii, která proklouzla k divákům ladně a dost důrazně inovativním vstupem do světa akčních filmů. --- Lituju lidičky, ale před náma je nějakej turista a blokuje provoz. - Ale tohle vypadá spíš na závoďák. - Ne, nějakej šašek si vyzdobil kraksnu, aby oslnil holky. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je uplne jina uroven, kam se hrabe prvni dil. Celej film je takovej dravejsi, akcnejsi, vtipnejsi a je tu spousta skvelejch scen. Navic je taxik jeste vic nabusenej, Naceri je jeste vic ve forme a ke krutejm postavam Farcyho a Diefenthala se pridava Bouvet v roli krapet silenyho generala. Proste po vsech strankach lepsi film a z cele serie o taxi ten nejlepsi. Ale i tak ma slabsi momenty, kuli kerejm nedam maximalni hodnoceni. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Hans Gérard Krawczyk: 1. Millenaire ,2. Danse Dessus ,3. Au Coin De Ma Rue ,4. Lettre Ouverte ,5. L'homme N'est Qu'un Apprenti ,6. A La Conquete ,7. Il Faudrait Que T'arreteg ,8. Ballade Pour Un Traitre ,9. Mea Culpa ,10. Laissez-Moi ,11. Trop De Polemiques ,12. Truc D'mc ,13. Elles Dansent ,14. Nos Legendes ,15. Un Peu Moins De Mystere ,16. Dancefloor Furie , ()

Galerie (43)

Zajímavosti (19)

  • V jedné ze scén se Émilien Coutant-Kerbalec (Frédéric Diefenthal) dostane do potyčky se čtyřmi nindža. Když však vysvětluje nadřízenému, co se stalo, zmíní nindži tři. (Hunys)
  • Když komisař Gibert (Bernard Farcy) předvádí superauto Kobru, tak má tónovaná skla, přes něž není vidět dovnitř, ale když posléze bouchnou airbagy, tak je vidět dovnitř skrz normální čirá skla. (Kubula333)
  • Při cestě na letiště říkal Daniel (Samy Naceri) generálu Bertineauovi (Jean-Christophe Bouvet), že může zařadit pouze na dvojku, avšak v předchozích záběrech normálně přeřazoval. (chleba24)

Reklama

Reklama