• pl4nt

Možná v jedničce to bylo vtipné (?), že si Emilian nevěděl rady s nějakým případem a přemluvil Daniela, aby mu místo hašení své rozžhavené kočky Lili pomohl s případem. Nicméně stejný náměť pro všechy díly taxi hm .... Ovšem tady ve dvojce mu pomohl suprově :D Na cestě byly čáry od gum a Daniel: "Byly to tři černé mitsubishi, ale nějakej novej model, tenhle ještě neznám".(5.8.2008)

Jeden z mích nejoblíbenějších francouzských filmů. Druhý díl filmu taxi odehrávajícího se na francouzských silnicích v Marseil. Vychytávky na taxíku jsou neskutečné oproti jedničce. Je to taxík anebo letadlo. Stejnak nemá řidičák ani pilotní průkaz. Přijíždí japonský ministr podepsat nějaké smlouvy. Vztahy mezi Marseil a Paříží jsou na bodu mrazu. A přesto náš taxikář zase všechno zachrání.(2.1.2013)

Jedničce jsem dal 3 hvězdičky, ale tady musím dát 4; byť vím, že je to nepřiměřené. Ale první 4 minuty tohoto filmu je jeden z nejlepších joků, co jsem kdy viděl. "Pravá čtyři, sto metrů horizont, levá tři ....sakra, kdo se to na nás tlačí, proč bliká, není to Vatanen?" "Ne, je to taxík!" http://www.youtube.com/watch?v=Rqhjyws5QpI(10.8.2009)

2x taxi v názvu, 2x víc zábavy oproti prvnímu dílu. Ano, souhlas. Prakticky vše tam funguje stejně dobře jako v prvním dílů a díky svižnějšímu tempu člověk nemá pocit "jednou vyvařeného" i když jde prakticky o to samé... Jen tentokrát to není Francie vs Německo, ale Francie vs Japonsko. Což je opět (jako v případě prvního Taxi) u mě sůl v očích, protože být výrobce snad nejhorší značky v Evropě (Peugeot) a vytahovat se na nejstarší automobilku automobilového království a symbolu preciznosti a pokroku Japonska (Mitsubishi) je doslova drzost. Nicméně opět... to je jen můj osobní nanicovatý problém který prostý divák užívající si pohodou zábavu řešit nebude. Nechávám proto původní čtyři.(20.7.2012)

Giles Panizzi by puknul závistí, kdyby tohle byla realita:)))) Ale ona není, a nutno říci, že některé vychytávky jsou ještě šílenější než ty v jedničce. Ale to nevadí:) Protože prča je to opět neskutečná. A pro ty kdo si oblíbili Emmu Sjöbergovou máme více než dobré zprávy:) Petra je totiž zpět a je snad ještě krásnější...což platí i o Danielově milované... Jen jsem zvědav, čeho se dočkáme ve trojce...(23.3.2003)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) najede na koleje, změní se oběma vozidlů, Peugeotu i Mitsubishi, pneumatiky na vlaková kola, načež se kola opět mění při najetí na štěrk. (camperiqk)

• - Daniel Morales (Samy Naceri) opět jezdí v Peugeotu 406, ale tentokrát va faceliftovaném modelu. Japonský gang jezdí ve vozech Mitsubishi Lancer EVO6 (lskala)

• - Při cestě na letiště říkal Daniel (Samy Naceri) otci Lilly (Marion Cotillard), že může zařadit pouze na 2, avšak v předchozích záběrech normálně přeřazoval. (chleba24)