Muži v černém: Globální hrozba

• USA Men in Black: International (více)

Muži a ženy v černém vždycky chránili Zemi před šmejdem z vesmíru. Ve svém novém dobrodružství čelí dosud největšímu globálnímu ohrožení: zákeřnému dvojímu agentovi v organizaci Mužů v černém. (Falcon)

castor

Když jsem se po dvaceti letech vrátil k prvním MIB, kteří zápolili se šmejdem z vesmíru, byl jsem poměrně rozladěný. Bláznivé triky fungovaly ve všech dílech, ale vždy šlo o vítězství nápadu nad příběhem, který silně pokulhával. Chybělo tempo, dokonce i humor nebyl tak účinný, jak mohl být. Platilo to i pro další pokračování. „Čtyřka“ není výjimkou, jen tvůrci přidali značnou dávku feminismu, protože tenhle hon na mimozemšťany už není ryze pánskou záležitostí. Tessa Thompson (furt nevím, zda se mi herecky líbí či nikoliv) je od dětství posedlá vesmírnou existencí, v dospělosti dokráčí do tajné vládní agentury a doufá, že se stane její součástí. K sobě ji dostane kořen Chris Hemsworth a nenáročný děj může pokračovat. Stejně jako nuda. Chemii nebo hašteřivost mezi těma dvěma nečekejte. Stejné je to s napětím nebo humorem, což zamrzí nejvíc. Výsledek má sice místy vymazlené triky, ale jinak je rozpačitý a na zadek z něj asi málokdo padne. ()

Rex Mundi

Neviem ísť nižšie, lebo MIB sú moja srdcovka. Barry Sonnenfeld síce nerežíruje, J ani K nie sú v dohľade, ale duch série zostal zachovaný. Potešilo. ()

D.Moore

A Muži v černém 2 jsou rázem o něco lepší film, protože tohle je bída v ještě více směrech, které kromě chytrého příběhu, chytrého humoru, překvapení nebo zajímavých postav chybí hlavně snaha být čímkoliv víc než letní podívanou pro fanynky Chrise Hemswortha v nezajímavé poloze sexy trouby. Od samého začátku jsem se sice nenudil, neboť postava Tessy Thompson vypadala slibně, jenže postupně mě to celé zajímalo méně a méně, až jsem si najednou všiml, že mě to nezajímá vůbec. Další díl nepotřebuji... A vlastně jsem nepotřeboval ani tenhle. Jako by se zapomnělo, že Muže v černém nedělají jen obleky, mimozemšťani a hudba Dannyho Elfmana. Velká škoda, že se raději nepokračovalo retro příběhem s mladým agentem K v podání Joshe Brolina, který na to rozhodně měl. ()

MMR

Tak nevím, zda jsem se náhodou omylem nedíval na nějaký díl Harryho Pottera. Protože k tomu to mělo blíže než k mužům v černém. Nebylo to špatné, ale rozhodně bych změnil název a nenechal bych toto parazitovat na výborné sérii MIB. ()

Davies182

Vlastně se mi to jakž takž líbilo, netrpěl sem. Jen nedokážu pochopit, kam se ksakru v takhle drahým a poměrně očekávaným velkofilm ztratily nějaký lepší, větší akční scény? Jsou tu všeho všudy tři, a vypadají jak z televizní produkce. V tomhle ohledu teda neskutečný zklamání, když člověk ví, co všechno se dneska dá s trikama (ale klidně i bez nich!) před kamerou vykouzlit. ()

pepo

Film na ktorom bolo papierovo vsetko dobre a vo vysledku nefunguje takmer nic. Sympaticky casting, atrakcie, posun k bondovskej atmosfere a ani pribeh. Je to strasne drahe a strasne nudne. Uplna zbytocnost, este horsia ako ta nestastna dvojka. 4/10 ()

