Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ vraždy mladého muže v parku Na Kavalírce zaměstná policisty z 1. oddělení na dlouhé měsíce. K činu došlo za tmy, na opuštěném místě, beze svědků. Jediným dostupným vodítkem je projektil z použité zbraně. Ale takovou mají jen v Praze tisíce lidí. Nezbývá než zahájit pátrání po pistoli, které se protáhne na několik měsíců a Kozák musí své rozhodnutí patřičně odůvodnit nové paní ředitelce. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentoraz bola tá mravčia policajná práca aj trochu nudná. Alebo je môj slabší dojem spôsobený aj tým, že na Kozáka sa to akosi sype z dvoch strán naraz, akoby jedna riaditeľka nestačila. –––– Ta osoba jeví známky manipulativního a antisociálního chování. – Jo, taky si myslím, že je to kráva. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, psycholog by neměl vynášet diagnózu bez vyšetření, ale nedávno něco vysvětlovala v televizi. Načež jsme se s kolegy shodli, že ta osoba jeví tendence k manipulativnímu až antisociálnímu jednání. - Souhlas. Taky si myslím, že je to pěkná kráva. Pokus o rekonstrukci ... ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvláštny prípad v parku zastreleného mladíka. Stôp je málo, no náboj fízli majú. Čas  sa tak vykryje nezáživným prehľadávaním tisícok pištolí po celej Prahe. Zvláštna nálada sadne aj na partičku kriminalistov. A tak ich šéf zazmätkuje a umožní si odfotiť mame s dcérou neverejný spis z iného prípadu. Zabudne na základné pravidlá opatrnosti, Vytočí ho totiž neustály "záujem" pomstychtivej a do všetkého nepríjemne rýpajúcej šéfky. On z toho kolegu z party pred všetkými slovne zjebe jak sirotu. A ukľudní sa až pri záverečnom výsluchu. Iný z polišov objaví korunný dôkaz. Zachovajúc všetky pravidlá zachovania stôp, naň bez zaváhania hrabne holou rukou. Bez rukavice, igelitu. Proste prstíčkami sa zloduch polapí! Je to celé také nedotiahnuté. Zatiaľ najslabší diel tretej série. I keď páčil sa koncept, že sa vlastne nikdy nezistilo, ako sa zločin udial. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doufám, že se mě vyhne ono okřídlené "v nesprávnou dobu  na nepsrávným místě" , protože to v tomhle případu platilo do puntíku. Potěšil větší prostor pro OV, ale zase byl menší pro MH a ještě přemýšlím jak se dá vyřešit fakt pokud má člověk za nadřízenou takovou píču jako OV a neodstat padáka nebo nedat výpověď, protože to by se fakt nedalo. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Co se případu týče, samozřejmě nedokážu říct, jak přesně to odpovídá skutečnosti, ale trochu si zaspekuluju. Napadlo mě, jestli to neudělala ta přítelkyně (půjčil jí pistoli na cestu temným parkem) a on to nevzal na sebe. Zavražděný, opravdu sled nešťastných příhod, chudák kluk. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • V rolích majitelů prověřovaných zbraní v této epizodě vystupují Martin Moravec a Petr Nečada (šéfredaktor a editor magazínu DNES), kolegové spoluautora seriálu Jana Malindy. Manželku pachatele hraje producentka a moderátorka Martina Hřebíková. (fallrock)
  • Pachatelem byl podle rozhodnutí soudu varhaník Jiří Čipera. Čipera svou výpověď během procesu v zásadních bodech opakovaně měnil, soud ji proto nevzal v úvahu. Pachateli přitížilo jednak to, že neprojevil nad svým činem lítost a že oběti nezavolal pomoc. Na rozdíl od filmového pojetí se při vyšetřování zjistilo, že Čiperova „oběť“ měla agresivní sklony. (sator)

Reklama

Reklama