Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ vraždy mladého muže v parku Na Kavalírce zaměstná policisty z 1. oddělení na dlouhé měsíce. K činu došlo za tmy, na opuštěném místě, beze svědků. Jediným dostupným vodítkem je projektil z použité zbraně. Ale takovou mají jen v Praze tisíce lidí. Nezbývá než zahájit pátrání po pistoli, které se protáhne na několik měsíců a Kozák musí své rozhodnutí patřičně odůvodnit nové paní ředitelce. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je vidět, že bych ze sebe měl přestat dělat Nostradama, protože kapitán Josef Korejs navzdory mým předpokladům nadále seká latinu a zůstává cenným členem týmu. No, řešit podobný případ bych fakt nechtěl. Pokud je motivem k vraždě (nebo k zabití) jen taková pitomost jako tady, pak to musí být pro kriminalisty opravdu za trest. Zároveň šlo znovu o záležitost, která jasně ukázala, že by člověk neměl nikdy opouštět svůj dům nebo byt bez toho, aby měl čisté spodní prádlo a sepsanou poslední vůli, protože nikdy neví, kdy a na koho venku narazí. Nová osobní zkušenost majora Tomáše Kozáka zase jasně potvrdila, že když jeden činí čertu dobře, peklo je mu odměnou. / Poučení: Mobilní telefon je jako oheň. Dobrý sluha ale zlý pán. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Snad vůbec poprvé jsme se prakticky ani nedověděli, jak k vraždě došlo, neboť výpověď pachatele dávala jen zblo smyslu a jednotlivé události proběhly evidentně dost jinak. Je zde krásně vidět, jak nesmírně obtížné je vyšetřovat vraždy, kde poněkud schází motiv a k vraždě došlo omylem či náhodou. Již samotný název epizody tak trochu naznačil, odkud bude vítr vát a závěrečné rozuzlení nebylo vůbec překvapivé. A paní ředitelka je pěkná píča, ale její konfrontace s Kozákem, který zamrzl ve své době, je mnohdy k popukání. Už by se měl obětovat a ohnout ji, aby se ji vrátila hladina hormonů do normálu a přemazala křivdy z minulosti. [73 %] ()

Reklama

Gig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pobavilo úsloví “Paní Dobiášová, slušná ženská”. Nevím, zda to byl záměr autorů nebo jen náhodná asociace s Nemocnicí na kraji města. Jinak trošku mi přišlo to naroubování chyby Kozáka a nechání té dcery s maminkou samotny. Rozumím čeho chtěli autoři dosáhnout. Tj. Ukázat dobrou vůli Kozáka, natočit další možnost, jak ředitelka seřve Kozáka i ukázat další případ. Jen to bylo moc okaté. Bylo to patrné už z toho rozhovoru s tím psycholog. To už jsem větřil průser. Jinak rána do černého, když si poslechnete debatu Korejse a Netíka. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyšetřování zajímavé, napětí i v pasivních dialozích funguje. Ale 10 let za zabití/vraždu (?) v afektu, jehož okolnosti se vlastně policii nepodařilo objasnit, a tak se sice k afektu (strach) přihlédlo, ale vůbec nikdo kromě pachatele a jeho přítelkyně reálně netuší, do jaké míry mohlo jít o obranu, a tedy zda nešlo spíš o zabití z úleku podle § 141 s trestní sazbou již od tří let? Podle médií (což v televizním podání vypadlo) zavražděný odcházel z domova z oslavy a byl notně podnapilý… Celé se mi to nezdá. Samozřejmě škoda zbytečně zmařeného života. Jak a zda k této ztrátě ale přispěl sám zavražděný, už se nedozvíme. ()

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvláštny prípad v parku zastreleného mladíka. Stôp je málo, no náboj fízli majú. Čas  sa tak vykryje nezáživným prehľadávaním tisícok pištolí po celej Prahe. Zvláštna nálada sadne aj na partičku kriminalistov. A tak ich šéf zazmätkuje a umožní si odfotiť mame s dcérou neverejný spis z iného prípadu. Zabudne na základné pravidlá opatrnosti, Vytočí ho totiž neustály "záujem" pomstychtivej a do všetkého nepríjemne rýpajúcej šéfky. On z toho kolegu z party pred všetkými slovne zjebe jak sirotu. A ukľudní sa až pri záverečnom výsluchu. Iný z polišov objaví korunný dôkaz. Zachovajúc všetky pravidlá zachovania stôp, naň bez zaváhania hrabne holou rukou. Bez rukavice, igelitu. Proste prstíčkami sa zloduch polapí! Je to celé také nedotiahnuté. Zatiaľ najslabší diel tretej série. I keď páčil sa koncept, že sa vlastne nikdy nezistilo, ako sa zločin udial. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • V rolích majitelů prověřovaných zbraní v této epizodě vystupují Martin Moravec a Petr Nečada (šéfredaktor a editor magazínu DNES), kolegové spoluautora seriálu Jana Malindy. Manželku pachatele hraje producentka a moderátorka Martina Hřebíková. (fallrock)
  • Pachatelem byl podle rozhodnutí soudu varhaník Jiří Čipera. Čipera svou výpověď během procesu v zásadních bodech opakovaně měnil, soud ji proto nevzal v úvahu. Pachateli přitížilo jednak to, že neprojevil nad svým činem lítost a že oběti nezavolal pomoc. Na rozdíl od filmového pojetí se při vyšetřování zjistilo, že Čiperova „oběť“ měla agresivní sklony. (sator)

Reklama

Reklama