Xmilden

Pro mě film, který už jde hodně za hranu co se týče chování mužského hrdiny v akčním filmu. (O komedii se nebudeme bavit, tady se totiž není vůbec čemu smát.) Poprvé je zde využita hlavní chlapská role primárně pro účely dámského publika a Chris Hemsworth se chová jako klasická půvabná pipina. Moc jsem nepochopil komu se tímhle chtěli tvůrci zavděčit. Ženy na podobné filmy nechodí a chlapi nestojí o to aby koukali na nějakého ňoumu co čeká až něco holka vymyslí. Nakonec ani ten Liam to nezachrání. Začíná mě připadat v poslední době buď zhnusený nebo už opravdu starý. Jasně nejslabší kousek série, který mě udělal největší radost globálním kasovním neúspěchem. Neumím si představit že by tahle slabě natočená kravina vydělala fůru prachů a my dostali další pokračování série v podobném duchu a nedej bože bez Willa. 40% ()

darkrobyk

Nemůžu říci, že bych se vyloženě nudil, ale občas jsem měl pocit, jako když se dívám do krbu nebo na hladinu rychlého potoka. Sledování plamenů či vody je příjemné, ale brzy vám vyprchá z mysli. Prkenné Hemsworthovo neherectví bylo až nepříjemné. Hrát blba ještě neznamená, že jím herec musí za každou cenu být. Všudypřítomná smršť Tessa Thompsonová se snažila držet snímek nad vodou, co to šlo, jenže zas tak skvělá není. Jen Velký T potvrdil, že je Pan herec, jenže minimum prostoru mu možnost k oslnivému projevu nedalo. Mimozemšťané bez nápadu - u většiny jen přemýšlíte, zda jste je viděli ve StarWars, StarTreku nebo jiné scifárně. Bez vtipu, šoku, nečekaného zvratu, ironie, nadhledu, dechberoucí akce a překvapivého konce. Jako časová vycpávka u TV snad ano, jako kino zážitek rozhodně ne. ()

Fiftis

Nebudem dlho chodiť okolo horúcej kaše a rovno poviem - Toto sa príliš nepodarilo. A to som išiel na snímok s pocitom, že si film jednoducho užijem, nech bude akýkoľvek. No ani to sa príliš nepodarilo. Ani vyslovene zle tu nič nie je. Noví MIB sú zase oddychovka na gauč, pri ktorej musíte pre istotu nechať mozog v chladničke, kde ste pred chvíľou boli pre maškrtu. Film vsádza na obsadenie, sci-fi tematiku a humor. A bohužiaľ ani jedno z toho tú výrazný podiel na úspechu mať nebude. Obsadenie sa na prvý pohľad možno zdalo obstojné. Lenže jednotliví herci sa tak moc snažia vžiť do svojich rolí, že absolútne nefunguje chémia. Chris tu proste hrá klasického arogantného spratka (taký Thor na úplnom začiatku), čo mu ide naozaj skvele, pretože za tie 2 hodiny som si k nemu vypestoval silný odpor. Pochváliť ale musím ironický vtip práve s Thorovým kladivom. ()

Shakers

Muži v čiernom nikdy nepatrili medzi moju obľúbenú filmovú sériu a to mám Willa a sci-fi rád. Napriek tomu som sa pozrel na ďalšie žmýkanie značky, no tento krát sa role prehodili. Hlavný hrdina už nieje černoch, ale beloch a režisér už nieje biely ale čierny. S filmom to moc nesúvisí, ale hodilo sa mi to sem napísať. Takže pozrel som na to predovšetkým kvôli trailerom, zaujalo ma aj herecké obsadenie a hlavne to, že to natočil režisér, ktorý ma za sebou také pecky ako lúpež po taliansky, ctihodný občan alebo rýchlo a zbesilo 8. No a aj keď ma muži v čiernom nikdy nebavili a hodnotenie je aj tu mizerné, prekvapivo som sa toľko nenudil. Úvod ma síce moc nebavil, ale od polky sa to celkom rozbehlo. Navyše aj keď Hemsworth nieje žiadne herecké eso, je to sympaťák a jeho kolegynka s Thora tri vlastne tiež. Potešil aj Liam Neeson, aj keď som nečakal, že vyfasuje takúto roličku. Keď si to tak rozoberiem niektoré pasáže sú slabšie, iné ako napríklad finále, zas dokážu zaujať, herci nenudia a vizuálne je to tiež celkom pôsobivé. Na to, že hodnotenie je celkom slabé sa to dalo pozrieť, ale od Gary Graya by som čakal viac, hlavne v tej akcii. 60% - 3* ()

