My name is Veronica. And I'm an addict. Jakoby to bylo včera, když jsem se dozvěděla tu úžasnou zprávu, že fanoušci zaplatili film a tak se konečně dočkám zakončení jednoho z nejoblíbenějších seriálů. A už je to tu. Co si budeme nalhávat, film je zkrátka rozloučením pro fanoušky, protože finále třetí řady bylo - mírně řečeno - velice neuspokojivé. Především pro milovníky LoVe. Bez znalosti seriálu každopádně NEMÁ CENU na tenhle film koukat, protože na něj navazuje a dost často i odkazuje (Our story is epic.). Jsem moc ráda, že se sešlo takové množství stejných herců a neudělali z VM hloupost, která až na hlavní hrdinku nemá se seriálem nic společného (momentálně se mi jako dobrý příklad špatného pokračování vybavuje jen Skins). Veronica Mars zůstala stejná, ba dokonce film působí jako další epizoda. Tak autentické to je. Je to příjemná nostalgie. Veronica stále ostrá jako břitva, Logan opět obviněn z vraždy přítelkyně, Dick jako "dick", zkorumpovaný Neptune, fórky mezi Keithem a Ver. Zkrátka něco, co mi chybělo u podivné třetí řady. Co si budeme povídat, není to film roku, nepřinesl nic nového, nestalo se nic šokujícího, děj byl předvídatelný.V podstatě to na mě působí jako "dejme fandům to co chtějí, když si to zaplatili". Ale nestěžuji si. Jen doufám, že Veronica Mars odejde z plátna důstojně a nebudou nás zahlcovat dalšími filmy.(17.3.2014)

Byly doby, kdy patřil seriál Veronica Mars k mým nejoblíbenějším a taky proč ne, když se tak příjemně lišil od tehdejších teenage sérií odehrávajících se na střední škole. Nebylo to hloupé, hlavní hrdinka nebyla žádná ufňukaná bárbína, ale zajímavá, nebojácná kočka, co nikdy neměla problém kohokoliv odpálkovat trefnou hláškou a ještě to fungovalo jako docela slušná detektivka. A jelikož byl seriál zrušen po třetí sérii bez uspokojivého ukončení, jsem tak trochu vděčná za toto rozloučení po deseti letech. Sice už pro mě film nemá takové kouzlo jako tehdy seriál (což je pochopitelné), Veronica dospěla a z té drzé, sarkastické holky už zbyly spíš jen občasné záblesky a nemůžu se ubránit dojmu, že samotný krimi případ byl sešit hodně horkou jehlou, jen jako nezbytná berlička k setkání se starými známými, popř. k uzavření nevyřešených linek. Ale nostalgie je holt nostalgie a já se ještě naposledy ráda vrátila do Neptunu, zavzpomínala na staré časy a vlastně si to i celkem užila, takže za lepší tři. SPOILER: Už jen proto, že jsem se konečně dočkala toho, až se dají Veronica a Logan definitivně dohromady, áááách...(3.7.2014)

Symbolické rozloučení Neptunské party se nese na obrovské vlně nostalgie. Prakticky všichni, co něco znamenali, jsou zpátky. Téměř dekádu odvál čas. Přesto si většina našla čas, aby si s námi zavzpomínala na doby, kdy jsme páchali nepravosti s mládežnickou nerozvážností a suverenitou nadopovanou vlastním vědomím neomylnosti. Veronica s neutuchající vášní v srdci a břitkými poznámkami na jazyku. Logan stále zápolící s vnitřními démony a Keith „otec roku“ Mars s nadhledem sobě vlastním. Poděkování ale patří všem. Legendární příběhy si zaslouží nezapomenutelné rozloučení. Veronika Mars je díky oddanosti a odhodlání svých fanoušku dostala. Děkuji za úžasnou jízdu, Verčo. Stálo to za to …(14.7.2014)

• Claude Speed

Účinnější než uspávačka, aneb jak špatně namalovaná blond rozlouskne absurdní případ. Tři čtvrtiny stopáže se neděje nic... Za chvíli na povrch vypluje pár skutečností, a přechytřelá blond všechno vyřeší takovým způsobem, že i Sherlocku Holmesovi spadne čelist. Po takových letech jsem teda očekával velkolepější kambek!(31.12.2014)

V momente, keď vás film nadväzujúci na seriál, ktorý ste pred niekoľkými rokmi sledovali, no nikdy si nezískal miesto medzi tými najobľúbenejšími, dokáže strhnúť tak, že si ani neuvedomíte ako a odrazu je 1 hodina po polnoci a pred vami bežia záverečné titulky, si uvedomíte, že tomuto kúsku nemôžete dať nízke hodnotenie. Filmová Veronica Marsová neoplýva možno nejakým premyslenejším príbehom, ten by sa pri šikovnosti scenáristu dal spracovať ako hodinový pilot k prípadnému reštartu seriálu, no charizma sršiaca z hercov, ktorí si opätovné stretnutie na pľaci viditeľne užívajú a scenár nabitý pasážami, ktoré dokážu veľmi dobre udržiavať tempo celého príbehu a zároveň zabávať diváka, sú tými najväčšími zbraňami tvorcov. Pokiaľ ste sa v živote nestretli s rovnomenným seriálom, ani sa neunúvajte pozerať film. Je tu totiž príliš veľa odkazov na predchádzajúce dianie, ktoré nedokážete pochopiť a výsledkom je značne okresaný zážitok. Ak ste však seriál sledovali a aj nepatril medzi tie veci, kvôli ktorým by ste si každý deň s napätím sadali pred televízne obrazovky, nebojte sa a choďte do toho. Pre fanúšikov seriálu je to samozrejme povinnosť, ktorá ich rozhodne nesklame. (75%)(25.3.2014)

• - Vo filme si strihol cameo aj manžel Kristen Bell (Veronica Mars), Dax Shepard. (drake31)

• - Natáčanie trvalo 23 dní. Začalo sa 17. júna 2013 a skončilo 23. júla 2013 o 4:34 ráno. (fatalista)

• - Nejprestižnější vypsaná odměna pro přispěvatele z Kickstarteru, která byla dostupná pouze pro jednoho člověka a to za dar ve výši 10 000 amerických dolarů, měla být mluvená role ve filmu, a to věta: „Váš účet, pane.“ Scéna se měla odehrávat za účasti Veronicy (Kristen Bell) a nejmenovaného „muže jejího života“. Nakonec vše dopadlo trochu jinak. Finální verze scénáře scénu s číšníkem neobsahovala, a tak dárce Steven Dengler místo toho dostal svůj „štěk“ jako vlogger z YouTube. Uvádí virální video s Jamesem Francem větou „Let's get weird!“, v překladu „A teď něco ujetýho“. Ani původní věta nezůstala nevyužitá a vzniklo k ní toto parodické video, a to přímo z dílny Roba Thomase a za účasti hlavních hvězd i fanoušků projektu. (Yalka)