ondey

Jedna hvězda za efekty, druhá za precizní zachování reálií a třetí za Kita, na kterýho se dá aspoň koukat, když už nic. Ale dialogy i scénář jsou výsměch lidstvu. A viděl to někdo s cz dabingem? Proboha, kdo nadaboval hlavního hrdinu? Batman? ()

Brano

Od tohto filmu som očakával úplne niečo iné. Čakal som napínavý katastrofický film a dostal som len zbytočne rozťahanú romantickú zápletku. Herecké obsadenie tiež veľmi neoslnilo. Navyše mi to miestami prišlo, ako dobra vykrádačka filmu Gladiátor. Film tak na jedno pozretie. ()

Daryl.Dixon

Proč jsem měl jen pocit, že jsem to už někde viděl? Nejspíš proto, že některé scény, včetně hlášek, byly vykradeny z Gladiátora, snad i včetně melodií. Na těchto filmech mě vždycky baví to, jak všichni v panice utíkají a stejně umírají, zatímco hlavní postavy mají dost prostoru na rozmáchlá a dojemná gesta a čas se kolem nich zastaví. Celkově to pro mě byl průměr, ale jednu hvězdičku navíc přece jen dám za ten konec, protože jak se říká, konec dobrý, všechno dobrý, jen Cassia u toho nemá roztažené...ruce na přídi zámořské lodi. ()

helrohir

Už meno režiséra ma malo varovať, že sa nebude konať žiadne strhujúce epické divadlo plné skutočných emócií, ale zas to bude len priemerný film s jednoduchým scenárom, v ktorom nesmie to, čo vídať snáď v každom filme z obdobia antického Ríma, teda gladiátorské zápasy (hoci pre význam filmu nemajú žiaden hlbší zmysel a naviac dosť pasáží je úplne okopírovaných z Gladiátora) a love story medzi otrokom a osvietenou Rimankou. Casting sa veľmi nevydaril, hoci John Snow je jeden z mojich obľúbených charakterov v GoT, ale tu bol veľmi nevýrazný, a ani hlavná hrdinka nie je nejak extra pekná. Aj od samotného zničenia mesta som si sľuboval viac, ale tu mu bola venovaná len malá časť časového rozhrania filmu, naviac s efektami, pri ktorých som mal sem tam pocit, že sa pozerám na C-čkový katastrofický cajdák. Proste ide len o tupé, neoriginálne, klišoidné divadlo, aké si príbeh zničenia Pompejí určite nezaslúži. ()

MartinTerran

První hodina je takový mix horšího Spartaka a děsné love story, která pokračuje po zbytek filmu. Po hodince se konečně o slovo pořádně přihlásí sopka a začnou super digitální triky a to je vlastně vše. Zajímavé je, že i když hoří půlka města a všude lítají ohnivé šutry, tak mají hlavní postavy čas na vyřizování účtu a jiné píčoviny, než aby zdrhali. Sutherland do role hlavního záporáka sedl. Takže film celkově za moc nestál, ale efekty byli super, to zas musím uznat. Hodnocení: 38/100. ()

PajinkaKox

Gladiátoro-katastrofický film s láskou uvnitř. Nic převratného jsem nečekala a nic převratného to ani nebylo, takže vlastně splněné očekávání... ()

Barbeeh

Prečo sa zo sopky blýskalo síce neviem (a to som geológ), z historického hľadiska sa nevyjadrím pre istotu vôbec ale ako rozprávka pre slaboduchých- veľmi dobré. ()

dzberry

Pompeje jsou velmi, velmi prosťoučké po všech možných stránkách, které se tady obvykle hodnotí. Možná dokonce prostější než deník Agáty Hanychové. Ale co už... Dřímat se u toho dá... U mě však zapříčinily jednu zásadní věc – mažu si moravskoslezského bodového žampióna verbala z oblíbených, jehož (někdejší) sopečný výron k tomuhle filmu dzberrymu definitivně odmlžil kontaktní čočky. Mám to s ním v tuto chvíli tak trochu jako s ženskou, která se mi zajedla – verbválí si to pořád a dokola po svém (kdo to má furt, sakra, poslouchat?!?), kope do kámošek z filmového klubu (oukej, občas kecaj hovadiny, to jo, ale takhle bezostyšně to do nich rvát?), přestává depilovat texty, žvaní víc než Anife... Dočetl jsem tě, verbrblále, to pro ty tvé pom(p)eje! ()

kubas369

Trošku rozpaky, další film prakticky o ničem s krásným vizuálem s naprosto zbytečným hollywoodským koncem. Je to takový nervozní pobýhání jsem a tam bez nějakého smyslu ale budiž. ()