Hunt

Po provedeném 3 dílů opustil loď nejen kapitán Barry Sonnenfeld, ale i Will Smith a Tommy Lee Jones....a vzhledem k novému režisérovi asi udělali správně, neboť 4 díl je naprosto špatný, nezáživný, až otravný a bohužel herecké hvězdy, které se podařilo do projektu získat, nic na tom nemění....smutek ()

filmfanouch

Na další Muže v černém se vždycky neskutečně čeká- jednička dorazila v roce 1997, na dvojku se pak čekalo 5 let, na trojku dokonce dalších 10 a po 7 letech je tu čtyřka. Vše se ale změnilo- Utekl režisér původní trilogie Barry Sonnenfeld stejně jako její hlavní hvězdy Will Smith a Tommy Lee Jones. Původní trilogii zbožňuju a nedám na ní dopustit a tak jsem chtěl čtyřce věřit. A věřit se jí skutečně dalo- Režii si vzal na starost F. Gary Gray, režisér solidní hudební biografie Straight Outta Compton nebo akční pecky Rychle a zběsile 8 kde předvedl, že si umí nejen hrát s akcí ale zároveň dokáže slušně dirigovat postavy a každé z těch výrazných dodat minutu slávy, něco podobného se tak dalo čekat i od Mvč 4. Místo Smitha a Jonese se v hlavních rolích objevili Tessa Thompson a Chris Hemsworth, kteří už v Thor: Ragnarok společně předvedli skvělou chemii. Šéfuje jim Liam Neeson. Zahraje si tu taky Rebecca Ferguson. Z trojky se vrací Emma Thompson. Z původní trilogie se taky vrací mluvící mops Frank. Ten film stál strašně moc peněz a ke to na něm vidět. A je to průměr! Rád bych začal s tím, že to Gray zvládl a stylově navázal na původní trilogii, to bych ale všem lhal a to si nedovolím. Mělo by se také zdůraznit, že Globální hrozba není špatný film. Ale není ani extra dobrý, je jen průměrný. Po jedničce, která nás uvedla do celého světa, dvojce, která prohodila role dvou hlavních protagonistů a trojce kde probíhali hrátky s časem čtyřka sérii tak trochu restartuje a začíná na čistém písečku bez Smitha a Jonese (Spoiler- Nedojde ani na camea!) A především se po úvodu v Americe vydá do Británie. Ono samotné zasazení do Británie ale film nějak extra zajímavým film nedělá respektive britská pobočka MvČ se nějak neliší od té americké. Akorát tu místo Emmy Thompson šéfuje opět už nějakou dobu herecky unavenější Liam Neeson a vlastně se dělá jako by ona britská pobočka existovala celou dobu i když se o ní v předchozích dílech vůbec nemluvilo. Stěhování na jiný kontinent samotné nedává sérii nic nového. Místo Smitha a jeho agenta J je tu Tessa Thompson jejíž postava Molly jako malá zachránila mimozemšťana a od té doby se 20 let snaží dostat do Mvč načež se jí to konečně podaří. Thompson přitom vůbec není Smith v sukni ale ani se o to nepokouší. Thompson je naštěstí sympaťačka a tak hlavní hrdinku utáhne solidně. Místo Jonese a jeho agentka K je tu poté Chris Hemsworth a jeho agent H. Stejně jako Thompson je Hemsworth sympaťák a především mi to jde jak v akci tak v slovních přestělkách. Co se týče chemie mezi Thompson a Hemsworthem je jako v případě Thor: Ragnarok skvělá, skvěle k sobě pasují jako duo a jedná se o skvěle fungující dvojku se kterou by si vlastně člověk ty další mise dal rád. Během celé Globální hrozby se ale jejich vztah nedokáže nějak více rozpracovat a to jednoduše proto, že na to ve finále není čas jelikož se už počtvrté řeší záchrana Země. Globální hrozba je vlastně špionský sci-fi film kde se jezdí po několika lokalitách a hledá se zbraň, která by mohla zničit klidně i celou planetu. Lokace vypadají krásně, především na naháněčku v Maroku se hezky dívá. Tady ale opět platí, že samotná zápletka je ve finále celkem rychle shrnuta a pak se v podstatě jenom odhaluje celé vyvrcholení jenom proto aby film netrval jenom hodinu a půl. Tahle samotná část sice předvede Rebeccu Ferguson v hodně děsivý paruce a namakance Spencera Wildinga v roli namakaného mimozemšťana jménem Luca Brassi ( ;) ) , ve finále je ale prostě zbytečná a i když se během ní ještě někdo pokouší rozvést charakter agenta H, nefunguje to. Gray opět zvládá akci na kterou když dojde tak zabaví a nepůsobí divně, moc času ale bohužel nevěnuje postavám. Kromě Hemswortha a Thompson se vlastně jenom od půlky sází na mimozemšťana Pawnyho s hlasem Kumaila Nanjianiho (Pawny sám o sobě není roztomilej, vtipnej nebo alespoň zajímavej), všechny ostatní postavy se jenom objeví na pár minut a nemají nějak větší prostor (včetně Neesona!). To by nebyl sám o sobě problém, po hodině už ale všechny přestane bavit i Hemsworth s Thompson a především se hlavní zápletka začne neskutečně táhnout a i finální ,, překvapivej zvrat'' prostě nezaujme. Na druhou stranu se musí na Globální hrozbě ocenit, že především od druhé půlky si jede svoje a nesnaží se především přiživit na originálu. Původní Men in Black Theme od Dannyho Elfmana se možná používá až moc často, jinak se ale události předchozích filmů téměř neřeší a Globální hrozba se tak alespoň opravdu pokusila začít od znova. Otázka je jestli to bude stačit.... Reálně se z Mužů v černém 4 totiž asi stane finančním průšvihem po kterém se bude asi opět na Muže v černém 5 čekat nějakých 10 let. A bylo by to líto kdybych měl po čtyřce aktuálně pocit, že pětku potřebuju. Časy starý trilogie se Smithem a Jonesem jsou bohužel pryč a já si pořád říkám proč se po Mužích v černém 3 radši někdo nevydal směrem prequelu s mladým K s Joshem Brolinem. Retro 70-kové Muže v černém s Joshem Brolinem hrající si na mladší verzi Tommyho Lee Jonese bych rozhodně viděl radši než to co ve finále vzešlo z Globální hrozby. Špatný film to není a Hemsworth a Thompson to jako hlavní dvojka celkem dokážou utáhnout, že bych se ale dožadoval pětky ve stejném duchu se říct nedá. Palec nahoru přece jen jo, nějaké velké toužení po pětce ale spíš ne! PS: Frank AKA Agent F se skutečně vrací! Nějakou velkou roli ale nečekejte... () (méně) (více)

