Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

Johnny.ARN

No jo no, keď chceš bojovať v Nikarague a nemáš na to lové, tak ťažko budeš bojovať. Našťastie južné LA namiesto zberu bavlny obľubovalo bílunké a ty máš ka mošov s lietadlami, ktorý ti to vedia priviesť na tony a odviesť s5 zbrane, tak prečo to neskúsiť. Problém je len, že nejaký snaživý novinárčok z Hornej Dolnej ti na to príde a rozšíri túto zvesť po krajine. Ja by ho zabil. Alebo ho stačí len zdiskreditovať? Film vo veľmi light verzi o tom, ako vláda za pomoci CIA robila zlé veci a ako sa im na to prišlo. Renner skvelý, príbeh skvelý. 4 z 5 ()

maddy

Poctivá biografia natočená bez potreby ohurovať alebo prvoplánovo mieriť na Oscary ako nedávne snímky (Imitation Game). Zo všetkého najviac mi Kill The Messenger pripomínal nedávneho A Most Wanted Man so Seymourom Hofmanom, to je špionážnu drámu s politickým pozadím, ktorá vsádza na uveriteľnosť podania a dôveryhodnosť všetkých zobrazovaných situácii. Je tu apel na realistickosť celého diania a tak je film zbavený akýchkoľvek akčných scén. Je to jeden komorný príbeh o novinárovi a jeho rodine, bez potreby prestreliek, naháňačiek, bitiek, ktoré sa jednoducho v skutočnom živote jedného „whistleblowera“ neodohrávajú. Dôraz je na rodinu hlavného hrdinu a čomu všetkému musí čeliť novinár pokiaľ sa vzoprie takej mocnej organizácii akou je CIA, ktorá sa ho bude snažiť zbaviť nie mučením ako je známe z filmov, ale diskreditovaním jeho dôveryhodnosti. Kto čaká thriller plný prestreliek, špionáže bude zákonite sklamaný, Kill The Messenger smeruje svoj záujem inam. Nesnaží sa ohurovať, ale napätie a neistá atmosféra mu napriek tomu nechýbajú. Hrozbu, ktorej bude čeliť hlavný hrdina totiž cítiť na každom kroku a ohrozuje hlavne jeho postavenie, rodinu a pokojný život. Malý film, ale so zaujímavou story ktorá poskytne tunajšiemu divákovi pohľad na to ako to v CIA skutočne chodí. V druhej polovici sa film síce príliš zameriava na drámu v rodine a tak sa z neho v závere vytráca dramatickosť, keďže mu chýba priam žiadaný pohľad na vec zo širšej perspektívy, napriek tomu však poctivá režijná prácička. Navyše so skvelým Jeremy Rennerom. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

zigíš

- ´je to pravdivý príbeh´ - ´priatelu, niektoré príbehy sú až moc pravdivé, než aby je šlo zverejnit´ - takže: ad1) Michael Cuesta (Homeland) je vo forme, ktorú by som od prevážne seriálového tvorcu fakt nečakal ad2) žáner ´dobový konverzačný polit-thriller´ je pomerne ohrožený druh (!) je potešitelné, že sa mu ešte z času na čas niekto venuje (velmi silných 90%) ()

NinonL

Film trochu ve stylu Mannova Insidera s Russelem Crowe v hlavní roli. Ale zdaleka ne tak dobrý. Novinář Garry Webb začal rozkrývat zapojení CIA do financování válek a převratů ve Střední Americe. CIA do těchto zemí dodávala zbraně a financovala to obchodem s drogami, kterými zásobovala většinou Afroameričany v Kalifornii. Film je podle skutečné události, je velká škoda, že si s ním tvůrci nedali více práce. Hlavně scénárista. ()

honajz

Tak nějak film o všem a o ničem. Na to, jak velké téma zpracovává, je pojat nesmírně nudně. Když to srovnám třeba se Všichni prezidentovi muži, kde se vnitřní napětí postupně graduje, a kde postavy jednají logicky s postupně odkrytými důkazy, tady mi přijde, že se hlavní postava - na to, že je investigativní novinář - chová neuvěřitelně naivně a hloupě, vůbec nepřemýšlí dopředu, a ještě se diví, že když šlápne vládě na kuří oko, že si to vypije. Slušná výprava, ale to je tak všechno. ()

• Podobne ako vo filme, tak aj počas jeho natáčania a následnej postprodukcie priznali viacerí členovia filmového štábu "isté opatrenia" americkej vlády zamedziť vydaniu filmu. (MikaelSVK)