noriaki

Optimistická, patosem protkaná a předvídatelná komedie u které sice nezažijete záchvaty smíchu, ale zato se nejednou kysele zašklebíte a mnohokrát se lehce pobaveně usmějete. Nebýt toho překlopení do vážné linie, šel bych snad i na plný počet. Takhle je to za slabší čtyři. Vynikající Bill Murray (jak jinak), ještě lepší Naomi Watts (nepřekvapivě) a Chris O'Dowd je po Calvary a Cuban Fury už zase sympaťák. Slušná prvotina. ()

Pavlínka9

Celou dobu, co jsem film sledovala mi jela v paměti myšlenka, že jsem to snad už viděla...A pak jsem si vzpomněla, co se mi na tom nezdá...Vůbec nevím, jak jsem na to mohla zapomenout, ale trailer k tomuto filmu jsem viděla již hodně dávno, ale koukala jsem na něj asi 7krát v průběhu jednoho týdne, páč jsem jím byla okouzlena :) Bohužel nerozumím tomu, že z mé mysli udělal "puf" a nějako jsem na to zapomněla :) Ale aspoň důkaz, že při prvotním setkání mě to již okouzlilo. Billy hraje přesně takového "mrzouta", který mi na něj ohromně sedí :) Klučík je roztomilý, Watts je tak ohromně hrozně "ruská" a nesympatická :) A McCarthy - super :) Ten film je skvěle úsměvný, smutný, realistický, na ponožky v sandálech dlouho nezapomenu, nechutný bordel v domě puchnul až ke mě, ale když si Billy nasadil lékařský plášť - všechno to "špatné", jak ho okolí znalo - zmizelo. Ten film je ukázkou toho, že každý nezná lidi kolem sebe tak moc, jak si myslí a hlavně - co je jim po tom..Jsem ráda, za ten závěr - slz mi teklo hodně a přesto, že to bylo předvídatelné a až třeba patetické - bylo to krásné :) ()

venison

Příjemná lehce zvrhlá rodinná komedie o člověku, který svůj život naprosto vzdal, a svobodné matce, která ten svůj za každou cenu vzdát nechce.. Obsaďte Billa Murrayho, řekněte mu, že má hrát Jacka Nicholsona a napište scénář jako variaci na odlehčené Gran Torino.. Jako bonus snad jediná negativní role Naomi Watts, kterou pamatuji ;-) ()

Sany33

Celkom milo pôsobiaci film, ktorý nám ponúka zo všetkého niečo. Ponúka nám trocha komédie, trocha drámy, trocha útlociitu aj trocha lásky. Veľká škoda je, že zo všetkého ponúka iba trocha a tým sa radí medzi celkom priemerné filmy. Celkom príjemná oddychovka na večer nič svetoborné alebo nevídané či dokonca neočakávané. Bill Murray už nie je ten slávny krotiteľ duchov, ako ho poznáme ale na druhej strane svoje si odohrať určite vie a jeho výkon aj po rokoch nie je na za hodenie. Naomi bola perfektná, blonďatú blbku zahrala perfektne a celkom som ju žral. Melissu mám rád, nie je to herečka, ktorá si dáva zrovna kino trhákové roly ale v úlohách ktoré hráva sa cíti dobre a je to na nej aj vidno, na place si to užíva ponúka dôveryhodný výkon, k tomu všetkému je veľmi sympatická a no nebudem to naťahovať ako herečku ju fakt môžem. Filmíček, teda oddychový no na priek tomu si upútal moju pozornosť, či už scény so školy, sanatória alebo s okolia susedstva či baru alebo bordelu dalo sa na to celkom dobre pozerať. 55% ()

hroubek

Bill Murray je frajer a těžko si představit jiného herce, který by hrál místo něho. Režisér Theodore Melfi moc dobře věděl všem je síla jeho filmu a rozhodně to využil na sto procent, navíc se mu daří prodávat rodinné hodnoty, tak aby to nebylo trapné a prvoplánové. Což je mnohem těžší úkol, než se na první pohled může zdát. Melfi krásně netlačí na srdceryvné scény, ale na druhou stranu nikdy nekouká vedle a vždy je ochoten ukázat, že všechno má dvě strany mince. Přišlo mi to, že Melfi se nesnaží kritizovat chování svých postav, ale ani se jich nezastává. Bill Murray je ve své roli naprosto perfektní a každý jeho výraz je správně cynicky zahořklý a jeho dialogy jsou neskutečně trefné. Melissu McCarthy moc nemusím, ale tady hraje hodně moc dobře a její postavě jsem naprosto rozuměl. Naomi Watts mě neskutečně moc překvapila, jelikož jsem si jí nedokázal představit jako těhotnou striptérku/prostitutku s ruským akcentem, která krásně doplňuje zbylo dvojici. Pak tu ještě máme Jaedena Lieberhera, který je sympaťák a tak nějak s ním a s jeho situací soucítíte. Film má spoustu dojemných momentů jako scény v pečovatelském domě nebo úsměvných momentů jako jsou ty z banky, dostihů, hospod či ze školy. Jediná co mě vadilo, bylo to jak se v druhé půli začalo tlačit na pilu co se týče srdceryvných scén. Miluj souseda svého je krásný film o přátelství mezi chlapce a nerudným dědkem ze sousedství. ()