salahadin odpad!

Když porovnáte jedničku a tenhle film, ztratila se filmařina a nápad kdesi kamsi. Z mužů v černém jsou ženské v černém. Celý film je jedna ohraná písnička, tak ohraná, že už vás absolutně nebaví. A dovolte mi malou osobní poznámečku nakonec - nenávidím postavy typu agent H, typu agent M, typu agent High T, typu O......a tak dále. Jen ti dva kurviči sítí ČEZu byli fajn....teda těch pět a půl minuty, co byli na obrazovce. ()

Cappuccino

Okrem toho, že ide o dokola ten istý príbeh, nie je dvojka Hemsworth a Thompson vôbec zlá. Odľahčená zábava, pri ktorej keď vypnete mozog, môžete si užiť klasický americký popcorn. Na druhej strane by mi vôbec neprekážalo, ak by MiB 4 vôbec nevznikol. Zábavný priemer. ()

HAL

Já věřím že toto bylo záměrně natáčeno jako co nejnudnější film ve vesmíru.Protože jinak by to byla větší záhada než přistání mimozemšťanů v Roswellu. ()

pornogrind odpad!

První Men in Black je zábavná klasika na kterou nedám dopustit. Dvojka už byla o něco slabší ale pořád šlo o dobrou zábavu. Třetí díl je tady sice v červených číslech, ale mě osobně až tak neohromil. Men in Black: Iternational je totální zhovadilost. Už dlouho jsem neviděl takovou ubohost, která se jen snaží přiživit na dobré značce MIB. Herecký obsazení je katastrofální. Ústřední dvojice je přímo zoufalá. Ještě horší je to s komediální stránkou filmu. Já osobně jsem se u filmu ani jednou nezasmál. Samotnej příběh je taky absolutně nezajímavej. Není tady ani jedna věc která by stála za pochvalu. Už dlouho jsem u filmu tak netrpěl. Tohle je pro mě odpad jak vyšitej. Nazval bych to doslova žumpou filmovýho průmslu. A takový bulshit se dostane do kin. To prostě nepochopím. Podle mě by tomu seděl spíš český název Muži v černém: Globální odpad. ()

liskam

MiB jsem vždy bral jako totální oddechovou u které nemusím ale opravdu nic řešit. . Stačí nechat mozek doma a náramně se člověk pobaví. Standardně bych dal jen 3 hvězdy, Ale ústřední dvojice se vyloženě povedla a jako pokračování WS a TLJ mi perfektně sedla.. Navíc mi přijde že film se nebere kdo ví jak vážně a tak to mám u těchhle snímku rád. ()

mzss1

(40%) Bohužel, toto nejnovější MIB, coby v podstatě nepřímé pokračování původní trilogie s W.Smithem a T.L.Jonesem, se dle mého názoru moc nepovedlo. Abych uvedl věci na pravou míru, tak nejsem ani fanoušek předchozích 3 dílů. První část mi přišla obstojná, ale jen lehce nadprůměrná, druhý počin mi přišel o něco lepší a třetí díl pro mě znamenal už jen pouhopouhý průměr. Takže se mi ani nechce toto srovnávat, beru to spíš jako samostatný film, ale když už tak už, tak ano – toto je doposud nejslabší příběh z universa MIB. Režisér F. Gary Gray co se týče pozitiv, odvedl pouze slušnou technickou stránku, kameru a i vcelku slušné nápady a druhy mimozemšťanů, to je ale vše. Ostatní aspekty filmu jsou naprosto nulové. Třeba herecké obsazení mi též moc nesedlo. Chris Hemsworth je pro mě dobrý snad akorát jen v Thorovi. Tessa Thompson mě víc bavila ve filmové záležitosti Thor: Ragnarok a především v roli Bianci v Creedovi 1 a 2. Zde se také moc nepředvedla, role jí ani moc nepadla, ale aspoň se svým způsobem snažila. Zato Liam Neeson, ten se zde nehodil ani náhodou. Hudba byla podobná, jak u MIB série známe, fajn. Nějaký ten příběh, spád, efekty a já nevím, prostě něco, co by mě ještě bavilo ? Vůbec nic. Ono, tohle nebyla, bůh ví jaká blbina, sci-fi slátanina atd, ale bylo to tak nudné a nezáživné, že mi těch cca 105 min utíkalo opravdu pomalu. Víc k tomu asi nic dodávat nebudu. Jen je u mě jistota, že pokud vznikne nějaké obdobné pokračování, tak se tomu už raději vyhnu. Takže až na solidní technickou stránku a zajímavě vypadající mimoně není o co stát, ani na to 1 shlédnutí. Ztráta času. ()