Guran

Myslím, že si filmaři spletli název filmu, poněvadž hlavní dějová zápletka není o městě zvaném Pompeje, ale o gladiátorovi jménem Millo, který se ale zamiluje do významné ženy z královského rodu a ejhle, zde už je další problém filmu. Nereálnost v tom, že žena, která je významná z nejvýznamějších rodů vládců se zamiluje do otroka, místo toho, aby tedy souložila s bohatým senátorem Curvusem? Nebo, co on vlastně byl. Takhle to připomíná Titanic, ale v Titanicu je tento bug vynahrazen suprovým filmovým zážitkem a filmovými triky. Zde sice ty efekty máme taky, ale jaksi nám nezapadají do příběhu a jejich tu hodně málo. Love Story tohoto filmu se tedy odehrává v Pompejích, které pohltí sopečná láva a zkáza a naši milovníci se ocitají přímo uprostřed dění. Naopak to, s čím jsem byl ve filmu spokojen byly již zmiňované triky, které už dnes vymaká každý Hollywoodský režisér a sympatičtí herci. To je ale vše. ()

Felisr

Tak přemýšlím, jestli jsem to hodnocení s těmi *** nepřepálila, když si vzpomenu na množství chyb ve filmu. Namátkově třeba řasenku, rtěnku a další propriety odpovídající líčení ve středověku (ale chápu že bez nich je Emily jen divná pizda) dále fůra světlých záběrů v době, kdy kraj zahalil neproniknutelný mrak sopečného prachu atd atd... ()

Mamlas

Za ty prachy si to 2 hvezdicky zaslouzi. Celkem akce, trosku vsechno prehnane, tak o 500%, ale divatelne jako oddychovka pro mozek. Co ale opravdu nechapu, proc do jedne z hlavnich roli vybrali tak nehezkou, anorektickou priserku. ()

nula87

Digitální slátanina, rezignujicí na všechno počínaje scénářem, a konče logikou, historií a chováním sopek. 20% ()

Agneszka

Na můj vkus byla zápletka moc fádní. Jako romantická duše oceňuji lásku otroka a vysoko postavené paničky. Ale to celkové podání, způsob seznámení, komplikace. No jasně zase ty přehnané komplikace. Jako by to, že on je gladiátor a ona dcera správce města nestačilo :D. Do toho mi opravdu vadí ty hrdinské pindy. Sakra hrne se na vás láva, to se i ten největší hrdina vyprdne na malou holku, co se válí na zemi a neumí se ve svých cca 10 letech sama zvednout. Přirozený výběr hadr. Ale co čekat od spolupráce Kanaďanů a Němců... ()

MirkaP

Snad bych tomu dala 3*, kdybych to viděla v původním znění. Ale dabing je tak hrozný, resp. ty hlasy tak strašně nesedí, že víc to nejde. O hlavní ženské postavě můj muž řekl, že to byla nejhezčí holka ze šklebince. ()

Tominni

Nojono, takový průměr. Příběh Mila, který jako jediný přežil keltské povstání v Anglii, ale dostal se do otroctví a stal se z něj gladiátor, který nakonec skončí v Pompejích jen pár dní před výbuchem Vesuvu. A tak sledujeme příběh krátké lásky, řadu akčních scén až po celkové zničení Pompejí. ()

soviczka

Škoda, že ten mohutný závěrečný pyroklastický proud nepřišel dříve... Ušetřil by obyvatelům Pompejí a hlavně divákovi dost utrpení... ()

ostravak30

Problémem tohoto snímku je to, že je vizuálně strhující. Pouze vizuálně. Příběh sám o sobě je mdlý a nechybí v něm láska, jak se dalo čekat, o to méně však napětí a nějakého extra strhujícího vyvrcholení. Co nemá do příběhu a hudby, která taktéž není oslňující, to nahrazuje plně ve vizuální stránce výbuchu. Jak jsem četl v zajímavostech dali si na tom tvůrci záležet a ve výsledku je to skutečně vidět. To je však tak jediné, co mohu přesto filmu nabídnout. Tři hvězdy a nic víc, protože chybí i kvalitnější herecké výkony a body nepřidává ani průměrný scénář. Tvůrci asi museli dlouho přemýšlet, jak natočit Pompejskou katastrofu, aby to vystačilo na celý film. Nakonec se jim příběh vymyslet podařilo, ale to zajímavější přijde opravdu až na konec. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí