morgos

Asi jsem blázen ale Bill Murray je božan. Mě se to prostě líbilo. Bavil jsem se, smál jsem se a brečel jsem. Nečekal jsem nic moc a proto jsem překvapen jak moc se mi to líbilo. Takový mix Gran Torina a Santa je úchyl. ()

Mylouch

Kus kvalitní zábavy, poctivě vystavěný na skromném nápadu a hereckých výkonech (stylový O'Dowd), korunovaných hlavní postavou jak ze školního projektu. 3-4* ()

ProfesorLotr

Opilec a sobec, který nakonec došel k rozumu a oblíbil si malého sousedského hocha. Sousedský hoch, který si nakonec oblíbil spolužáka, který ho šikanoval. Těhotná prostitutka, která to dítě nechtěla, ale nakonec si ho oblíbila. Čerstvě rozvedená matka hocha, která nakonec odpustila arogantnímu a protivnému sousedovi. To vše v rodinném provedení a už od začátku jasnou pointou. Myšlenka jednoduchá, ale jako komedie i drama dostačující. Uronil jsem ke konci slzu, uronil. Známka kvality. Bill byl super. Nu což, já se dobře bavil. 75% ()

dr.fish

Tematicky mi to připomíná film About a boy a Hughem Grantem. Samotář a kluk od vedle, který to v životě nemá lehké. Počáteční odpor k dítěti se lehce překoná, naváže se otcovské přátelství. Bill Murray je starý zahořklý mrzout. Ten kluk co mu vstoupí do života ho trochu rozpustí a obrousí mu hrany. Jinak samozřejmě rodinná komedie s nadstandardními výkony, Naomi Watts si svou prostitutku opravdu vychutnala. Něco mi k té dokonalosti ale přece jen chybělo. 70% ()

Khumbac

Miluju Billa. Je originálně osobitý a naprosto skvělý. Slabší povahy by dokonce mohly ke konci uronit slzéčku. Murrayi ty zvíře jedno :-D MUCK MUCK ()

Doudis19

Jeden z nejlepších komiků století v roli psané na tělo. To nemohlo dopadnou zle. A také že ne. Moc příjemná jednohubka co se nikomu nevnucuje, jen se tak toulá kolem a kdo na ní narazí, ten odejde šťastnější :-). ()

Johnny.ARN

Vtipné momenty tam boli ,ale komédiou by som to nenazval. Každý sa tam podľa mňa nájde niečo. Je to úsmevné, jednoduché, s posolstvom, ale nie je to prvý ani posledný film tohto druhu a viac - menej všetko sme už niekde videli. Ale Bill je ťahúň, to je hlavné. 3 z 5 ( CSFD projekcia, CC, Eurodiera, BA ) ()

Sokkk_y

Ani famózní Bill Murray, který byl dokonalou parodií na Clinta Eastwooda z Gran Torino, ani těhotná Naomi Watts s ruským "r" a ani prvních pár desítek naprosto nadějných minut to nakonec nevytáhnou na čtyři hvězdy (které jsem původně zamýšlel dát). A to měl St. Vincent k tomu vskutku velmi dobře nakročeno, i přes naprosto klišoidní téma "mladý kluk, který vytáhne zapšklého veterána ze sraček", ovšem uznejte, druhá polovina byla prostě ta klasická nefalšovaná patetická emérika. A to já někdy nerad, jako zrovna teď. Ale jinak fajn oddechovka. ()

viperDavid

Zase tak hodobožový to nebylo i když bylo pár scén kdy jsem se smíchy málem pochcal, ostatní mi však způsobilo mírnou zácpu. Bill je prostě socka se vším všudy a přijde mi, že je jedno jestli hraje v béčku nebo v třetí a, všude zanechá stejně debilní dojem. Kurvička Naomi...teda málo vážicí holka byla suprová a fakt že jí spojuje s její reálnou podobou jen levej horní řezák je čistě náhodnej. Good ()

Qitek

Zarážejí mě řeči o tom, že jde o klišé - Ano jde :) U akčních filmů tomu říkáme béčko jak z osmdesátejch, či devadesátejch. U Hororů jakbysmet. Můžeme pokračovat napříč všemi žánry a zabředli bychom do dlouhatánské diskuze o tom, jaký film čím vzdává něčemu hold, či je jen "pouhou" žánrovou slastí. I u St. Vincenta jde o určitý žánr. Disciplínu vy ufňukaný buzny. Ano je tam sentimentu na rozdávání po pohřbu. Ale tak kouzelný Murray, skvělej soundtrack, dojemný hřejivý finále. Přesně ten druh filmu, kdy chci mít dobrou náladu, pocítit hořkost života a u konce se spokojeně pousmát a říci si, jéžiš to bylo tak zkurveně fajn! Chápu jakékoliv průměrné hodnocení. Ale jděte do píči ()

LiborGondek

Když někdo umí, tak umí. Bill Murray je pan herec už hezkou řádku let a jak nám zde opět dokázal, ze svého řemesla zhola nic nezapomněl. Svojí role se zhostil dokonale. Popravdě, nikdo by neměl problém mu ji uvěřit. Realističnost je největším plusem tohoto filmu, spolu s dobrým, emotivním scénářem a vhodně zvoleným obsazením tvoří velmi, ale opravdu velmi vydařené dílo. 75% ()

Mrkvič

Úžasný Bill Murray v příjemném příběhu o jednom nevrlém sousedovi a malém chlapci. Jo, sice tohle už bylo spoustukrát odvyprávěno, jenže žádná z těch verzí neměla Billa. Je to čitelné, je to místy laciné a překáží tu dost často ta dvoumetráková zrůda se čtyřma bradama, ale pořád je to příjemný příběh a celkově příjemné pokoukání. Dokonce mít film třeba o hodinu víc, vydržel bych se na něj v pohodě dívat. Třeba scén hlavního hrdiny s jeho manželkou mohlo být v klidu víc. ()

Lachtaan

Asi vůbec nejlepší pocit pro skalního filmového fanouška je narazit zcela náhodně na téměř neznámý (asi zásluhou nízké medializace) snímek, který dokáže tak neskonale uchvátit.. Množství lidí, co tento film zhlédne, si asi řekne, že dílo extra nepotěší ani neurazí, ale když člověk dá filmu šanci i prostor se mu dostat do srdce, tak se vše radikálně změní.. Dojemné budování vztahu mezi starým nevrlým nešťastným vdovcem a mladým nadějným hochem, který si ze všech sil snaží najít ke svému novému opatrovníkovi cestu, to je to, co ze snímku dělá nezapomenutelný zážitek.. Stačí jen přetrpět trochu nepovedený začátek, nechat se vtáhnout do děje a poté už vše nechat na výkonu brilantního Billa Murraye. ()

Belbo

Objektivně to jsou spíš tři. Mohlo to být klidně o nějakých deset/patnáct minut kratší, bez několika žánrových "klišé". No, ale proti tomu stoji excelentní herectví snad úplně všech a za mě dobrá režie. ()

geklon

A prej, že lepší už to nebude. Kdo by sakra nechtěl Billa za dědu? Když je tak neskutečně didaktickej a má boží brejle? Navíc odpudivá gravidní rusanda Naomi, kouzelný učitel s kolárkem v podání Chrise O Downa, mladej Lieberher a Melissa McCarthy konečně v roli hodné jejího potenciálu. Postavy výborně uchopené. a dobře napsané. Nenáročná jednohubka, s milou pointou, gro snímku dělají právě postavy, zdá se psané na těla. ()