kingik

Reboot (možná) v (ne)pravý čas, výměna stráží však naprosto osvěžující. Jak se dalo očekávat, F.Gary Gray není ideálním/vhodným režisérem pro šílené blockbustery, tudíž většina scenáristických nápadů úspěšné progresivní dvojice Matt Holloway a Art Marcum celkem zaniká, neb není natočená s dostatečným citem pro nadsázku. Chris Hemsworth patrně napříště už hodí bobek na lukrativní (reboot) scénáře dříve úspěšných filmů, neb se mu nedostává patřičného ocenění jeho práce. S klidem ovšem můžu prohlásit, že utvoření nové dvojice s Tessou Thompson se povedlo a jeho agent H je pořádný floutek a k uvědomělé a znalé agentce M, co je přijata do organizace MiB na zkušební dobu, vytváří kvalitně zábavný (ego) kontrast. Jejich eskapády pobaví a v žádném případě nejsou určeny milovníkům přemýšlivých vědeckofantastických fláků. Akčními pasážemi film nepřetéká a do nějakého extra novátorství stran akce se režisér téměř nepouští. Stran vesmírného neřádu i hodných mimozemských potvor je to často originálně utvořené, ovšem i infantilně vychozené. Scénář má totiž tendenci myslet i na diváky, co pamatují původní film MiB, kterému už je přes dvacet let, přičemž dnes už většina dávných komediálních postupů chytá vyčpělý závan, a určitě bych pro současné dění vynechal roztomile idiotské potvory šlechtického původu. A přidal bych více Rebeccy Ferguson, jejíž tříruká kreace obchodnice se zbraněmi spolehlivě uvízne v paměti. Leckdo bude namítat, že Liam Neeson není nejkvalitněji využit a že to měl být právě on, kdo měl být po boku "mláděte" Hemswortha, když jim to v jediné společné akci v úvodu ladilo. No, pro něj je v organizaci nachystán docela jiný úkol, celkem jeho osobnost filmu prospěla. Globálních hrozeb (vesmírného původu) hned tak neubude, po staré dvojici se mně kupodivu vůbec nezastesklo, navíc třetí díl byl hodně mizerný po technické stránce a do značné míry i nemálo triviální. Napříště, jestli vůbec ještě nějaké příště v souvislosti se značkou MiB vůbec bude, by se měl angažovat režisér, co umí patřičně vystavět scénářem nabízené nápady a nebude tolik spojován s filmy klubu náročného diváka. Hemsworth ohlásil hereckou pauzu, neškodí, když si pauzu udělají i Muži v černém, a pro jistotu si utřídí svůj vývoj, který je v této jeho současné podobě poměrně nevyzrálý, ovšem zábavu s ním určitě zažijete, i když zrovna nebude úplně nadpozemská. 8/10 ()

InJo

Globální hrůza. Naprosto bezkrevný sled náhodných scén, který nemá žádný styl, vrcholné momenty, ani nosné charaktery. Takhle nějak si představuju film "bez režiséra" (viz KarelR). Nerozčiluje mě, když jsou blockbustery bez "duše" či zcela dementní z hlediska logiky nebo (filmového) realismu, ale když vás film, jehož JEDINOU ambicí je poskytnout divákovi odpočinkovou zábavu, většinu času NUDÍ tak moc, že si přejete, aby už konečně skončil, je někde něco (všude všechno) prostě špatně. F. Gary Gray je zvláštně nekonzistentní hollywoodský režisér - dokáže natočit strhující napínavý thriller (Vyjednavač), fajnovou heist týmovku (Loupež po italsku), ultra přepálený velkolepý akčňák (Rychle a zběsile 8) - a pak totálně selže u akční sci-fi komedie, kterou by lépe zvládl snad i Shawn Levy. Nechápu... 35 % ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Proč Muži v černém selhali?

Proč Muži v černém selhali?

19.06.2019

Začíná se z toho stávat skoro pravidlo. Blockbuster X několik měsíců před premiérou narazí na produkční problémy. Následně se musí přetáčet, filmové servery mezitím analyzují každičkou spekulaci, a… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gladiátora?

Jak to vypadá s pokračováním Gladiátora?

14.06.2019

O pokračování Gladiátora se mluví už pár let. Šílený scénář ke dvojce dokonce kdysi napsal herec, scenárista a skladatel Nick Cave, který měl v plánu poslat zesnulého Maxima do podsvětí plného… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)