Michi88

Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě to pohltilo a mile překvapilo. Být v kůži Olivera, tak si od takového pobudy držím co největší odstup, ale nakonec, když se pomalu odhalují jeho tajemství a životní trable, jsem zjistil, že není takový, jak na první pohled vypadá. Velkým plusem je zde Naomi Watts, kterou bych si v životě v takové roli nedokázal představit, ale musím uznat, že byla naprosto geniální. ()

VasaX

Nebýt obsazení a překvapivě zvládnuté režie, byla by tohle klasická tuctovka ob-generačního kamarádství a povzdechu nad snesitelnou těžkostí bytí. Ale Bill a jeho dětský parťak, jsou prostě skvělí. Ta chemie tam je, funguje to. A to se dá říct i o ostatních postavách. Komorní, syrové, reálné. Žádné přehrávání. A to je fajn. Film není komedie/drama, spíše začíná jako "komedie" a postupně se prokouše k tomu dramatu, až je mírně depresivní. Ale to je OK. Takový už život je. A St. Vincent je takovým jedním sympatickým příběhem. Plus kdo by nechtěl vidět O'Dowda jako sarkastického katolického učitele? :-) ()

Tomano

Klasický příběh - zpruzený stařec potká dítě s vlastníma problémama a oba si vzájemně pomůžou. Něco jako Santa je úchyl, co se tváří vážněji a vtipný je akorát Bill Murray (a trošku ještě ruská prostitutka). ()

lykan9

První polovina filmu byla vyloženě nudná. Stokrát okoukané téma nezachránil ani skvělý Bill Murray. Od chvíle kdy však došlo k mrtvici jeho postavy, tak došlo k obratu. Škoda, že v takovém duchu nebyl celý film. I když i druhá polovina stála na výkonu Billa, tak jako celek se Miluj souseda svého držel lépe a hlavně konečně začala komedie, kterou jsem očekával již od začátku. ()

VanTom

Klasické "probuzení / polepšení" nezodpovědného, chlastajícího, lidi odhánějícího starého morouse a protivy svým "feel-good" dějovým obloukem nijak nevybočilo ze zajetých kolejí, ovšem stejnak bylo vše v naprostém pořádku. Hlavně pro snadno oblíbitelné postavy v čele s výborným a roli se oddávajícím Billem Murraym. Jiskra s malým talentem Jaedenem Lieberherem přeskočila okamžitě a nepohasla ani při lehce patetickém "svatořečení" v 100% happy-endu. ()

Lukyn007

Téma již několikrát odvyprávěné, ale v podání Billa Murrayho a mladého Lieberhera tak okouzlující, že se na to budu dívat znovu a znovu. 80% ()

MI-380

Američané mají rádi pohádky a velké finále. Obojího je tu dost. Celkové zamýšlené morální vyznění je sice oslabeno tragikomickou politickou nevyhraněností tvůrců, ale skvělý Murray a dobře napsané dialogy udržují vše v mírném nadprůměru: 70% (5369 hodnotících, 73%). ()

Autogram

Nevrlý starý sused sa ukáže aj v celkom inom svetle, nielen ako draho platený opatrovník, ale aj ako nevlastný dedo, ktorý chlapca naučí to, čo ho matka naučiť nemôže. Tento film plný zložitých aj ťažkých osudov nie je ani smutný ani depresívny, ale plný veselých zážitkov a humoru. A tiež obyčajnej ľudskosti, takmer ako od Svěráka, teda od nejakého jeho amerického klonu. Príjemný zážitok, aký som od Billa Murraya ani nečakal, keďže jeho novodobé filmy mi väčšinou nesedia. –––– Naša krajina nevznikla len objímaním stromov. Ak sa nebrániš, ostatní ťa zničia. –––– Vznešená dáma noci. Je to jeden z najpoctivejších spôsobov, ako si na seba zarobiť. ()

Hollohlaway

Zápletka sice otřelá, ale dobře podaná a zahraná. Murray je tradičně dobrý, a za mě naprosto úžasná Naomi Watts v roli prostitutky. Ten úžasný přízvuk! ()

Liam

Bill válí. St. Vincent nepřínáší vlastně nic objevného, ale je to příjemný film, u kterého si přijdou na své fanoušci Billa Murraye, protože ten chlap je prostě boží. ()

jefff

Hezký film. Sice předvídatelný, ale mile natočený s výtečným Billem, který po delší době hraje svůj majstrštyk. Škoda občasného zabřednutí do klišovitých scén, ale naštěstí je jich málo a výsledek je velmi povedená hořko/sladká komedie. ()

Georgex

Hořko sladká komedie, která je chvílemi tak sladká, že vykouzlí úsměv od ucha k uchu a v druhém okamžiku je tak hořká, že se mi u ní chtělo brečet. Každopádně to lze shrnout konstatováním, že Bill Murray je zpět a to v plné formě, proto není divu, že mu role starého morouse tak skvěle sedla a při zdatném sekundování Melissy McCarthy to představuje herecký koncert, který ocení zejména fanoušci trochu hlubších komedií. Moje hodnocení 80%. ()

netahlo

Zezacatku paradni komedie, ktera se pote dost zvazni a zacne se (typicky americky) hrat na city. Nicmene i tak dobra podivana, u ktere cas prijemne plyne . A navic, vse tahne excelentni Bill Murray! ()